1 zł
2 600 000 zł

KOCHANOWSKI Roman Kazimierz (1857 Kraków - 1945 Freising, Bawaria)

PEJZAŻ JESIENNY

olej/sklejka, 10,5 x 17,6 cm
sygnowany p.d.: R. Kochanowski
na odwrocie nalepka: Muzeum Okręgowe im. J. Malczewskiego z wystawy „Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele” grudzień 1998 - lipiec 1999

cena wywoławcza: Wykup abonament

Na łące

olej, deska, 7,5 x 18 cm
sygn. l.d.: R.Kochanowski

PEJZAŻ Z CZERWONYM DACHEM

olej, tektura
11,3 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: R Kochanowski

Wiosna, po 1865

fototypia, karton; 30 x 25,4 cm;
sygn. na płycie l. d. "R. Kochanowski / 1886" i p.d. "C. Angerer&Göschl" i pod płytą l. d. "Rysował Roman Kochanowski" i p .d. "Fototypia C. Angerera i Göschla w Wiedniu".

Zagajnik nad strumieniem

węgiel, papier; 13 x 18 cm;
niesygn.
Z monachijskiej pracowni artysty.
Z kolekcji prof. Andrzeja Ryszkiewicza.

Pejzaż z rzeką

ołówek, papier; 13,5 x 22,5 cm;
niesygn.;
na odwrocie odręczne poświadczenie autentyczności: "Rysunek Romana Kochanowskiego (1857-1945) /nabyty od syna artysty w Monachium / A. Ryszkiewicz" oraz pieczątka "Prof. dr A. Ryszkiewicz".

Pejzaż ze sztafażem

olej, tektura; 13,5 x 18 cm;
sygn. p. d.: R. Kochanowski;
na odwrocie napis biograficzny w języku niemieckim, ołówkiem.

JESIENNY LAS

olej, deseczka, 13,3 x 10,5 cm (w świetle ramy)
sygn. l.d.: R Kochanowski

Pejzaż z mostem

ołówek, papier, 6,5 x 11,7 cm
sygn. p.d.: R. Kochanowski

Pejzaż letni, ok. 1900 r.

olej, tektura, 16,5 × 24,5 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: R.Kochanowski

PORTRET DZIEWCZYNY

węgiel, papier
23,5 x 16,7 (w świetle passe-partout)
sygn. u dołu kompozycji, pośrodku: R Kochanowski
Na odwrocie oprawy nalepka drukowana o treści: Ludwig [....] | MÜNCHEN 23 | Victoriastr. 8, Telefon 33 91 76 - niżej oddarty fragment z nieczytelnym, szczątkowo zachowanym napisem ołówkiem

PEJZAŻ Z MAKAMI W ZBOŻU, 10 VI 1890

olej, płótno
24 x 30,6 cm
sygn. p.d.: R Kochanowski 10/6 890

Pejzaż, pocz. XX w.

węgiel, ołówek, papier; 14,5x20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "R.K."

WIATR, ok. 1910

olej, karton (plecy ze sklejki)
13 x 17,8 cm
sygn. p.d.: R Kochanowski

Głowa wieśniaczki

olej, tektura; średn.: 15 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy lewej krawędzi: R.K

PEJZAŻ

olej, papier na tekturce; całość naklejona na deskę
papier 11,2 x 16,7 cm; deseczka 11,8 x 17,1 cm
sygn. l.d.: R Kochanowski
na odwrocie - na deseczce - napis ołówkiem: 45/9817/3 | bok

Roztopy

Węgiel, papier; wym. w św. pp.: 17,6 x 12,6 cm; nie sygn.

Węgiel, karton; wym.: 14 x 9 cm; sygn. l. d: R K.

Portret chłopa

Węgiel, karton; wym. ;17,6 x 12,6 cm; sygn. p. d.: R K.

PEJZAŻ ZIMOWY Z TOPOLAMI, ok. 1920

olej, papier
23 x 15 cm
Na odwrocie - na tekturowych plecach - nalepka wystawy w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

Sianokłosy

olej, płótno, 23 × 35,5 cm
sygnowany l. d.: R Kochanowski

JESIENNY PEJZAŻ

olej, deska, 14 x 24 cm
sygn. l.d.: R.Kochanowski

Portret

olej/tektura, 12,7 x 7,7 cm
sygnowany l.d.: 'R Kochanowski'

KRAJOBRAZ O ZMIERZCHU, ok. 1930

olej, karton
12,4 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: R Kochanowski.

Pejzaż z gąskami

olej/tektura, 25,5 x 32,8 cm

DZIĘCIOŁ

rysunek kredką, gwasz, 25,5 x 21,5 cm,
sygnowany l.d. "R. Kochanowski".

olej/karton, 25 x 33 cm

PEJZAŻ NADWODNY Z ŁÓDKĄ

olej, tektura
20,5 x 26 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski

JESIENIĄ PRZED CHATĄ, ok. 1915

olej, tektura
17,5 x 24,7 cm
sygn. p.d.: Kochanowski
Na odwrocie okrągły stempel, jakim po śmierci artysty znaczono jego spuściznę twórczą - w otoku napis: KOCHANOWSKI·KOCHANOWSKI; pośrodku: NACHLASS

PORTRET CHŁOPKI w BIAŁEJ CHUSTCE

olej na płótnie naklejonym na deskę, 40 x 29,5 cm,
sygnowany p.d. monogramem "RK", na odwrocie u góry, obcą ręką "płótno naklejone na deskę mahoniową" oraz "Roman Kochanowski".

