1 zł
2 600 000 zł

CIECIERSKI Tomasz (ur. 1945, Kraków)

Fantazja

technika mieszana/papier, 75 x 101 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

Nietoperze, 1975 (2019) r.

kredka/papier, 40 x 28 cm
sygnowany, datowany i opisany p.g.: 'T. Ciecierski 1975 NIeTOPERZE'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Zafiksowany ponownie | maj 2019 | T.C.'

Na wydmach - poliptyk (kwadryptyk), 1979 r.

olej/płótno, 220 x 339 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'TC 79' (na każdej części)
opisany i sygnowany na odwrociu: 'TOMASZ CIECIERSKI | OIL / CANVAS 220 x 339 cm | "NA WYDMACH" 1979 | 1/4' (na każdej części)

WENUS Z ELATU, 1985

linoryt / papier
wym. 92 x 62 cm

Z serii Przypomnienie - zapomnienie, 1988 r.

olej, akryl, kolaż, kredka, ołówek/tektura, 32 x 50,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany śr.d.: 'z serii: 'PRZYPOMNIENIE - ZAPOMNIENIE' | Tomasz Ciecierski 1988'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Thomas Ciercierski | Z.T. | 1988'

Destrukcja, 1990 r.

pastel/papier, 35 x 24,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany wewnątrz kompozycji: '1990 | DESTRUKCJA | T. Ciecierski'

1997
kolaż, rysunek, papier, ołówek, kredka, pastel
29,5 x 21 cm
sygn., dat. na przodzie
oprawa: passe-partout, drewniana rama, szkło

Z serii Ksero, 2003-2004 r.

kserokopia/pianka, papier, 29 x 39 cmed. 3/16

"Ogród nostalgiczny", 1988 r.

olej/płótno, 155 x 230 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Ciecierski 88'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'TOMEK Ciecierski / "Ogród nostalgiczny" / oil/canvas 1988'

"Bez tytułu", 1980 r.

tusz/papier, 25,5 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, opisany i datowany śr.d.: '"Bez tytułu" / T. Ciecierski 1980'

Bez tytułu, 1980

kredka, ołówek/papier, 59 x 42 cm
sygnowany i opisany l.d.: „T. Ciecierski/1980/73-cia strona”

Błękitna pończocha, 1977 r.

kredka, ołówek/papier, 41 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Błękitna pończocha" | T.Ciecierski 1977 '
na odwrociu dedykowany i opisany ołówkiem: '[dedykacja] 12.10.1984 Warszawa'

Wieczór, 1979 r.

ołówek, kredka/papier, 47,5 x 64,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: '"Wieczór" T.Ciecierski 1979'

Kompozycja, 2005

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 90 x 90 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: ' T.CIECIERSKI | 2003'

Raj (Der Paradis), 1979 r.

olej/płótno, 180 x 120 cm
sygnowany i datowany wzdłuż lewej krawędzi: 'T. Ciecierski 1979'

Hermafrodyta, 1977 r.

ołówek/papier (w świetle passe-partout), 41 x 31,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'T. Ciecierski 1997 | "Hermafrodyta"'

Pocałunek, 1977 r.

kredka, ołówek/papier (w świetle passe-partout), 41 x 31,5 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d. 'T. Ciecierski 1997 | "Pocałunek"'

Okruchy i kawałki, 1979 r.

kredka/papier, 59 x 83,5 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż dolnej krawędzi: 'T.Ciecierski 1979 "Okruchy i kawałki"'

collage

papier, 21x30 cm, 1997 r.

