POTRZEBOWSKI Jerzy (1921-1974)
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygn. l.d.
olej, pilśnia
47.5x60 cm
sygn. p.d.
olej, pilśnia
42x50 cm
Motyw zimowy z dorożką, 1968 r.
olej/płótno, 43,5 x 50,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: '68 Jerzy Potrzebowski'
Na targu w Kazimierzu nad Wisłą, 1971 r.
olej, płótno, 54 x 73 cm,
sygn. i dat. p.d.: Potrzebowski 71
olej, płótno; 55 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski.
olej, płótno; 59,5 x 80,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski
Portret damy w sukni balowej, 1953
olej, płótno; 183,5 x 138 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1953 / KRAKÓW;
na odwrocie szkic koni.
olej, płótno; 183,5 x 138 cm;
na odwrocie szkic koni.
akwarela, papier, 48 x 58 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Potrzebowski.
*droit de suite
olej, płótno, 72 x 100 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski
tusz, papier, 21,5 x 30 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. monogramem wiązanym: JP/46
akwarela, papier, 13,5 x 19 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. l.d.: Jerzy Potrzebowski/947
Olej, płótno, 73 x 60 cm,
sygn. p.d.: J. Potrzebowski.
Olej, płótno; 72 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Jerzy Potrzebowski
*droit de suite
węgiel, papier, 26 × 36 cm w świetle passe-partout
sygn. u dołu: Jpotrzebowski
olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'Jerzy Potrzebowski'
olej/płótno, 55 x 70,4 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d 'J. Potrzebowski'
Olej, płótno, 70 x 83 cm,
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski.
*droit de suite
Pejzaż z Ptaszkowej koło Nowego Sącza
olej, płyta; 43,5 x 54 cm;
na odwrocie nalepki potwierdzające autorstwo obrazu podpisana przez P. Marię Potrzebowską.
węgiel, papier brązowy;
32,5 x 44,5 cm (w świetle oprawy).
Akwarela, papier; 31 x 48 cm
Sygnowany l.d.: Jerzy Potrzebowski
Olej, płótno; 39 x 56,5 cm
Sygnowany l.d.: J.Potrzebowski
olej, tektura; 35 x 50 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski.
akwarela, papier; 47 x 60 cm (w świetle oprawy);
olej, tektura, 35 x 48 cm
sygn. l. d.: J. Potrzebowski
akwarela, karton, 27,5 × 39 cm w świetle passe-partout
akwarela, 27,5 x 39 cm w świetle passe-partout,
sygnowana p.d. "Jerzy Potrzebowski".
Olej, płótno; 82 x 102,5 cm
Sygnowany p.d.: Jerzy Potrzebowski | 69
Późna praca artysty. Bardzo ekspresyjna, malowana zamaszystą plamą, drapieżna w kolorystyce.
tusz, papier; 28,5 x 18,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski (ołówkiem)
olej/płótno, 56 x 79 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Jerzy Potrzebowski | 1963'
akwarela na tekturze, 14,5 x 21 cm w świetle passe-partout, sygnowana i datowana monogramem "JP/1946".
Olej, płótno; 33 x 46 cm
olej na tekturze, 35,5 x 78 cm,
sygnowany i datowany p.d. "Jerzy Potrzebowski"; l.d. rok oraz "Mindzielowo [?]".
1. Akt kobiecy
flamaster?, papier; 26,3 x 18,2 cm (w świetle oprawy);
2. Akt męski
flamaster?, papier; 25,8 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JP
3. Scena rodzajowa
piórko, tusz?, papier; 25,7 x 18,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. po prawej stronie, u góry: JP.
olej/płótno, 31 x 43 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Potrzebowski [słabo czytelnie]'
dwie prace: piórko, tusz, jedna: ołówek, papier;
ok.: 25,2 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. na dwóch pracach: pod rysunkiem i z prawej: Jerzy Potrzebowski (ołówkiem),
na jednej monogramem p. d.: JP
Pastel, papier; 34 x 34 cm
olej, tektura, 39 x 51 cm,
olej, płótno, 54 × 66 cm
sygn. i dat. p. d.: J.Potrzebowski/72
olej/płótno, 57 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Potrzebowski'
akwarela, papier, 43 x 35 cm w świetle passe-partout
olej, płótno; 97 x 136 cm;
olej, tektura, 35 x 49,8 cm,
sygn.. p.d. : Jerzy Potrzebowski
akwarela/papier, 45,5 x 61 cm
sygnowany l.d.:`Jerzy Potrzebowski`
na odwrociu stempel ramiarza: J. Westerman, Amsterdam
olej, płótno; 65 x 95 cm;
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski 1961
Dorożka na Rynku w Krakowie, ok. 1965
olej, płótno; 74 x 96 cm;
sygn. p. d.: J. Potrzebowski
olej, tektura; 34 x 48 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski
akwarela, papier; 27,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
olej, płótno, 63,5 × 73,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Potrzebowski/1968
tusz, papier, 18,5 × 28 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: Jerzy Potrzebowski/1949
olej, płótno; 64 x 48 cm;
sygn. i dat. p. d.: J. Potrzebowski / 1947.
