1 zł
2 600 000 zł

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM IV (SAINT-HILAIRE),1958 r.

linoryt/papier, 20 x 25 cm (odbitka)

cena wywoławcza: Wykup abonament

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM V, 1958 r.

linoryt/bibułka, 20 x 27,4 cm (odbitka)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Mój czarodziejski bukowiec, 1959 r.

linoryt/papier, 23 x 29 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"Mój czarodziejski Bukowiec" linoryt 1959 r. J. Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium V

linoryt/papier, 22 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i opisany ołówkiem u dołu: ' Sanatorium V linoleumsnitt epr. d'artiste Józef Gielniak'
na odwrociu naklejka z Malmo Museum w języku szwedzkim: 'No 8 "Sanatorium" | Linoleumsnitt [nieczytelny] | Josef Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki, 1963-64

llinoryt / bibułka
20 × 27 cm
sygnowany, datowany i opisany wzdłuż dolnej krawędzi: Improwizacja dla Grażynki lino. 1963 / 64 (odbitka próbna) Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

"Improwizacja", 1958 r.

linoryt/papier, 17 x 25,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '”Improwizacja” linoryt 58 r. J.Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium I (Neufmoutiers), 1958

linoryt, bibuła, 16,3 x 23,5 cm (kompozycja)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

N.b.o.g z B. - Sanatorium VII, 1964 r.

linoryt, bibułka, 29,3 x 33,4 cm,
opisany u dołu długopisem: N.B.O.G. z G. - Sanatorium VII linoryt 1964 / 6 września 1964

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja II, 1958

Linoryt, bibuła; wym. komp.: 160 x 245 mm; 350 x 462 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, śr.d.: Linoryt 58 r., l.d.: „Improwizacja”.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja na temat tworzenia świata, 1958 r.

linoryt/papier, 18,5 x 26,7 cm
sygnowany ołówkiem p.d.: 'Józef Gielniak', opisany i datowany śr.d.: '[nieczytelne] 1958 A/P I.' oraz opisany p.d.: 'IMPROWIZACJA - (sur le theme de la Création sygnowany ołówkiem p.d.: 'Józef Gielniak', opisany i datowany śr.d.: '[nieczytelne] 1958 A/P I.' oraz opisany p.d.: 'IMPROWIZACJA - (sur le theme de la Création du Monde!)'
wymiary arkusza: 43 x 53 cm

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Moim bliźnim, 1962 r.

linoryt/bibułka, 30 x 38,5 cm
sygnowany p.d.: 'Józef Gielniak', opisany i datowany śr.d.: 'linoryt 1962 (odbitka nr. 5)' oraz opisany l.d.: '[nieczytelny] 28 - XII - 1962'
pieczątki na odwrociu

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Zestaw 6 exilibrisów, 1964/65 r.

linoryt/papier, 10 x 7,5 cm

Zestaw zawiera:
1. Ekslibris Danieli G. Gielniak, sygnowany p.d.: 'J. Gielniak', opisany l.d.: 'ea. 65' oraz opisany u dołu: 'E.L. Daniel G./Gielniak'
2. Ekslibris Wojciecha Siemiona, sygnowany p.d.: 'J. Gielniak', opisany l.d.: 'e.a. 65' oraz opisany u dołu: 'Exlibris Wojciech Siemion'
3. Ekslibris Wojtek Siemion, sygnowany p.d.: 'J. Gielniak'
4. Ekslibris Nowosielski, sygnowany p.d.: 'J. Gielniak', opisany l.d. 'ea. 65.' oraz opisany u dołu: 'E.L. Jerzego Nowosielskiego'
5. Ekslibris Jurek Panek, sygnowany p.d.: 'J. Gielniak', opisany l.d.: 'ea 64.' oraz opisany u dołu: 'E.L. Jerzego Panka'
6. Ekslibris Józef Gielniak, sygnowany p.d.: 'Józef Gielniak', opisany l.d.: 'e.a. 65'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bukowiec, 1956

Linoryt, bibuła; wym.: 125 x 183 mm; ślad po sygnaturze p.d. Lit.: M.Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, s. 8.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt, bibułka, 29,3 x 33,4 cm, opisany u dołu długopisem: N.B.O.G. z G. - Sanatorium VII linoryt 1964 / 6 września 1964

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ilustracja do Boskiej komedii

linoryt, papier; 21 x 13,5 cm (wymiar kompozycji), 37,5 x 27 cm (wymiar arkusza);
opisany u dołu: JÓZEF GIELNIAK DO "BOSKIEJ KOMEDII" (ołówkiem),
u góry: IMPRESSITHENRYK PŁÓCIENNIK 05 (ołówkiem).

GIELNIAK Józef (1932-1972)

A. Stanislaw K. Dawski

linoryt/papier, 38 x 28,5 cm
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'A. STANISŁAW K. DAWSKI gravure sur lino 1962 r. 9/20 Józef Gielniak'
na odwrociu opisany: 'Stanisław K. Dawski'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bukowiec naoczny - dla synka

linoryt, papier; 23 x 29,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak. (ołówkiem).

