1 zł
2 600 000 zł
/5

LENICA Jan (1928 Poznań - 2001 Berlin)

Kompozycja zielona

serigrafia/papier, 60,5 x 77 cm w świetle passe – partout
edycja 103/200
sygn. p.d.: "Lenica" oraz numerowany l.d.: "103/200"

cena wywoławcza: Wykup abonament

Projekt scenografii do musicalu Kiss me Kate, 1977 r.

akwarela, flamaster, kolaż/karton, 39 x 50 cm (arkusz)
Oper der Stadt Köln

Zestaw projektów kostiumów do spektaklu Kiss me Kate wg Cole'a Portera, 1977 r.

akwarela, ołówek/papier, ok. 41 x 32 cm [x5]
Oper der Stadt Köln

Projekt do spektaklu Dyl Sowizdrzał , 1984 r.

kredka, akwarela/papier, 27 x 34 cm (arkusz)
opisany l.g.: '4 Scena – Parada'
Teatr Oberhausen, Richard Strauss, reż. Fritzdieter Gerhards

Dwa Teatry, 1978 r.

offset/papier, 97 x 66 cm
sygnowany w druku l.d.: 'Lenica'
Teatr Narodowy w Warszawie, Teatr Mały, Jerzy Szaniawski, reż. Andrzej Łapicki

Faust, 1964 r.

offset/papier, 98 x 68 cm
sygnowany i datowany w druku l.d.: 'Lenica 64'
Teatr Wielki w Warszawie, Charles Gounod, reż. Ladislav Stros

Tannhauser, 1974 r.

offset/papier, 95 x 66,5 cm
sygnowany i datowany w druku p.g.: 'Lenica | 74'
Teatr Wielki w Warszawie, Richard Wagner, reż. Otto Fritz

Wozzeck, 1964 r.

offset/papier, 94 x 67 cm
sygnowany i datowany w druku w kompozycji: 'Lenica 64'
Teatr Wielki w Warszawie, Alban Berg, plakat do niezrealizowanego spektaklu, wykorzystany na premierę sztuki w 1984 r.

Święto wiosny, 1962 r.

offset/papier, 98 x 67,5 cm
sygnowany w druku l.g.: 'Lenica'
Teatr Wielki w Warszawie, Igor Strawinski, reż. Alfredo Rodrigues

Makbet, 1960 r.

offset/papier, 85 x 58,5 cm
Teatr Dramatyczny, Warszawa, William Shakespeare, reż. Bohdan Korzeniowski

Judyta, 1962 r.

offset/papier, 97,5 x 67 cm
sygnowany w druku p.śr.: 'Lenica'
Teatr Wielki w Warszawie

Szczęśliwe Wydarzenie, 1974 r.

offset/papier, 96,5 x 67,5 cm
sygnowany w druku p.d.: 'Lenica'
Teatr im. Juliusza Osterwy, Lublin, Sławomir Mrożek, reż. Kazimierz Braun

Fellini-casanova

akwarela, gwasz, papier, 22 x 14 cm,
sygn. p.d.: Lenica

Szkic do filmu "Nosorożec", 1963 r.

akwarela, kolaż, tusz/papier naklejony na tekturę, 39 x 28 cm (arkusz)

Kadr z filmu Adam 2, 1968 r.

kolaż, technika własna, długopis/papier, 39,5 x 54 cm (arkusz)
sygnowany l.g. 'Lenica'
na odwrociu sygnowany i opisany ołówkiem p.g.: 'ADAM 2 | Lenica'

Kadr z filmu Fantorro

kolaż/papier, 45 x 59,5 cm
na odwrociu opisany przez artystę: 'N'30 | FANTORRO'

Kadr z filmu Labirynt w reżyserii Jana Lenicy, 1962 r.

fotografia, kolaż, tusz/papier fotograficzny, 26,5 x 38,5 cm
na odwrociu sygnowany i tytułowany: 'Jan Lenica | Labyrinth'

kolaż, tusz, fotografia/papier fotograficzny, 46,5 x 58,5 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'
na odwrociu sygnowany i tytułowany: 'Jan Lenica | Labyrinth' oraz nalepka CBWA z opisem pracy

Satyrykon, 1998 r.

offset / papier, 100 x 70 cm
dar osoby prywatnej

akwarela, tusz/papier, 29 x 21,5 cm
sygnowany p.d.: 'Lenica'

/5
liczba obiektów: 100