tusz/papier, 48 x 40 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Potrzebowski | 1948 r.`
Akwarela, papier; wym.: 42 x 58 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski. Praca oprawiona.
Targ na konie w Nowym Sączu, 1948 r.
olej/tektura, 54 x 72 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Nowy Sącz | Jerzy Potrzebowski 1948`
Olej, płótno, 28 x 76 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Potrzebowski
olej/płótno, 66 x 166 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jerzy Potrzebowski | 1948`
olej, płótno naklejone na tekturę; 34,8 x 72,8 cm;
sygn. centr. dół: JPotrzebowski
Estymacja: 1200 - 1400 zł
Olej, płótno, 37,5 x 48 cm,
akwarela, papier, 58 x 83 cm (w świetle oprawy);
akwarela, papier; 47 x 61 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d: Jerzy Potrzebowski
akwarela, papier, 34,7 x 49,2 cm,
flamaster/papier, 28 x 19 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. Potrzebowski | 73`
Estymacja: 900 - 1 500 zł
olej, tektura, 50 x 70 cm,
olej, sklejka, 50 x 35 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski;
Na odwrocie napis: Stwierdzam autentyczność mojego ojca/ Jerzego Potrzebowskiego/ Andrzej Potrzebowski 28.03.09 r.
Olej, płótno, 70 x 100 cm
Sygnowany p. d.: Jerzy Potrzebowski
olej, płótno, 40 x 62 cm,
Kobiety z koszami przy wozie, 1963 r.
flamaster/papier, 33 x 24 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `J. Potrzebowski | 1963`
Estymacja: 1 000 - 1 500 zł
olej, płótno; 95,5 x 132 cm;
olej, płótno naklejone na tekturę, 40 x 40 cm
olej, płótno, 67,5 x 47,5 cm,
olej, płótno, 84 x 109 cm,
Naklejka CBWA Oddział w Krakowie wystawa 1974
olej, płótno; 90 x 65 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski/1947
olej, złoto płatkowe, tektura, 10 x 15 cm
sygn. p.d.: J. Potrzebowski
olej, płótno, 77,5 x 93 cm;
sygn. l. d.: Jerzy Potrzebowski / 1959 Kraków
[cyfra 4 przemalowana przez artystę na 5]
na odwrocie opis: KRAKÓW/ Z WYSTAWY A.S.P./ 30. VI. 1949/ Jerzy Potrzebowski
olej, płótno naklejone na tekturę,
50 x 72 cm (w świetle oprawy);
olej, płótno, 77,5 x 93 cm;
olej, płótno, 38 x 76,5 cm;
sygn. p. d.: Jerzy
Potrzebowski
akwarela, papier, 69 x 53 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1966 r.
