PORAJ-PSTROKOŃSKI Stanisław (1871 - 1954)
KOŚCIÓŁEK WŚRÓD ŁANÓW, 1899 R.
olej/płótno,
81,5 x 60 cm
sygnowany i datowany l. d.: `SP | 1899`
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
50 x 67,5 cm
sygn. l.d.: S. Pstrokoński / Roma 96
olej, płótno, 238 x 175 cm
sygn. l.d.: S Pstrokoński / Paryż
99. Na odwrocie nalepka depozytowa MOK-90. Piękna, okazała kompozycja, dzieło rangi muzealnej, stanowi znakomity przykład nurtu symbolicznego w malarstwie europejskim końca XIX w. i wpływu na nie twórczości prerafaelity Edwarda Burne-Jonesa (1833 - 1898). Postacie przy studni, znajdujące się w głębi oferowanego obrazu, są wiernym cytatem z jego dzieła z cyklu Perseusza.
olej, płótno, 238 x 175 cm
sygn. l.d.: S Pstrokoński / Paryż 99.
Na odwrocie nalepka depozytowa MOK-90.
olej, płótno, 238 x 175 cm
rys. piórkiem, papier, wym.: 12,5 x 23,5 cm
sygn. p.d.: Stanisław Pstrokoński / Roma /(18)94
olej, płótno, 50 x 43 cm; sygn. p.d.: S. Pstrokoński/ Paris 98