1 zł
2 600 000 zł

ZAWADOWSKI Jan Wacław (Zawado) (1891-1982)

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno, 54 × 65,5 cm
sygn. l.d.: Zawado.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Pejzaż prowansalski

olej, płótno, 45,5 × 60,5 cm
sygn. l. d.: Zawado

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno, 54 × 65 cm
sygn. l. d.: Zawado.

Łąka

olej, tektura; 9 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zawado.

Kąpiące się

olej, płótno; 73 x 92 cm;
sygn. p. d.: Zawado.

olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. l. d.: Zawado.;
na odwrocie: pejzaż (obraz dwustronny).

Martwa natura z kwiatami i owocami

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'Zawado'

Pejzaż z Prowansji

olej/płótno, 45,5 x 60,5 cm
sygnowany l.d.: 'Zawado'

JESIENNE LIŚCIE W WAZONIE, lata 60. XX w.

olej, płótno
81 x 53,5 cm
sygn. p.d.: Zawado.
Na odwrocie na płótnie naklejona kartka z drukowanym życiorysem artysty.
Na krośnie dwie nalepki z numerami: 0659/MR/04; 68171 606595

Szare obłoki. Pejzaż z południa Francji

olej/płótno, 72 x 91 cm
sygnowany p.d.: 'Zawad.'
na odwrociu nalepka 'Art World Ltd.| 1964-1966 | Flushing, NY'

Łąka

olej/tektura, 9 x 15,8 cm w świetle oprawy
sygn. l.d.: Zawado.

Pomarańcze, 1936 r.

olej, płótno, 38 × 55 cm;
sygn. u dołu: Zawado na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z 1975 z tytułem obrazu: Pomarańcze, 1936

Pejzaż prowansalski

olej, płótno; 45,5 x 60,5 cm;
sygn. l. d.: Zawado.

Pejzaż z południa Francji

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany l.d.: 'Zawado'

olej, płótno, 60 x 81 cm
sygn. u dołu: Zawado.

Pejzaż z Prowansji

olej/płótno, 45,5 x 60,5 cm
sygnowany l.d.: 'Zawado'

Pomarańcze

olej, płótno; 38 x 55cm
sygn.p.d.: Zawado

Martwa natura

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'Zawado'

Pomarańcze

olej, płótno; 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: Zawado
Na odwrocie nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1975 z tytułem obrazu: Pomarańcze, 1936

Pejzaż niebieski

olej/płótno, 50 x 70 cm
sygnowany p.d. 'Zawado'
na odwrociu cyfra 2 w czarnym okręgu

Szare obłoki

olej/płótno, 73 x 92 cm
sygnowany p.d.: 'Zawado'

Pejzaż z Prowansji

olej/płótno, 45,5 x 60,5 cm
sygnowany l.d.: 'Zawado'
opisany na odwrociu: no 4 | Mondzain | Montaignes en Suisse

Pomarańcze (1936)

sygn. p.d.dat. na nalepce wystawowej na odwrociu
olej, płótno
38x55 cm

CYGANIE, lata 70./80. XX w.

olej, płótno
55 x 74 cm
sygn. p.d.: Zawado.
na odwr. na listwie napis: 243 GITANS oraz uszkodzona nalepka

Pomarańcze, 1936 r.

olej, płótno, 38 × 55 cm
sygn. u dołu: Zawado
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z 1975 z tytułem obrazu: Pomarańcze, 1936

PEJZAŻ

olej, płótno, 47 x 61 cm,
sygn.p.d. Zawado

Sosna, 1970

olej, płótno; 89,2 x 116 cm;
sygn. śr. d.: zawado;
na odwrocie płótna napis - cyfra: 1.; w prawym górnym rogu nalepka wystawy w krakowskim TPSP w roku 1975; na prawej listwie krosna nalepka zakładu stolarskiego Benedykta Bączyka w Łodz (maszynopis); na listwie środkowej nalepka Galerii Grafiki i Plakatu.
Obraz ujęty w katalogu: "Zawado - Jan Wacław Zawadowski. Malarstwo", wstęp I. Trybowski, H. Bartnicka-Górska, TPSP, Kraków, 1975 r.