ZAGRODA, ok. 1910

olej, deska
16,5 x 24,7 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski

JESIEŃ NA MOKRADŁACH

olej, sklejka
16,3 x 24 cm
sygn. p.d.: R. Kochanowski
na odwrocie napis ołówkiem: SCHÖMANN | AM 10.11. 89 | ERWORBEN

PEJZAŻ O ZMIERZCHU, 1893

olej, deska
12,7 x 21,8 cm
sygn. p.d.: R Kochanowski | 1893

Pejzaż z mostem

ołówek, papier, 6,5 x 11,7 cm; sygn. p. d.: R. Kochanowski

Głowa wieśniaczki

NAD STAWEM, ok. 1895

olej, karton
31,1 x 50,7 cm
na odwrocie nalepki wystaw w Radomiu i Opinogórze oraz nalepka z numerem: D1239

Obraz reprodukowany lub opisany w:
- Roman Kochanowski [1857-1945]. W 150. rocznicę urodzin, [redakcja i opracowanie Z. K. Posiadała], Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Radom 2007, s. 230, nr kat. 37, il. na s. 129;
- Roman Kochanowski, Malerei, [autorka Z. K. Posiadała] Katalog wystawy w Stadtmuseum in Freising, wydawca Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu 2010, s. 60, nr kat. 11, il. na s. 16.

PEJZAŻ Z CHATĄ

olej, deska
18,2 x 29 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski
na odwrocie stara nalepka z napisem: NR 14

Sianokosy

olej, płótno, 23 × 35,5 cm
sygn. l. d.: R.Kochanowski

Pastwisko

olej/deska, 11 x 17 cm
sygnowany l.d.: `R. Kochanowski`
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa z wystawy objazdowej The American Federation of Arts oraz papierowa nelepka z Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, czarną kredką: `6089`

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
- Wejman Gallery
- kolekcja prywatna
- Nineteenth Century Polish Paintings, 16.02-19.03.1944, Metropolitan Museum of Art, Nowy Jork
- Nineteenth Century Polish Paintings, 16.02-19.03.1944, katalog wystawy, Metropolitan Museum of Art, Nowy Jork 1944, s.3, 25. [jako "Pejzaż polski" i "Pastwisko"]

PRACZKI NAD WODĄ

olej, deska
13 x 18 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski
Na odwrocie nalepka galerii w Stuttgarcie (druk, maszynopis): Kunstlerhaus Bühler | STUTTGART - O. AM EUGENPLATZ. WAGENBURGSTRASSE 4. | ROMAN KOCHANOWSKI (1856-1943) | "Wäscherinnen am Fluss" | Öl

PEJZAŻ JESIENNY

olej, karton na tekturze i desce
13 x 17,8 cm
sygn. p.d.: R. Kochanowski

Pejzaż z zaroślami

kredka/papier, 20 x 17 cm (w świetle passe-partout)

PEJZAŻ z RZEKĄ

rysunek ołówkiem na papierze,
13,5 x 22,5 cm,
niesygnowany ;na odwrocie odręczne poświadczenie autentyczności: "Rysunek Romana Kochanowskiego (1857-1945) /nabyty od syna artysty w Monachium / A. Ryszkiewicz" oraz pieczątka "Prof. dr A. Ryszkiewicz".

Sianokosy

olej/płótno, 23 x 35,5 cm
sygnowany l.d.: `R Kochanowski`

Pejzaż jesienny

olej/papier naklejony na deskę, 16,2 x 20,5 cm
sygnowany p.d.: 'R. Kochanowski'

Aukcja Domu Aukcyjnego Agra Art, 9.12.2012

WIEJSKA DROGA z KAPLICZKĄ i DREWNIANYM KOŚCIÓŁKIEM, 1898

rysunek ołówkiem na kartonie,
42,5 x 60 cm,
sygnowany i datowany l.d. "R. Kochanowski 898".

olej, papier
23 x 15 cm (w świetle ramy)

Obraz opisany i reprodukowany w:
- Roman Kochanowski [1857-1945]. W 150. rocznicę urodzin, [red. i opracowanie Z. K. Posiadała], Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Radom 2007, s. 236, nr kat. 139, il. na s. 153.

JESIEŃ, przed lub 1896

olej, deska,
7,5 x 22 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski
Na odwrocie ramy napisy atramentem:
- l.g.: W= Künstlerhaus 1896 gek[auft ?] | E. 7 [...]; - p.g. (tą samą ręką): für Else zu Weih [...] | 1896 | E[rnst].
Wzdłuż krawędzi bocznej napis farbą: 142-38354-1.
Ponadto u dołu firmowy stempel: [Ge]brüder Oberndorfer | Malbretter & Rahmengeschäft | München Theresienstr. 25.

Jak wnioskować można z dawnych napisów na ramie, obraz został zakupiony w roku 1896 po wystawie w wiedeńskim Künstlerhaus.

W ZAGRODZIE

olej, tektura
17,2 x 12,1 cm
sygn. p.d.: R. Kochanowski

PEJZAŻ LETNI. GĘSI NAD WODĄ, ok. 1900

olej, tektura
18,2 x 26,2 cm
sygn. l.d.: R Kochanowski

Gęsiarka, 1881

olej, tektura; 17,5 x 13,5 cm;
sygn. p. d.: R. Kochanowski;
na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki i Antykwarnii Abe Gutnajera (Warszawa, ul. Mazowiecka 11) z nr. 1890?, autorem, datą powstania obrazu 1881, tytułem i ceną pracy.

