1 zł
2 600 000 zł

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Widok na Kozie Wierchy, 1901 r.

olej, płótno, 70,5 x 49 cm,
sygn. i dat. l.d.: St.GAŁEK / 1901

cena wywoławcza: Wykup abonament

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Portret dudziarza Mroza z Małej Łąki, 1928 r.

olej, płótno, 77 x 56 cm,
sygn. i dat. p.d.: St. Gałek / 1928

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Górale w Kolibie

olej, tektura, 24 x 32 cm,
sygn.p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Szałas w górach

olej, tektura, 33 x 48 cm,
sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Zima - Szary dzień

olej, tektura; 33,5 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ST. GAŁEK;
na odwrocie oprawy zdjęcie naklejki z Ministerstwa Kultury i Sztuki informującej, że obraz był zakupiony na wystawie "Życie i ludzie Podhala" 1953 r.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Szałas w górach

olej, tektura, 28 x 36,5 cm, niesygnowany

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Skały na morzu

olej, tektura, 28 x 36,
sygn. l.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Dama w zielonej sukni

olej, płótno, 97 × 80 cm,
sygn. p. g.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie oko, 1919

olej, tektura; 30 x 37,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. GAŁEK / 1919;
na odwrocie nalepka z galerii Panorama z informacją o obrazie: ST. GAŁEK / 1919.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

KWITNĄCA JABŁOŃ

Olej, płótno; 97 x 79 cm
Sygnowany p.d.:STANISŁAW GAŁEK
Na odwrocie na krosnach 2 nalepki wystawowe: warszawskiej Zachęty z tytułem obrazu Jabłoń kwitnąca i datą 28.10.1928; CBWA w Zakopanem z tytułem Jabłoń i datą 30.05.1951.
Obraz wymieniony w katalogu: Przewodnik Nr. 33 po wystawie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, [...] Wystawa zbiorowa Stanisława Gałka [...] Wydawnictwo Tow. Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, w kwietniu 1928, s. 15, nr kat. 138.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Powrót z hali

olej, płótno; 61 x 47 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK;
na krośnie napis: Leo Holosmer Berlin ?

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Portret dziewczynki w zakopiańskiej ramie, 1901 r.

olej, płótno, 45 x 34,5 cm,
sygn. I dat.p.g.: St. Gałek 1901

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Ogrody - Capri

olej, płótno; 57 x 77 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK;
na odwrocie, na blejtramie napis: Ogrody / "Capri".

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Skały na morzu

olej, tektura, 28 x 36 cm,
sygn. l.d.: St. Gałek.

*droit de suite

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Znad Morskiego Oka

olej, tektura, 28 x 23 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ST.GAŁEK.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż tatrzański

olej, tektura; 33,3 x 48,3 cm w świetle ramy;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Owce na hali

sygn. p.d.
olej, sklejka
34x50 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Ogrody - Capri

olej, płótno; 57 x 77 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK;

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

KRAJOBRAZ TATRZAŃSKI, 1920

olej, tektura
29,5 x 37,6 cm
sygn. p.d.: ST. GAŁEK | 1920
Na odwrocie napis ołówkiem: 30 x 38

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

KROKUSY W TATRACH, 1921

olej, płótno
50,2 x 70,5 cm
sygn. l.d.: ST. GAŁEK | ZAKOPANE | 1921
Na górnej listwie krosna napis tuszem: 126/12.
Na listwie dolnej i bocznej napisy ołówkiem, odnoszące się do wymiarów krosna: 70 i 50

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Zimowy poranek

olej, płótno; 80,5 x 72 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pierwsze krokusy

olej, płótno naklejone na tekturę;
28 x 37 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: ST. GAŁEK.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Skały na morzu

olej, tektura, 28 x 36, sygn. l.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż, 1924 r.

olej/tektura, 34,5 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'ST. GAŁEK | 1924'

