1 zł
2 600 000 zł

CZAPSKI Józef (1896 Praga - 1993 Maisons-Laffitte)

ANEMONY, 1954

olej, płótno
41,2 x 33,3 cm
sygn. l.d. mało czytelnie: J. CZAPSKI. 54.
na odwrocie:
– na płótnie l.g. pieczątka: COLLECTION THERRY GAUDRY | Artiste peintre | MOUROUX
– nalepka w języku francuskim z informacją o artyście
– na dolej listwie napis: Joseph CZAPSKY 1896-1993

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kwiaty

kredka, papier, 19 x 25 cm,
niesygnowany

Procida, lata 1960-61

akwarela, papier, 31 x 21 cm,
sygn. p.d.: J Czapski

Zielony pejzaż

akwarela, kredka, tusz, papier, 11 × 17,5 cm

Rozmowa, 1957 r.

olej/płótno, 47 x 38 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.CZAPSKI | 57'
na odwrociu numer inwentarzowy oraz zapis: 'Przekazuję w [nieczytelne]'
na odwrociu, na płótnie pieczęć ze składu przyborów malarskich w Paryżu

Tulipany, 1970

olej, płótno, 92,5 x 52,5 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI 70

TULIPANY, 1956

olej, płótno
81 x 60 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 56.
na odwrocie na środkowej listwie krosna napis: TULIPES fraguet No 1 800 NF dalej odwrócone: JÓZEF CZAPSKI | TULIPANY I

Para prac:

1. Martwa natura z cytrynami
piórko, tusz, akwarela; 15 x 9,5 cm;

2. Martwa natura z owocami
ołówek, akwarela, papier; 15,5 x 13 cm;

PEJZAŻ

olej, płótno, 70 x 50 cm
sygn. l.d.: J.Czapski

BRZEMIENNA

olej, płótno, 69 x 59 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI.

CZYTELNIK NEW STORIES, 1953

olej, płótno
104 x 52 cm
sygn. p.d.: J CZAPSKI | 53
na odwrocie na płótnie - stempel paryskiego magazynu materiałów malarskich; kształt palety malarskiej z napisem: BLANCHET | 58 RUE BONAPARTE | PARIS.

MARTWA NATURA, 1953

olej, płótno
50 x 61 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 53.
na odwr. na pł. po l. - stempel paryskiego magazynu materiałów malarskich o kształcie palety malarskiej
z napisem: BLANCHET | 58 RUE BONAPARTE | PARIS
Po prawej - okrągły, nieczytelny stempel.
Na krośnie mała nalepka z napisem atramentem: N o4 | 45. 000.
Ponadto napisy ołówkiem: - na listwie górnej i poprzeczce: CZAPSKI; - na listwie dolnej: Jennifer Josselson; na listwie bocznej: Josselson.
Na ramie dwie nalepki domu aukcyjnego DOBIASCHOFSKY w Bernie oraz nalepka z napisem ołówkiem: 50 x 60 cm | [.] 180

Martwa natura, 1983 r.

olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J.CZAPSKI | 83.'

Spahis w opończy na koniu - w hołdzie Michałowskiemu, lata 1943-1945.

tusz, papier, 29,5 × 25 cm
sygn. p. d.: J. Cz
Do pracy dołączona ekspertyza p. Janusza Nowaka

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Czytająca, 1955 r.

olej/płótno dublowane, 95,5 x 72 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. CZAPSKI. 55'

- Artystyczne Credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji, Muzeum Okręgowe w Rzeszowie, listopad 2016-luty 2017 (jako "Portret dziewczyny")
- Artystyczne Credo. Nieznane dzieła z prywatnej kolekcji, katalog wystawy, red. Maria Stopyra, Rzeszów 2016, s. 32 (il.)

Martwa natura, ok. 1930

olej, płótno, 41 x 27 cm
sygn. i dat. p.d.
stan zachowania: na odwrocie widoczna mała naprawa

Martwa natura

olej/płótno, 41,5 x 34 cm
sygnowany ś.d.: 'J.C.'

