1 zł
2 600 000 zł
/10

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM IV (SAINT-HILAIRE),1958 r.

linoryt/papier, 20 x 25 cm (odbitka)

cena wywoławcza: Wykup abonament

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM V, 1958 r.

linoryt/bibułka, 20 x 27,4 cm (odbitka)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Mój czarodziejski bukowiec, 1959 r.

linoryt/papier, 23 x 29 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Mój czarodziejski Bukowiec" linoryt 1959 r. J. Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium V

linoryt/papier, 22 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: ' Sanatorium V linoleumsnitt epr. d'artiste Józef Gielniak'
na odwrociu naklejka z Malmo Museum w języku szwedzkim: 'No 8 "Sanatorium" | Linoleumsnitt [nieczytelny] | Josef Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki, 1963-64

llinoryt / bibułka
20 × 27 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż dolnej krawędzi: Improwizacja dla Grażynki lino. 1963 / 64 (odbitka próbna) Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

"Improwizacja", 1958 r.

linoryt/papier, 17 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '”Improwizacja” linoryt 58 r. J.Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium I (Neufmoutiers), 1958

linoryt, bibuła, 16,3 x 23,5 cm (kompozycja)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

N.b.o.g z B. - Sanatorium VII, 1964 r.

linoryt, bibułka, 29,3 x 33,4 cm,
opisany u dołu długopisem: N.B.O.G. z G. - Sanatorium VII linoryt 1964 / 6 września 1964

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja II, 1958

Linoryt, bibuła; wym. komp.: 160 x 245 mm; 350 x 462 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, śr.d.: Linoryt 58 r., l.d.: „Improwizacja”.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja na temat tworzenia świata, 1958 r.

linoryt/papier, 18,5 x 26,7 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Józef Gielniak', opisany i datowany śr.d.: '[nieczytelne] 1958 A/P I.' oraz opisany p.d.: 'IMPROWIZACJA - (sur le theme de la Création sygnowany ołówkiem p.d.: 'Józef Gielniak', opisany i datowany śr.d.: '[nieczytelne] 1958 A/P I.' oraz opisany p.d.: 'IMPROWIZACJA - (sur le theme de la Création du Monde!)'
wymiary arkusza: 43 x 53 cm

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Moim bliźnim, 1962 r.

linoryt/bibułka, 30 x 38,5 cm
sygnowany p.d.: 'Józef Gielniak', opisany i datowany śr.d.: 'linoryt 1962 (odbitka nr. 5)' oraz opisany l.d.: '[nieczytelny] 28 - XII - 1962'
pieczątki na odwrociu

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Zestaw 6 exilibrisów, 1964/65 r.

linoryt/papier, 10 x 7,5 cm

Zestaw zawiera:
1. Ekslibris Danieli G. Gielniak, sygnowany p.d.: 'J. Gielniak', opisany l.d.: 'ea. 65' oraz opisany u dołu: 'E.L. Daniel G./Gielniak'
2. Ekslibris Wojciecha Siemiona, sygnowany p.d.: 'J. Gielniak', opisany l.d.: 'e.a. 65' oraz opisany u dołu: 'Exlibris Wojciech Siemion'
3. Ekslibris Wojtek Siemion, sygnowany p.d.: 'J. Gielniak'
4. Ekslibris Nowosielski, sygnowany p.d.: 'J. Gielniak', opisany l.d. 'ea. 65.' oraz opisany u dołu: 'E.L. Jerzego Nowosielskiego'
5. Ekslibris Jurek Panek, sygnowany p.d.: 'J. Gielniak', opisany l.d.: 'ea 64.' oraz opisany u dołu: 'E.L. Jerzego Panka'
6. Ekslibris Józef Gielniak, sygnowany p.d.: 'Józef Gielniak', opisany l.d.: 'e.a. 65'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bukowiec, 1956

Linoryt, bibuła; wym.: 125 x 183 mm; ślad po sygnaturze p.d. Lit.: M.Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, s. 8.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt, bibułka, 29,3 x 33,4 cm, opisany u dołu długopisem: N.B.O.G. z G. - Sanatorium VII linoryt 1964 / 6 września 1964

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ilustracja do Boskiej komedii

linoryt, papier; 21 x 13,5 cm (wymiar kompozycji), 37,5 x 27 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu: JÓZEF GIELNIAK DO "BOSKIEJ KOMEDII" (ołówkiem),
u góry: IMPRESSITHENRYK PŁÓCIENNIK 05 (ołówkiem).

GIELNIAK Józef (1932-1972)

A. Stanislaw K. Dawski

linoryt/papier, 38 x 28,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'A. STANISŁAW K. DAWSKI gravure sur lino 1962 r. 9/20 Józef Gielniak'
na odwrociu opisany: 'Stanisław K. Dawski'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bukowiec naoczny - dla synka

linoryt, papier; 23 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak. (ołówkiem).

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki V, 1966

linoryt, papier; 20 x 16 cm (w świetle oprawy);

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki II, 1965

linoryt, bibuła, 15,5 x 20,5 cm (wymiar kompozycji),
16,7 x 21,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak (ołówkiem);
Lit.: -) M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, s. 55; -) I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 19.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki I, 1965

linoryt, papier; 19,9 x 33 cm (odcisk płyty),
21,5 x 33,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak (ołówkiem); na odwrocie drukowana nalepka z informacją o pracy.

/10
liczba obiektów: 200