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Droga do Krakowa

olej, płótno naklejone na tekturę; 24 x 34,5 cm;
sygn. p. d.: Gałek, na odwrocie napis ołówkiem: Kraków / ok. 1898 oraz stempel: Kolekcja malarstwa / Andrzeja Cerlińskiego

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski ze świerkami

olej, tektura; 24 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Skaliste wybrzeże Capri

sygn. p.d.
olej, tektura
34.5x49 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Motyw z gór

olej, tektura; 33 x 36,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Kościół w Dębnie

olej, tektura, 29,5 × 38 cm
sygn. l. d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Krokusy

olej/płótno, 54,5 x 63 cm
sygnowany p.d.: 'ST.GAŁEK'

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie oko, 1928 r.

olej, tektura, 34,5 x 50 cm,
sygn.i dat. l.d.: St. Gałek/1928

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Owce w Dolinie Pięciu Stawów, 1919 r.

olej, płótno naklejone na płytę, 75 x 96 cm,
sygn.i dat.p.d.: St. Gałek 1919

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko, 1928 r.

olej, tektura, 34,5 × 50 cm
sygn. i dat. l. d.: ST. GAŁEK/1928

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Tatry. Stary szałas w dolinie pięciu stawów, 1917 r.

olej/płótno, 58 x 78 cm
sygnowany i datowany p. d.: 'ST. GAŁEK | 1917'

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski

olej, tektura; 26 x 36 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: ST.GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

KWITNĄCA JABŁOŃ

Olej, płótno; 97 x 79 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko, 1924

olej, tektura; 34,5 x 50 cm;
sygn. i dat. l. d.: ST.GAŁEK / 1924

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Skały na morzu

olej, tektura, 28,5 x 37 cm,
sygn. l.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Szałas w górach

olej, tektura, 33 x 48 cm,
sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż tatrzański

sygn. l.d.
olej, tektura
74x55 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

olej, tektura; 33 x 48 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

olej, tektura, 31 x 39 cm,
sygn. p.d.: St Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Kościół w Dębnie

sygn. l.d.
olej, tektura
30x38 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

płótno naklejone na deskę;
29 x 36 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

WATRA NA TATRZAŃSKIEJ HALI

olej na tekturze, 23,5 x 34 cm,
sygnowany p.d. "St. Gałek”

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Limby

olej, tektura, 44,5 x 31 cm,
sygn. p.d. : ST.GAŁEK, oraz na odwrociu naklejka wystawowa

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

ZNAD TATRZAŃSKIEGO STAWU

olej, tektura
33,3 x 48,6 cm
sygn. p.d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Skały na morzu

olej, tektura, 28,5 × 37 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski

olej, tektura; 20 x 31,5 cm; sygn. p. d.: Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Skały na morzu

sygn. l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Sząłas w górach

olej, tektura, 33 x 48 cm w świetle ramy
sygn. p.d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PRZĄDKA

olej, płótno, 77.5 x 58 cm
sygn. p.d. St.Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż tatrzański z wysokim niebem

olej/tektura, 21,5 x 28 cm
sygnowany p.g.: `St. Gałek`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Widok na Giewont

olej/tektura, 28 x 37,5 cm
sygnowany l.d.: `ST. GAŁEK`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Widok tatrzański

olej/tektura, 21,5 x 28,8 cm
sygnowany p.d.: `ST. GAŁEK`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Potok

olej, płótno, tektura, 34,3 x 49,3 cm,
sygn. l.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Prządka, lata 30.

