Otwarcie nowej siedziby Galerii Connaisseur




W 15 roku funkcjonowania na rynku antykwarycznym i częstym, może nawet ponad miarę częstym zmienianiu adresów, warszawska Galeria Connaisseur dokonała uroczystego otwarcia nowej siedziby. Przez cały miniony okres Galeria działała kolejno przy ul. Pankiewicza, Oleandrów i Ptasiej. Przez ostatnie lata miejscem tym był budynek Mennicy przy Waliców. Aż wreszcie obecny /jak twierdzi właścicielka Aleksandra Werbanowska- już docelowy/ przy ul. Grzybowskiej 12/14

Firma istnieje co prawda nieprzerwanie od 1991 roku ale z racji tradycji rodzinnych, można okres ten uznać za znacznie dłuższy. Stąd też wzięło się zapewne liczne grono klientów – kolekcjonerów czy po prostu miłośników sztuki. Podążali oni przez wszystkie te lata za Galerią i docierali pod wszystkie zmieniane /nie zawsze przecież z woli właścicielki/ adresy. Zawsze wiedzeni pragnieniem kontaktu z obiektami najwyższej klasy jakie prezentował Connaisseur.
Ale nie tylko prywatni kolekcjonerzy są tutaj stałymi nabywcami. W ciągu swojego istnienia Galeria sprzedała między innymi do Państwowych Zbiorów na Wawelu- augsburski zegar z brązu w formie amfory z XVII w., rzeźbę św. Wacława (drewno XVII w.) do Kurzej Stopki. Muzeum we Włocławku zakupiło studium kobiety J. Malczewskiego i F.Pfanhausera portret Cecylii Lubowidzkiej, a Muzeum Mazowieckie w Płocku E.Okunia Widok na Farę w Płocku. Poza tym do muzeum w Kozłówce i innych muzeów sprzedano porcelanę z Sevres i różne obiekty sztuki zdobniczej.
Aktualnie antykwariat oferuje interesującą szrajbkomodę z intarsjami z XVIII w., a także dekoracyjną żardinierę porcelanową z malowanymi, rokokowymi miniaturami, okutą w brąz złocony (Sevres, XIX w.), francuski zegar stołowy w stylu Boulle'a, paryski z około 1770 roku sygnowany Margonin i malutki tryptyk podróżny z Włoch, powstały w XIX stuleciu w stylu szkoły sieneńskiej z XIII wieku, przedstawiający Matkę Boską z Dzieciątkiem, a na bocznych skrzydłach aniołów. Uwagę zwraca także gotycka, drewniana, polichromowana rzeźba Madonny oraz portret Henryka hr. Bruhla z XVIII wieku.
Wejście do własnej siedziby stworzyło okazję wykonania stosownej oprawy eksponowanych dzieł. Wystrój wnętrza zaprojektowany przez Andrzeja Grzybowskiego i Bogdana Radziuna spełnia wszelkie oczekiwania wystawiennicze. Jak bardzo jest on atrakcyjny, najlepiej sprawdzić podczas osobistej wizyty, do której złożenia, w imieniu właścicielki, serdecznie zapraszamy.


 

      
 Wnętrza oraz wybrane obiekty z oferty Galerii Connaisseur:
 

   
  
  
  
  
  
     

 
 
Relacja przygotowana przez Artinfo.pl           




Galeria prac


Powrót