BEZ TYTUŁU, 1997 r.

kredka, ołówek, collage/papier z perforacją wzdłuż górnej krawędzi, 29,5 x 21 cm
sygnowany oł. śr. T. C. 97

MOMA

1987
Obiekt, fotografia o wym. 19 x 12,5 cm podklejona na papierze o wym. 29,5 x 21 cm, nakrętki od tubek z farbami naklejone na szkło o wym. 29,5 x 21 cm; w oprawie (drewniana rama, szkło)
Sygn., dat. i tytuł na odwrocie oprawy

5 przodów i tyły

1994
Kolaż, fotografia, ołówek, papier podklejony na kartonie, 24,5 x 35 cm; w oprawie (drewniana rama, szkło)
Sygn., dat. i tytuł na przodzie

Destrukt

2003
Dyptyk, akryl na płótnie, lewa część o wym. 33 x 27 cm, prawa część o wym. 33,4 x 24 cm, łączone na odwrocie metalowymi wkrętami i dwoma listwami ze sklejki
Sygn., dat i tytuł na odwrocie

Ribbon boule, 1980 r.

kredka/papier, 34,5 x 26 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: '"ribbon boule" | T. Ciecierski 1980r'

Strachy na lachy, 1985 r.

pastel, kredka/papier, 41,5 x 55,5 cm
sygnowany, datowany i opisany śr.d.: 'T. Ciecierski 1985 | "Strachy na lachy"'

odbitka żelatynowo-srebrowa, akryl, elementy doklejone/papier fotograficzny, 41 x 31,5 cm,
sygnowany na odwrociu: 'T. CIECIERSKI 2015 | FOTO'

Untitled

gelatin silver print, acrylic, pasted elements on photographic paper , 41 x 31.5 cm
signed on the reverse: 'T. CIECIERSKI 2015 | FOTO'

Wiosenny spacer - zestaw czterech prac, 1980 r.

kredka/papier, 84 x 99 cm 42 x 49,5 cm (rozmiar każdego arkusza)
każda z części opisana ołówkiem u dołu: 'T.C.1980', 'T.C.1980', 'Wiosenny spacer T.Ciecierski 1980', 'T.Ciecierski 1980 "Wiosenny spacer'

RYSUNEK EKSPRESYJNY PT. CZERWONKA, 1978

kredki, papier z perforacją wzdłuż l. krawędzi
47,5 x 64,6 cm
sygn. oł. śr.d.: T. Ciecierski 1978 "RYSUNEK EKSPRESYJNY PT: CZERWONKA"

BEZ TYTUŁU, 1978 r.

kredka, ołówek/papier, 35 x 24,5 cm
sygnowany oł. l.d.: T. Ciecierski

Bez tytułu, 2003 r.

zestaw fotografii naklejony na deskę, odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 30 x 91 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T. CIECEIESKI | 2003'

Untitled, 2003

set of the photographies applied on the board, gelatin silver print on photographic paper, 30 x 91 cm
signed and dated on the reverse: 'T. CIECIERSKI | 2003'

Bez tytułu, 2013 r.

olej, pocztówka/płótno, 33 x 53 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T. Ciecierski | 2013 | olej/foto (pocztówka)'

73-cia strona, 1980

kredka/ołówek/papier, 59 x 42 cm
sygn. l.d.: 'T. Ciecierski 1980', tytuł l.d.: '73-cia strona'
pochodzenie: kolekcja prywatna

Hermetyczna księga z cyklu ∞ 1., 1997 r.

kolaż, kredka, ołówek/papier, 41,5 x 29,3 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: '∞ 1. T. Ciecierski 1997 "Hermetyczna księga"'

Wschody i zachody słońca, 1986 r.

linoryt/papier, 58,5 x 89 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: ‘Tomasz Ciecierski 1986 I/V "Wschody i zachody słońca" linoryt’

1973
rysunek, ołówek, olej, karton, 29,7 x 20,9 cm
sygn. i dat. na odwrocie

Apoteoza malarstwa

2015
assamblage, fotografia kolorowa laminowana na piance, podklejona na drewnianej ramie, metal, olej, drewno, żywica termoutwardzalna, 27,2 x 24,5 cm
sygn., dat. i tytuł na odwrocie

Bez tytułu, 1984 r.

kredka, ołówek/papier, 40 x 53 cm
sygnowany i datowany pośrodku, w obrębie kompozycji: 'T. Ciecierski 1984'

- dar od artysty, lata 90.