Pejzaż pasterski

akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier, 57 × 46 cm w świetle oprawy;
sygn. l. d.: Zawado

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno, 65 × 82 cm
sygn. l. d.: Zawado

Pejzaż z południa Francji, ok. 1930 r.

akwarela, ołówek/papier żeberkowy, 42 x 62 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `Zawado`

Wystawiany: Wystawy zbiorowe Konrada Winklera, Jana Wacława Zawadowskiego, Franciszka Walczowskiego, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, kwiecień 1959

Literatura: Katalog Wystawy zbiorowej Konrada Winklera, Jana Wacława Zawadowskiego, Franciszka Walczowskiego, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków 1959, il. pozycja nr 7

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Pejzaż ze wzgórzem z południa Francji, ok. 1930 r.

akwarela, ołówek/papier żeberkowy, 47 x 62 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `Zawado`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

Pomarańcze

olej, płótno, 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: Zawado

Composition aux fruits et a la palette

olej, płótno
73 x 60 cm
sygn. l.d.: Zawado

Pomarańcze, 1936

Olej, płótno; wym.: 38 x 55 cm;

Pejzaż pasterski

akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier, 57 × 46 cm (w świetle oprawy)
sygn. l. d.: Zawado

Estymacja: 11 000 - 13 000 zł

Composition ŕ l`oiseau

olej, płótno
27 x 41 cm
sygn. l. d.: Zawado

olej, płótno; 65 x 82 cm
sygn. l.d. Zawado

Estymacja: 60000-70000 zł

Pejzaż z Prowansji

olej/płótno, 45,5 x 60,5 cm
sygnowany l.d.: Zawado.`

Estymacja 20 000 - 30 000 zł

Martwa natura z owocami

olej/płótno, 47 x 56 cm
sygnowany l.d.: `Zawado`
WYSTAWIANY: I wystawa Cechu Artystów Plastyków Jednoróg, Kraków 1925, katalog poz. nr 159
LITERATURA: Tadeusz Dobrowolski, Nowoczesne Malarstwo Polskie, T. III, wydawnictwo Ossolineum 1964, opis s. 236

Estymacja 60 000 - 80 000 zł

Paysage

olej, płótno
sygn. p.d.
38,5 x 46 cm

Tulipany w doniczkach

olej/płótno, 66 x 50 cm
sygnowany l.d.: `Zawado`

Estymacja 50 000 - 70 000 zł

Niebieska ławka, ok. 1930 r.

olej/płótno, 47 x 39 cm
sygnowany l. d.: `Zawado`

Estymacja: 20 000 - 25 000 zł

Pejzaż ze wzgórzem z południa Francji

akwarela/papier, 46 x 60 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l.d.: `Zawado`
Wystawy zbiorowe Konrada Winklera, Jana Wacława Zawadowskiego, Franciszka Walczowskiego, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, kwiecień 1959 r., katalog pozycja nr 7, ilustracja

Estymacja: 6 000 - 10 000 zł

Pejzaż z południa Francji

akwarela/papier, 40 x 60 cm (w świetle passe-partout)
Wystawy zbiorowe Konrada Winklera, Jana Wacława Zawadowskiego, Franciszka Walczowskiego, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Kraków, kwiecień 1959

Estymacja: 6 000 - 10 000 zł

Dom w zieloności

olej/płótno, 73 x 91,5 cm
sygnowany l.d.: `Zawado.`

Estymacja: 10 000 - 20 000

Fenetre au bouquet

Olej na płótnie
64,5 x 50 cm
sygn. l. d. Zawado

Olej na płótnie

27 x 41 cm
sygn. l. d. Zawado

GLADIOLE W WAZONIE

akwarela/tektura75 x 56 cm
sygnowany p. d.: `Zawado`
POCHODZENIE: z kolekcji prof. Władysławy Jaworskiej

Estymacja: 3 500 - 5 000

akwarela/papier, 40 x 61 cm
sygnowany p. d. oraz l. d.: `Zawado`
ODWROCIE:
dedykacja -`Na pamiątkę spotkania | w Orcelu na polskiej ziemi | Zawadowski`
PRACA POCHODZI Z KOLEKCJI PROFESOR WŁADYSŁAWY JAWORSKIEJ

Estymacja: 2 500 - 5 000 zł

Fleurs dans un vase

olej, płótno
81,5 x 53,5 cm
sygn. p.d.

