PŁONCZYŃSKI Aleksander (1820 - 1858)
Olej, płótno, 39,5 x 46 cm,
sygn. p.d.: Płonczyński.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok na Tatry z lasu Zakopanskiego, 1853
Olej, płótno; wym.: 26,4 x 34,5 cm; opis autorski na odwrocie: Widok na Tatry z lasu Zakopanskiego J. Płonczynskiego / Kraków dnia 30 czerwca 1853. Stan zachowania: stare punktowanie w partii nieba.
PEJZAŻ Z KAMIENNYM MOSTEM, 1841
olej, płótno,
31.7 x 24.5 cm
sygn. l.d.: A. Płonczyński | 1891 (wydrapana w mokrej farbie)
DOLINA KOŚCIELISKA W TATRACH, 1846
Olej, papier naklejony na tekturę; 40 x 32,5 cm
Sygnowany l. d.: Aleksander Płonczyński | (w?) 1846
Na odwrocie napis odręczny: Widok | Czarnego Dunajca | w Dolinie Kościeliskiej | w Tatrach
węgiel, papier,
58 x 45,5 cm;
sygn. p.d.: Płonczyński / Aleksander (ołówkiem)
Portret chłopca w rzymskiej tunice
ołówek, papier, 62 x 46 cm;
sygn. p.d.: Aleksander / Płonczyński
(do konserwacji).
olej, papier,
26 x 20,5 cm;
sygn. l.d.: A. Płonczyński
Na odwrocie autorski opis widoku.