Polski Dom Aukcyjny Wojciech Śladowski
ul. Stefana Batorego 2
31-135 Kraków
+ 48 12 341 47 37
biuro@polskidomaukcyjny.com.pl
pon. - pt.: 10:00 - 17:00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (148)
MADEYSKI Roman (1919 - 1972)
Senna , 1964
olej/płyta pilśniowa, wym.: 65,2 x 81 cm, sygn. i dat. p. d.: "R. M. 64.", na odwrocie:
- "ROMAN MADEYSKI 1964 / SENNA";
- nalepka z opisem: "ROMAN MADEYSKI / olej Komp. Własna / Tyt. Senna.wym. 66x81 cm".;
- nalepka galeryjna

3 100 zł

25-06-2018
DALI Salvador (1904-1989)
Z jednobarwnego cyklu: Zabawne sny Pantagruela , 1973
litografia, japoński papier czerpany washi; 71 x 50,7 cm w św. p-p. (arkusz, krawędzie rwane);
sygn. p. d.: Dali (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: 46/50 (ołówkiem)

Wydane przez:
Jacques Carpentier (Editions Celami), Genewa.

6 300 zł

27-04-2023
DALI Salvador (1904-1989)
Z cyklu: nasze dziedzictwo historyczne, Król... , 1975
sucha igła, szablon, papier bawełniany Arches, wym.: ok. 56,3 × 39,8 cm (odcisk płyty), ok. 65,5 × 50,3 cm (arkusz), sygn. p. d.: "Dalí" (ołówkiem), oznaczenie egzemplarza l. d.: "392/400" (ołówkiem), znak wodny p. d.: "ARCHES / FRANCE"

7 400 zł

25-06-2018
DALI Salvador (1904-1989)
Teka „Czterdzieści obrazów biblijnych”,1985/1986
druk artystyczny uszlachetniony barwami złota i brązu, papier (każda praca osobno zafoliowana i oprawiona w passe-partout);
35 x 27 cm (arkusz);
część prac sygn. w druku

16 000 zł

27-04-2023
DALI Salvador (1904-1989)
drzeworyt barwny/bawełniany papier welinowy B.F.K. Rives ze znakiem wodnym; 24,6 x 18,5 cm (kompozycja); ok. 33 x 26,1 cm (arkusz);
na odwrocie napis drukiem: "PURGATORIO TAV. 29"; Wydawca: Arti e Scienze Salani, Florencja, 1964.

3 700 zł

05-01-2024
DALI Salvador (1904-1989)
Popiersie, 1968/69
akwaforta ręcznie podkolorowana, sucha igła, złoty pyłek/japoński papier czerpany;
sygn. u dołu: "Dalí" (ołówkiem);
wym.: 37,5 x 28 cm (arkusz, krawędzie rwane)
oznaczenie egzemplarza l. d.: "12/95" (ołówkiem);
pieczęć tłoczona p. d.: "Dalí"

9 000 zł

14-12-2023
DALI Salvador (1904-1989)
litografia barwna, papier welinowy Arches; 52,4 x 36,2 cm w św. p-p. (arkusz); sygn. p. d.: "Dali" (ołówkiem); oznaczenie edycji l. d.: "E.A." (ołówkiem); u dołu stempel: "Dali"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Wiedeń

8 000 zł

22-12-2021
DALI Salvador (1904-1989)
Piekło, Pieśń XIX (Simoniści), z cyklu: Boska... , 1963
ceramika glazurowana barwna; 24,7 x 19,8 cm;
sygn. w płycie ceramicznej u dołu: Dali;
oznaczenie egzemplarza p. d.: 26/490

Wydane przez:
Les Heures Claires, Paryż, Francja.

1 900 zł

27-04-2023
DALI Salvador (1904-1989)
Paryż
litografia barwna; 53,3 x 37 cm (arkusz);
sygn. wytłoczeniem w papierze p. d.: "Dali";
oznaczenie egzemplarza l. d.: "1534/1700" (ołówkiem)

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Paryż

Wydana przez:
Dreager Fréres/Matthieu, 1969.

2 500 zł

25-04-2022
DALI Salvador (1904-1989)
Kobieta z papugą, z cyklu: „Sekretne wiersze... , 1967
akwaforta ręcznie podkolorowana akwarelą, sucha igła, złoty pyłek/japoński papier czerpany;
sygn. u dołu: Dalí (ołówkiem);
wym.: 38 x 28,5 cm (arkusz, krawędzie rwane);
oznaczenie egzemplarza l. d.: "62/145" (ołówkiem);

9 000 zł

14-12-2023
DALI Salvador (1904-1989)
sucha igła barwna, papier czerpany BFK Rives; ok. 20,8 x 15 cm w św. p-p. (arkusz); sygn. p. d.: "Dalí" (ołówkiem); oznaczenie egzemplarza l. d.: "E.A." (ołówkiem)