Pejzaż z górami

pisak, kredka, papier, 11 × 17 cm

Zielony pejzaż

Martwa natura, 1969 r.

olej/płótno, 65 x 80 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'J. Czapski | 69'
na blejtramie dwie naklejki: 'desa PT 6/A', 'desa 1/12' oraz odręczny napis: '1969'

- zakup bezpośrednio od artysty w Paryżu w latach 70-tych XX w.
- kolekcja dr. Lecha Siudy z Buku
- kolekcja prywatna, Poznań
- Kolekcja dr. Lecha Siudy, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Galeria Wystaw Autorskich, 09.1991 — 01.1992

- Wojciech Makowiecki, Kolekcja dr. Lecha Siudy, Poznań 1997. s. 64 (il.)
- Kolekcja dr Lecha Siudy, katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Poznaniu, Poznań 1991, kat.11

Pejzaż podgórski, 1966 r.

olej/płótno, 60 x 92 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'J.CZAPSKI. 66.'
na odwrociu naklejka wystawowa i stemple wywozowe

- zakup w pracowni artysty w Paryżu w 1966 roku przez Jana hrabiego Badeniego
- drogą spadkową trafił do kolekcji Aleksandra hrabiego Pinińskiego

NARODZENIE PAŃSKIE (NATIVIDAD), LATA 70.

olej, płótno, 45 x 65 cm
sygn. p.d.: Józef Czapski

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Trójmiasto
kolekcja rodziny artysty, Maisons-Lafi tte (Francja)

KOBIETA WE WNĘTRZU, LATA 80. XX W.

olej, płótno, 60 x 50 cm
sygn. p.d.: J.C.

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Trójmiasto

PEJZAŻ, 1972

olej, płótno
73 x 50 cm
sygn. p.d.: J CZAPSKI 72

ŻÓŁTE POLA, 1982

olej, płótno
33 x 55 cm
sygn. p.d.: J CZAPSKI. 82.

MARTWA NATURA, 1963

olej, płótno
50 x 65 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI 63.
na odwrocie na płótnie ozdobna pieczątka firmy Blanchet (paryskiej wytwórni podobrazi)

PEJZAŻ, 1956

olej, płótno
46 x 61 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 56.

O zachodzie słońca

olej/płótno, 61 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'J. Czapski'
na odwrociu pieczęć

Pejzaż I

akwarela, kredka, tusz, papier, 10,8 × 17,2 cm

Pejzaż II

kredka, tusz, papier, 10,8 × 17,2 cm

Ławka, 1964 r.

litografia, papier, 7,5 x 14,5 cm (odcisk płyty);
sygn. ołówkiem p. d.: J Czapski, pod kompozycją ołówkiem l. d.: 5/10, dat. ołówkiem p. d.: 1964

Martwa natura, 1962

olej, płótno, 32,5 x 46 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI 62

akwarela, kredka, papier, 10,5 × 17 cm

Pejzaż z górami

Zielony pejzaż

akwarela, kredka, tusz, papier, 11 x 17,5 cm

Pejzaż I

akwarela, kredki, tusz, papier, 11 × 17 cm

Pejzaż II

kredki, tusz, papier, 11 × 17 cm

KALORYFER, 1960

olej, płótno
61 x 38 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 60.
na odwrocie na płótnie napis: 36 oraz ozdobna pieczątka firmowa; na wewnętrznej listwie ramy: 1/ M 10

Obraz wystawiany i opisany:
- Józef Czapski, Galerie Jean Briance, Paryż 23 XI - 23 XII 1978, kat. poz. 8

Pejzaż górzysty

akwarela, ołówek, papier, 13 × 20 cm w świetle passe-partout
niesygnowany
na rysunku zapiski autorskie

Boże Narodzenie

tusz, papier, niesygnowany, 14 × 17,5 cm
u dołu: Geburt Christi München Alte Pinakothek Ausschnitt (?)

Martwa natura, 1970 r.

olej/płótno, 38 x 61 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J.CZAPSKI `70`

- kolekcja prywatna, Paryż

Pejzaż I

akwarela, tusz, papier, 11 × 17,5 cm (wymiar arkusza)

Pejzaż II

Portret Jana Cybisa, 1957 r.

tusz, papier, 26,5 × 14,5 cm
sygn. i dat. p. d.: J Czapski/1957.

Kolekcja rodziny malarza Eustachego Wasilkowskiego.