Motyw z małego miasteczka, ok. 1960
akwarela, papier,
29,5 x 38 cm (w świetle oprawy);
akwarela, papier,
29,5 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
ołówek, tusz lawowany, papier jasnobrązowy,
42 x 60,5 cm (w świetle oprawy);
pastel, papier, 46 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1943
olej, płótno,
65 x 100 cm
olej, płótno,
40 x 50 cm;
olej, płótno,
135,5 x 200 cm
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski/ 1963
olej/płótno,
53 x 78 cm
sygnowany p. d.: `J Potrzebowski`
pastel, papier,
46 x 33 cm (w świetle oprawy);
olej, płótno,
74 x 60 cm;
sygn. p. d.: Józiowi Jerzy Potrzebowski / 1957
olej/płótno, 44 x 64 cm
sygnowany p. d.: `Jerzy Potrzebowski`
Widok z okien ASP na Planty i Barbakan w Krakowie
Olej, płótno,
47 x 64,8 cm,
olej, płótno,
135,5 x 200 cm
PEJZAŻ ZIMOWY Z CHATAMI O ZMIERZCHU
Olej, płótno;
47 x 75 cm
Sygnowany p.d.: J. Potrzebowski
olej, płótno,
135,5 x 200 cm
Akwarela, papier,
36 x 47 cm,
sygn. p.d.: dedykacja... Jerzy Potrzebowski
olej, płótno,
26 x 35 cm;
sygn. p. d.: Potrzebowski / 64
olej, płótno,
135,5 x 200 cm
Akwarela, tusz, papier,
27 x 34 cm
sygn. p.d.: Gra? 2 VII 1965(?) Jerzy Potrzebowski
Olej, płótno,
52 x 77 cm
akwarela, papier, 68,5 x 98 cm (w świetle oprawy);
Olej na płótnie, 62 x 94 cm
olej, płótno, 60,5 x 89,5 cm;
olej, płótno
60,5 x 89,5 cm;
BITWA POD KUTNEM - z cyklu WRZESIEŃ 1939
Olej, płótno
66 x 86 cm
Na blejtramie napis długopisem: Z cyklu wrzesień 1939 rok - Bitwa pod Kutnem. Powyżej napis ołówkiem: Bitwa pod Kutnem 12.IX. 62 gen. Bortnowski (
)
Akwarela, papier;
27,5 x 37,7 cm w świetle passe-partout
Akwarela, papier;
28 x 39,5 cm w świetle passe-partout
Akwarela, papier;
26 x 39 cm w świetle passe-partout
olej, płótno, 40,5 x 45,5 cm;
olej, płótno,
183,5 x 138 cm;
sygn. p. d.: Jerzy Potrzebowski / 1953 / KRAKÓW;
na odwrocie szkice koni
olej, płótno
31 x 18 cm;
sygn. dat. l.d.
gwasz, papier
36.5x44.3 (w świetle passe-partout )
Olej, płótno;
46,5 x 65,5 cm
Sygnowany p.d.: Jerzy Potrzebowski 1961 | Kraków
Na odwrocie napis: PotreBowsky
Olej, płótno;
62 x 80 cm Sygnowany p.d.: Jerzy Potrzebowski
olej, płótno,
183,5 x 138 cm;
na odwrocie szkice koni
rysunek, 21 x 29 cm, sygn.
Dar Galerii Artemis.
tusz, papier, 22 x 31 cm
sygn. p.d.: J. Potrzebowski / 1947
olej, płótno
70 x 100 cm
sygnowany p.d.: Jerzy Potrzebowski | 63.
olej, płótno, 46,5 x 65,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: J Potrzebowski / 1961 / Kraków, na odwrocie napis: Potrzebowsky
olej, tektura, 87,5 x 66,5 cm;
sygn. p.d.: J. Potrzebowski
akwarela, papier, 48 x 59 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski (ołówkiem)
olej/płótno, 70 x 100 cm
sygnowany l. d.: `Jerzy Potrzebowski`
olej na płótnie, wym.: 45 x 65 cm,
sygn. p.d.: J. Potrzebowski 1961
akwarela, papier, 48 x 59 cm;
olej, płótno, 116 x 135 cm
na odwrocie dwie naklejki drukowane: TPSP w Krakowie z 1970 wypełniona pismem maszynowym, CBWA oddział w Krakowie wypełniona atramentem
Banderia Krakusów przed trybuną honorową, 1952
olej, płótno,
110 x 157 cm
sygnowany p.d.: Jy Potrzebowski
akwarela, papier, 48 x 59 cm;
olej, płyta pilśniowa, 62 x 82 cm;
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1970 r. z tytułem obrazu: Ryby
UŁANI PRZED KOSZARAMI PRZY UL. RAJSKIEJ W KRAKOWIE, 1974
Kredka, flamaster, papier; 35,5 x 43 cm
Sygnowany i datowany p. d.: Jerzy Potrzebowski | 31 I 1974. J. N.
MODLITWA DZIĘKCZYNNA ZA ZWYCIĘSTWO, 1946
Akwarela, papier; 26,5 x 39 cm w świetle passe-partout
Sygnowany i datowany p. d.: J. Potrzebowski 1946 r.
Obok sygnatury napis: Modlitwa dziękczynna | za zwycięstwo
Akwarela, papier; 23 x 32,5 cm w świetle passe-partout
olej, płótno, 80 x 95,5 cm,
sygn. l.d.: Jerzy Potrzebowski / 1959 Kraków
na odwrocie autorski napis: KRAKÓW / Z WYSTAWY A.S.P. / 30 VI 1949 (sic!) / Jerzy Potrzebowski
akwarela, papier, 48 x 59 cm;
Akwarela, papier; 46 x 32 cm w świetle
Sygnowana i datowana p. d.: Jerzy Potrzebowski Łomnica 5 VIII 1948 r.
Akwarela, papier; 28 x 22,5 cm w świetle
Olej, tektura; 48 x 41 cm w świetle
Niesygnowany
Na odwrocie szkic obrazu z siedzącą postacią.