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Barcelona

5 000 zł

22-12-2021
DALI Salvador (1904-1989)
Hasta ensordecer, z cyklu: Les Caprices de Goya... , 1977
akwaforta, heliograwiura z pochoirem, technika mieszana; 31,5 x 23 cm w św. p-p. (arkusz);
sygn. u dołu: Dali (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: 82/200 (ołówkiem);
napis z płyty u dołu: Hasta ensordecer;
oznaczenie z płyty p. g.: 28

5 000 zł

27-04-2023
DALI Salvador (1904-1989)
Dąb i trzcina, z cyklu: Bestiariusz La Fontaine'a , 1974
akwaforta, ręcznie pokolorowana przez pochoir, papier Arches;
66 x 42,3 cm w św. p-p. (arkusz);
sygn. p. d.: Dali (ołówkiem);
oznaczenie egzemplarza l. d.: E A (ołówkiem)

Wydana przez:
Saint Raphael: Editions Des Maitres Contemporains, 1974.

7 900 zł

27-04-2023
DALI Salvador (1904-1989)
Czyściec, Pieśń XXI, z cyklu: Dante, Boska Komedia
drzeworyt barwny, bawełniany papier welinowy B.F.K. Rives; wym.: ok. 25,5 x 17 cm (odcisk), ok. 33 x 26,2 cm (arkusz); sygn. p. d.: "Dali" (niebieskim tuszem); okrągła sucha pieczęć z napisem w otoku p. d.: "FORTI ARTE MODENA"

5 000 zł

23-07-2020
DALI Salvador (1904-1989)
Czyściec, Pieśń II (Łódź Przewoźnika), z cyklu:... , 1963

Wydane przez:

1 900 zł

27-04-2023
DALI Salvador (1904-1989)
Cinco o seis por lo menos, z cyklu: Les... , 1977
oznaczenie egzemplarza l. d.: 91/200 (ołówkiem);
napis z płyty u dołu: Cinco o seis por lo menos;
oznaczenie z płyty p. g.: 59

5 000 zł

27-04-2023
HIRSCHENBERG Samuel (1865 Łódź – 1908 Jerozolima)
Chłopiec roznoszący macę , 1896
olej/płótno, wym.: 82 x 54 cm, sygn. i dat. l. d.: "S. Hirszenberg – Łódź 1896"

190 000 zł

01-03-2016
CHIA Sandro (ur. 1946, Florencja)
Twarze
akwatinta barwna; 117 x 173,5 cm w świetle ramy (arkusz);
sygn. p. d. (kredką)
oznaczenie egzemplarza l. d.: "25/50";
na odwrocie nalepka galeryjna

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa

9 000 zł

06-05-2022
DRÓŻDŻ Stanisław (1939 - 2009)
Bez tytułu (na) , 2006
technika własna, druk, papier; 80 x 80 cm;
na odwrocie:
- sygn., dat. i opisany na wklejce: "SDróżdż / „BEZ TYTUŁU”, 2006 / (na) 3/3";
- nalepka ramiarska

Praca posiada szkło muzealne.

30 000 zł

16-12-2022
GROCHOLSKI Stanisław (1858-1932)
Salome z głową Jana Chrzciciela
olej/sklejka;
sygn. monogramem p. g.: "SG";
wym.: 19 x 9 cm

Obraz reprodukowany:
"Stanisław Grocholski. Z Żołyni w świat", Gminny Ośrodek Kultury w Żołyni, Żołynia 2023, il. barwna

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa

14 000 zł

14-12-2023
FABIJAŃSKI Stanisław Ignacy Poraj (1865 - 1947)
Ogrójec przy kościele św. Barbary w Krakowie , 1923
akwarela, papier; 30 x 45 cm;
sygn. i dat. l. d.: "St. Fabijański 1923."

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

2 000 zł

15-06-2023
ŁABĘCKI Stanisław (ur. 1935)
MMV-2
akryl, płyta; 79,5 x 79,5 cm; na odwrocie: "STANISŁAW ŁABĘCKI / MMV-2 / Acryl 79,5 x 79,5 cm / 2005" (ołówkiem)

7 400 zł

26-05-2020
ŻURAWSKI Stanisław (1889-1976)
Łodzie nad brzegiem morza
olej, tektura; 40 x 50 cm;
sygn. p. d.: "St. Żurawski";
na odwrocie napis: "Lp 13545" (ołówkiem)

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

3 000 zł

15-06-2023
SZPYT Stefan (ur. 1938)
Chłód
drewno; wys. z podstawą: 45,5 cm;
pod podstawą nalepka z opisem: "art. STEFAN SZPYT / "CHŁÓD" / SZ,. r. 198 [?]"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

4 000 zł

06-05-2022
DOMINIK Tadeusz (1928-2014)
Krajobraz , 1957
akwarela, gwasz, papier; 40,5 x 55 cm w św. p-p.;
sygn. i dat. p. d.: "T. Dominik 1957"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Kraków

9 000 zł

06-05-2022
liczba obiektów: 148