Olej, płótno; wym.: 77 x 57 cm;
sygn. l.d.: St. Gałek.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski

olej, tektura, 24 x 33 cm;
sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

MORSKIE OKO

Olej, płótno, 45 x 55 cm,
sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

NAD MORSKIM OKIEM

olej na tekturze,
29 5 x 38 cm,
sygnowany l.d. "St. Gałek"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Limba nad Morskim Okiem

olej, tektura, 36 x 28,5 cm,
sygn. na odwrocie: St.Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Domy na Podhalu

olej, tektura, 35 x 50 cm,
sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko, 1939

olej, płótno; 60 x 70 cm
sygn. p.d. SGAŁEK/ 1939

Estymacja: 12000-14000 PLN

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

KWITNźCA JABŁOŃ

Olej, płótno; 97 x 79 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

KWIATY

Olej, płótno; 64 x 54 cm
Sygnowany p.d.: ST. GAŁEK
Na odwrocie nalepka CBWA w Krakowie

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Dama w zielonej sukni

olej, płótno, 97 x 80 cm;
sygn. p. g.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż lesny z kapliczką

Olej, tektura, 46 x 32,5 cm,
sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Studia: Pejzaż górski

Olej, tektura, 27,5 x 35,5 cm,
sygn. l.d.: St. Gałek 1927

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Dama w zielonej sukni

olej, płótno, 97 x 80 cm;
sygn. p. g.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko (1939)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
60x70 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Krokusy, 1911

olej, płótno; 49,5 x 64,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: ST. GAŁEK 1911

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

TATRY

olej na płycie, 21,5 x 32 cm,
sygnowany p.d. "St. GAŁEK"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski

olej, płótno, 58 x 68 cm,
sygn. p.d.: St. Gałek 1939

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż morski

olej, płótno naklejone na tekturę, 38 x 29 cm
sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski, ok. 1930

olej, tektura; 54 x 74 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Na hali w Tatrach, 1919

Olej, płótno naklejone autorsko na sklejkę; wym.: 75 x 97 cm; sygn. p.d.: St. Gałek / 1919. Na odwrocie ramy naklejka z wystawy: Kunstausstellung 1937 im Haus des Deutschen Kunst zu München.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Kościół w Dębnie

olej, tektura, 30 × 38 cm
sygn. l. d.: St.Gałek

Estymacja: 4500 - 6000 zł

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Staw w górach, 1928 r.

olej, tektura, 34 × 50 cm

Estymacja: 6000 - 8000 zł

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski

olej, tektura; 23,5 x 34 cm;
sygn. l. d.: St. Gałek
Na odwrocie owalny stempel składu materiałów malarskich Iskra & Karmański z Krakowa z wpisanym nr. 16/2

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski, ok. 1930

olej, tektura; 54 x 74 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski, 1916

akwarela, papier; 9,5 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: St. Gałek 1916

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż Tatrzański - Morskie Oko

Olej, płótno, 60 x 54 cm,
sygn. l.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Tatry

Olej, płótno, 50 x 34 cm,
sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski, 1916

akwarela, papier, 9,5 x 17,5 cm;
sygn. l. d.: St. Gałek 1916

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż tatrzański

Olej, płótno,
50 x 70 cm,
sygn. l.d.: St. Gałek 1934

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Prząśniczka

olej, tektura,
27 x 36,5 cm,
sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Krzew kosodrzewiny[Mgła w Tatrach]

sygn. p.d.,
olej, tektura,
31.5x47 (w św.p-p) cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Z HALI GĄSIENICOWEJ

olej na tekturze,
34 x 50 cm,
sygnowany l.d. "St. Gałek".

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

CHATA POD ŚNIEGIEM, ok. 1910

Olej, tektura; 22,7 x 29 cm
Sygnowany l.d.: St. Gałek
Na odwrocie napis ołówkiem: Stanisław Gałek | Zakopane | "Chaty po zachodzie słońca"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż z Capri

olej, tektura,
36,5 x 25,5 cm,
sygn. l.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

TATRY WYSOKIE

olej/tektura,
30 x 38 cm
sygnowany p. d.: `ST. Gałek`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PEJZAŻ TATRZAŃSKI, 1924 R.

olej/tektura,
36 x 50 cm
sygnowany i datowany p. d.: `ST. Gałek | 1924`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

TATRY. STARY SZAŁAS W DOLINIE PIĘCIU STAWÓW, 1917 R.

olej/płótno,
58 x 78 cm
sygnowany i datowany p. d.: `ST. GAŁEK | 1917`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko, 1922

