Olga Wolniak - Kolor i wzór - wystawa malarstwa




W warszawskiej Galerii Promocyjnej odbył się 8 maja 2002 wernisaż wystawy Olgi Wolniak.
Artystka maluje dywany, kobierce, kilimy, makaty, hafty. Brzmi to niecodziennie, ale w końcu malować można wszystko.
Oryginalność tematyki, w której kręgu porusza się artystka staje się mniej ekscentryczna przy staranniejszym oglądzie prac. Fascynacja tkaniną - jej splotem, barwą, osnową - tak, ale przede wszystkim zawartej w tkaninie symbolice ludzkiej wrażliwości na otaczający świat. Artystka odnosi się do tej właśnie sfery. W tkaninie zapisane są wzory kultury wielu pokoleń żyjących przed nami. Jak je odbiera artystka i czy Jej przekaz trafi z kolei do współczesnego odbiorcy, możecie się Państwo przekonać odwiedzając tę ciekawą wystawę.
 

   

  
 
 
     
 
       
 


     

Olga Wolniak
- urodziła się w 1957 r w Rangunie w Birmie. Studia w warszawskiej ASP, dyplom w pracowni malarstwa Tadeusza Dominika w 1980 r. Wspólnie z mężem - Tomaszem Dominikiem wystawiali w 1990 na ekspozycji zatytułowanej "Postkomunizm - Kompostmodern". Kobieta i jej zajęcia - to główny temat twórczości Olgi Wolniak. Ostatnio artystka tworzy obrazy przedstawiające wschodnie kobierce, o motywach prehistorycznych. Uprawia malarstwo portretowe, stworzyła cykl portretów o specyficznym przeskalowaniu, stosuje własne techniki malarskie; akryl na podkładzie gazet, prace wykonane na kliszach rentgenowskich.
Udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, wystawy indywidualne w prestiżowych galeriach w kraju i za granicą. Prace w zbiorach: Galeria Studio, Warszawa; Galeria Zachęta, Warszawa; Muzeum IIany Goor, Jaffa; kolekcja Marty Tarabuły, Kraków; kolekcja Jacques`a Tourela, Warszawa, Kolekcja Krajowej Rady Biznesu, Warszawa.

 
Wystawa jest czynna do 2 czerwca 2002 r. 
 
Relacja przygotowana przez Artinfo




Galeria prac


Powrót