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki V, 1966

linoryt, papier; 20 x 16 cm (w świetle oprawy);

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki II, 1965

linoryt, bibuła, 15,5 x 20,5 cm (wymiar kompozycji),
16,7 x 21,2 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak (ołówkiem);
Lit.: -) M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, s. 55; -) I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 19.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki I, 1965

linoryt, papier; 19,9 x 33 cm (odcisk płyty),
21,5 x 33,7 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Gielniak (ołówkiem); na odwrocie drukowana nalepka z informacją o pracy.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki VI, 1966

Linoryt na bibule; wym.: 320 x 220 mm; sygn. oł. p. d.: Józef Gielniak;
l. d.: tytuł; śr. d.: linoryt 1966 odbitka próbna dla prof. S. Dawskiego. Zaprzyjaźniony z Gielniakiem Werner Schmidt odkrył związek tej ryciny z drzeworytem A. Dürera "Walka Michała Archanioła ze smokiem“ z cyklu Apokalipsy. Schmidt dodaje, że faksymilową reprodukcję Dürera widział oprawioną, na ścianie pracowni Gielniaka jako jedyne dzieło dawnej sztuki. Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak (seria: W kręgu sztuki), Warszawa 1982, kat. 22, s. nlb.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improvisation - lucubration, humorous and fanciful, 1963 r.

linoryt/papier, 35 x 29,5 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'IMPROVISATION-LUCUBRATION, HUMOROUS AND FANCIFUL (dedicated ANDREW STASIK) linocut 1963 Józef Gielniak.'

- Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 15 (il.)
- Irena Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa1997, s. 249 (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VI, 1959 r.

linoryt/papier, 20 x 26 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"SANATORIUM" VI linoryt 1959 Józef Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Moim bliźnim, 1962

linoryt, papier; 27,5 x 35,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J. Gielniak (ołówkiem);
Lit.: Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 14.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bukowiec naoczny - dla synka

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja - Elukubracja fantazyjna i krotochwilna, 1963

linoryt, papier; 32,2 x 27,5 cm (wymiar kompozycji),
34 x 29 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
Lit.: Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 15 (il.); Irena Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa 1997, s. 249 (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Jesień w Bukowcu, 1959/1960

linoryt, papier bibułkowy;
23 x 29,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat i opisany u dołu ołówkiem: "L’AUTOMNE A BUKOWIEC", gravure sur lino 1959/1960 10/20, ipse. fecit Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki, 1963/64 r.

linoryt/bibułka, 20 x 27 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Improwizacja dla Grażynki lino. 1963/64 (odbitka próbna) Józef Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Kowary I, 1957

Linoryt, bibuła; wym.: 180 x 235 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d.tyt, śr. d.: technika i data. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, kat. poz. 6.

* opłata wynikającą z tzw. droit de suite

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki III, 1965

Linoryt, bibuła; wym.: 160 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, śr. d.: technika i nr 14/20. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, kat. poz. 31.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium (Wysoka Łąka), 1958

Linoryt, bibuła; wym.: 210 x 283 mm; sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d.: tytuł, śr. technika i data. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, kat. poz. 8, I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Jesień w Bukowcu (1959/1960)

sygn.p.d.dat.śr.d.
linoryt (10/20), 23x29.7 cm

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bez tytułu, 1968

mezzotinta, bibułka japońska, 15,5 × 13,5 cm
na odwrocie napis ołówkiem: DRUKOWAŁ NA WŁASNEJ PRASIE/WKLĘSŁODRUKOWEJ W KRAKOWIE/W 1969 ROKU NA ZLECENIE/JÓZEFA GIELNIAKA/T. Jackowski

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Mój czarodziejski Bukowiec (Improwizacja VI)

linoryt, bibułka, 237 x 298 mm (odcisk),
sygn. d. (częściowo nieczytelnie) i dat.: 1959, dedykacja (nieczytelna)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Stanisławowi K. Dawskiemu, 1962 r.

linoryt/papier 35,8 x 27,6 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dou: '"STANISŁAWOWI K. DAWSKIEMU" linoryt 1962 epr. d' artiste Józef Gielniak'

- Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 13 (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

N.B.O.G z B. - Sanatorium VII, 1964 r.

linoryt/bibułka 32,5 x 30,1 cm (zadruk)
opisany u dołu długopisem: 'N.B.O.G. z G. - Sanatorium VII linoryt 1964 Bardzo drogiemu Jurkowi S. Józef Gielniak'
na odwrociu nalepka wywozowa CBWA Zachęta na wystawę w Buenos Aires z 1965 roku

- Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 17 (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja - Elukubracja fantazyjna i krotochwilna, 1963 r.

linoryt/bibułka 34,5 x 29,5 cm (zadruk)

- Irena Jakimowicz, Pięć wieków grafiki polskiej, Warszawa 1997, s. 249, (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Łucznik, 1956

Linoryt na bibule; wym.: 183 x 125 mm; sygn. p.d. oł. J. Gielniak; l.d. tyt. Stan zachowania: ślady zaplamienia na marginesach, bez szkody dla kompozycji. Bardzo rzadka grafika!

