1 zł
2 600 000 zł

CHLEBOWSKI Stanisław (1835 - 1884)

Pejzaż morski

olej/płótno, 42 x 52 cm
sygnowany l.d.: 'St. Chlebowski'

cena wywoławcza: Wykup abonament

Nad morzem, ok. 1952 r.

olej/płótno, 47,6 x 59,5 cm
sygnowany p.d.: 'St. Chlebowski'

Panorama Gdańska, 1926 r.

olej/tektura, 37,5 x 48,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'St. Chlebowski | 1926'

Wędkarze, ok. 1953 r.

olej/płótno, 56 x 68 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'St. Chlebowski | 53'

Pejzaż morski, ok. 1956 r.

olej/płótno naklejone na tekturę, 46 x 50 cm (w świetle passe-partout)

Wysoki brzeg

olej/płótno, 55 x 71,4 cm

Brzeg morski, ok. 1952 r.

olej/tektura, 62 x 73,5 x 7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany monogramem p.d.: 'St.'

Łodzie, ok. 1960 r.

olej/tektura, 28 x 40,6 cm

Sieci nad morzem

olej/tektura, 47 x 71,5 cm

Szkice postaci z pejzażem w tle

ołówek, papier; 14,5 x 23,4 cm;
Napis autorski p. g.: Brzegi południowe / Grecyi 16-go Czerwca

W podróży

W lewym dolnym rogu napis: Tabor / 6 czerwca

Szkice postaci

ołówek, papier; 14,5 x 23,4 cm

Pejzaż z zatoką

Napis autorski p. d.: 9 czerwca;

Dwie głowy męskie

Dziewczyna we wnętrzu, 1956 r.

olej, płyta, 63 x 46
sygn. i dat. l. d.: St/Chlebowski/56

ołówek, papier, 13,5 × 22, 5 cm w świetle passe-partout
p. g. napis autorski: Brzegi południowe/ Grecyi 16-go/Czerwca

Grób Wergiliusza, 1864 r.

ołówek, papier, 14,5 × 23,5 cm
p. d. napis autorski: Grób Virgiliusza dnia 9.V.864 r./Neapol.
Praca pochodzi ze szkicownika artysty (nr kartki 3)

Szkice pejzaży (praca dwustronna)

ołówek, papier, 14,5 × 23,3 cm na odwrocie szkice postaci
Praca pochodzi ze szkicownika artysty (nr kartki 31)

W podróży

Portret młodej kobiety z profilu

W lewym dolnym rogu opis ołówkiem: 14 czerwca

Szkice postaci

Dwie głowy męskie

ołówek, papier, 14,5 x 23,4 cm

Grób Wirgiliusza w Neapolu, 1864

Napis autorski w prawym dolnym rogu: Grób Virgiliusza dnia 9.V.864 r. / Neapol.

Szkice postaci

Dwie głowy męskie

W podróży

Studium Pejzażu II

ołówek, kredka, papier; 14,5 x 23,4 cm;

Studium pejzażu IV

Pejzaż z zatoką

Szkic głowy mężczyzn

ULICZKA W STAMBULE

olej, płótno
34 x 28 cm
Na odwrocie, na listwie krosna nalepka warszawskiej Desy przy ul. Foksal 21.

Grób Wirgiliusza w Neapolu, [1864]

Szkice postaci w strojach orientalnych

Ołówek, kredka, papier; 14,5 x 23,4 cm;

Studium postaci i trzy głowy męskie

verso: Szkic malarza

Portret oficera armii tureckiej

akwarela, papier, 25,8 x 16,6 cm
sygn. p. d.: St. Chlebowski
oryginalne skórzane etui

Szkice postaci

Studium pejzażu IV

SCENA ULICZNA NA WSCHODZIE, 1872

olej, płótno naklejone na deskę
19,5 x 15,5 cm
sygn. p.d.: St. Chlebowski | - 1872 -

Pejzaż z zatoką

Szkic głowy mężczyzn

Dwie głowy męskie

ołówek, papier; 14,5 x 23,4cm

ołówek, papier;14,5 x 23,4 cm,
w prawym górnym rogu opis ołówkiem: Brzegi południowe / Grecyi 16-go Czerwca

