1 zł
2 600 000 zł
/6

KURYLUK Ewa (ur. 1946, Kraków)

Pani w kapeluszu, 1964-65 r.

akwarela/papier, 86 x 62 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'EWA 64'
na odwrociu opisany: 'Ewa Kuryluk | 1965'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pani w kostiumie, 1965 r.

akwarela/papier, 83,5 x 58,5 cm
sygnowany i datowany w obrębie kompozycji: 'Ewa 65'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Ewa Kuryluk | 1965'

Akt, 1965 r.

akwarela/papier, 84 x 59,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'EWA 65'
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Ewa Kuryluk 1965'

Czarny trójkąt, 1968/1969

akryl, płyta pilśniowa (sklejka); 61 x 61 cm;
na odwrocie nalepka z opisem: EWA KURYLUK / 2. Czarny Trójkąt / akryl na sklejce / 1968 / 61 x 61 cm (cienkopisem);

Niebieski pan, czyli smutek rysunku wieczornego, 1965

akwarela na papierze
86 x 60, 5 cm / 90 x 65 cm
sygn. p.d. i na odwrocie

Dwa pejzaże

akryl/płyta, 59 x 37 cm
sygnowany p.d.: 'EWA.K.'
na odwrociu opis pracy w języku angielskim z Richard Bradley Atelier oraz nalepka z Woodstock Gallery

Smutna modelka, 1964

akwarela na papierze, 60x86 cm,
opisany na odwrociu

Małpki, 1977 r.

kredka/papier, 47,5 x 65 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Kuryluk 77'

Fragmenty portretu Leszka Kołakowskiego, 1980 r.

kolaż z rysunku na jedwabiu na starym plakacie artystki (z reprodukcją obrazu “Wieża” z cyklu “Człekopejzaże”), 40 x 42 cm, sygn.

Autofotografia, 1972/2002

wydruk cyfrowy/papier fotograficzny, 20 x 13,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany, numerowany i opisany na odwrociu: 'Ewa Kuryluk | Autofotografia | Wiedeń, 1972 | wydruk 2002 | nakład 1 egzemplarz'

Autofotografia, 1972/2002

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Ewa Kuryluk | Autofotografia | Wiedeń, 1972 | wydruk 2002 | nakład 1 sztuka'

WIDZĘ, 1970

tusz na papierze, 29 x 21 cm

Z serii: Sto razy ja, 1977/2009

fotografia czarno-biała, wydruk, papier, 27 x 20 cm;
wydruk autorski, nakład: nieokreślony life-time print.

Trzy Dysgracje, 1965 r.

kolaż, tusz/papier, 40 x 25 cm

"Zagłaszcz mnie" - dyptyk, 1967 r.

kolaż, olej/tektura, 25 x 20 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, po prawej: 'Ewa Kuryluk | Zagłaszcz mnie 1967 | kolaż, prawe skrzydło | dyptyku', po lewej 'Ewa Kuryluk | Zagłaszcz mnie, 1967 | kolaż, lewe skrzydło | dyptyku'
wymiar jednej części
kolaż z obrazu olejnego na tekturze, litografii, chińskiego ptaka i czerwonej nici

"Portret Agnieszki K.", 1981 r.

akryl, tusz/bawełna, 32 x 43 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'EWA KURYLUK 1981'
datowany i opisany wewnątrz kompozycji: 'AGNIESZKA | NOWY YORK, 1981'

"Chusta I", 1980 r.

tusz, akryl/bawełna, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu oprawy: 'EWA KURYLUK | "CHUSTA I" | 1980 | akryl i tusz na bawełnie | 97 x 68 cm'

Autoportret z krajobrazu, 1962 r.

kolaż, olej/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu ołówkiem: 'Ewa Kuryluk | kolaż z | krajobrazu | ok 1962'

Las późną jesienią z jelonkiem 1961 r.

olej, karton, 70 x 100 cm, sygn. p.d.: E.K.

Konik z przyjacielem ptakiem 1963 r.

olej, karton, 70 x 100 cm, sygn. p.d.: E. K.

/6
liczba obiektów: 106