Lit. ogólna: Malarz polskiego krajobrazu. Roman Kochanowski 1857-1945, koncepcja i opr. Tadeusz Lewkowicz, szkic biograf. Wiktor Trościanko, Monachium 1972, na s. 44 zamieszczony rysunkowy szkic do oferowanego obrazu pt. Pastuszka; Roman Kochanowski (1857-1945). W 150. rocznicę urodzin [katalog wystawy - kurator Zofia K. Posiadała], Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Radom b.r. [2007?] - tu min. bogato ilustrowany Katalog prac Romana Kochanowskiego [autorzy opracowania nie znali oferowanego obrazu].

Pejzaż z chatami

olej/płótno, 22 x 29,5 cm
sygnowany p.d.: `R. Kochanowski`

PEJZAŻ Z TROJGIEM LUDZI PRZY ŁODZIACH

Karton, tektura; 19,5 x 25 cm
Sygnowany l.d.: R. Kochanowski

Wierzby nad wodą

olej/deska, 18 x 13 cm

Pejzaż z mostem

ołówek, papier, 6,5 x 11,7 cm;
sygn. p. d.: R. Kochanowski

Pejzaż ze sztafażem

olej, papier naklejony tekturę i na deskę, 16 × 24,5 cm
sygn. l. d.: R. Kochanowski

GĘSIARKA, 1886

Fototypia, karton; 32,5 x 28 cm
Sygnowany z płyty l.d.: R. Kochanowski | 1886
Druk C. Angerera i Göschla w Wiedniu

Olej, tektura, 31 x 23,5 cm,
sygn. l.d.: R Kochanowski

RZEKA WŚRÓD ŁĄK

akwarela na papierze naklejonym na tekturę, 16 x 23,5 cm,
sygnowana p. d. "R. Kochanowski"

Pejzaż z domem

olej/deska, 19 x 28,5 cm
sygnowany l.d.: `Kochanowski`

Estymacja 15 000 - 25 000 zł

Sianokosy

olej/płótno, 24 x 35,5 cm

Estymacja 10 000 - 15 000 zł

Wiejska zagroda

ołówek, bibuła; 14,4 x 22,3 cm (w świetle oprawy);
na odwrocie owalny stempel autorski: KOCHANOWSKI/ NACHLASS/ II/
KOCHANOWSKI

Las

węgiel, papier; 13 x 17,7 cm (wymiar kompozycji),
15 x 20 cm (wymiar tekturki);
na odwrocie owalny stempel autorski: KOCHANOWSKI/ NACHLASS/ II/ KOCHANOWSKI

Zabudowania

ołówek, bibuła; 17 x 24,8 cm (wymiar kompozycji),
19,5 x 28 cm (wymiar bibułki)
sygn. l. d.: RK

Olej, tektura, 16 x 23 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski

Para na tle wiejskiego pejzażu

Akwarela, ołówek, karton; wym. w świetle pp: 11 x 16,5 cm;
sygn. p.d.: R. Kochanowski. Praca oprawiona, w 1/3 od lewej ślad załamania kartonu.

Pejzaż z chatami

olej/płótno, 22 x 30 cm (w świetle oprawy)

Estymacja 16 000 - 24 000 zł

Pejzaż z gąskami

olej/tektura, 24 x 31 cm (w świetle oprawy)

Estymacja 10 000 - 15 000 zł

Zabudowania

19,5 x 28 cm (wymiar bibułki)
sygn. l. d.: RK

Las

15 x 20 cm (wymiar tekturki);

Wiejska zagroda

Pejzaż ze sztafażem

olej, deska,
16 × 24 cm
sygn. l. d.: R. Kochanowski

Estymacja: 9 000 - 12 000 zł

DROGA PRZEZ ZAGAJNIK

Sangwina, papier; 20 x 28 cm
Sygnowany l.d.: R.Kochanowski

DROGA NA SKRAJU LASU

Sangwina, papier; 22 x 26 cm (w świetle p-p)
Sygnowany p.d.: A.Kochanowski

olej, tektura, 31 x 23,5 cm,
sygn. l.d.: R Kochanowski

kredka/papier, 17,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `RK`

Estymacja: 2 000 - 3 000

Pejzaż z drzewem

kredka/papier, 17 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: `RK`

Estymacja: 2 000 - 3 000

Pejzaż zimowy

Olej, tektura, wym. 30,8 x 23 cm
Sygn. l.d.: R. Kochanowski

Portret Kobiety

olej, deska
17 x 17,5 cm
sygn.p.d. R Kochanowski

WIECZÓR, ok. 1900

olej, deska,
18 x 13
sygnowany l.d.: R Kochanowski

Gęsiarka

olej, płótno dublowane
39 x 61 cm
sygn. l.d. R Kochanowski

POD LASEM - GRABINY, 1919 R.

ołówek/papier,
21 x 29,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `RK 6/8 1919 | Grabiny`

PEJZAŻ Z KRZAKIEM

kredka/papier,
17 x 21,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `R. K.`

ŁAKA

olej na płótnie,
16 x 22 cm,
sygnowany l.d. "R. Kochanowski"

BRUCK, 1898[?]

olej na płótnie,
17 x 30 cm,
sygnowany po prawej "RKochanowski/Bruck"
Bruck - wieś w Dolnej Austrii, blisko granicy ze Słowacją.

ZAGRODA

olej na tekturze naklejonej na sklejkę,
14 x 18,5 cm,

Pejzaż z chatą, 1886

olej, płótno
32 x 49,5 cm
dat. p.d. 14/7 886

Pejzaż z pastwiskiem, lata 80. XIX w.

Ołówek, węgiel;
wym.: 17,1 x 22,0 cm;
sygn. oł. l.d.: RK.