Olej, płótno;
wym.: 58 x 77 cm;
sygn. p.d.: St. Gałek 1924.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko, 1924

Olej, tektura;
wym.: 34 x 50 cm;
sygn. p.d.: St. Gałek 1922.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko, 1923

olej, płótno,
68 x 54,5 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK / 1923

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

MORSKIE OKO

olej/płótno, 47 x 77 cm
sygnowany p. d.: `ST. GAŁEK`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

olej, płótno, 55,5 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

olej, płótno, 55,5 x 75,5 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski z góralem i owcami

olej, tektura, 51 x 119 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż tatrzański

Olej na tekturze, 43 x 68 cm,
sygn. p.d.: St. Gałek.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

CHATA POD ŚNIEGIEM, 1907

Olej, tektura; 22,7 x 29,5 cm
Sygnowany p.d.: S. GAŁEK | 1907

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Staw Gąsienicowy (1923)

sygn. l.d., olej, tektura, 33.5x47

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

SKAŁY NA CAPRI, 1910-1912

olej, płótno, 74 x 96.5 cm
sygnowany p.d.: CAPRI | S. GAŁEK
Na górnej listwie krosna uszkodzona nalepka nieokreślonej wystawy w TZSP (?) z zachowaną częścią tekstu; określeniem techniki, ceną 2000 zł i podpisem autora.
Ponadto na krośnie napis niebieską kredką: 46803.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

MGŁY NAD MORSKIM OKIEM, 1909

olej, płótno, 115 x 100 cm
sygnowany l.d.: S. GAŁEK 1909
Na odwrocie, na płótnie nalepka wystawowa (druk, zatarta kredka czerwona) VI Dorocznej Wystawy w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w 1909 r. z tytułem obrazu Mgły nad Morskim Okiem i ceną w rublach.
Na górnej listwie krosna inna drukowana nalepka wystawy w TZSP z wpisanym atramentem nazwiskiem autora Gałek Stanisław, tytułem obrazu "Mgły nad Morskim Okiem" i datą 27/ 11 1909.
Na bocznej listwie krosna napis ołówkiem: Mgły nad Morskim Okiem - własność prywatna.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

olej, tektura, 51 x 119 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski z owcami

olej, tektura
29 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK / 1912.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż tatrzański

Olej, płótno, tektura
34 x 36,5 cm,
sygn. p.d.: St. Gałek 1903

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Na hali

olej, tektura
51 x 118 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Przedwiośnie, 1911 r.

olej/płótno,
53 x 62 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `ST. GAŁEK | 1911`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Jesień na hali

olej, tektura, 29,5 x 37,5 cm;
sygn. p. d.: St Gałek
na odwrocie napis autorski: Jesień na hali oraz nalepka wystawowa z tytułem oraz ceną 120 m. , nr. 240.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Białe róże w wazonie

olej, tektura, 49,5 x 35 cm;
sygn. z prawej: ST GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

olej, płótno,
57,5 x 77 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Z GÓR

olej na tekturze, 35 x 49, 5 cm,
sygnowany l. d. "St. Gałek"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski

Olej, tektura,
52 x 100 cm,
sygn. l.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż tatrzański

olej/tektura, 35 x 50 cm
sygnowany l. d.: `ST. GAŁEK`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Nad strumieniem

olej, tektura,
49 x 67,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK / 1923

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

W TATRACH, 1939

olej na płótnie, 56 x 76 cm, sygnowany l.d. "St. Gałek 1939"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

NAD MORSKIM OKIEM, 1919

olej, tektura
27.2 x 35.5 cm
sygnowany p.d.: ST. GAŁEK | 1919

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Mgła nad Morskim Okiem, ok. 1910

olej, tektura,
44 x 68 cm;
sygn. p. d.: ST. GAŁEK (słabo czytelne)