Olej, płótno; 26,7 x 38,5 cm
Na odwrocie: na blejtramie niebieskim długopisem Autoportret J. Potrzebowski |
na płótnie słabo czytelny napis German? 28|119? | nalepka Artystycznego Biura Wystaw Odział w Krakowie z tytułem i opisem obrazu
akwarela, papier, 48 x 59 cm;
olej/płyta, 50 x 70 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Jerzy Potrzebowski | 62`
olej, tektura naklejona na płytę,
37,5 x 52,5 cm (w świetle oprawy);
pisak, papier, 22,2 x 17,6 cm;
sygn. p.d.: JP
olej, płótno, 101,5 x 101,5 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski / PILICA 1973
piórko, tusz, papier, 21 x 29,5 cm;
Olej, płótno; 62 x 77,5 cm
Sygnowany dwoma kolorami p. d.: Jerzy Potrzebowski
olej/płótno, 70 x 100 cm
olej/płótno, 70 x 100 cm
olej/płótno, 70 x 100 cm
olej, płótno; 80,5 x 132,5 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski / KRAKÓW / 1960
olej/płótno, 60 x 81 cm
sygnowany p. d.: "Jerzy Potrzebowski"
Olej, płótno;
45 x 35,2 cm
Sygnowany zielonym olejem p. d.: J.Potrzebowski
olej, płótno,
100 x 80 cm;
olej na płótnie, 63,5 x 98,8 cm, sygnowany p.d. "Jerzy Potrzebowski", na odwrocie (na krośnie) kartka z odręcznym napisem "Jerzy Potrzebowski - "Patrol"/Namalowany przez autora w R. 1949/przez niego restaurowany gruntownie w R. 1969."
olej na płótnie, 23 x 44,7 cm
sygn. l.d.: "Jerzy Potrzebowski"
Olej, sklejka, 41 x 30,5 cm;
Sygn. p.d.- J Potrzebowski
Autoportret oraz na odwrocie Szkice koni
akwarela, papier, wym.: 46 x 31 oraz 48 x 33 cm
sygn. p.d.: JP oraz na odwrocie napis kredką: Szkice i autoportret męża stwierdza Maria Potrzebowska
KMICIC W OBRONIE JANA KAZIMIERZA
Olej na płótnie 95 x 120 cm
Sygnowany l.d. - "Jerzy Potrzebowski"
Wystawiany - TPSP w Krakowie, 1970 r.
Olej, tektura, 39,4 x 49 cm
Sygnowany czarnym olejem p.d.: J. Potrzebowski
akwarela, papier, w.43,8 x 33 cm, w św. (p.p.), sygn. p. d. "Jerzy Potrzebowski/Kraków/nl 26.XI.1957"
olej, płótno, 64 x 83 cm;
sygn. p.d.: Jerzy Potrzebowski / 1961
akwarela, papier, 29 x 41,5cm;
akwarela, tusz, 29,8 x 27,8 cm
sygnowana p.d.: "Jerzy Potrzebowski 1949"
Akwarela, papier, 28,2 x 39,8 cm
Sygnowany czarną akwarelą p.d.: Jerzy Potrzebowski
Akwarela, papier, 29,2 x 42 cm
Sygnowany czerwoną i granatową akwarelą p.d.: Jerzy Potrzebowski
Akwarela, papier, 29,4 x 40,8 cm
Sygnowany granatową akwarelą p.d.: Jerzy Potrzebowski
Akwarela, papier, 28,3 x 40,5 cm (w świetle passe - partout)
Sygnowany p.d. Jerzy Potrzebowski
Akwarela, papier, 27,5 x 37,7 cm w świetle passe - partout
Sygnowane p.d. Jerzy Potrzebowski
Akwarela, papier, 27 x 41 cm w świetle passe - partout
Akwarela, papier, 26,5 x 40,3 cm w świetle passe - partout
Sygnowany szarą akwarelą p.d.: Jerzy Potrzebowski
Olej, płótno, 34 x 44 cm
Sygnowany czarną kredką(?) p.d.: Jerzy Potrzebowski
Akwarela, papier, 26,5 x 39,3 cm w świetle passe - partout
Akwarela, papier, 25,3 x 40 cm w świetle passe - partout
Sygnowany brązową akwarelą p.d.: Jerzy Potrzebowski
olej na płótnie, 34,8 x 45 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: "Jerzy Potrzebowski"
tusz na kartonie
28 x 22, 5 cm w świetle p-p.
sygnowany p.d.: "Jerzy Potrzebowski"