Zestaw rysunków

a. Las, lata 80. XIX w.
Ołówek, papier; wym.: 22 x 31,5 cm; sygn. oł. l.d.: RK.
b. Świerki, lata 80. XIX w.
Ołówek, papier; wym.: 29,7 x 22,4 cm; sygn. oł. p.d.: RK.
c. Zestaw rysunków krajobrazowych, 1889
Ołówek, papier; wym. plansz: 31,5 x 21 cm; sygn. oł. p.d.: RK. Tematy: Drzewo nad stawem, Zarośla, Nad strumieniem, Stare drzewo.

La foret

Olej na tekturze
Monogram p.d.
25 x 13,5 cm

POD LASEM - GRABINY, 1919 R.

ołówek/papier,
21 x 29,5 cm

PEJZAŻ ZE STOGAMI, OK. 1890 R.

olej/deska,
17,5 x 30,5 cm
sygnowany l. d.: `R. Kochanowski`
WYSTAWIANY: Muzeum im. Jacka Malczewskiego, V - IX.2007 r. wystawa Malarstwo Romana Kochanowskiego Muzeum Narodowe w Gdańsku, 10.X.2008 - 21.XII.2008, wystawa Zapomniany mistrz. Roman Kochanowski

PEJZAŻ

kredka/papier,
17,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: 'RK'

PEJZAŻ Z DRZEWEM

kredka/papier,
17 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany l. d.: 'RK'
WYSTAWIANY: wystawa Malarstwo Romana Kochanowskiego, Muzeum im. Jacka Malczewskiego, V - IX.2007 r.; wystawa Zapomniany mistrz. Roman Kochanowski, Muzeum Narodowe w Gdańsku, 10.X.2008 - 21.XII.2008

BRUCK, 1898[?]

olej na płótnie,
17 x 30 cm,

ZAGRODA, lata 90. XIX w.

olej na płótnie,
21,5 x 30 cm, sygnowany l.d. "RKochanowski/ Chobienice"

ŁĄKA JESIENIĄ, 1889

olej na tekturze naklejonej na deskę,
13 x 18 cm,
sygnowany p.d. "R. Kochanowski" i data - słabo czytelna - "..89"

PEJZAŻ Z DRZEWEM

sygnowany l. d.: `RK`

PEJZAŻ

sygnowany l. d.: `RK`

PEJZAŻ Z CZERWONYM DACHEM

olej/płótno naklejone na deskę, 22,5 x 13,5 cm

W OBEJŚCIU

olej na tekturze, 17 x 12 cm
w świetle ramy,
sygnowany p.d. "R.Kochanowski"

STAW

olej na desce, 11,5 x 14 cm,
sygnowany l.d. "R.Kochanowski"

ZIMA NAD RZEKĄ

olej na tekturze naklejonej
na płytę, 19,5 x 16,5 cm,
na odwrocie okrągła pieczęć "Kochanowski Nachlass II"

PEJZAŻ JESIENNY

olej, tektura,
22 x 14 (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: R Kochanowski

PEJZAŻ Z ŻERDZIAMI, ok. 1890

olej, płótno,
13.5 x 27.5
l.d.: R K

ZIELONY PEJZAŻ, ok. 1890

olej, płótno,
14.5 x 30
l.d.: R. Kochanowski 17/8

PEJZAŻ Z POSTACIĄ

olej/deska,
14 x 18 cm
sygnowany l. d.: "Kochanowski"

PEJZAŻ Z DROGź I DRZEWAMI ZA PŁOTEM, 1876

olej na tekturze,
27 x 37 cm,
sygnowany l.d. "RK 76.",
na odwrocie kolekcjonerska kartka XIX-wieczna z informacjami o artyście.

W CIENISTYM SADZIE, ok. 1900

olej, płótno, 9.5 x 17 cm
sygnowany l.d. R. Kochanowski

ZIELONY PEJZAŻ, 5 IV 1895

olej, płótno,
32 x 46 cm
datowany l.d. (data wydrapana w mokrej farbie): 5/4 895

PEJZAŻ O ZMIERZCHU

olej/tektura,
22 x 26 cm

STUDIUM DZIEWCZYNY

olej/tektura, 40,5 x 30 cm
sygnowany p. d.: `R. K.`

PEJZAŻ

olej/tektura, 14 x 20,5 cm
sygnowany l. d.: `Kochanowski`

olej, karton
12.4 x 17.5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: R KOCHANOWSKI

PEJZAŻ WIEJSKI

olej, tektura
12.5 x 16 cm
sygnowany p.d.: R Kochanowski

Pejzaż z pasącym się bydłem

węgiel, papier
18,5 x 23,5 cm
sygn. l.d.: R. K.

Wiejska zagroda

olej, tektura
15,5 x 25,5 cm;
sygn. l. d.: R. Kochanowski

Na skraju lasu

Olej, karton naklejony na deskę
10,4 x 17,7 cm,
sygn. p.d.: R. Kochanowski

Łąka o zmierzchu

węgiel, biała kredka, papier,
27,3 x 21 cm; sygn. l. d.: R.Kochanowski

PEJZAŻ ZIMOWY

olej, deska,
11.5 x 18.7 cm
sygnowany p.d.: R Kochanowski

Scena na pastwisku o zachodzie słońca

olej, deska, 20,5 x 26,5 cm;
sygn. p. d.: R Kochanowski

Śmiejąca się wieśniaczka

olej, deska, 17 x 17,5 cm;
sygn. p. d.: RKochanowski

Gęsi nad strumieniem

olej, płótno,
24,5 x 16,5cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski

Zagajnik nad strumieniem

węgiel, papier,
20,5 x 26,3cm
sygn. l.d.: R. K.