W podróży

ołówek, papier;14,5 x 23,4 cm
w lewym dolnym rogu opis ołówkiem: Tabor / 6 Czerwca

Bachmat, 1866

olej, tektura; 21 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: 18 27/VII 66 monogram artysty literami alfabetu arabskiego;
na odwrocie nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1913 z numerem 1128, z wystawy: "Koń w malarstwie i rzeźbie polskiej" z informacjami o pracy

w prawym górnym rogu opis: Brzegi południowe / Grecyi 16-go czerwca

Grób Wirgiliusza, 1864

ołówek, papier; 14,5 x 23 cm;

ołówek, papier; 14,5 x 23 cm;

Studium postaci

ołówek, papier; 14,5 x 23 cm;

Dziedziniec renesansowego pałacu

akwarela, papier naklejony na tekturę, 21 x 27,5 cm
sygn. p. d.: St. Chlebowski
Na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez Przemysława Michałowskiego, Poznań 28.08.1987 r.

Portret kobiety z lewego profilu

napis autorski l.d.: 14. Czerwca

Szkic pejzażu

Szkic sytuacyjny bitwy

u dołu opis ołówkiem: 1. artyleryja 2. Piechota
na odwrocie szkice walczących postaci

NA KRUŻGANKACH w ORIENTALNYM MIEŚCIE

akwarela na papierze, 24 x 32,5 cm,
sygnowana p.d. monogramem artysty "StCh".
Na odwrocie ołówkowy napis [ramiarza] "P. Kołakowski /bez..." [dalej nieczytelnie].
Drobne podklejenia, reperacje.

STRAŻNIK MECZETU, ok. 1870

Sepia, gwasz, olej, płótno naklejone na tekturę; 20 x 16 cm
Sygnowany p.g.: Chlebowski | Konstantynopol

Ekspertyza Jerzego Sienkiewicza z 10.06.1975

Obraz ten jest studium do obrazu Strażnik meczetu (Muzeum Narodowe w Warszawie, nr inw. MP 1062, pokazywany na wystawie zatytułowanej.: Wojna i pokój , Muzeum Narodowe w Warszawie, 2000, poz. 341)

Dwie głowy męskie

W podróży

ołówek ,papier; 14,5 x 23,4 cm,

Pejzaż z zatoką

ołówek, papier, 14,5 x 23,4 cm;
w prawym dolnym rogu opis ołówkiem: 9 Czerwca

ołówek, papier; 14,5 x 23,4cm
W prawym dolnym rogu opis ołówkiem: 9 Czerwca

Szkice postaci, pejzaż w tle

ołówek, papier; 14,5 x 23,4cm
W prawym górnym rogu opis ołówkiem: Brzegi południowe/Grecji 16-go Czerwca

Wschodni wojownik - szkic do obrazu

sepia, gwasz, roztarty biały olej, płótno; 19 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. g.: Chlebowski / Konstantynopol
Szkic do znanej kompozycji Stanisława Chlebowskiego Strażnik meczetu (powstałej w Konstantynopolu w latach ok. 1864-1875/6), znajdującej się obecnie w Muzeum Narodowym w Warszawie (olej, płótno; 54,5 x 40 cm).

Grób Wirgiliusza, 1864

ołówek, papier; 14,5 x 23cm;

Studium postaci

ołówek, papier; 14,5 x 23cm;

ołówek, papier; 14,5 x 23cm;

Głowa konia

ołówek, papier; 14,5 x 23cm;

Bachmat, 1866 r.

olej, tektura, 21 × 25 cm w świetle oprawy
sygn. monogramem wiązanym i dat. p. śr.: 18 27/VII 66
na odwrocie nalepka z wystawy: "Koń w malarstwie i rzeźbie polskiej" z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1913 z numerem pracy 1128

Koń w malarstwie i rzeźbie polskiej, TPSP Kraków, 1913 r.