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VI (Improwizacja V), 1959

Linoryt na bibule; wym.: 200 x 260 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, tyt. l.d.; śr. d. technika, data.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium V, 1958 r.

linoryt/bibułka, 17,5 x 24,5 cm (zadruk) 45 x 47 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: '"Sanatorium" V linoryt 58 r. J. Gielniak'

- Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 4 (il.)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Okupacja I, 1957 r.

linoryt/bibułka, 17 x 24 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: 'Okupacja I linoryt 57. J. Gielniak'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bez tytułu, 1968 r.

mezzotinta/bibułka, 15,5 x 13,5 cm (zadruk)
na odwrociu opisany: 'DRUKOWAŁ NA WŁASNEJ PRASIE | WKLĘSŁODRUKOWEJ W KRAKOWIE | W 1968 ROKU NA ZLECENIE | JÓZEFA GIELNIAKA | T. Jackowski'

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium IV (Sainte Hilaire), 1958

Linoryt, bibuła; wym. komp.: 200 x 260 mm;
sygn. oł p.d.: Józef Gielniak, l.d. tytuł: ‘Sanatorium IV (Sainte Hilaire)`, śr.d.: ‘linoryt 58`.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Stanisławowi K. Dawskiemu, 1962

Linoryt; wym.: 295 x 375 mm (w świetle pp.);
sygn. i dat. d.: Stanisławowi K. Dawskiemu linoryt 1962 epr d`artiste Józef Gielniak.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Zestaw 9 exlibrisów, 1964-68

Linoryty na bibule; różne wymiary; wszystkie prace sygn. oł. datowane. Miniaturowe arcydziełka jednego z najważniejszych polskich grafików. Ekslibrisy: Tadeusza Brzozowskiego (1964), Jerzego Panka (1964), Z. Michniewicza (1964), W. Siemion I (1965), W. Siemiona II (1965), Józefa Gielniaka (1965), Mieczysława Wejmana (1966; dwa egzemplarze), Jacka Gaja (1968). Lit. M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, s. 82-83.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bez tytułu [El Greco], 1968

Mezzotinta; wym.: 189 x 160 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, śr.d.: mezzotinta 1968.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ekslibris Ignacego Witza, 1965

Linoryt, bibuła;
wym. komp.: 50 x 35 mm, plansza: 150 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d. datowanie: en 65 r. U dołu planszy autorski opis: Ex-libris Ignacego Witza.
Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, s. 82. Jerzy Stajuda pisał: "Ekslibrisy Gielniaka poddane są w pełni tradycyjnym rygorom, nie mieszczą się wszakże w granicach minimal artu. Są po prostu doskonałymi dziełami czystej grafiki".

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ekslibris Jerzego Nowosielskiego, 1965

Linoryt, bibuła;
wym. komp.: 65 x 45 mm, plansza: 155 x 110 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d. datowanie: en 65 r. U dołu planszy autorski opis: Ex-libris Jerzego Nowosielskiego.
Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Wrocław 2006, s. 82.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium IV. (Saint - Hilaire), 1958 r.

linoryt/bibułka, 20 x 26,5 cm (zadruk), 44 x 44 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `"Sanatorium IV. (SAINT - HILAIRE)" linoryt 1958 A/P V. Józef Gielniak.`

- Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, il. 2

GIELNIAK Józef (1932-1972)

W hołdzie mojemu przyjacielowi Ż.G., 1957 r.

linoryt/bibułka, 19 x 25 cm (zadruk), 35 x 46 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany u dołu ołówkiem: `"W hołdzie mojemu przyjacielowi Ż.G." linoryt 57 r J. Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Z OKNA SANATORIUM

Linoryt, bibułka; 237 x 298 mm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Z okna sanatorium" linoryt 60 r. J. Gielniak
Pochodzenie: z kolekcji Mateusza Grabowskiego

GIELNIAK Józef (1932-1972)

MÓJ CZARODZIEJSKI BUKOWIEC - IMPROWIZACJA V, 1959

Linoryt, bibułka; 237 x 296 mm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Mój czarodziejski" Bukowiec,; - Improwizacja V (dediee au dr S. Warszewski) linoryt 1959. J. Gielniak
Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 8; M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak":, Wrocław 2006, s. 32.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

MOIM BLIŹNIM, 1962

Linoryt, bibułka; 28 x 36 cm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Moim bliźnim" linoryt 1962 r Józef Gielniak
Wielokrotnie reprodukowany, m.in.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 14.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM, WYSOKA ŁĄKA, 1958

Linoryt, bibułka; 285 x 212 mm (odcisk)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Sanatorium" (Wysoka Łąka) linoryt 58 r J. Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Teka prac Józefa Gielniaka

w skład zestawu wchodzi: 24 prace w tece "Ossolineum" Józef Gielniak oraz 6 prac oprawionych reprodukcja (offset), papier; 40 x 39,5 cm (wymiar arkusza);
Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, Zakład Narodowy imienia Ossolińskich, Wrocław-Warszawa-Kraków-Gdańsk, 1972.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

