1 zł
2 600 000 zł

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Akt/Martwa natura z żółtym dzbankiem

olej/tektura, 50 x 37,5 cm
sygn. l.g.: Fedkowicz

cena wywoławcza: Wykup abonament

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kobiety w ogrodzie

olej, płótno, 147 x 108 cm;
Obraz przed konserwacją.

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Autoportret, ok. 1920

olej, tektura; 40 x 31 cm;
poniżej opis: FEDKOWICZ - autoportret ok. 1920 ... (ołówkiem),
powyżej: 13 III (?) 84.

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

olej/tektura, 50 x 37,5 cm
sygn. l.g.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

olej/tektura, 50 x 37,5 cm
sygn. l.g.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Maki w wazonie

olej, płótno, 60 x 49,5 cm
sygn. p. g.: FEDKO/WICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura z bażantem i filiżanką

olej/płótno, 63,5 x 79,5 cm
sygnowany p.g.: 'FEDKOWICZ'

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

MALARKA W PRACOWNI - PÓŁAKT, 1921-1923.

olej na tekturze naklejonej na sklejkę, 40 x 30 cm,
sygnowany dwukrotnie: p.d. "Fedkowicz" [sygnatura częściowo zatarta], p.g. "Fedkowicz" [sygnatura późniejsza].
Obraz prawdopodobnie namalowany podczas pobytu artysty w Paryżu w l. 1921-1923.
- prywatna kolekcja w Polsce
- prywatna kolekcja w USA.

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Maki w wazonie

olej, płótno, 60 x 49,5 cm,
sygn. p.g.: FEDKO/WICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

AKT XI, 1950

olej na płótnie, 90 x 74 cm, sygnowany p.d. "FEDKOWICZ"; na odwrocie, na krośnie, autorskie: "Jerzy Fedkowicz AKT XI/1950".

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

olej/płótno, 63,5 x 79,5 cm
sygnowany p.g.: 'FEDKOWICZ'

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Maki w wazonie

olej, płótno, 60 x 49,5 cm
sygn. p. g.: FEDKO/WICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martw natura z kwiatami i talerzem

olej, sklejka; 55,5 x 67cm
sygn.p.g.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Tulipany różowe i czerwone w glinianym wazonie

olej, płótno, 54,5 x 45 cm
niesygn.

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Akt z kilimem i wazonem (na odwrocie Martwa natura), lata 30.

Obraz dwustronny;
olej, tektura;
wym.:50 x 38 cm;
sygn. l.g.: FEDKOWICZ (po stronie aktu).

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Słoneczne wybrzeże

akwarela, ołówek, papier, 34,5 × 43 cm w świetle passe-partout

Kolekcja dr Heleny Szlapak (praca sprezentowana przez artystę)

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Pejzaż śródziemnomorski

akwarela, ołówek, papier, 36 × 44 cm

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura z margaretkami, jabłkami i dzbanem

olej/płótno, 58 x 58,5 cm
na odwrociu naklejka wystawowa: `Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie 1970 r.` z opisem obrazu

Towarzystwo Przyjacioł Sztuk Pięknych w Krakowie, Krakow 1970

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Poronin

olej/płótno, 73 x 54 cm
tytuł autorski p.d.: `Poronin`
na blejtramie opisany: `JERZY FEDKOWICZ` oraz stempel galerii Canaletto w Krakowie
LITERATURA: obraz opisany i reprodukowany w jednej z codziennych gazet krakowskich (?) nr 16, 23 stycznia 1995, artykuł p.t. "Z Parany do Poronina"

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Akt siedzącej kobiety, lata 30-te XX w.

olej/płótno, 71 x 58 cm

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

W sadzie

olej, płótno; 85,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Portret mężczyzny

olej, tektura; 26 x 18,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u góry: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kobieta w czerwonym sweterku

olej, płótno, 87 × 69 cm
sygn. l. d.: FEDKOWICZ
na odwrocie na płótnie napis: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura

sygn. l.g.
olej, płótno
55x63 cm

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura

olej, płótno, 100 x 72 cm,
sygn. l.g.: J. Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura z kwiatami i talerzem

olej, sklejka.: 56 x 67 cm
sygn. p. g.: FEDKOWICZ

Estymacja: 15000 - 17000 zł

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 60 × 49,5 cm
sygn. p. g.: FEDKO/wicz