Pejzaż, ok. 1935

olej, płótno,
60 x 80 cm;
sygn. p. d.: Zawado

List z Aix-en-Provence do prof. Władysławy Jaworskiej, 1980 R.

tusz/papier, 29,6 x 20,9 cm
sygnowany p. d.: `J.W. Zawadowski`

PLAKAT WYSTAWY- ZAWADO - GALERIE M. BENEZIT, 1956 R.

litografia, akwarela/papier,
55 x 38,5 cm
sygnowany długopisem p. d.: `Zawado`

PEJZAŻ

akwarela/papier,
40 x 61 cm

GLADIOLE W WAZONIE

akwarela/tektura,
75 x 56 cm
sygnowany p. d.: `Zawado`

Pejzaż prowansalski

akwarela, papier,
30,8 x 40 cm;
sygn. p. d.: Zawado.

Pejzaż prowansalski

sygn. p.d.
akwarela, papier
30.8x39.8

OWCE NA ŁĄCE

olej/płótno,
61 x 47 cm
sygnowany l. d.: `Zawado`

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 40 x 32,5 cm;
sygnowany p. d.: Zawado.

Kwiaty w wazonie

olej, płótno; 82 x 53,5 cm
sygn. p.d. Zawado

olej, płótno; 45,5 x 61 cm
sygn. l.d. Zawado

84. PORTRET MALARKI LUTKI PINK, lata 40. XX w.

olej, płótno,
99.5 x 72.5 cm
sygnowany l.d.: ZAWADO.

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno
65 x 81 cm
sygn. l.d. Zawado

Pomarańcze

olej, płótno
38 x 55 cm;
sygn. p. d.: Zawado

Pejzaż pasterski

akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier,
57 x 46 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Zawado

olej/płótno,
40 x 60 cm
sygnowany l. d.: `Zawado`

Niebieska ławka, ok. 1930 r.

olej/płótno, 47 x 39 cm
sygnowany l. d.: `Zawado`

Kwiaty w wazonie

olej/płótno, 40 x 32,5 cm
sygnowany p. d.: `Zawado`

Las

olej/płótno,
31 x 36 cm
sygnowany l. d.: `Zawado`
na odwrocie naklejka z TPSP w Krakowie: `TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE | Autor Jan Wacław Zawadowski | Tytuł dzieła Las | Rodzaj dzieła olej, wym. 36 x 31 | Podpis autora Wystawa - pałac Sztuki | r. 1975` oraz naklejka muzealna: `Muzeum Narodowe | w Warszawie | Pozamuz. 306/94`

Pomarańcze

olej, płótno, 38 x 55 cm;
sygn. p. d.: Zawado

POMARAŃCZE, 1936

olej, płótno
38 x 55 cm
sygnowany p.d.: Zawado.

olej/płótno, 54 x 73 cm
sygnowany p. d.: `Zawado`

Pejzaż pasterski

sygn. l. d.: Zawado

Gladiole w wazonie

ołówek, akwarela/papier, 74 x 56 cm
sygnowany p. d.: `Zawado`

Pejzaż z Orcel, ok. 1930

olej, płótno, 60 x 72 cm
sygn. l.d.: Zawado
na odwrociu naklejka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE / Autor Jan Wacław Zawadowski / Tytuł dzieła Orcel, 1930 / olej, wym. 72 x 60 / Rodzaj dzieła Cena / Wystawa - Pałac Sztuki / r. 1975 Podpis autora nr kat. 44.
Galerie Marek, Paryż, 1987
Kolekcja Ewy i Wojciecha Fibaków

Pejzaż południowy, lata 30.

olej, płótno, 50 x 61 cm
sygn. l.d.: W.Zawadowski
Rodzina artysty, Aix - en - Provence, 1983

Kwiat w wazonie

olej/płótno, 35 x 22 cm
sygnowany pośrodku: "Zawado"

PLATANY W PARKU

olej, płótno,
73 x 54 cm
sygnowany p.d.: Zawado.
Na odwrocie płótna u dołu napis różową kredą: ZAWADO.
Wyżej białą kredą: 18. Na ramie drukowana nalepka o treści: Edmond DELFINO - NICE | 43, rue de Requebilliiere - 89.18.39. | R. 528.B. T I O. Na ramie napis czarną farbą: 20 P.

Michel, 1974

olej, płótno
73,5 x 92,5 cm

PLATANY W PARKU, lata 60. XX w.

olej, płótno,
73 x 54 cm
sygnowany p.d.: Zawado.
Wyżej białą kredą: 18. Na ramie drukowana nalepka o treści: Edmond DELFINO – NICE | 43, rue de Requebilliiere - 89.18.39. | R. 528.B. T I O. Na ramie napis czarną farbą: 20 P.

