1 zł
2 600 000 zł

CHWAŁCZYK Jan (1924 Krosno - 2018 Wrocław)

XI/90, 1990

akryl, płótno
65 x 65 cm
sygn. na odwr. na krawędzi płótna u góry: TYT – XI/90 AKRYL 65 X 65 cm, p.: JAN CHWAŁCZYK

cena wywoławcza: Wykup abonament

Układ geometryczny I, 1990

gwasz, karton; 14,2 x 14,2 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: J Chwałczyk. / 1990 (ołówkiem)

Układ geometryczny II, 1990

Kompozycja geometryczna, 2002 r.

collage, długopis, flamaster/papier, 35 x 32,3 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: 'Chwałczyk', datowany l.d.: '15.06.2002'

Kompozycja geometryczna, 1990

gwasz, karton; 17 x 17 cm w św. p-p.;

PROJEKT REALIZACYJNY FORMY PRZESTRZENNEJ DLA CHEŁMA, 1978 r.

akryl/PCV, 77 x 77 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Jan Chwałczyk I 10.X.2015 I wskazówka montażowa

Projekt realizacyjny formy przestrzennej w/g koncepcji zgłoszonej na plenerze w Chełmie pt. "Przestrzenie Miasta" w 1978 r.

Kompozycja A-B, 1965/66 r.

akryl/papier, 54,5 x 29 cm (w świetle passe-partout), 56,5 x 49,5 cm (arkusz)
na odwrociu opisany: 'JAN CHWAŁCZYK | [adres] | TYT. KOMPOZYCJA A - B | TECH - AKRYLOWA | ROK 1965/66'

Kondensator cienia, 1969-71

akryl, drewno, stylon; 60 x 85 cm
sygnowany na odwrocie: "AUT * JAN CHWAŁCZYK | Forma przestrzenna p.t. komp. »D« | tech. drewno - akryl - stylon | wym. 85 x 60 cm | forma cienia rzuconego * rok 1978 *rest. 1989 *"

ADHEZJA, 1962 r.

tusz/papier, 51 x 100 cm
sygnowany oł. p.d.: podpis artysty, l.d.: M P. 1962
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: CYKL ’MAGIA ZIEMI’ | II / 8 | R 1964 | WYM. 51 x 100 cm

- Jan Chwałczyk, Monograficzne ślady przekazów rzeczywistości, Fundacja dla Sztuki Niezidentyfikowanej, Wrocław 2016 (repr.)

liczba obiektów: 9