Ordung, 1998 r.

kolaż, kredka, olej, płótno/papier, 40,5 x 30,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'T. Ciecierski "ORDUNG" 1998'

Kompozycja, 1985

pastel, papier, 68×98 cm ( w świetle ramy)
sygnowany p.d. "T. Ciecierski 85"

Martwa natura z paletą i pędzlami, 2016

olej na płótnie, paleta, klej CR, pędzle, klej kropelka, 42 x 27 cm
sygn. i opisany na odwrocie

BEZ TYTUŁU, 2012 r.

olej, akryl, fotografia , 33 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany pismem odręcznym na odwrocie:
T. Ciecierski | 2012 | olej + akryl + FOTO

Niebo i ziemia, 2015 r.

akryl, ksero/deska, 43 x 30 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'T. Ciecierski | "NIEBO | i | ziemia" | 2009 | acryl + XERO | 2015'

Porządek

technika mieszana/papier, 48 x 63 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany: '"PORZĄDEK" T. Ciecierski 1990 up. 49.'
na odwrociu sygnowany i opisany: '"Aukcja | Brat Albert" | ofiarowane MAJ 1999 | Tomasz Ciecierski'

ROMANTYCZNOEROTYCZNE, 1989 r.

kredka, tusz, ołówek/papier, 29 x 45 cm, w oprawie 55,5 x 70 cm
sygnowany l.d.: 10. IX-1988 - T. C. romantycznoerotycze, Cieciersk 1989

Kompozycja, 1977 r.

ołówek, kredka/papier, 46 x 55 cm
sygnowany i datowany l.d.: ' T. Ciecierski 1977'

2006
olej, płótno, 38 x 22 x 6,5 cm
sygn., dat na odwrocie

2006
olej, płótno, 39 x 22,5 x 7,5 cm
sygn. i dat. na odwrocie

Mętne sprawy, 1981 r.

olej/płótno, 155 x 220 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. Ciecierski 81'
opisany na odwrociu: 'Tomasz Ciecierski 1981 | olej/płótno | 155 x 200 cm | "MĘTNE SPRAWY"'

- depozyt Muzeum ASP, Warszawa
- "Uśpiony kapitał. Sztuka z kolekcji Barbary i Andrzeja Bonarskich", Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa 29.05.-29.07.2012
- Uśpiony kapitał. Sztuka z kolekcji Barbary i Andrzeja Bonarskich, katalog wystawy, Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa 2012, s. 44-45 (il.)
- To było tak... Kolekcja Barbary i Andrzeja Bonarskich - depozyt w Muzeum ASP w Warszawie, katalog wystawy, Pałac Królikarnia Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, Warszawa 2002

kolaż, kredka/papier, 28 x 48 cm

Bez tytułu, 1976

Technika mieszana, rysunek, papier; wym.: 31 x 23 cm;
sygn. d.: T. Ciecierski 1976, rys. nr 23.

73-cia strona, 1980 R

sygnowany oł. l.d.: T. Ciecierski 1980

Bez tytułu, 2011 r.

technika mieszana/wydruk na piance, 33 x 52 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. Ciecierski | 2011`

Mgiełki, 1979 r.

kredka, ołówek/papier, 42 x 59 cm
sygnowany i datowany śr.d.: `T. Ciecierski 1979` oraz tytuł autorski p.d.: `Mgiełki`

Bez tytułu, 1984 r.

tempera, ołówek, węgiel/papier, 80 x 110 cm
sygnowany i datowany śr.d.: `T. Ciecierski `84`
- "GK Collection #1", Galeria/Stary Browar, 18.03-17.06.2007
- P. Leszkowicz, GK Collection #1 [katalog wystawy], Kulczyk Foundation, Poznań 2007 (il.)

