1 zł
2 600 000 zł
/5

AJDUKIEWICZ Tadeusz (1852 - 1916)

Konny portret ceszarza Franciszka Józefa I

olej, deska, 61 × 50 cm
sygn. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz

cena wywoławcza: Wykup abonament

Jeździec z luzakiem, 1911

olej, płótno; 40,5 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / 1911.

Konny portret Cesarza Franciszka Józefa I

olej, deska, 60,5 x 50cm
sygn. p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz

Jeździec z luzakiem (1911)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
40.5x61 cm

Jeździec w czerwonym fraku, 1881

olej, płótno, 70 x 89,5 cm
sygn. l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz 1881

Przez pustynię

olej, płótno, 32 × 50 cm
sygn. l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz

Po bitwie, 1914 r.

olej, płótno, 30 x 80 cm
sygn. i dat. p. d.: Ajdukiewicz/1914

Żołnierze na koniach, 1895 r.

olej/deska, 37 x 57,5 cm
sygnowany, opisany i datowany p.d.: 'Tadeusz Ajdukiewicz | 'Wien 895'
na odwrociu nieczytelny opis długopisem oraz stemple z numerami

Dziewczyna z koszem, 1875

olej, płótno dublowane; 70 x 60 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Tadeusz Ajdukiewicz / Monachium / 1875.

Przez pustynię, ok. 1900 r.

olej, płótno, 80 x 130 cm, sygn. l.d.: Gemalt von Tadeusz Ajdukiewicz / (Zygmunt Ajdukiewicz),
na odwrocie płótna dwa - zatarte i nieczytelne - okrągłe stemple, na ramie nalepki Domów Aukcyjnych Christie’s i Sotheby’s.

Na stepie

olej, płótno; 40,5 x 61 cm;

AMAZONKA NA SIWYM KONIU

olej, płótno
90 x 120 cm
Na krośnie cztery firmowe stemple o treści: Lira, obrazove lišty a ramy | provoz Horni Planá.
Ponadto po dwa stemple - 90 i 120 - odnoszące się do wymiarów krosna.

PORWANIE, 1896

olej, płótno
135 x 218 cm
sygn. p.d.: Tadeusz Ajdukiewicz | 1896

Portret damy, 1893 r.

olej, płótno, 56 × 42,5 cm,
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Ajdukiewicz/ april 1893

Przez pustynię

olej, płótno, 32 x 50 cm,
sygn. l.d.: Tadeusz Ajdukiewicz

Autoreplika obrazu reprodukowana w : Tygodnik Ilustrowany, 1899 nr. 26, s. 508-509

Schadzka wśród drzew

tusz/papier, 11,5 x 7,7 cm (w świetle passe-partout)
napis tuszem p.d. na passe-partout: 'Thaddeus Ajdukiewicz'
na odwrociu nalepka z domu aukcyjnego 'Dom Sztuki - Hôtel des Ventes' w Warszawie

PRZEZ PUSTYNIĘ, ok. 1900

olej, płótno
80 x 130 cm
podpisany l.d.: Gemalt von Tadeusz Ajdukiewicz | (Zygmunt Ajdukiewicz)

Autorstwo tego obrazu Tadeusza Ajdukiewicza potwierdzone zostało przez stryjecznego brata artysty, malarza Zygmunta Ajdukiewicza.

Na odwrocie płótna dwa - zatarte i nieczytelne - okrągłe stemple. Na ramie nalepki Domów Aukcyjnych Christie’s i Sotheby’s.

Portret damy, 1893 r.

olej, płótno, 56 × 42,5 cm

Oficer kawalerii na czele regimentu

olej, płótno, 58,5 x 70,5 cm
sygn. p. d.: T.A.

W stepie

olej, płótno; 40,5 x 61,5 cm;

/5
liczba obiektów: 93