1 zł
2 600 000 zł

PRZYPKOWSKI Tadeusz (1905 – 1977)

Widok

lata 30. XX w.
odbitka żelatynowo-srebrowa tonowana sepią, papier, 16 x 22,5 cm,
imię i nazwisko autora, tytuł i datowanie naniesione współcześnie na odwrocie,
vintage print

Przypkowski wychował się na estetyce Fotografii Ojczystej Jana Bułhaka, co wpłynęło na jego własną twórczość. W prezentowanej pracy potwierdzają to wybór motywu, wyważona kompozycja i opracowanie tonalne tematu, a także - jak w innych jego pracach - szlachetny, miękki rysunek.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Impresja

lata 30. XX w.
odbitka żelatynowo-srebrowa, papier, 14,5 x 20,5 cm (17,8 x 23,8 cm),
vintage print

Artysta chętnie eksperymentował. Poszukiwał niezwykłych zjawisk w przyrodzie, które utrwalał na kliszy fotograficznej w formie czystego obrazu. Przedstawiona Impresja dowodzi jego bystrego zmysłu obserwatorskiego oraz wyczulenia na zgeometryzowaną strukturę form krajobrazu.

A View

1930s
gelatin silver print, sepia-toned, 16 x 22.5 cm,
artist`s name and surname, title and date inscribed on the reverse in the present day,
vintage print

Przypkowski drew on the aesthetics of Jan Bułhak`s Native Photography, which influenced his creative work. In the picture featured here, this is evidenced by the choice of the motif, balanced composition and tonality, and - as in his other work - noble, soft drawing.

Impression

1930s
gelatin silver print, 14.5 x 20.5 cm (17.8 x 23.8 cm),
vintage print

The artist experimented eagerly. He looked for extraordinary phenomena in nature, which he captured on photographic film using straight photography. The Impression proves that the artist had a sharp eye and was sensitive to the geometrical structure of landscape forms.

Widok zamku w Niedzicy. 1931.

Fotografia wykonana techniką specjalną form. 12x17 cm we wsp. passe-partout i ramie drewnianej (Zamek w Niedzicy nad Dunajcem. Fotografia sygnowana ołówkiem monogramem wiązanym "TP" pod kompozycją. W prawym dolnym narożniku odręczna dedykacja autora: "Xiędzu Józefowi Świstkowi na pamiątkę odwiedzin w Niedzicy dr Tadeusz Przypkowski Styczeń 1932". Stan bardzo dobry. Rzadkie.-

Widok zamku w Niedzicy. 1931.

Fotografia wykonana techniką specjalną form. 12x17 cm we wsp. passe-partout i ramie drewnianej
Zamek w Niedzicy nad Dunajcem. Fotografia sygnowana ołówkiem monogramem wiązanym "TP" pod kompozycją. W prawym dolnym narożniku odręczna dedykacja autora: "Xiędzu Józefowi Świstkowi na pamiątkę odwiedzin w Niedzicy dr Tadeusz Przypkowski Styczeń 1932". Stan bardzo dobry. Rzadkie

liczba obiektów: 6