Pejzaż letni

kredka/papier, 25 x 40 cm (w świetle passe - partout)

Pejzaż z postacią

olej/deska, 14 x 18 cm

ZIMA, przed lub 1896

olej, deska
7.5 x 22.2 cm
Na odwr. ramy napisy atramentem: - l.g.: l.g.: W= Künstlerhaus 1896 ge(kau)ft ? |E. (...); - p.g. (tą samą ręką): (...) Else zu Weihmachten (?) | 1896 | Ernst. Wzdłuż krawędzi bocznej napis farbą: 142-38354-1. Ponadto u dołu firmowy stempel: Gebrüder Oberndorfer | Malbretter & Rahmengeschäft | München Theresienstr. 25.

JESIEŃ, przed lub 1896

olej, deska
7.5 x 22 cm
sygnowany l.d.: R. Kochanowski
Na odwr. ramy napisy atramentem: - l.g.: W= Künstlerhaus 1896 gek(auft ?) |E. 7 (...); - p.g. (tą samą ręką): für Else zu Weih (...) | 1896 | E(rnst). Wzdłuż krawędzi bocznej napis farbą: 142-38354-1. Ponadto u dołu firmowy stempel: (Ge)brüder Oberndorfer | Malbretter & Rahmengeschäft | München Theresienstr. 25.

Wiejska zagroda

olej/deska, 15,5 x 25,5 cm

PEJZAŻ ZIMOWY Z RZEKź

węgiel, papier
71 x 97 cm

Skraj lasu

olej/deska, 9,5 x 12 cm

Pejzaż jesienny

olej/deska, 13 x 18 cm
sygnowany p. d.: `R. Kochanowski`

Zarośla

ołówek, papier, 6,8 x 11,7 cm
sygn. monogramem p.d.: R K

Nad stawem

ołówek, papier, 19 x 24 cm
sygn. monogramem l.d.: R K

NAD WODĄ

kredka czarna, papier
12.2 x 20.6 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

GĘSI NAD WODĄ

olej, płótno
24.5 x 16.8 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

DZIEWCZYNA NA TLE SADU

olej, karton
13 x 17.3 cm
sygnowany p.d.: R Kochanowski

Na skraju lasu

olej, deska, 9,5 x 12,3 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski

KRAJOBRAZ Z PODMOKŁĄ ŁĄKĄ

olej na płótnie naklejonym na deskę 18 x 25,2 cm, sygnowany p.d.
"R Kochanowski"

NA ŁźCE I PEJZAŻ NADWODNY

(para obrazów)
kredki, ołówek, papier,
16 x 22 cm
sygnowany l.d.: RK (oba)

ZAGRODA

olej, deska,
10.8 x 18 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski
Na odwrocie mała nalepka z wpisanymi atramentem liczbami: 3.2

WIERZBY NAD STRUMIENIEM

olej, karton na desce,
18.8 x 14 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

Na pastwisku

olej, deska, 22,5 x 14,5 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski

Pejzaż letni

olej, tektura,
17 x 11.6 cm
sygnowany l.d.: R Ki

PEJZAŻ LEŚNY, ok. 1930

papier ścierny nakl. na tekturę i deskę, kredka
23.3 x 16.7 cm
sygnowany p.d.: R Kochanowski
Na odwrocie numery: 7066 oraz 43

JESIENIź, ok. 1900

olej, tektura naklejona na deskę
14 x 19 cm

PARA OBRAZÓW (Na skraju lasu i Wioska), po 1910

ołówek, papier
12.5 x 17.5 cm
sygnowany l.d.: RK

Byk

olej, tektura, 17,8 x 27 cm;
sygn. p.d.: R.K. 24/6 / 1895

KRAJOBRAZ Z POSTACIź KOBIETY

olej, tektura,
9.4 x 16.5 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

PEJZAŻ Z CZERWONYM DACHEM

olej, karton na desce,
15.8 x 12.2 cm

Pejzaż z postacią i wiejskimi chałupami

ołówek, papier,
8,4 x 12,7 cm (w świetle oprawy);

Pejzaż jesienny

akwarela, papier, 27,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: R. Kochanowski
Wczesna praca artysty powstała zapewne przed wyjazdem do Monachium (1881 r.), ślady zadrapań lica obrazu.

Szkice

ołówek, papier,
16,7 x 15,2 cm (w świetle oprawy)

PEJZAŻ JESIENNY

olej, karton na desce,
16.1 x 21.2 cm

O ZMROKU

olej, karton na desce,
14.8 x 22.5 cm

ołówek, papier,
12,5 x 15,7 cm (w świetle oprawy);

Las

ołówek, papier,
21,5 x 13 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: RK

Szkice pejzaży

ołówek, piórko, tusz, papier,
20,5 x 17,7 cm (w świetle oprawy);

Pejzaż leśny

węgiel, papier,
9,8 x 16,9 cm (w świetle oprawy)

ołówek, papier,

Las

ołówek, papier,
sygn. p.d.: RK

Pejzaż wiejski z gęśmi, rzeką i chałupą

węgiel, kredka, papier, 18 x 22,5 cm
(w świetle oprawy); sygn. l.d.: RK

Drzewa nad wodą

węgiel, kredka, papier, 15 x 20,5 cm
(w świetle oprawy); sygn. p.d.: RK

PEJZAŻ

olej na sklejce, 26,1 x 35,5 cm, sygnowany l.d. "R. Kochanowski"

PEJZAŻ NADWODNY, przed 1900

olej, karton naklejony na tekturę i deskę,
21.7 x 28.8 cm

POD LASEM, ok. 1920

12.9 x 27.9 cm

ULICZKA MIASTECZKA O ZMROKU

olej, papier naklejony na tekturę i na deskę,
14.2 x 21.2 cm
sygnowany p.d.: R Kochanowski

PEJZAŻ LETNI, lata 1880-1890

olej, deska,
18.5 x 25.8 cm

JESIEŃ, po 1900

olej, deska,
9.3 x 16.3 cm
sygnowany l.d.: R.Kochanowski

Wieczór, ok. 1900

olej, deska,
18 x 13 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

JESIENNY LAS

olej, płótno,
10 x 17 cm
sygnowany p.d.: R Kochanowski

LAS, po 1910

olej, karton,
16.1 x 21.8 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski.