Estymacja: 15 000 - 18 000 zł

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura ze skrzypcami

olej, płótno dublowane, 80 x 64 cm;
sygn. l.g.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura kwiatami i talerzem

Olej, sklejka; wym.: 55,5 x 67 cm
Sygn. p.g.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura

olej, płótno, 39,5 × 48 cm
niesygnowany

Estymacja: 16 000 - 20 000 zł

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

WIDOK NA WAWEL I KLASZTOR NORBERTANEK

olej/płótno,
64 x 94 cm
sygnowany p. d.: `FEDKOWICZ`

Estymacja: 15 000 - 20 000

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Akt kobiecy

olej, płótno
71 x 59 cm;
sygnowany po lewej stronie u góry: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura

olej, płótno,
54,5 x 63 cm;
sygn. l. g.: FEDKOWICZ
Reprod. w:
Zdz. Kępiński "Fedkowicz", Warszawa 1969, il. 28 (cz.-b.); "Jerzy Fedkowicz", Kraków 1981, il. 11

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kobieta z kielnią, wczesne lata 50.

olej, płótno,
95,5 x 70 cm;
sygn. l. d.: FEDKOWICZ.

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Piwonie w białym dzbanie

olej, płótno,
53 x 43 (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: FEDKOWICZ
Obraz dwustronny: na odwrocie Martwa natura oraz nalepka z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1969 r.z nazwiskiem autora, tytułem, techniką i wymiarami

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

olej, sklejka,
55,5 x 67 cm;
sygn. p. g.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Park, ok. 1930

olej, tektura,
46 x 62,5 cm;
sygn. p.d.: Fedkowicz;
na odwrocie stempel ze składu materiałów malarskich Róży
Aleksandowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Autoportret

sygn. l.g.
olej, płótno
45x35

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

W sadzie

olej, płótno,
85,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Motyw architektoniczny nad murem obronny

olej, płótno, 60 x 65 cm;
na odwrocie nalepka z Pałacu Sztuki w Krakowie z 1969/1970 r. (częściowo zdarta) oraz 2 inne (nieczytelne).

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

WIDOK NA WAWEL, ok. 1950-1955

olej, płótno,
64 x 94
p.d.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

olej, płótno,
60 x 65 cm;

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

olej, sklejka, 55,5 x 67 cm;
sygn. p. g.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kościół na Wapienniku w Krakowie, ok1930

olej, tektura
47 x 57 cm;
sygn. p. d.: Fedkowicz;
na odwrocie nalepka z opisem obrazu.

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura

olej, płótno
39,5 x 48 cm
niesygnowany

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Portret kobiety

olej, płótno, 87 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: FEDKOWICZ
Na odwrocie na płótnie napis: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

W sadzie

olej, płótno
85,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

olej, płótno,
64 x 80 cm;
sygn. p. g.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Portret kobiety

olej, płótno,
87 x 69,5 cm;
sygn. l. d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

W sadzie

olej, płótno,
85,5 x 100 cm;
sygn. p. d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

MARTWA NATURA Z JABŁKAMI

olej na płótnie, 40 x 48 cm, podpisany na odwrocie (na krośnie) "Jerzy Fedkowicz"

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Akt, 1976 r.

olej, płótno, 80 x 63 cm;
sygn.: l.d.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

?yd z kontrabasem

Niesygnowany (potwierdzenie autorstwa przez Janin? Fedkowicz)
tusz, papier, 29.7x22.8

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Akt (1936)

sygn. dat.na odwrociu, olej, sklejka, 49.5x41.5

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura ze skrzypcami

olej/płótno dublowane, 80 x 65 cm
sygn. l. g.: `FEDKOWICZ`

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura

olej, płótno, 55 x 63 cm
sygn. l.d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Magdalena

olej/płótno, 96 x 70 cm
sygnowany p. d.: `FEDKOWICZ`

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Macierzyństwo

olej, płyta, 61 x 43,5 cm;
sygn. l.g.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kompozycje figuralne - 5 szkicy

ołówek, papier,
wymiary od 11 x 15 cm (w świetle oprawy) do 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy);
prace sygn. F.; niektóre datowane, z okresu 1947 - 1950

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura ze skrzypcami

sygn. l.g.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

MIKOŁAJKI - WIDOK MIASTECZKA, 1949

olej, płótno,
85 x 100 cm
Sygnowany l.d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

ołówek, papier,
wymiary od 11 x 15 cm (w świetle oprawy) do 25,5 x 20 cm ( w świetle oprawy);