Chmury

akwarela, tusz, papier, 10,5 × 16,5 cm

Pejzaż z kościołem

akwarela, tusz, papier, 12 × 16,5 cm

TULIPANY, 1970

olej, płótno, 92,5 x 52,5 cm
sygn. p.d.: J. CZAPSKI | 70

W latach 80. XX wieku obraz był własnością - zamieszkałego we Francji - p. Marka Szypulskiego, który otrzymał go bezpośrednio od Józefa Czapskiego z wdzięcznością za wykonywane prace introligatorskie, m.in. oprawę rysunków czy notatek artysty.

BARKA NA RZECE, 1978

olej, płótno, 45,6 x 54,8 cm
sygn. p. d.: J. CZAPSKI 78
na poprzeczce krosna napis flamastrem: WŁ. HENRYK WOŹNIAKOWSKI

Umywalka, 1954 r.

olej/płótno, 67 x 47 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Józef | Czapski | 1954`
oraz na blejtramie: `Józef Czapski`
na odwrociu pieczęć: `Blanchet | Paris`
- Galerie Jacques Desbrière, Paryż, lata 70. XX w.
- kolekcja prywatna, Paryż

Postać kobiety

flamaster, papier, 15,5 x 9,5 cm w świetle passe-partout
niesygnowany

Pejzaż z opisem kolorów

flamaster, akwarela, papier, 10 x 15 cm w świetle passe-partout

Pień, 1962 r.

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany i datowany p.d.: `J. CZAPSKI 62`

- kolekcja prywatna, Paryż

Szkicownik

ołówek, tusz/papier, 11,7 x 17 cm
20 kart szkicownika w tym 3 karty sygnowane: `Józef Czapski`

Pianista

kredka, papier, 9 x 17 cm

Kwiaty

flamaster, kredka, papier, 19 x 25 cm

Portret mężczyzny

flamaster, kredka, papier, 17 x 12,5 cm

Dwie kobiety

flamaster, papier, 17 x 10 cm

Kwiaty w wazonie

czarna kredka, papier,
22,5 × 14,5 cm w świetle passe-partout

Pejzaż kolorowy

akwarela, tusz, papier,
8,5 × 16 cm w świetle passe-partout
na rysunku zapiski autorskie dotyczące Kolorystyki

Pejzaż ze zwierzętami

akwarela, tusz, papier,
9,5 × 15,5 cm w świetle passe-partout
na rysunku zapiski autorskie dotyczące kolorystyki

SZKICOWNIK artysty, zapewne z lat studiów w krakowskiej ASP

12 x 17 cm, okładki tekturowe spięte na grzbiecie, 15 k. formatu 15 x 12 cm + 1 k. luzem

W ogrodzie

akwarela, flamaster, papier,
16,5 × 10 cm

Siedzący w czerni

akwarela, flamaster, papier,
17 x 10,5 cm

Pejzaż górski

akwarela, flamaster, papier,
10,5 × 17 cm

Ulica paryska, 1952

olej płótno; 65 x 50 cm;
sygn. p. d.: J. Czapski 52

Bouquet de fleurs, 1953

olej, płótno
sygn. i dat. p.d.
55 x 64 cm

Paysage

olej, płótno
sygn. p.d.
46 x 38 cm

Para obrazów: Pochmurne niebo, Pejzaż z wieżą kościoła

akwarela, tusz, kredka, 9,5 × 16 cm oraz
11,5 × 16 cm w świetle oprawy
niesygnowany

5 500 - 6 000 zł

Para obrazów: Zabudowania, Droga

akwarela, papier, tusz, kredka,
10,5 × 17,5 oraz 11 × 17 cm
niesygnowane

5 500 - 6 000 zł

Dziewczyna na plaży

akwarela, tusz/papier, 18 x 11 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `J. Czapski`

Estymacja: 3 500 - 4 500 zł

Para pejzaży

akwarela, papier, kredka, tusz, 11 × 17 cm

Estymacja: 6 000 - 7 500 zł

Portret siostry artysty Marii, 1958 r.

tusz, piórko, papier, 26 × 15 cm
sygn. i dat. p. d.: Czapski/58

Estymacja: 2 500 - 3 000 zł

Na statku, 1955 r.

piórko, tusz, kredka, 12,5 × 16,5 cm
w świetle passe-partout
sygn. p. d.: nieczytelny

Estymacja: 2 900 - 3 300 zł

Złomowisko

tusz, piórko, papier;
12,5 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J.C.