KOBIETY W POLU, po 1910

olej, karton,
14 x 18.8 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

Zbieranie grzybów

olej, karton na desce, wym.: 12,7 x 17,7 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski

Jesień, ok. 1900

olej, deska,
17 x 24.5 cm

Pejzaż z płotem, ok. 1910

olej, tektura,
15.2 x 20.5 cm
sygnowany l.d.: AR Kochanowski

Pejzaż zimowy z chatą, ok. 1900

olej, deska,
15.2 x 19 cm
sygnowany l.d.: Kochanowski

Wschód księżyca, ok. 1920

olej, deska,
15 x 17.5 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

W lesie, po 1920

olej, deska,
17.5 x 25 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

Krajobraz o Zachodzie Słońca, ok. 1900

olej, tektura,
10.7 x 16.4 cm
sygnowany p.d.: .: R Kochanowski

W Sadzie, ok. 1900

olej, deska,
12 x 21.5 cm
Z tyłu na ramie stara, ozdobna nalepka niemieckiej firmy ramiarskiej.

Pejzaż wiejski z zaprzęgiem

olej, deska, wym.: 10 x 17 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski

Pejzaż z drzewem

rys. czarną kredką, karton, wym.: 22 x 13 cm
sygn. p.d.: R. Kochanowski
Na odwrocie napis ołówkiem: "Originalzeichg von / Roman Kochanowski Munchen"

Krajobraz z ogniskiem, 1896

olej, deska,
17.8 x 13 cm
sygnowany l.d.: R.Kochanowski | 96

Pejzaż z rzeczką, ok. 1900

olej, płótno,
46.5 x 34 cm

Szary pejzaż, po 1910

olej, papier naklejony na tekturę,
20.6 x 13.3 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

Pejzaż z drzewami

rysunek ołówkiem, 9,5 x 17 cm

Pejzaż zimowy

rysunek ołówkiem na kartonie, 16 x 11,5 cm

Widok z okna

rysunek ołówkiem, 9,5 x 16 cm

olej, deska, 15,5 x 20,5 cm;
sygn. l.d.: R. Kochanowski

Las jesienią

olej, deska,
22.5 x 14.2 cm
sygn. l.d.: R. Kochanowski

olej na desce, 13,8 x 19 cm
sygn. l.d.: "R.Kochanowski"

Wiejskie obejście

olej na desce, 23,7 x 18 cm
sygn. p.d.: "R.Kochanowski"

Gąski

olej, karton nakl. na deskę, wym.: 21, 3 x 31, 5 cm
sygn. p.d.: R. Kochanowski

Ulica w miasteczku, przed 1900

olej, deska,16.3 x 20 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

Krajobraz jesienny o zachodzie słońca,

olej, płótno,
37.4 x 54.2 cm
sygnowany l.d.: R Kochanowski

Karta ze szkicownika

studia drzew
rysunek ołówkiem, 20,7 x 24 cm

Lasek brzozowy

rysunek ołówkiem, 9,5 x 14,5 cm
sygn. p.d.: "R. Kochanowski"

Pejzaż wieczorny

czarna kredka na szrym papierze, 11,5 x 15 cm

Karta ze szkicownika

pejzaże z kępą drzew oraz studia palety malarskiej
rysunek tuszem, ołówek, 25 x 19,5 cm

Karta ze szkicownika

3 pejzaże z kępą wierzb nad wodą oraz studia figur i twarzy ludzkich
czarna kredka, 22,7 x 15,7 cm

Pejzaż polski - rozlewiska

olej, płótno 21,5 × 36,5
sygnowany u dołu po prawej: "R. Kochanowski 1880"

Studium portretowe dziewczyny

olej, płótno naklejone na tekturę;
40 x 29,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: R. K.

Zbieranie chrustu, 1872

olej, płótno,
45 x 26 cm
sygnowany l.d.: R. Kochanowski | 1872
Na tzw. plecach mała nalepka z tekstem [druk]: J.LITTAUER | KUNST-SALON | MöNCHEN

Pejzaż jesienny, po 1900

olej, tektura naklejona na deskę,
13.5 x 18.7 cm
Sygnowany p.d.: R Kochanowski

KARTA ZE SZKICOWNIKA (tzw. katalog pracowniany),

czarna kredka, 22,7 x 15,7 cm

LASEK BRZOZOWY

rysunek ołówkiem, 9,5 x 14,5 cm,
sygnowany p.d. "R Kochanowski"

PEJZAŻ WIECZORNY

czarna kredka na szarym papierze,
11,5 x 15 cm

Pejzaże wiejskie

zespół czterech rysunków, węgiel, ołówek, tektura,
wymiary: 135 x 85 mm (każdy)
sygn. w obrębie komp.: R.K. Na jednej z parac dedykacja autora.

