1 zł
2 600 000 zł
/3

OBERLÄNDER Marek (1922 - 1978)

Pejzaż z chatą

olej/płyta, 48,5 x 64,5 cm
sygnowany ołówkiem p.d: 'Oberländer'
opisany na odwrociu: 'OBERLÄNDER | MAREK | 17'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Sandomierz, 1947 r.

olej/płótno, 40 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'M. Oberländer | Sandomierz | 1947'

Chata, 1956 r.

olej/płótno, 75 x 98 cm
sygnowany na odwrociu na blejtramie: 'Marek Oberländer'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Marek Oberländer. | r. 1956. „Chata”'

Portret Józefa Karniola

olej/płótno, 81,5 x 65,5 cm
sygnowany na odwrociu: 'OBERLÄNDER' i opisany na blejtramie: 'PORTRET KARNIOLA 27'

Kompozycja, 1962 r.

olej/płótno, 81 x 65,5 cm
na odwrociu nalepka z DESA Foreign Trade Enterprise z opisem obrazu w języku niemieckim
sygnowany i datowany p.d.: 'M. OBERLANDER 1962'

Ostatni etap z cyklu Nigdy więcej getta, 1953 r.

autolitografia/papier, 51 x 37,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Oberlander 53', opisany śr.d.: '"Ostatni etap"' oraz opisany l.d.: 'Autolitografia z cyklu "Nigdy więcej getta"'
na odwrociu dedykacja: 'Podarek dla | Kuzyki Doris Schreiber | od Kuzyna | Marek Oberlander | Warszawa 6.5.56'

Kompozycja abstrakcyjna z kołami

akwarela, gwasz/papier, 48 x 33 cm (w świetle oprawy)

Postać, 1960

akwarela, pióro, tusz/papier, 100 x 70 cm
na odwrociu: nalepka DESA FOREIGN TRADE ENTERPRISE z opisem pracy, autorski opis pracy
wystawiany: Polskie Dzieło Plastyczne w XV lecie PRL, Warszawa, 1961

KOMPOZYCJA z POSTACIĄ, 1959

tusz, akwarela na papierze,
40,5 x 28,5 cm,
sygnowany l.d. "MO/1959", na odwrocie notatka kolekcjonerska: "Marek Oberlander/gekauft in Krakau/October 1988/DM 150,-(150.000 pl)/Galeria Inny Świat /ul.Floriańska. Ausstellung"

Kompozycja, 1961

Akwarela, papier; wym.: 42 x 29,5 cm; sygn. oł. na odwrocie l.d. Marek Oberländer, p.d.: 1961. W środkowej partii pieczątka własnościowa Haliny Oberländer i nr 1001 w obrębie zachowanej spuścizny artysty.

Postać, 1960

PORTRET EN FACE, 1965

tusz pióro, papier kremowy
21 x 33 cm
sygn. białym gwaszem p.d.: M. Oberländer | 1965 /Levens/

Obraz reprodukowany i opisany:
- Chris Sztyber, Mój drugi świat. Kolekcja malarstwa polskiego, Kielce b.d., s. 144, il.

Sylwetka ludzka, 1960 r.

tusz lawowany/papier, 69 x 49 cm
na odwrociu pieczęć Urzędu Konserwatorskiego oraz nalepka Desy z opisem pracy

Gestalt, 1960 r.

akwarela, tusz/papier, 100 x 70 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'M. OBERLÄNDER. 1960.'
na odwrociu etykieta DESA FOREIGN TRADE ENTERPRISE z opisem pracy oraz autorski opis pracy z przeznaczeniem na wystawę Polskie Dzieło Plastyczne w XV-lecie PRL

KOMPOZYCJA Z POSTACIĄ, 1959

tusz, akwarela na papierze,
40,5 x 28,5 cm,
sygnowany l.d. "MO/1959”,
na odwrocie notatka kolekcjonerska: "Marek Oberlander/gekauft in Krakau/October 1988/DM 150,-(150.000 pl)/Galeria Inny Świat /ul.Floriańska. Ausstellung”

KOMPOZYCJA

Akwarela, papier, 28,5 x 40,5 cm,
sygn p.d.: M. Oberländer 1962

KOMPOZYCJA Z POSTACIĄ, 1959

tusz, akwarela na papierze,
40,5 x 28,5 cm, sygnowany l.d. "MO/1959", na odwrocie notatka kolekcjonerska: "Marek Oberlander/gekauft in Krakau/October 1988/DM 150,-(150.000 pl)/Galeria Inny Świat /ul.Floriańska. Ausstellung"

Kompozycja, ok. 1960 r.

gwasz, tusz/papier, 50 x 67 cm
na odwrociu potwierdzenie autorstwa: `Rysował Marek Oberlander, około roku 1960. | Autorstwo i datę potwierdził | Jacek Antoni Zieliński | 18. X 2000`

Estymacja: 4 000 - 6 000

Kompozycja abstrakcyjna, 1963 r.

akwarela, tusz/papier, 48 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `Marek Oberlander| Paris 1963`

Estymacja: 7 000 - 8 000

KOMPOZYCJA Z POSTACIĄ, 1959

tusz, akwarela na papierze,
40,5 x 28,5 cm,
sygnowany l.d. "MO/1959",
na odwrocie notatka kolekcjonerska: "Marek Oberlander/gekauft in Krakau/October 1988/DM 150,-(150.000 pl)/Galeria Inny Świat /ul.Floriańska. Ausstellung"

/3
liczba obiektów: 49