PRZED DRZWIAMI, 1880

olej na tekturze, 29,5 x 25 cm,
sygnowany i datowany l.d. "St. Chlebowski 1880”

Bachmat, 1866

Bachmat (1866)

sygn. dat. p.śr. (na odwrociu nalepka wystawy TPSP, Kraków 1913)
olej, tektura
21x26 cm

Postać kobiety

ołówek, papier brązowy;
25 x 16 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: St.Ch.

Piwonie w wazonie

olej, płótno, 61,5 × 47 cm
sygn. l. d.: St. Chlebowski

4 500 - 5 500 zł

Róże

olej, płótno, 57 × 49,5 cm
sygn. p. d.: St. Chlebowski

4 500 - 5 500 zł

Uliczka w Stambule

Olej, płótno, 33 x 27 cm,
sygn. l.d.: nieczytelna, śr.: "Stambuł". Na odwrocie etykieta sklepowa DESA Warszawa

Kopuły meczetu Hagia Sophia w Stambule, ok. 1880

Olej, płótno; wym.: 27,5 x 46,7 cm; nie
sygn. Na odwrocie potwierdzenie autentyczności sporządzone przez malarza Wiktora Poraj-Chlebowskiego, bratanka artysty, z 4 I 1929. Na ramie stara naklejka wystawiennicza (nr 46, nazwisko i tytuł).

Scène de dévotion

akwarela, papier
26 x 39,5 cm
sygn. l.d.: St Chlebowski

Uliczka w Stambule

olej, płótno, 33 x 27 cm,
sygn. l.d.: nieczytelna, śr.: "Stambuł".
Na odwrocie etykieta sklepowa DESA Warszawa

Widok na Konstantynopol

ołówek, papier,
15 x 23,7 cm,
sygn. i dedykowany l.d.: "Madame...1882 27 Avril St. Chlebowski i p.d.: Konstantynopol... 1872"

Widok na Konstantynopol

ołówek, papier,
15 x 23,7 cm,
sygn. i dedykowany l.d.: „Madame... 1882 27 avril St. Chlebowski i p.d.: Konstantynopol...1872

OAZA

akwarela/papier,
14,5 x 23 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p. d.: `ST. CHLEBOWSKI`

DZIEDZINIEC RENESANSOWEGO PAŁACU

akwarela na papierze naklejonym na tekturę,
21 x 27,5 cm,
sygnowana p.d. "St. Chlebowski"

PLAC W SUEZ, 1867

akwarela, gwasz,
26,8 x 36,5 cm,
sygnowana l.d. "St. Chlebowski 867" oraz tytuł pracy
Drobne uszkodzenia papieru.

Pejzaż włoski z cyprysami

Olej, płótno, tektura
50 x 35 cm,
sygn. p.d.: St. Chlebowski

Kobieta w stroju wschodnim

ołówek, papier,
owal - 18 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: St. Ch. / 1879. (ołówkiem)

Ogier

olej/płótno naklejone na tekturę, 30,5 x 23,5 cm
sygnowany l. d.: `St. Ch.`

WNĘTRZE MECZETU, 1875

olej, płótno naklejone na tekturę
34 x 28.5 cm
sygnowany p.d.: St. Chlebowski | 30/VI 75
Na odwrocie napis ołówkiem: 3495 Chlebowski | Wnętrze (Meczet).
Ponadto dwie nalepki o treści:
- 1. (druk wypełniony atramentem): WYDZIAŁ ZABYTKÓW PRZY STRAŻY KRESOWEJ | WARSZAWA · NOWY ŚWIAT 21 T 258·53 | WYSTAWA RETROSPEKTYWNA | POLSKA KULTURA ARTYSTYCZNA KRESÓW WSCHODN.| No 198 PRZEDMIOT obraz | Chlebowski | WŁAŚCICIEL Feliks R(......) | ADRES Warszawa;
- 2. (druk, ołówek, cyrylicą): Sort | Risunok | Szirina | Richling.
Kartka z P.P. "Desa", Warszawa Salon 1. z metryczką obrazu, ceną 4000 zł i stemplem informującym, że obiekt nie może być wywieziony za granicę.