Pejzaż z drzewami

Olej, płótno;
70 x 100 cm
Sygn. p.d. J.CZAPSKI

Postać męska

tusz, flamaster, papier;
39,5 x 21 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: (4.) | J.C.Paris | Maisons | Lafitte

Postać

tusz, akwarela, papier;
39,5 x 21 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: J,C, | Powr | Sylvie

Jeune fille ŕ la lecture (1930)

olej, płótno
55,5 x 46 cm
sygn. i dat. p.d.
Autentyczność obiektu potwierdzona przez Ewę Kitowską, konserwatora zbiorów Józefa Czapskiego

Jardin

olej, płótno
sygn. p.d.
47 x 66 cm

KSIĄŻKA I SPLĄTANY SZNUREK, 1982

olej, płótno,
65 x 54
sygn. p.d.: 82 | J. CZAPSKI
Na odwrocie - na poprzeczce krosna - nalepka z "metryczką" obrazu: 43 | Livre et ficelle. 1982 | 65 x 54 cm. Chexbres. Na ramie nalepka paryskiej galerii "Delf".

Dziecko w fotelu, 1976

olej, płótno,
65 x 54 cm;
sygn. p. d.: J. CZAPSKI. 76.
Jest to typowe dla Czapskiego przedstawienie elementu codzienności, w charakterystyczny, migawkowy sposób. Malował on chętnie urywki z życia przeciętnego człowieka, sceny podpatrzone na ulicy, w domu, którym nadawał wyjatkową wartość, wzmacniając je wyrazistymi kolorami, skupiajacymi wzrok. Wykorzystuje portretowaną postać jako pewnego rodzaju figurę znak, której nadaje kluczowe znaczenie kolorystyczne.

W kawiarni/ Rozmowa - szkic dwustronny

ołówek, tusz, papier,
15,3 x 20,2 cm;
sygn. p. d.: JC, numer p. g.: 591

Siedzące kobiety - szkic, 1955

ołówek, akwarela, papier,
20 x 14 cm;
sygn. l. d.: J.C. p. d.: J Czapski/ 1955/ ?

Dziecko w fotelu, 1976

olej, płótno,
65 x 54 cm;
sygn. p. d.: J. CZAPSKI. 76.

W kawiarni / Rozmowa - szkic dwustronny

ołówek, tusz, papier,
15,3 x 20,2 cm;

Na widowni, 1959

olej, płótno;
78 x 95 cm
sygn. p.d. J.CZAPSKI./ 59.

Montredon (1928/30)

Olej na płótnie
Syg. p.d., umiejscowiony i datowany przez artystę na odwrocie
46 x 61 cm
Obraz opisany na krośnie ręką artysty "Józef Czapski. Montredon pod Marsylią tuż przy wielkiej posesji hr. Pastré, gdzie spędziłem tam letnie miesiące. Lata 29/28/30"

RYSUNKI I AKWARELE - 5 sztuk

akwarela/papier,
11 x 16 cm (3 szt.), 10,5 x 14,5 cm (2 szt.)

Czerwone krzesło, 1954

olej, płótno;
73 x 50 cm
sygn. p.d. JCZAPSKI/ 54

Czerwone krzesło, 1934

c; 73 x 50 cm
sygn. p.d. JCZAPSKI/ 34

PRZY TELEFONIE, 1982

olej, płótno,
81 x 54
sygnowany p.d.: J CZAPSKI. 82
na poprzeczce krosna napis długopisem: 139* Femme rose au téléphon, 1982 | 81 x 54 cm, Lausanne; na krośnie dwukrotnie odbity stempel: COLETTE MASSARD | Santonniere | Au Floréal 19 - ? 021/267373.

Fruits rouges sur la table (1963)

Olej / płótno (dublowane)
Sygnowany i datowany p.d.
50 x 73 cm

POPOŁUDNIE NA WSI, 1963

olej, płótno, 82 x 81 cm
sygnowany p.d.: J. CZAPSKI | 63.

Aktorka, 1958

olej, płótno;
81 x 54 cm
sygn. p.d: j.czapski.58.

86. BŁĘKITNE MORZE, 1955

olej, płótno,
46 x 60.5 cm
sygnowany p.d.: J CZAPSKI.55.
Na odwrocie płótna ślad okrągłego stempla. Na poprzeczce krosna nalepka wystawowa (druk, atrament) o treści: SOCIETE AUXILIARE DES EXSPOSITIONS DU PALAIS | DES BEAUX- ARTS | 10, rue Royale B Bruxelles | Exposition: Czapski | Title de l`oeuvre: Mer Bleue (36 | Collection: Madame Clermant Morrefe

Zbiór 21 prac - akwarele i rysunki, lata 50 - te XX w.