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

W kolibie

olej, tektura,
45 x 59,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Owce na hali

olej/tektura,
52 x 100 cm
sygnowany l. d.: `ST. Gałek`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Nad strumieniem

olej, tektura,
49 x 67,5 cm;
sygn. l. d.: ST. GAŁEK / 1923

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Mgły nad Morskim Okiem

sygnowany p.d.
olej, tektura
45x70.5

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Portret dziewczynki

olej, płótno
61,5 x 46 cm
sygn. p.g.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej, tektura; 35 x 51 cm
Sygnowany p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

W DOLINIE STAWÓW GźSIENICOWYCH

olej, tektura
33 x 41.6 cm
sygnowany l.d.: ST. GAŁEK
Na odwrocie nalepka (druk) o treści: RUSSARTSTUDIO | STATEN ISLAND N.Y.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PEJZAŻ ZIMOWY

Olej, tektura; 9 x 13,5 cm w świetle oprawy
Sygnowany l. d: Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PEJZAŻ ZIMOWY

Olej, tektura; 9 x 13,7 cm w świetle oprawy
Sygnowany l. d: Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie wybrzeże

olej, tektura, 46 x 61 cm;
sygn. l.d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pastuszek

olej, tektura, 38 x 49 cm;
sygnp. d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Limby

olej, sklejka, 80,5 x 53 cm;
sygn. p.d.: St. Gałek / 1931

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

olej/tektura, 60 x 39,3 cm
sygnowany l. d.: `ST. GAŁEK`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Nad Morskim Okiem

olej, płótno, 57 x 77,5 cm
sygn. p.d.: ST. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Maliniaki, 1926

olej, tektura,
35 x 49.5 cm
sygnowany p.d.: ST. GAŁEK | 1926
Na odwrocie napis czerwoną kredką: 3 | St. Gałek. ponadto napisy atramentem (notatki ramiarza ?).
Dwie nalepki wystawowe:
1. - nalepka wystawy w krakowskim TPSP z nazwiskiem autora i tytułem obrazu "Maliniaki";
2. - nalepka wystawy w TZSP w Warszawie z datą 28 marca 1928, nazwiskiem autora i tytułem obrazu "Maliniaki".

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

olej, płótno, 57 x 77,5 cm;
sygn. l.d.: ST. GAŁEK / 1927

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

olej, tektura, 34 x 48,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: ST. GAŁEK / 1937
Obraz pochodzi ze zbiorów Marii Skłodowskiej - Szancenbachowej, matki Jana Szancenbacha. Uzyskana ze sprzedaży obrazu kwota zasili Fundusz Stypendialny im. Prof. Jana Szancenbacha utworzony uchwałą Senatu ASP w Krakowie 23.11.2004 r.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

JABŁOŃ KWITNźCA, 1928

olej, płótno
96.5 x 79 cm
Na odwrocie, na krosnach 2 nalepki wystawowe:
- 1. Tow. Zachęty Sztuk Pięknych z tytułem obrazu Jabłoń kwitnąca i datą 28.10.1928;
- 2. CBWA w Zakopanem z tytułem Jabłoń i datą 30.05.1951.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

MORZE, 1910

Olej, tektura; 22,7 x 29,2 cm
Sygnowany p. d.: St. Gałek 1910

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Limby

olej, sklejka, 80,5 x 53 cm;
sygn. p.d.: St. Gałek / 1931

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Mglisty dzień w Tatrach

olej, płótno, 70 x 50 cm;
sygn. p.d.: ST. GAŁEK / 1927
na odwrocie na płótnie częściowo zerwana nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie, z nr 0510 i tytułem obrazu: Mglisty dzień w Tatrach.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Zima w górach

olej/płótno, 60 x 80 cm
sygnowany p. d.: `ST. GAŁEK`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

JABŁOŃ KWITNźCA, 1928

olej, płótno,
96.5 x 79 cm
sygnowany p.d.: STANISŁAW GAŁEK
Na odwr., na krosnach 2 nalepki wystawowe:

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski z drzewami, 1931

olej, płyta; 79,5 x 53 cm;
sygnowany po prawej stronie u dolu: ST.GAŁEK | 1931

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż zimowy

olej/płótno, 42 x 60,5 cm
sygnowany p. d.: `St. Gałek`

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Na hali

olej, płyta pilśniowa, wym. 33 x 48,5 cm, sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pasterz owiec

olej, tektura, wym. 37 x 51,5 cm;
sygn. p.d.: "St. Galek"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pasterz owiec

sygn. p.d.: "St. Galek"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Portret żony artysty

olej, płótno, 95 x 74 cm;
sygn. p.d.: ST. Gałek / 1908

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Górale przy ognisku

olej, tektura, 28 x 36,5 cm,
sygn. l.d.: St. Ga?ek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

WIDOK NA GIEWONT

Olej, tektura; 34,5 x 49,5 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PEJZAŻ GÓRSKI ZE STRUMIENIEM

Olej, tektura; 34,6 x 49,9 cm
Sygnowany l. d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

WIDOK Z GŁODÓWKI, 1934

Olej, tektura; 35 x 50 cm
Sygnowany l. d.: ST. GAŁEK
Na odwrocie oprawy nalepka: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO, UL. ŚW. JANA 1-3 - TELEFON 100-02 |
DATA PRZYJĘCIA 1934 r. | AUTOR Gałek Stanisław |
TYTUŁ Widok z Głodówki: Wiosna | RODZAJ olej |
ROZMIAR 35 x 50 cm | NR 7896

Słoneczny, górski pejzaż ze stadem owiec na pierwszym planie, odznacza się pospieszną techniką i żywymi kolorami. Widoki górskie należały do ulubionych tematów Gałka, który w okresie międzywojennym cieszył się opinią najlepszego pejzażysty Tatr. Jego obrazy chwalono za dobre opanowanie techniki, umiejętność oddania nastroju i kolorytu górskiego krajobrazu.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Tatry

olej, tektura, wym.: 48,5 x 33 cm
sygn. l.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski

olej, tektura, 35,5 x 51 cm;
sygn. l.d.: ST. GAŁEK 1937

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż zimowy z chatami, 1918 r.

olej/płótno, 67 x 87 cm
sygnowany l. d.: "ST. GAŁEK 1918"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Tatry zimą

olej, płótno, 80 x 115 cm;
sygn. p.d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

LIMBY, 1931

Olej, płyta;
80,6 x 53,4 cm
Sygnowany p. d.: St. Gałek | 1931

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

olej, płótno,
68 x 54 cm;
sygn. p.d.: ST. GAŁEK / 1923

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż z pastuszkiem

olej/tektura, 37,5 x 49 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: "St.GAŁEK"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

STRUMIEŃ

Olej, płyta;
51 x 59 cm
Sygnowany l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Czarny Staw w Tatrach

olej, tektura,
34,8 x 48,4
sygn. l.d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Las we mgle , przed 1939

olej, karton,
32 x 47.5 cm
sygnowany p.d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko, 1927

olej, płótno,
57 x 77 cm
sygnowany p.d.: ST. GAŁEK 1927

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Turnie tatrzańskie, przed 1939

olej, tektura,
29.2 x 38.8 cm
Na odwrocie orzeczenie Leszka Ludwikowskiego potwierdzającego autorstwo St. Gałka (Kraków, dn. 10. czerwca 1980 r.)

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Wiosna w Tatrach - Krokusy, ok. 1939

olej, tektura,
23 x 30 cm
obraz sygnowany p.d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Potok górski

olej, sklejka,
48,5 x 56,5 cm;
sygn. l.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski ze świerkami

olej, tektura, 2
4 x 32,5 cm;
sygn. p.d.: St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PEJZAŻ GÓRSKI