Bez tytułu, 2004 r.

olej/płótno, 53 x 67 cm
poliptyk, wymiar jednej kwatery: 26,5 x 33,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. Ciecierski | 2004`

Estymacja: 26 000 - 29 000

Bez tytułu, 2002 r.

fotografia barwna/papier fotograficzny, płyta, 90,5 x 90,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. CIECIERSKI | 2002/3`

Estymacja: 15 000 - 19 000 zł

Terra verde, 2011

olej/płótno, 19x18 cm

Estymacja: 3600 - 4400 zł

Siena palona, 2010

olej/płótno, 16x13 cm

Estymacja: 3600 - 4400 zł

Bez tytułu, 1980 - 81 r.

kredka, ołówek/papier, 38,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany śr.d.: `T. Ciecierski 79/80-81 | Rysunek po zachodzie słońca | "Bez tytułu"`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Bez tytułu, 2011 r.

zdjęcie laminowane, akryl/płótno, 34 x 46 cm
na odwrociu opisany: `TOMASZ CIECIERSKI | 2011 | FOTO / laminowane | ACRYL | bez tyt.`

estymacja: 6 000 - 12 000 zł

Bez tytułu, 1984 - 85 r.

kredka, ołówek/papier, 42 x 55,8 cm
sygnowany i datowany śr.d.: `T. Ciecierski 1984-5`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Mgiełki, 1979 r.

sygnowany i datowany śr.d.: `T. Ciecierski 1979`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Kulfony, 1978 r.

tusz, kredka/papier, 48 x 65 cm
sygnowany i datowany śr.d.: `KULFONY" T. Ciecierski 1978 r.` oraz opisany na odwrociu

Estymacja: 4 000 - 5 000 zł

Gorgony, 1985 - 2010 r.

linoryt/papier, 62 x 92 cm
opisany u dołu ołówkiem: `Gorgony 1985/2010 7/9 T. Ciecierski`

Estymacja: 2500-3500 zł

Pejzaż, 1980 r.

olej/płótno, 170 x 240 cm
sygnowany i datowany n odwrociu: 'T. Ciecierski | Pejzaż 1980'

Pochodzenie: Bezpośrednio od artysty

Tomasz Ciecierski, Obrazy i prace na papierze. 1972 - 2007, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 2007

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 50 000 - 80 000

bez tytułu

Tomasz Ciecierski (b. 1945) olej, płótno
54.5 x 66 cm.
sygn. i dat. na odwrocie: T. Ciecierski 2008'

bez tytułu, (tryptyk)

olej na płótnie
174 x 115 cm.
174 x 33 cm.
74 x 115 cm.
łącznie: 174 x 263 cm.
sygn. tyt. i dat. na odwrocie: 'T. Ciecierski 1990'

Ścieżki 1981

olej, płótno
150 x 180 cm
sygn. na odwrocie.

Piramida Szczęścia

olej, płótno
151 x 118 cm
sygn. p.d.: T. Ciecierski 78

Kulfony, 1978 r.

sygnowany i datowany śr. d.: `"KULFONY" T. Ciecierski 1978 r.` oraz na odwrociu

Estymacja: 5 500 - 6 000 zł

Kulfony , 1984-85

kredka/papier,
42 x 56 cm
sygnowany i datowany śr. d.: `T. Ciecierski 1984-5`

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Mgiełka , 1979 r.

kredka/papier,
42 x 59 cm
sygnowany i datowany śr. d.: `1979 T. Ciecierski` p. d.: ` ?mgiełka" `

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

Fatamorgana

olej, płótno
150 x 180 cm
sygn. p.d.: T. Ciecierski 1980

Bez tytułu, dyptyk

olej, płótno
185 x 180 cm
sygn. na odwrocie: "Tomasz Ciecierski 1977 bez tytułu". 185 x 180 cm

Dewocjonalia, 2011

rysunek, 20x29,5 cm

Koleżanki, 1978 r.

rysunek, ołówek, kredka/papier, 47 x 64 cm (arkusz)
sygnowany i datowany u dołu: `T. Ciecierski 1978 r. "Koleżanki" `

Bez tytułu, ok. 1983

rysunek, ołówek, kredka, papier, 36 x 25 cm;
opisany u dołu: Lewa strona identyczna / z rytmem przesuwania się

Bez tytułu, 1976

Kredka, ołówek; wym.: 31 x 23 cm; sygn. oł. d.: T. Ciecierski 1976, rys. nr 23.

Bez tytułu, ok. 1983

rysunek, ołówek, kredka, papier,
36 x 25 cm;

Bez tytułu, lata 90. XX w.

rysunek kredką, collage, papier,
31 x 51 cm

Bez tytułu, 2005 r.

