1 zł
2 600 000 zł

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Wacław Sieroszewski roku 1915, 1917

offset barwny ( pocztówka); 14 x 9 cm;
sygn. i dat. po prawej: Jan Rembowski 1915.
Na odwrocie drukiem zezwolenie cenzury niemieckiej w Warszawie datowane 4 V 1917 r. Wydawca: Zakłady Graficzne B. Wierzbicki i S-ka w Warszawie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Stare Miasto w Warszawie

akwarela, gwasz, papier, 22 × 31 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: T. Rembowski

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Walka ze smokiem lub Zabicie bestii, 1909 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 21 x 25,5 cm (zadruk)
sygnowany na płycie p.d. monogramem wiązanym: 'JR'
opisany ołówkiem u dołu: 'Z płyty oryginalnej Jana Rembowskiego | drukował K. Mondral'

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

akwaforta i akwatinta barwna, papier, 26,5 x 20,5 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Jan Rembowski/1909
rycina wykorzystana na okładce czasopisma "Sfinks", 1912, z.4 (52)

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Portret górala, 1913

Litografia; wym.: 620 x 500 mm; sygn. oł.: Jan Rembowski, 1913, Zakopane. Praca po konserwacji.

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Rozmarzona (1917)

sygn. dat. p.g.
pastel, papier
62x48 cm

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Portret górala wspartego na ciupadze, 1913

Litografia;
wym.: 625 x 480 mm; nie
sygn. Na marginesach drobne uszkodzenia od dawnej oprawy.

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Mała góralka, ok. 1910

Pastel, karton;
wym. w świetle pp: 58 x 42,5 cm;
sygn. p.d.: J.R / Zakopane.

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

GÓRAL Z CIUPAGĄ, 1913

Litografia, papier, 62 x 50 cm (w świetle ramy)
Sygnowana p.d. ołówkiem: Jan Rembowski 1913

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

PORTRET WĄSATEGO GÓRALA, 1913

Litografia, papier naklejony na tekturę; 62 x 50 cm (w świetle ramy)
Sygnowana ołówkiem przy lewej krawędzi pośrodku: Jan Rembowski 1913 | Zakopane

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Młoda Hucułka, 1901

Litografia;
wym.: 470 x 315 mm;
sygn. oł. p.g.: Jan Rembowski/1901.

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Portret górala, 1913

Litografia;
wym. planszy: 608 x 498 mm;
sygn. i dat. oł. w obrębie komp.: Jan Rembowski / Zakopane 1913.

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Młoda Hucułka, 1901

Litografia; wym.: 470 x 315 mm; sygn. oł. p.g.: Jan Rembowski/1901.

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

PORTRET MŁODEGO MĘŻCZYZNY (AUTOPORTRET?), 1910

gwasz, akwarela, kredka na podrysie ołówkowym,
25 x 22,5 cm,
sygnowany l.d. "Jan Rembowski 10"

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Portret górala, 1913

Litografia; wym. planszy: 608 x 498 mm; sygn. i dat. oł. w obrębie komp.: Jan Rembowski Zakopane 1913.

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Los

ołówek, papier
56,8 x 44 cm (w świetle oprawy);
z prawej u dołu napis: Rys. Rembowskiego (ołówkiem)

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

Dary wiatru północnego

- ilustracja do książki Wacława Sieroszewskiego "Bajki";
papier, pastel
40 x 32 cm;
sygn. p. d.: J.R. 1909

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

WNĘTRZE LASU, 1920

olej na tekturze, 49,5 x 35 cm,
sygnowany l.d. "J Rembowski / 1920"

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

DARY WIATRU PÓŁNOCNEGO, 1909

pastel na papierze, 40,5 x 32,5 cm, sygnowany p.d. "J. R. / 1909", na podwiniętym u góry pasku papieru: "WACŁAW SIEROSZEWSKI" u dołu rysunku drobne ubytki papieru; pęknięcia na brzegach.

REMBOWSKI Jan (1879-1923)

KOBIETA W CHUŚCIE, 1921

czarna kredka, 34,8 x 25,8 cm
w świetle passe-partout, sygnowany l.d."Jan Rembowski 1921" u dołu po lewej suchy tłok.
W stylowej ramie.

liczba obiektów: 25