Kwiat w wazonie

olej/płótno, 35 x 22 cm
sygnowany po lewej: `Zawado`

olej, płótno; 31 x 36 cm;
sygn. l.d.: Zawado;
Na odwrocie naklejki z wystaw. Towarzystwa Sztuk Pięknych w Krakowie; oraz Muzeum Narodowego w Warszawie

Pejzaż prowansalski z postacią

piórko, papier,
27,5 x 44,5 cm (w świetle p.p.),
sygn. kredką p.d.: Zawado

Kwiaty w wazonie

olej, płótno;
81,5 x 53,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: Zawado

Pejzaż prowansalski

olej, płótno
45,5 x 60,5 cm;
sygn. l.d.: Zawado.

Pejzaż z postaciami

olej, płótno,
50 x 65 cm;
sygn. p.d.: Zawado

Pejzaż prowansalski

Olej, płótno,
wym. 45,5 x 60,5 cm;
Sygn. l.d.- Zawado

Pejzaż z drzewami

akwarela, papier, wym.: 47,5 x 61 cm,
sygn. oł. l.d.: Zawado.
Na odwrocie pieczęć artysty. Praca ze zbiorów rodziny malarza.

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno., wym.: 65 x 54 cm,
sygn. l.d.: Zawado.

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno, 54 x 65,5 cm; sygn. l.d.: Zawado

Gladiole, przełom lat 20 i 30 tych.

olej na płótnie, 61 x 50 cm,
sygn. p.d.: Zawado
Wyst.: Galerie de La Prevote (1991)
poz. 45

Pejzaż z Klasztorem, ok. 1929

akwarela na papierze,
wymiary: 45 x 60 cm,
sygn. p.d.: Zawado

Pejzaż z Orcel, ok. 1950, Pejzaż z Uzes, ok. 1929

obraz dwustronny, olej na płótnie,
wymiary: 70 x 92 cm,
sygn. p.d.: Zawado

Drzewa nad wodą,

olej, płótno,
65 x 81 cm
sygnowany l.d.: Zawado., na odwr. napis p.g.: 9.p

Pejzaż pocz. lat 50-tych.

akwarela na papierze,
wymiary: 47 x 62 cm,
sygn. p.d.

PEJZAŻ Z POŁUDNIA, po 1920 r.

Olej na płótnie 50 x 61 cm
Sygnowany l.d. - "W. Zawadowski"

PEJZAŻ Z ORCEL, 1930 r.

Olej na płótnie 60 x 72 cm
Sygnowany l.d. - "Zawado"

akwarela, papier, 47 x 61,5 cm; sygn. l.d.: Zawado. (ołówkiem)

Pasterka

akwarela, papier
47 x 45,5 cm

PEJZAŻ Z DRZEWAMI

Olej na płótnie 50 x 64 cm
Sygnowany p.d. - "Zawado"

MARTWA NATURA Z OWOCAMI

olej na płótnie, 49,5 x 72,8 cm, sygnowany l.d.: "Zawado", na krośnie napis: "ZAWADO Orcel/Route de [...] Aix en Provence

PEJZAŻ Z WIADUKTEM

olej na płótnie, 54 x 73 cm, sygnowany l.d.: "Zawado" oraz niżej ołówkiem "Zawado"

"WIOSNA W ORCEL" (kwitnące migdałowce)

olej na płótnie, 38 x 55 cm, sygnowany l.d.: "Zawado"

Widok z okna, przed 1925

olej, płótno
92 x 65 cm

PEJZAŻ Z DRZEWEM

Olej na płótnie 60 x 73 cm
Sygnowany p.d. - "Zawado"

Pejzaż z samochodem

olej, płótno,
38 x 55 cm;
sygn. l.d.: Zawado

Kąpiące się, 1960 r.

Wymiary: 81 x 100 cm
Technika: olej, płótno

Pejzaż z wiaduktem

olej na płótnie, 54 x 73 cm
sygnowany l.d.: "Zawado" oraz niżej ołówkiem: "Zawado"
Ekspertyza Jerzego Malinowskiego

Martwa natura z owocami

olej na płótnie, 49,5 x 72,8 cm
sygnowany l.d.: "Zawado"
na krośnie napis: "ZAWADO Orcel/ Route de [...] Aix en Provence"
Ekspertyza Barbary Brus-Malinowskiej

Anemony

olej, płótno
57,5 x 45,3 cm

Pejzaż z południowej Francji

olej, płótno
65 x 54,3 cm

Pejzaż z południowej Francji

olej, płótno
65 x 54,3 cm

liczba obiektów: 115