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Żyd z kontrabasem

tusz, papier, 27,8 x 22 cm (w świetle oprawy);
l.d.: F. (długopisem)

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Pejzaż z drzewami i domkiem czerwonym

olej, tektura, 50 x 68 cm;
sygn. p.g.: Jerzy I -wszy / F.
na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie Pałac Sztuki - 1969 z tytułem obrazu

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

olej, płótno,
85 x 100 cm
sygnowany l.d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura ze skrzypcami

olej, płótno dublowane,
80 x 64 cm;
sygn. l.g.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

W sadzie, lata 50. XX w.

olej na płótnie,
wymiary: 85 x 100 cm;
sygn. p.d.: Fedkowicz.

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kobieta z kielnią, przełom lat 40/50.

olej na płótnie,
wymiary: 95 x 70 cm;
sygn. l.d.: Fedkowicz.

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Akt

nie sygnowany,
olej, płótno
80x64.5

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura ze skrzypcami

sygn. l.g.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

LAS

rysunek czarną kredką,
23,1 x 27,2 cm w świetle passe-partout,
sygnowany l.d. "Fedkowicz"

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kwitnąca jabłoń, 1918

gwasz, papier,
38,1 x 27 (w świetle passe-partout)
sygn. p. d.: J. FEDKOWICZ / 1918

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura z kwiatami i owocami

olej, płótno,
65,5 x 55 cm;
sygn. p.g.: FEDKOWICZ;
obraz dwustronny na odwrocie martwa natura z dzbanem i owocami;

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

WIDOK NA WAWEL I KLASZTOR NORBERTANEK W KRAKOWIE

Olej, płótno; 64 x 94 cm
Sygnowany p. d.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Akt

olej, płótno
wym.: 75x59 cm
sygn. l.g.: Fedkowicz

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Żyd

tusz, papier
27.8x22
sygnowany l.d.

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Martwa natura z jabłkami

olej, tektura
40.5x50.5
niesygnowany

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Pejzaż z drzewami (1938)

olej, płótno
53x60
sygnowany, datowany l.d.

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Idylla

olej, płótno
50x60
niesygnowany

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

PEJZAŻ Z ŁODZIAMI

olej na płótnie, 82,2 x 98,8 cm, sygn. l.d. "FEDKOWICZ"

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

DZIEWCZYNA Z LUSTREM

Olej, płótno; 77,5 x 59,7 cm, Sygn. p. g.: FEDKOWICZ NA BLEJTRAMIE NALEPKA: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE | Autor Jerzy Fedkowicz | Tytuł dzieła Dziewczyna z lustrem | Rodzaj dzieła ol. pł. cena... | wym. 77 x 60 | Podpis autora Pałac Sztuki 1969/70

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kwiaty w wazonie

ołówek, tusz, papier; 28,5 x 22 cm w świetle passe-partout;
nie sygnowany;na odwrocie napis długopisem: Jerzy Fedkowicz | Stwierdzam autent. | Helena Szlapak | zw. Reprodukcja znajduje się | w książce p.t. Jerzy Fedkowicz | wydanej przez Wydawnictwo Literack | rok 1981 /str. 87. /; obok pieczątka: HELENA SZLAPAK | spec. ginekolog | ul. Grabarska 12 | 047/57
Obiekt publikowany (ilustracja) w: Jerzy Fedkowicz, wstęp i wybór ilustracji J. Madeyski, Kraków 1981, s. 87;

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kobieta z kielnią

olej, płótno, 96,5 x 70 cm; sygn. l.d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

W sadzie

olej, płótno, 85 x 100 cm; sygn. p.d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Murarka

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Robotnica

olej na płótnie, 95,5 x 70 cm
sygnowany l.d.: "Fedkowicz"

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Akt kobiety

olej, płótno
80 x 64 cm

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Robotnica

olej, płótno
80 x 64 cm

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Widok miasta od strony rzeki

olej na płótnie, 64 x 94 cm, sygnowany p.d.: "Fedkowicz"

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Pejzaż z Myślenic

olej, płótno,
60 x 72 cm
Sygnowany l.d.: FEDKOWICZ

FEDKOWICZ Jerzy (1891-1959)

Kwitnąca jabłoń (1948)

akwarela, gwasz, papier
41 x 28,6 cm

liczba obiektów: 94