PEJZAŻ ZIMOWY

kredka na szarym papierze, 18,5 x 13,5 cm

KARTA Z KATALOGU PRACOWNIANEGO:

7 krajobrazów oraz szkice postaci
ołówek, 21,3 x 16,5 cm

PEJZAŻ Z NAGIMI DRZEWAMI

czarna kredka na kalce, 12,5 x 18,5 cm

JEZIORO W LESIE

rysunek kredką na papierze czerpanym,
12,5 x 21 cm
Z monachijskiej pracowni artysty

KARTKA ZE SZKICOWNIKA

ołówek, tusz na papierze, 21 x 18,5 cm
Szkice pejzażowe - rysunki, w tym jeden tuszem oraz studium postaci. Z monachijskiej pracowni artysty.

Pejzaż jesienny - wykopki

olej, tektura; 8,6 x 13,2 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: R K

KARTA Z "KATALOGU PRACOWNIANEGO"

5 szkiców kompozycji pejzażowych
rysunek czarną kredką, wym. 20,5 x 28,8 cm, na odwrocie uwagi dla ramiarza w j. niemieckim

NADCIĄGAJĄCA BURZA

rysunek czarna kredką na żółtawym papierze, 10 x 11,6 cm

PEJZAŻ Z CHAŁUPAMI W GŁĘBI

rysunek czarną kredką na żółtawym papierze, 14 x 20,2 cm

BYK NA ŁĄCE, 1895

olej na tekturze, 28 x 19 cm, sygnowany p. d. "R. K. 24/6 1895"

Zestaw czterech prac - pejzaże

ołówek, papier, 1) 15 x 20 cm (w świetle oprawy) 2) 21 x 12,5 cm (w świetle oprawy)
3) 18 x 22,5 cm (w świetle oprawy) 4) 14,5 x 23 cm (w świetle oprawy); sygn.: RK

olej, tektura naklejona na deskę, 15,5 x 20,5 cm;
sygn. l.d.: R. Kochanowski

KARTKA Z "KATALOGU PRACOWNIANEGO"

9 szkiców pejzażowych, dwa szkice polskich chłopek. Szary papier.

PEJZAŻ - ROZLEWISKO

kredka na kalce, 14,5 x 18,2 cm

4 studia pejzażowe, szkice głów i postaci. Kredka, ołówek, u dołu po prawej sygnatura "R. Kochanowski“

W ogrodzie

litografia, 28,5 x 23,5 cm (w świetle passe - partout);
sygn. l. d.: R. Kochanowski 1886 ( na płycie)

Wieczorem, ok. 1920

olej, deska,
29.5 x 25.7 cm
sygnowany l.d.: R. KOCHANOWSKI
Na odwrocie nalepka sprzedawcy z nazwiskiem artysty, tytułem, inf. o technice i cenie

SZKICE DWU PEJZAŻY ZE SZTAFAŻEM

kredka na szarym papierze, 12 x 23,5 cm

Dodano 5 fotografii z pracowni artysty przekształconej na wystawę pośmiertną (Monachium, 1945).

MOKRADŁA

kredka na brystolu, 11,3 x 17,8 cm

Gęsiarka, 1880

olej, płótno 66 × 36
sygnowany u dołu po lewej: "R. Kochanowski 1880"

NOC KSIĘŻYCOWA, LAS

olej na tekturze, 23,4 x 17,4 cm, na odwrocie naklejka ramiarza w Zweibrücken, sygnowany l.d. "R.Kochanowski"

ROZTOPY

kredka, brystol, 13,7 x 22,3 cm

DRZEWA NAD JEZIOREM

kredka, kalka, 13,4 x 19,3 cm

Karta z "katalogu pracownianego"

(4 kompozycje pejzażowe oraz szkic dwu postaci)
ołówek, papier, 20,8 x 16 cm

PEJZAŻ POLSKI

tusz lawowany, 11,5 x 18,8 cm
Dołączono fotografię portretową artysty (Monachium, 1890) z autografem malarza.
Rysunek pochodzi z monachijskiej pracowni artysty.

KARTA Z KATALOGU PRACOWNIANEGO

4 rysunki kompozycji pejzażowych i szkic portretu młodzieńca w owalu.
ołówek, 20,2 x 17,2 cm

DREWNIANA CHAŁUPA I WIEŚNIACZKA

czarna kredka, ołówek, 9,6 x 13,4 cm

Krowa na pastwisku (1895)

sygn. dat. p.d.
olej tektura 26x17 (w św.ramy)

DWA PEJZAŻE

jeden z nich pomyślany jako projekt dekoracji parawanu
ołówek, 23,5 x 19 cm

ROSOCHATE WIERZBY NAD WODĄ

czarna kredka,15,8 x 13,8 cm

DWA STUDIA DRZEW MIOTANYCH WICHREM

ołówek, 23,5 x 19 cm. Dodana fotografia portretowa artysty (Monachium 1880) z jego autografem"Mistrz małego formatu"- tak określony w jego niemieckiej monografii.

PEJZAŻ, po 1920

olej, karton naklejony na sklejkę,
15.6 x 20.6 cm

W LESIE

olej na papierze naklejonym na tekturę, 17,3 x 12,6 cm, sygn. p.d. "R.Kochanowski"

KARTA Z PRACOWNIANEGO KATALOGU KOMPOZYCJI

piórko i tusz lawowany,
18,3 x 27,3 cm

PEJZAŻ WIEJSKI ZE ZWIERZĘTAMI

czarna kredka i gwasz na żółtym papierze, 17,7 x 12,7 cm, sygn. l.d. "RK".
Dołączona fotografia portretowa artysty (Monachium, 1938+ z autografem.

JESIENNE DRZEWA

czarna kredka, 13,8 x 20,2 cm

Nad rzeką

czarna kredka, papier szary, 26,3 x 20,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: R. Kochanowski.