1) Pejzaż letni, akwarela, tusz/papier, 9 x 14,5 cm (w świetle passe-partout); 2) Pianista, ołówek, kredka/papier, 14 x 19 cm (w świetle pass - partout), napis p. d.: `3/II 1958 (…)`; 3) Turyści, akwarela, tusz/papier, 13,5 x 10 cm (w świetle passe-partout); 4) Pejzaż, akwarela, ołówek/papier, 13 x 19,5 cm (w świetle passe-partout); 5, 6) dwie prace współoprawne - Pejzaż z zabudowaniami i Pejzaż, akwarela, tusz, kredka/papier, 11 x 17 cm; 7, 8) dwie prace współoprawne - Pochmurne niebo i Pejzaż z kościołem, akwarela, tusz/papier, 11,5 x 16 cm; 9) Pejzaż górski - dyptyk, akwarela, tusz/papier, 10,5 x 34,5 cm, sygnowany p. d.: `J. C.`; 10) Nad książką, tusz/papier, 20 x 20 cm (w świetle passe-partout); 11) Pejzaż równinny, olej/tektura, 19 x 23 cm; 12) Pejzaż z jeziorem, akwarela, kredka, tusz/papier, 11 x 17 cm; 13) Spacer, tusz/papier, 16,5 x 10,5 cm; 14) Stojąca kobieta, akwarela, tusz/papier, 15,5 x 8 cm (w świetle passe-partout); 15) Wnętrze ze Zwiastowaniem, akwarela, tusz/papier, 19,2 x 12,3 cm; 16) Boże Narodzenie, tusz/papier, 15 x 17,5 cm, napis u dołu: `Geburt Christ | Munchen Alte Pinakothek | Ausschnitt`; 17, 18) dwie prace współoprawne - Pejzaż, akwarela, kredka, tusz/papier, 11,2 x 17,5 cm; 19) Zamyślona, tusz/papier, 17 x 10 cm (w świetle passe-partout); 20, 21) dwie prace współoprawne - Dachy domów, akwarela, tusz/papier, 11 x 16 cm

NA PLAŻY, l. 70. XX w.

olej na płótnie, 60 x 81 cm, sygnowany p.d. "J CZAPSKI",
na odwrocie, na krośnie pieczęć firmy ramiarskiej "Andersen`s" z Toronto.

NA WYSTAWIE W PETIT PALAIS, 1972

olej, płótno
59.5 x 72 cm
sygnowany p.d.: J. Czapski. 72.
Na odwrocie napis na płótnie: 20F

Kobieta. Mężczyzna w berecie

rysunek dwustronny, ołówek, akwarela, papier, 14,5 x 9,5 cm
niesygnowany

Wybrzeże z plażą

olej/płótno
sygn. p.d.: J. Czapski 37, wym.: 44,5 x 36,5 cm

DEUX VISAGES, 1983

olej na płótnie, 55 x 46 cm, sygnowany u dołu pośrodku "1983 / J. CZAPSKI". Na odwrocie na krośnie tytuł i pieczęć: "Galeria Plexus / R. Aeschlimann / 1605 Chexbres"

WNĘTRZE ZE STOLIKIEM, 1979

olej, płótno,
61 x 45.5 cm
sygnowany p.d.: 79 | J.CZAPSKI.

PEJZAŻ MIEJSKI, 1986

olej, płótno,
54 x 73 cm
sygnowany p.d.: 86 JC.
Na odwrocie na płótnie napis: 1986 Witold - K. kupił ten obraz od J. Czapskiego w obecności J. Giedroycia | przywieziony do Polski z USA 22.V.1998

Pejzaż nad Sekwaną, 1957

olej, płótno,
27 x 46 cm
sygnowany p.d.: J. CZAPSKI.57
Na odwrocie na płótnie napis: J.Cz. oraz stempel: BLANCHET/58/ BPT BONAPARTE/PARIS

Dwie twarze, 1983 r.

olej/płótno, 55 x 44 cm
sygn. śr. d.: 1983 / JCzapski oraz p. d.: JCzapski

Portret Władysława Małeczyńskiego, 1953 r.

olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J. Czapski I 53`

Portret Witolda Małcużyńskiego

olej, płótno, 50 x 65 cm
sygn. p.d.: J. Czapski (19)53

PEJZAŻ PARYSKI - MONTMARTRE, 1973

olej, płótno,
46 x 61.5 cm
sygnowany p.d.: J. Cz. | 73; na odwr., na płótnie napis czarną farbą: PM 135

NA PLAŻY, ok. 1960

olej, płótno,
49.5 x 64 cm
sygnowany p.d.: JCZAPSKI Ą

Mężczyźni w kawiarni, 1961 r.

tusz/papier, 29,5 x 15 cm,
sygnowany i datowany p. d.: `JCZ. 61`; na odwrocie dedykacja

KOBIETA W CZERWIENI, 1963

olej, płótno,
81 x 60 cm
sygnowany p.d.: J. CZAPSKI. 63
Na odwrocie płótna stempel o kształcie palety malarskiej z napisem: BLANCHET | 35 | RUE BONAPARTE | PARIS.

Spacer

olej, płótno, 50 x 65 cm;
sygn. p. d.: J CZAPSKI 57
Obraz pochodzi z galerii Grabowskiego z Londynu, gdzie malarz wystawiał swe prace.

RE CO. LTD., 1972

olej, płótno, 80,8 x 115,6
sygn. p. d.: J. Czapski 72

Madame

olej, płótno, 81 x 60 cm;
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 63
Na odwrocie napis autorski (?) CZAPSKI now Geneve oraz stempel paryskiego składu materiałów malarskich
Blancheta.

RE CO. LTD., 1972

olej, płótno,
80,5 x 115 cm;
sygn. i dat. p.d.: J. Czapski 72

Madame

olej, płótno, 81 x 60 cm;
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 63

W LUWRZE, 1974 r.

Olej na płótnie 47,5 x 48 cm
Sygnowany p.d. - "J. CZAPSKI. 74"

Dwie kobiety we wnętrzu

tusz (sepia), piórko, akwarela, papier, wym.: 17 x 10 cm
niesygn.
Zawiera liczne dopiski odautorskie np. gris, grisbleu, bronze

Postać kobieca

ołówek, akwarela, papier, wym. 14, 2 x 10 cm
niesygn.
Na odwrocie rysunek ołówkiem mężczyzny-boya hotelowego?

Postać mężczyzny na rowerze

ołówek, akwarela, papier, wym.: 14 x 9,8 cm
Na odwrocie rysunek przedstawiający mężczyznę.
niesygn.

Madame

olej, płótno, 81 x 60 cm;
sygn. p.d.: J. CZAPSKI. 63
Na odwrocie napis autorski (?) CZAPSKI now Geneve
oraz stempel paryskiego składu materiałów malarskich Blancheta.

W lesie, 1950

olej, płótno
61 x 46 cm

Na ulicy 1966

olej, płótno, 100 x 72 cm; sygn. i dat. p. d.: J. CZAPSKI 66

MOTYW MIEJSKI

olej, płótno; 56 x 38,5 cm; sygnowany u dołu z prawej: J. CZAPSKI. 35.
Bibl.: Słownik malarzy polskich. Od dwudziestolecia międzywojennego do końca XX w., pr. zbiorowa, t. 2, Warszawa 2001, s. 59 - 61

Na widowni

olej, płótno, 79 x 97 cm; sygn. p. d.: J. Czapski 59

Kobieta na tle pejzażu

piórko, tusz, akwarela, 8,9 x 7,4 cm

W parku

ołówek, flamaster, papier, 17 x 10,5 cm

Kobieta we wnętrzu

piórko, tusz, akwarela, 8,9 x 6,3 cm

KOBIETA W CZERWIENI

1963 r.
Olej na płótnie 81 x 60 cm
Sygnowany l.d. - "J. Czapski. 63"

Skład Codec, 1986

olej, płótno, 54 x 72,5
sygn. p. d.: 88 JC.; na rewersie napis: 1986 Witold-K. kupił ten obraz od J. Czapskiego w obecności J. Giedroycia / przywieziony do Polski z USA 22.V.1998 / W.K."

Kobieta w czerwieni, 1963

olej, płótno
80,8 x 59,7 cm

Dwie twarze

olej, płótno
54,6 x 45,9 cm

Martwa natura z gruszkami

olej, płótno
38,6 x 46,5 cm

liczba obiektów: 137