STANISŁAWOWI K. DAWSKIEMU, 1962

Linoryt, bibułka; 35,8 x 25 cm (odbitka), 59,5 x 44,5 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: "Stanisławowi K. DAWSKIEMU" linoryt 1962 Józef Gielniak
Pochodzenie: kolekcja Mateusza Grabowskiego

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM III BUKOWIEC, 1958

Linoryt, papier; 15,8 x 23,7 cm (odbitka), 25,3 x 35 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Sanatorium III "Bukowiec" linoryt.58r J Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM V, 1958

Linoryt, bibułka; 20 x 27,5 (odbitka); 36,5 x 41 (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną; "SANATORIUM" V. linoryt 1958 Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium V, 1958 r.

linoryt/bibułka, 17,5 x 24 cm (odbitka) 47 x 47 cm (arkusz)
u dołu opisany ołówkiem: `"Sanatorium" V linoryt 58 r. J. Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki IV, I 1966 r.

linoryt/bibułka, 26 x 19,5 cm (w świetle passe-partout)
u dołu opisany ołówkiem: `SEMEN TUMESCENS IETALIS - improwizacja dla Grażynki IV linoryt 1/30 | Kochanemu przyjacielowi Ignacemu J. Gielniak | lipiec 1966 r. `

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki IX, 1971 r.

linoryt/bibułka, 35 x 29,5 cm (odcisk) 52 x 42 cm (arkusz)
u dołu opisany ołówkiem: `"IMPROWIZACJA DLA GARŻYNKI" IX linoryt 1971 O/A II. Kochanemu Przyjacielowi, Wiesławowi | 6-VI-71 r. ip. Józef Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VI, 1959 r.

linoryt, papier, 22 x 28 cmw świetle passe-partout
sygn. u dołu: Sanatorium VI / linoryt 59 r. / J. Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Mój czarodziejski Bukowiec [Improwizacja V], 1959

Linoryt na bibule; wym. komp.: 237 x 296 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d.: Mój czarodziejski Bukowiec (dediee au dr S. Warszewski); śr.d. linoryt 1959 r. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 8; M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak":, Wrocław 2006, s. 32.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Linoryt na bibule; wym.: 165 x 215 mm (plansza: 320 x 445 mm);
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d. tytuł, śr.d.: linoryt 1965. Odbitka nr 5/20. Lit.: M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak":, Wrocław 2006, s. 55; I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 19.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium (Neufmoutiers), 1958

Linoryt na bibule; wym.: 163 x 235 mm (plansza: 345 x 460 mm);
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d. tytuł, śr.d.: linoryt 58 r. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 1. M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak":, Wrocław 2006, s. 13.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bez tytułu [El Greco], 1968

Mezzotinta; wym.: 189 x 160 mm; sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, śr.d.: mezzotinta 1968. Grafika ta tytułowana była także Hradczany. Praca po konserwacji. Lit.: M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak", Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2006.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Święto wiosny, 1970

Linoryt; wym. komp.: 109 x 126 mm; sygn. oł. p.d.: ipso fecit Józef Gielniak; śr.d. technika, l.d. tytuł (w języku angielskim: Spring feast). Pod kompozycją dedykacja autorska: For Andy Stasik. Lit.: M. Hermansdorfer, Józef Gielniak, MN Wrocław 2006, il. s. 76. Praca po raz pierwszy oferowana na rynku aukcyjnym. Rzadkość!

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja II (Fantaisie sur un theme morbide), 1959

Linoryt, bibuła; wym. komp.: 180 x 248 mm; sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d. tytuł, śr. d. data.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VIII [Wysoka łąka], 1967

Linoryt na bibule; wym. komp.: 195 x 253 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d.: tytuł, śr. d. technika, data, odbitka 9/30

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ilustracja Pieca, 1964

Linoryt; wym. komp.: 255 x 205 mm,
sygn. p.d.: Józef Gielniak; bardzo rzadka grafika.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Drzewo, 1962 r.

linoryt/papier, 29,5 x 37,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu: `STANISŁAWOWI K. DAWSKIEMU linoryt 1962 r. épr. d`artiste Józef Gielniak`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki II, 1965 r.

linoryt/bibuła, 17 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `Improwizacja dla Grażynki II linoryt 1965 5/20 Józef Gielniak`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium IV, 1958 r.

linoryt/papier, 22 x 28 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: `"Sanatorium" IV linoryt 58 r. J. Gielniak`

Estymacja: 5 000 - 6 000 zł

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VI, 1959

linoryt, papier;
19,5 x 25,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn. p. d.: Józef Gielniak oraz opisany l. d.: "SANATORIUM" VI, śr. d: linoryt 1959

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja II [Fantaisie Sun un Theem morbido], 1959 (il. s. 44)

Linoryt, bibuła;
wym. komp.: 180 x 248 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d. tytuł, śr. d. data.
Lit.: Hermansdorfer M., "Józef Gielniak", Wrocław 2006, il. s. 24, poz. kat. 15;
M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak. Teka", Ossolineum 1972, plansza 11.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Kowary I, 1957