Ksero,
1/1,
30 x 42 cm,
sygn.

Pejzaż śródziemnomorski, 2000 r.

olej/płótno,
55 x 66 cm (całość)
obraz składający się z czterech małych blejtramów, 17,5 x 33 cm (jedna część)
sygnowany i datowany na odwrociu: `T. CIECIERSKI | 2000`

Lewa strona identyczna?, 1979

rysunek, papier, ołówek, kredka,
24,5x35 cm

Lustro

druk cyfrowy
42 x 30 cm

Figury - porządek, 1990

technika mieszana, papier,
60 x 80 cm;
sygn. i dat. u dołu: T. CIECIERSKI 1990 (d.c. z 1985-86)

Piramidy, 1984

pastel, papier, 80 x 110 cm;
sygn. i opisany u dołu: T. Ciecierski "Piramidy" 1984

Destrukcja, 1990

pastel, 24,6x34,8 cm

Malowanie, 2004 r.

xero, 1/1, 39,5 x 29 cm, sygn.

Kompozycja, 1985

pastel, papier, 68 x 98 cm;
sygn. i dat. p.d.: T. Ciecierski 85

Remember..., 1976

Technika mieszana, papier
wym.: 29 x 44 cm
niesygn.

Alfabet - litera O, 1986

kredka/papier
34 x 23 cm

Remember...ng for-getu, 1976

Technika mieszana, papier;
wym.: 29 x 44 cm;
sygn. śr. d.: Cieci....

Bez tytułu, 1976

Technika mieszana, rysunek, papier;
wym.: 31 x 23 cm;

Logika, konstrukcja, 1990

papier, kredka,
24,5x35 cm

BEZ TYTUŁU, 2007

olej/płótno,
104 x 40 cm
sygn. i dat. na odwrocie: `T. Ciecierski / 2007`

Pejzaż śródziemnomorski, 2000

olej/płótno
55 x 66 cm (całość), obraz składający się z czterech małych blejtramów, 17,5 x 33 cm (jedna część)
sygn. i dat. na odwrocie: `T. CIECIERSKI / 2000`

Bez tytułu, z serii Ksero, 2003-2004

ksero na piance, 29 x 39 cm
sygn. na odwrociu: `ksero 1/16`

ksero na piance, 29 x 39 cm
sygn. na odwrociu: `T.Ciecierski / 3/16 / 2004

Flaszki, kapusta i …, 1979/80

technika mieszana, ołówek, kredka, fotografia, 35,8x43 cm

Bez tytułu, 1985 r.

pastel/papier, 68 x 98 cm (w św. ramy)
sygnowany i datowany p. d.: `T. Ciecierski 85`

bez tytułu, 1978

kredka, ołówek, papier, 30 x 21 cm

Bez tytułu, 1978

pastel, 21x29 cm

KOMPOZYCJA, 1984

ołówek, kredka, 32,2 x 24 cm,
sygnowany p.d. "T.C. 1984"

BEZ TYTUŁU, 2004

olej na płótnie, 54,3 x 66,5 cm (złączone cztery blejtramy o wym. ok. 27,1 x 33,1 cm), sygnowany na odwrocie (na płótnie) "2004 / T. Ciecierski"

KOMPOZYCJA ABSTRAKCYJNA, 1985

pastel na brystolu,
70,1 x 100,2 cm,
Rysunek inspirowany obrazem "Bitwa pod Orszą"

BEZ TYTUŁU, 2000

olej na płótnie, 54,4 x 66,7 cm
(złączone cztery blejtramy o wym. ok. 27 x 33 cm),
sygnowany na odwrocie (na płótnie) "T. CIECIERSKI / 2000 / oil / canvas / untitled"

Beznamiętność, 1997

kredka, akwarela
45,5x59 cm

Bez tytułu, 1990

węgiel, papier,
60 x 80 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. u dołu: T. Ciecierski 1990 (d.c. z 1985-6)

Kompozycja z pejzażem, 1990

pastel, collage, karton,
44.5 x 63.5 cm
sygn. l.d.: Tomasz Ciecierski | 1990

liczba obiektów: 116