PILICHOWSKI Leopold (1869-1933)
Pastel, papier ciemnobrunatny
sygn. l.g.
35 x 46 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygn. dat. l.d.
olej, płótno
45.5x70 cm
Święto Jom Kippur (Dzień Pojednania), 1906 r.
olej, płótno, 44 × 58 cm
sygn. i dat. p. d.: Leop. Pilichowski/Łódź 1906
na odwrocie nalepka z Gemeentemuseum w Hadze (1922 r.)
Fragmented Mirror, Exhibition of Jewish Artist`s, Galeria Antyków i Sztuki Współczenej, Berlin, 1907
Gemeente Museum, Haga (depozyt z 1922 r.)
Fragmented Mirror, Exhibition of Jewish Artist`s, Berlin, 1907, Muzeum Sztuki, Tel Aviv, 16 czerwca -29 października 2009
Reprodukowany:
Fragmented Mirror, Exhibition of Jewish Artist`s, Berlin, 1907, katalog wystawy, (oprac. kurator wystawy: Ida Batsheva Goldman), Muzeum Sztuki, Tel Aviv, 16 czerwca - 29 października, 2009, poz. 118, str. 63
Żydzi podczas Święta Namiotów (Sukot)
olej, płótno dublowane, 64 × 80 cm
sygn. l. d.: L. Pilichowski
olej/płótno dublowane, śr.: 43 cm
sygnowany p.śr.: `Pilichowski`
Estymacja 8 000 - 12 000 zł
Pastel, papier; 61 x 50 cm (w świetle ramy)
Sygnowany p.g.:
Jewish Man Wrapped in a Prayer Shawl, 1909
olej, płótno
25x20 cm
sygn. p.g.
olej, tektura,
51 x 36 cm;
sygn. p. g.: L. Pilichowski (?)
PORTRET DAMY Z NASZYJNIKIEM PEREŁ, 1917
olej, płótno,
125 x 97 cm
sygnowany p.d.: L. Pilichowski |1917
olej, tektura, 51 x 36 cm;
olej, płótno, 125 x 97 cm;
sygn. p. d.: L. Pilichowski / 1917.