Linoryt, bibuła;
wym. komp.: 180 x 235 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d. tytuł, śr. d. technika i data.
Lit.: Hermansdorfer M., "Józef Gielniak", Wrocław 2006, il. s. 24, poz. kat. 6;
M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak. Teka", Ossolineum 1972, plansza 2.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Dziewczyna szyjąca, 1956

Linoryt;
wym. komp.: 162 x 107 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d. data. Zapewne portret żony artysty Danieli Mańke, zwanej przez męża Grażynką.
Lit.: H. Szymczak, "Józef Gielniak", Rocznik Jeleniogórski t. XI, R. 1973, s. 9.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium IV, 1958

linoryt, papier;
20,2 x 26,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. dat. i opis u dołu ołówkiem: "Sanatorium" IV
(Saint Hilaire), śr. d.: linoryt 58 r, p. d.: J.Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium - Wysoka łąka, 1958

linoryt, papier;
21 x 28,4 cm (wymiar kompozycji);
sygn. dat. i opis u dołu ołówkiem: "Sanatorium"
(Wysoka łąka), śr. d.: linoryt 58 r, p. d.: J. Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VIII [Wysoka Łąka], 1967

Linoryt na bibule; wym. komp.: 195 x 253 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d.: tytuł, śr. d. technika, data, odbitka 9/30. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 23.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VII [Bukowiec], 1964

Linoryt na bibule; wym. komp.: 293 x 333 mm (plansza: 440 x 647 mm); sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d.: N.B.O.G. z B. Sanatorium VII - "Bukowiec" dedit a Wojciech S.[iemion], odb. 8/20. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 17 [tamże rozwiązanie skrótu literowego w autorskim tytule pracy]. (il. s. 21)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bukowiec, 1956 r.

linoryt/papier, 14,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem p. d.: `J. Gielniak`, śr. d.: `linoryt 56 r.`, l. d.: ` "Bukowiec" `

Estymacja: 4 600 - 5 600

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium V, 1959

Linoryt na bibule;
wym.: 200 x 275 mm (plansza: 320 x 450 mm);
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, śr. techn. i dat., tyt. l.d.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt,
17,5 x 21,5 cm
sygn. oł p.d.: Józef Gielniak; l.d.: "Improwizacja dla Grażynki II"; śr.d: "linoryt 1965. Dla Pani Leontyny Arabskiej".
Praca reprodukowana w: Mariusz Hermansdorfer "Józef Gielniak", Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2006, s. 55.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Linoryt na bibule; wym. komp.: 195 x 253 mm
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d.: tytuł, śr. d. technika, data, odbitka 9/30. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 23. (il. s. 30)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Przeciw chorobom, 1960

Linoryt na bibule; wym. komp.: 403 x 199 mm
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d.: tytuł, śr. d. technika, data. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 11.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Maj czarodziejski Bukowiec [Improwizacja V], 1959

Linoryt na bibule; wym. komp.: 237 x 296 mm
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d.: Maj czarodziejski - Bukowiec (dediee au dr Stephane Warszewski) linoryt 1959. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 8. (il. s. 30)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja V [Sanatorium VI], 1959

Linoryt na bibule; wym. komp.: 197 x 257 mm
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d.: tytuł, śr. d. technika, data, odbitka 1/20. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 7.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM V, 1958

linoryt na bibułce,
20 x 27,5 cm na arkuszu 31 x 40 cm

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM IV (Saint Hilaire), 1958

linoryt na papierze,
20 x 25,5 cm na arkuszu 33,5 x 29,5 cm

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ilustracja Pieca, 1964

Linoryt;
wym. komp.: 255 x 205 mm,
sygn. p.d.: Józef Gielniak; bardzo rzadka grafika. (il. s. 42)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Linoryt;
wym.: 358 x 276 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak; l.d.: Stanisławowi K. Dawskiemu, śr.: linoryt 1962 17/20. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, opis i il. kat. poz. 13. (il. s. 42)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bez tytułu [El Greco], 1968

Mezzotinta;
wym.: 189 x 160 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, śr.d.: mezzotinta 1968, egz.: 4/30. Lit.: M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak", Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2006.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Przeciw chorobom, przed 1960

Linoryt;
wym.: 403 x 202 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak; l.d. tytuł; śr.d. data i technika. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 11.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Jesień w Bukowcu, 1959/1960

Linoryt na bibule; wym. komp.: 230 x 298 mm (plansza 465 x 525 mm);
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d. tytuł, śr.d. technika i numer 59/60. Lit.: M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak", Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2006.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Niepokoje lata [Improwizacja III], 1959

Linoryt; wym. komp.: 185 x 250 mm, zachow. pełny arkusz;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak, l.d. tyt. śr.d.: linoryt 1959, egz. 5/20. Grafika w znakomitym stanie. Lit.: M. Hermansdorfer, "Józef Gielniak", Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2006.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VI, 1959

linoryt, bibułka,
19,7 x 26 cm;
sygn. p. d.: J. Gielniak, l. d.: "Sanatorium" VI, pośrodku: linoryt 59 r.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Okupacja I (1957)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
17.8x24.4

