Andrzej Słodkowski - fotografie - Muzeum Narodowe w Krakowie
W ramach Międzynarodowego Projektu Medialnego – Łączenie Światów, Muzeum Narodowe w Krakowie prezentuje fotografie Andrzeja Słodkowskiego, pokazujące życie na Kubie.
Założeniem całego programu jest promocja polskiej i kubańskiej kultury. Stworzone w ten sposób fotografie, film, dzieła malarskie i utwory muzyczne, mają być symbolem poszukiwań w sztuce otwartej na współdziałanie, niezależnie od istniejących podziałów i różnic. Projekt bazuje na potencjale twórczym dwóch różniących się zasadniczo przestrzeni kulturowych – Polski i Kuby. Celem jest wzajemna inspiracja i wymiana idei, doświadczeń i technik artystycznych.
O poziom artystyczny prezentowanych fotografii można się spierać. Przedstawiają jednak obraz wyspy, który wyłania się z pojedynczych spotkań i osobistych refleksji autora. Pokazując ludzkie portrety, artysta uwagę naszą chciał zwrócić nie tylko na dramatyczną historię licznych rewolucji i rebelii, ale też na temperament wyrażający się w ognistej salsie, poezji ruchu i fascynacjach muzycznych. Innym motywem prezentowanych prac ma być wszechobecny romans i mentalność macho.
Celem Słodkowskiego była próba uchwycenia kubańskiej mentalności i klimatu, w którym już za chwilę wszystko może się zmienić. Jak głosi komunikat prasowy, „fotografie mają także duże znaczenie dla zrozumienia życia Kubańczyków dosłownie i w przenośni “za pięć dwunasta” historycznych przemian. Projekt pobudza szerokie inspiracje, promuje ponadnarodową pomoc i solidarność twórców, edukuje i przybliża powstałą, nową wartość artystyczną szerokim odbiorcom w kraju i na świecie”.
Honorowy patronat nad wystawą objął Minister Kultury Waldemar Dąbrowski.
Zgłoszenia chęci kupna przyjmowane są od osób zalogowanych w Artinfo.pl
W przypadku braku konta prosimy o rejestrację.
Uwaga - osoby nie pamiętające nazwy użytkownika i hasla mogą otrzymać przypomnienie na adres mailowy, użyty przy pierwszej rejestracji konta.
Prosimy wybrać poniższy link „przypomnij hasło” i wypełnić tylko pole adres e-mail.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym biurem: 22 818 94 68 (poniedziałek - piątek: 10:00 - 17:00) email: aukcje@artinfo.pl