WILLA WŁOSKA Z CYPRYSAMI

Płótno naklejone na tekturę; 50,7 x 35,7 cm
Sygnowany p. d.: St. Chlebowski

Kobieta w stroju wschodnim

ołówek, papier, 18 x 14cm
sygn. l.śr.: St. Ch. 1879

Pejzaż z meczetem w tle

akwarela, papier czerpany,
23,5 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: St. Ch.
na odwrocie nalepka z nr 72

Pejzaż z meczetem w tle

akwarela, papier czerpany,
sygn. p.d.: St. Ch.
na odwrocie nalepka z nr 72

Portret Anny Potockiej

ołówek, papier, 12,8 x 9,5 cm (w świetle oprawy);
dedykacja p.d.: 19-go Lip. 1859 r. / Babunia dla Babuni / S. Chleb
na odwrocie stara nalepka z napisem: Anna Potocka / rysunek / Stanisława Chlebowskiego

STUDIUM DŁONI

Ołówek, papier; 30,3 x 20,5 cm
Sygnowany na odwrocie p. d. inicjałem wiązanym SCh
Na passe-partout napis Z teki konstantynopolskiej.

STUDIUM RĄK I STOPY

STUDIUM POSTACI

STUDIUM DŁONI

Szkicownik z podróży, lata 60. XIX w.

wymiary: 15 x 23,5 cm
104 strony, w tym 42 z rysunkami artysty.

Dostojnik turecki, 1864-1876

ołówek, papier,
19.8 x 29.8 cm
sygnowany l.d.: St. Ch.

Fragment architektury

olej, płótno,
27 x 34 cm;
na odwrocie orzeczenie dr Kazimierza Buczkowskiego z 31. X. 1951 r. oraz odręczny napis St. Chlebowski

Kair

akwarela, gwasz na kartonie 41 × 25 w świetle passe-partout
sygnowany u dołu po lewej stronie: ,,St. Chlebowski Caire."

Wnętrze pałacu

olej, płótno, 23 x 30 cm;
sygn. p.d.: St. Ch. 1875 na odwrocie:
stempel paryskiego składu materiałów malarskich

Wnętrze pałacu

olej, płótno, 23 x 30 cm;
na odwrocie: stempel paryskiego składu materiałów malarskich
u dołu z lewej: ślady napisu (sygnatury ?) nieczytelne

Piastunka dziecka, 1861

olej na fazowanej desce 22 × 17
sygnowany u dołu po lewej: "St. Chlebowski 1861 Paryż"

Scena orientalna z wielbłądami, 1866

olej, płótno (dublowane) 60,5 × 40,3
sygnowany u dołu po prawej: "St. Chlebowski 1866"

ZAUŁEK KONSTANTYNOPOLA, 1869

olej na płótnie, 29 x 35,8 cm, sygnowany l.d.: "St. Chlebowski 1869 7 Beykas" (koniec napisu niezbyt czytelny)

PRZED KOŚCIÓŁKIEM

Olej, płótno, 23,8 x 47,6 cm
Sygnowany jasnobrązowym olejem p.d.: S. Chlebowski (sygnatura słaboczytelna)
Na odwrocie pokwitowanie zakupu z 1967 r. z salonu wrocławskiej DESY obraz przypisywany artyście

"MODLITWA WIECZORNA" 1938

olej na płótnie, 97 x 77,5 cm, sygn.p.d. "St.Chlebowski 1938"
wystawiany w 1938 w TPSP w Krakowie

SPRZEDAWCA DROBIU (SCENA TURECKA)

olej na płótnie, 15,4 x 19,1 cm
na odwrocie: "Chlebokowskiego [tak!] dar pani [Heleny] Biechońskiej jego siostry" oraz kartka: "Stanisław Chlebowski"

Motyw architektoniczny

olej, płótno, 27 x 34 cm; sygn. l.d.: St. Chlebowski 1872

KOŚCIÓŁ NMP W GDAŃSKU

Olej, sklejka, 88 x 63 cm
Sygnowany białym olejem p.d.: St Chlebowski

Kair

akwarela na kartonie, 46,5 x 42 cm w świetle p-p.
sygnowana p. d.:
"St. Chlebowski/ Caire"

liczba obiektów: 133