Na skraju wioski

olej, tektura na sklejce, 18,5 x 23,5 cm;
sygn. l. d.: R. Kochanowski.

PEJZAŻ Z DOMAMI W GŁĘBI

czarna kredka, 15 x 10,7 cm
w świetle passe-partout
sygnowany l. d. "R. K."
"Mistrz małego formatu" - tak określony w jego niemieckiej monografii.

ROSOCHATE WIERZBY

czarna kredka na szarym kartonie, 11,7 x 12,3 cm
dołączona fotografia portretowa artysty, zdjęta w Chobienicach w 1899 roku z autografem artysty.

PEJZAŻ WIOSENNY Z BOCIANEM

olej na desce, 17,9 x 25,5 cm
sygnowany l.d.: "R. Kochanowski"

U WYKROTU

czarna kredka na żółtawej kalce technicznej, 11,6 x 21,2 cm
sygnowany p.d.: "Kochanowski"

PEJZAŻ

ołówek na papierze, 7,7 x 15,6 cm

CHATA NAD RZEKĄ

czarna kredka na żółtawym papierze, 11,8 x 18,9 cm

ZIMA W MAŁYM MIASTECZKU

olej na desce, 12,5 x 22,2 cm
sygnowany p.d.: "R. Kochanowski"

Projekt parawanu
ołówek na papierze, 8 x 15,5 cm

Pejzaż wiejski z chatą

ołówek na papierze, 10,2 x 14,7 cm
rysunek z monachijskiej pracowni artysty

ołówek na papierze, 13,6 x 9,5 cm
sygnowany p.d.: "RK"

Drzewa nad rzeką

ołówek na papierze, 7,2 x 12,6 cm

Chata

ołówek na papierze, 11,5 x 13 cm

Wnętrze lasu

ołówek na papierze, 7,1 x 12 cm

Kępa drzew nad rzeką

ołówek na papierze, 7 x 12 cm

W lesie

olej na papierze naklejonym na tekturę, 17,3 x 12,6 cm
sygnowany p.d.: "R Kochanowski"

kredka, papier; 14,5 x 23 cm; w świetle passe-partout;
sygnowana po lewej stronie u dołu: R K

Pejzaż z wierzbami i bydłem, około 1880-1900

olej, dykta; 26 x 35,5 cm;
sygnowany po lewej stronie u dołu: R. Kochanowski

Nad wodą

olej, deska,
9.2 x 16.4 cm
Sygnowany l.d.: R Kochanowski

Dziewczynka w chustce

olej, płótno,
39 x 28.5 cm
Sygnowany p.d.: R.K. Kochanowski

Pejzaż jesienny

olej papierze naklejonym na deskę, 10,5 x 17,6 cm
na odwrocie nalepka Muzeum Okręgowego w Radomiu z wystawy "Józef Brandt - uczniowie i przyjaciele", XII 1998-VII 1999

Wieczorem

olej na desce, 17 x 14,5 cm

Pejzaż nadwodny

olej, tektura naklejona na deskę, 14 x 19 cm;
sygn. l.d. R. Kochanowski
Na odwrocie numer 21.

Pejzaż z krowami

olej, tektura naklejona na deskę, 13 x 18 cm;
sygn. p.d. R. Kochanowski
Na odwrocie numer 25.

PEŁNIA KSIĘŻYCA W LESIE

Olej, papier; 20,5 x 15 cm
Sygn. l.d.: Rkochanowski
Na odwrocie nalepka: "Glaserei-Bildereinrahmung | RUDOLF NEUHARDT | Alte Ixheimer Strasse 23 | 6600 Zweibrücken3117"

Na drodze

ołówek na papierze, 18,2 x 13 cm

Widok wsi

ołówek na papierze, 9,5 x 17 cm

Zagroda wiejska

ołówek na papierze, 10,6 x 18 cm

Dwa szkice portretowe

ołówek, kredka na papierze, 11 x 7 cm
sygnowany u dołu: "R. Kochanowski"

Pejzaż - trzy rysunki

ołówek na papierze, 7 x 12 cm

Wieczorem

olej, deska,
17 x 14.5 cm
Sygnowany p.d.: R Kochanowski

Pejzaż z chmurami

olej, dykta,
31.5 x 24 cm
Sygnowany l.d.: 16/5 1917 RK Na odwrocie numer: 62

Pejzaż z łodziami

olej, deska; 17 x 25,7 cm;

Krowy pod lasem

węgiel na papierze, 10 x 17 cm

Wieśniaczka - trzy rysunki

ołówek na papierze, 7 x 12 cm
sygnowany l. d.: "R. Kochanowski"

Kobieta na wietrze - trzy rysunki

ołówek na papierze, 7 x 12 cm

ołówek na kartonie, 11,5 x 6,7 cm w świetle p-p.

Jar

ołówek na papierze, 10 x 17 cm
sygnowany p.d.: "R.K."

Pejzaż nadwodny z bocianem

olej, sklejka,
17.9 x 25.5 cm
Sygnowany l.d.: R Kochanowski Na odwrocie dwukrotnie napisana tuszem cyfra: 61.

Na wsi

olej, deska,
25 x 17.3 cm
Sygnowany l.d.: R Kochanowski

Pejzaż jesienny

olej, deska,
11.8 x 20.4 cm
Na odwrocie okrągły stempel z napisem w otoku: KOCHANOWSKI ?KOCHA-NOWSKI; napis pośrodku: NACHLASS | II. Poniżej stempel RK. (faksymile monogramu artysty).

liczba obiektów: 290