Olej, płótno naklejone na płytę pilśniową; 28,8 x 37,6 cm
Sygnowany l. d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PEJZAŻ ZIMOWYZ POTOKIEM, 1924

olej na tekturze,
35 x 50,1 cm,
sygnowany p.d. "ST. GAŁEK 1924"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski ze świerkami

olej, tektura
24 x 32,5 cm;
sygn. p.d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morskie Oko

olej, płótno
69,5 x 95 cm;
sygn. p.d.: ST. GAŁEK / 1920 / ZAKOPANE

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Śniegi nad Czarnym Stawem Gąsienicowym

olej, tektura,
27.5 x 36.5 cm
sygnowany l.d.: ST. GAŁEK Na odwrocie napis ołówkiem: Nr 7

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Nad Czarnym Stawem Gąsienicowym

olej, tektura,
30.2 x 39.8 cm
sygnowany l.d.: ST. GAŁEK; na odwr. napisy farbą: No 705

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Mgły nad Czarnym Stawem

olej, tektura
wym.: 50x35 cm
sygn. p.d.: St. Gałek. Na odwrocie napis ołówkiem: Obraz pod szkłem / nie czernieje. / St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Tkająca

olej, tektura
29,4 x 38 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski z chatami

olej, tektura,
23,5 x 33 cm;
sygn. p.d.: ST. GAŁEK

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski

Olej, tektura,
wym. 24 x 33 cm;
Sygn. p.d.- St. Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Giewont

niesygnowany
olej, tektura
34.5x50

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Górski potok (1915)

olej, tektura
29x37.4
sygnowany,datowany śr.d.

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Widok z Gładówki: Wiosna

olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm;
sygn. l.d.: St. Gałek
Na odwrocie nalepka z Salonu Sztuki Kazimierza Wojciechowskiego (Kraków, ul. Św. Jana l.3) z datą przyjęcia 1934 r., m.in. z tytułem i nr 7896;

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

MORSKIE OKO W TATRACH, 1918

olej na płótnie dublowanym,
sygnowany p.d. "S. GAŁEK /1918"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PEJZAŻ TATRZAŃSKI Z CHAŁUPĄ W ŚNIEGU, 1925

olej na kartonie,
35,3 x 49,8 cm,
sygnowany u dołu po prawej: "ST. GAŁEK/1925"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PEJZAŻ NADMORSKI

olej na tekturze,
24,5 x 33,3 cm,
sygnowany u dołu po prawej "St. Gałek"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż górski

olej, płyta pilśniowa, wym.: 28 x 36 cm
sygn. p.d.: St Gałek

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

WZBURZONE MORZE

olej na tekturze, 42,5 x 53,5 cm
sygnowany p.d. (dwukrotnie) "St.Gałek".

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

PRZĄŚNICZKA

Olej na tekturze 76 x 56 cm
Sygnowany p.d. - "St. Gałek"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

WZBURZONE MORZE

olej na tekturze, 42,5 x 53,5 cm,

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Matka z dzieckiem

sygnowany l.d.
olej tektura
2.5x40

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

WYPAS OWIEC NA TATRZAŃSKIEJ HALI

olej na tekturze, 29,7 x 38 cm, sygnowany l.d. "ST. Gałek"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

"Sosny"

olej, sklejka
sygn. p.d.: St. Gałek
wym.: 63 x 46 cm

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Morze

sygn. p.d.
olej pilśnia
42x53

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

CZARNY STAW

1921 r.
Olej na płótnie 50,5 x 70,5 cm
Sygnowany l.d. "St. Gałek / 1921"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

OWCE NA HALI, 1921

olej na tekturze, 32 x 40 cm, sygnowany p.d. "St. Gałek 1921".

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Pejzaż morski

olej na tekturze, 25 x 33,5 cm
sygnowany p.d.: "St. Gałek"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Tatrzański staw, 1921

olej na płótnie naklejonym na tekturę, 27,5 x 39,5 cm, sygnowany p.d.: ?St. Gałek/ 1921"

GAŁEK Stanisław (1876 - 1961)

Na tatrzańskiej hali

olej, płótno,
57.5 x 77.5 cm
sygnowany p.d.: ST. GAŁEK

liczba obiektów: 197