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja I (W hołdzie V. van Gogh), 1958

Linoryt na bibule;
wym.: 180 x 260 mm;
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d. tytuł, śr.d.: linoryt 58 r. Lit.: Hermansdorfer M., "Józef Gielniak", Wrocław 2006, il. s. 23, poz. kat. 14.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Birbanci, 1958

Linoryt;
wym.: 440 x 312 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak; śr.d.: linoryt; l.d. tytuł i oznaczenie egzemplarza (4/8). Rzadka praca nie notowana w podstawowej literaturze. (il. s. 34)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

IMPROWIZACJA II, 1959 R.

linoryt/papier,
18 x 25 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany u dołu ołówkiem: `Improwizacja II | Fantaisie sur un theme marbide linoryt 59 r. J. Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Przeciw chorobom, przed 1960

Linoryt; wym.: 403 x 202 mm; sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak; l.d. tyt.; śr.d. dat. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 11.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Linoryt; wym.: 200 x 260 mm; sygn. kredką p.d.: Józef Gielniak, tyt. l.d. Lit.: I. Jakimowicz, "Józef Gielniak", Warszawa 1982, poz. 7.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Jesień w Bukowcu, 1959/60

linoryt, bibuła,
45 x 65 cm;
opisany l. d. i śr. d.: "JESIEŃ W BUKOWCU" Jurkowi S. - Józef G. Jesień 1962 r. "Bukowiec" linoryt 1959/60;
sygn. p. d.: Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Podróż dookoła karty gorączkowej, 1961

linoryt barwny, papier,
38 x 60,5 cm;
sygn. i opisany u dołu wraz z dedykacją: "Podróż dookoła karty gorączkowej" linoryt 1961 r. (dedykowany Jurkowi PANKOWI) Dla Jurka S. - Józek Gielniak.;
na odwrocie nalepka CBWA na wystawę w Buenos Aires z danymi i tytułem pracy w języku francuskim

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM V, 1958 R

linoryt/bibuła,
19,8 x 27 cm
tytuł autorski l. d.: `Sanatorium V`, śr. d.: `linoryt 1958 16/20`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

EXLIBRIS, 1966 R.

linoryt/bibuła,
5,5 x 3,5 cm
sygnowany p. d.: `J. Gielniak`, datowany l. d.: `line 1966`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

EXLIBRIS, 1968 R.

linoryt/bibuła,
7,2 x 6,3 cm
sygnowany p. d.: `Józef Gielniak`, datowany: l. d.: `Line 1968`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Przeciw chorobom, 1960 r.

linoryt/papier,
41 x 21 cm (odbitka)
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski ołówkiem u dołu: `"Przeciw chorobom" linoryt 60 r. Józef Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt/bibuła,
17,2 x 21,5 cm (odbitka)
opisany ołówkiem u dołu: `"Improwizacja dla Grażynki" II linoryt 1965. 3/20 Staszkowi Grochowiakowi z wielkim i szczerym podziwem | Józef Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium IV (Sainte Hilaire), 1958 r.

linoryt/bibuła, 28 x 34 cm (w świetle passe-partout), 20 x 26 cm (odbitka)
sygn. p.d.: `Józef Gielniak`, w l.d. tytuł: `Sanatorium IV (Sainte Hilaire)`, śr.d.: `linoryt 58`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

IMPROWIZACJA DLA GRAŻYNKI VI, 1966

linoryt, bibułka,
32.3 x 21.9
sygn. oł. pod ryc. l.: "Improwizacja dla Grażynki" VI; śr.: linoryt 1966 14/30, p.: Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ilustracja Pieca, 1964

Linoryt; wym. komp.: 255 x 205 mm, sygn. p.d.: Józef Gielniak. Bardzo rzadka grafika.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Siemion Woytek.

Linoryt
ca 9,9x5 na ark. 15,7x11,5 cm,
1965

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ex Libris Danieli Gielniak.

Linoryt
6,2x4,6 na ark. 12,6x10,1 cm,
1965

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja II, 1959 r.

linoryt/papier,

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki III, 1965 r.

linoryt/papier
16,2 x 21 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. ołówkiem u dołu: `Improwizacja dla Grażynki III linoryt 1965 2/20 Kochanemu Wicusiowi Józef Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Portret mężczyzny (1956)

sygn. p.d.dat. śr.d.
linoryt
22.8x13.8

GIELNIAK Józef (1932-1972)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

MOIM BLIŹNIM, 1962

linoryt na bibułce, 28,3 x 36,7 cm, sygnowany p.d. "JGielniak"
i pośrodku "linoryt 62"

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ex libris Henryk Jonek (1960)

niesygnowany
linoryt
7.9x3.8

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ex libris Mieczysława Wejmana (1966)

sygn. p.d.dat. l.d.
linoryt
5.5x3.5

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ex libris Danieli G. Gielniak (1965)

sygn. p.d.dat. l.d.
linoryt
6.1x4.6

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Linoryt
wym.: 200 x 260 mm
sygn. niebieska kredką p.d.: Józef Gielniak, śr.: linoryt 1959, l.d.: tytuł.
Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 7

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja I (W hołdzie dla V. van Gogha), 1958

Linoryt na bibule
wym.: 180 x 260 mm
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak; l.d.: tytuł; śr.d.: linoryt 58 r.
Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 3.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Przeciw chorobom, przed 1960

Linoryt
wym.: 403 x 202 mm
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak; l.d.: tytuł; śr.d.: linoryt 60 r.
Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, poz. 11.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Siemion

Linoryt form. 4,4x4,9 na ark. 14,2x10 cm, sygnowany odręcznie ołówkiem przez artystę pod kompozycją "lin. 65, J.Gielniak" (Stan bardzo dobry. Kompozycja niefiguratywna z wkomponowanym nazwiskiem "Siemion". Odbitka na cienkim papierze żeberkowym)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ex libris Jurek Panek (1964)

sygn. p.d.dat. l.d.
linoryt
6.7x4.5

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ex libris Józef Gielniak (1965)

sygn. p.d.dat. l.d.
linoryt
6.4x4.4

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ilustracja do Boskiej Komedii

niesygnowany
(impressit Henryk Płóciennik)
druk wypukły
20.7x13.8

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Ignacego Witza, 1965

linoryt;
w.: 50 x 36 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak. Stan zach.: b.dobry

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt;
wym.: 196 x 157 mm;
sygn. niebieska ołówkiem p.d.: J. Gielniak.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

IMPROWIZACJA DLA GRAŻYNKI, 1963/64

linoryt, papier,
20.2 x 27 cm
sygn. zieloną kredką pod ryc. l.: IMPROWIZACJA DLA GRAŻYNKI, śr.: linor. 1963/64, p.: Drogiemu Jurkowi - szczęśliwemu Tatusiowi! Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

EXLIBRIS

linoryt/bibuła,
7,5 x 4,5 cm (odbitka)
sygn. p.d.: `J.Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Maj czarodziejski - Bukowiec - Improwizacja V, 1959

linoryt/papier,
25 x 30,5 (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `J.Gielniak`, opis l.d.: `Maj czarodziejski - Bukowiec - Improwizacja V (dediee au dr S. Warszawski) linoryt 59 r.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja I, 1958

linoryt/papier,
27,5 x 19 (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: `J. Gielniak`, opis l.d.: `"Improwizacja" I (w hołdzie Vincentemu V Gogh.) linoryt 58 r.`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

SANATORIUM (WYSOKA ŁźKA), 1958

Linoryt, papier;
20,5 x 27,5 cm
Sygnowany p.d.: Józef Gielniak, p.d.: "SANATORIUM" (WYSOKA ŁźKA), śr.d.: gravure sur lino 1958

GIELNIAK Józef (1932-1972)

MOIM BLIŹNIM, 1962

linoryt na bibułce,
28,3 x 36,7 cm,
sygnowany p.d. "JGielniak" i pośrodku "linoryt 62"

GIELNIAK Józef (1932-1972)

IMPROWIZACJA-ELUKUBRACJA..., 1963

linoryt, bibułka
sygn. oł .pod ryc. l.: Improwizacja-Elukubracja, fantazyjna i Krotochwilna.., śr.: linoryt 1963, p.: Józef Gielniak
35 x 30 cm

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Wysoka Łąka - Sanatorium, 1958

linoryt, papier, 21 x 27,5 cm (w świetle passe-partout); opisany u dołu, sygn. p.d.: Józef Gielniak (ołówkiem)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium IV, 1959 r.

linoryt/papier, odcisk matrycy 20 x 26 cm
sygn. tyt. i dat. u dołu: "Sanatorium" IV linoryt 59 r. J. Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja III (Niepokoje lata), 1959 r.

linoryt/papier, 18,5 x 24,6 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `linoryt 59 J. Gielniak` oraz tytuł autorski

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium I (Neufmantiens), 1958 r.

linoryt/papier, 18 x 25 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `linoryt 58 J. Gielniak` oraz tytuł autorski

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Drzewo dla Dawskiego, 1962 r.

linoryt/papier, 46,5 x 38 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `linoryt 1962 r. Józef Gielniak` oraz dedykacja: `Stanisławowi Dawskiemu`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki V

linoryt/papier, 20,5 x 16,5 cm
sygnowany ołówkiem u dołu: `druga odbitka próbna dla Wicusia Józef Gielniak` oraz tytuł autorski

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt, bibuła, 33 x 44 cm (arkusz), 16,5 x 21 cm (odbitka)
opisana i sygn. u dołu: "Improvisation pour Grazynka" II gravure sur line 1965 4/20 Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium V, 1958

linoryt, bibuła, 45 x 65 cm (arkusz)
20 x 27 cm (odbitka)
opisana i sygn. u dołu : "SANATORIUM" V linoryt 1958 Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt/papier, 16,2 x 21 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `Improwizacja dla Grażynki III linoryt 1965 2/20 Kochanemu Wicusiowi Józef Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt/papier, 17 x 21,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `Improwizacja dla Grażynki II linoryt 1965 5/20 Józef Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja II, 1959 r.

linoryt/papier, 18 x 25 cm

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bukowiec I, 1957

linoryt, papier, 19 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J Gielniak (ołówkiem)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Kowary I, 1957

linoryt, papier,
19,5 x 24 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J Gielniak (ołówkiem);

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Ilustracja do Boskiej Komedii Dantego

Odbitka wykonana w 2005 r. przez Henryka PŁÓCIENNIKA (ur. 1933)
linoryt, papier, 24 x 17 (w świetle passe-partout);
u góry napis: IMPRESSIT HENRYK PŁÓCIENNIK 05;
u dołu napis: JÓZEF GIELNIAK DO "BOSKIEJ KOMEDII"

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Konary, 1957

linoryt, papier,
16,5 x 23 cm (odcisk płyty);
opisany u dołu: KONARY linoryt 1957 Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki VII, 1967

linoryt, bibuła, 51,8 x 35,5 cm (format bibuły);
sygn. p.d.; tytuł l.d.; napis pośrodku u dołu:
linoryt 1967 12/30 i dedykacja Adamowi Hoffmanowi

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja dla Grażynki IV, 1966

linoryt, papier,
26 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Kowary I, 1957

linoryt na bibule, wym.: 178 x 237, sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d.: Kowary I; śr.d.: Linoryt 57 r. Lit. St. Pasternak, Józef Gielniak, grafika, Wrocław 1968, poz. 10.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Moim bliźnim

linoryt, papier, 26,2 x 34 cm (odcisk matrycy);
sygn. p.d.: J. Gielniak (ołówkiem)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt, papier, 15,6 x 20,6 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Józef Gielniak (ołówkiem); l.d. : Improvisation pour
Grazynka III (ołówkiem); po środku: linogravure 14/20 1965 (ołówkiem)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Bukowiec naoczny dla synka, 1969 r.

linoryt/papier,
23 x 29 cm (w świetle passe partout)
sygnowany l. d.: `J.Gielniak`

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium (Wysoka Łąka), 1958 r.

linoryt/papier, 22 x 29,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem u dołu: `J. Gielniak 58 r`
oraz tytuł autorski

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Tadeusza Brzozowskiego, 1965

linoryt;
wymiary: 52 x 40 mm;
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak.
Stan zach.: b.dobry. Lit.: jw., il. s. 11

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Jerzego Panka, 1964

linoryt;
wymiary: 68 x 45 mm;
Stan zach.: b.dobry. Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, W-wa 1982, il. s. 7

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Zbigniewa Michniewicza; 1965

linoryt;
wymiary: 55 x 37 mm;
Stan zach.: b.dobry

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris dra med. Józefa Gardulskiego, 1966

linoryt;
wymiary: 75 x 45 mm;
sygn.
oł. p.d.: J. Gielniak; dołączone życzenia od artysty z 30 XII 1967.
Stan zach.: b.dobry

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Ignacego Witza, 1965

linoryt;
wymiary: 50 x 36 mm;
Stan zach.: b.dobry

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Jerzego Nowosielskiego, 1965

linoryt;
wymiary: 65 x 47 mm;
Stan zach.: b.dobry

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt, papier,
25,2 x 18,2 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d. ołówkiem: J. Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt, papier,
16,7 x 21 cm (w świetle passe-partout);

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt, papier,
20 x 15,5 cm (w świetle passe-partout);

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt, papier,
21,5 x 34 cm (w świetle passe-partout);

GIELNIAK Józef (1932-1972)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Zabawa (Festyn ludowy w Kowarach)

linoryt,
180 x 250 mm,
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, napis l.d.: Zabawa.Lit.: Lit.: St. Pasternak, Józef Gielniak, grafika, Wrocław 1968, poz. 1

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Kowary I, 1957

linoryt na bibule,
178 x 237,
sygn. oł. p.d.: J. Gielniak, l.d.: Kowary I; śr.d.: Linoryt 57 r.Lit.: St. Pasternak, Józef Gielniak, grafika, Wrocław 1968, poz. 10

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt,
358 x 276 mm,
sygn. oł. p.d.: Józef Gielniak ; l.d.: Stanisławowi K. Dawskiemu, śr.: linoryt 1962 r.Lit.: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, opis i il. kat. poz. 13

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja - Elukubracja fantazyjna i krotochwilna (dedykowana Andrew Stasikowi), 1963

linoryt, papier,
34,5 x 29 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J.Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Przeciw chorobom (1960)

sygnowany p.d. datowany śr.d.
linoryt
40x20

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Improwizacja III (Niepokoje Lata), 1954

linoryt, papier,
18,5 x 25 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: Józef Gielniak, w l. d.: Improwizacja III (Niepokoje Lata), śr. d.: linoryt 59 r.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Zbisława Michniewicza

drzeworyt, papier, 9,5 x 7 cm (w świetle passe-partout);
sygn. u dołu ołówkiem: Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Danieli Gielniak 1965

linoryt barwny, wym.: 61 x 46 mm,
sygn. oł. p.d., tech. i dat l.d.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium V 1958

linoryt, papier, 22 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p.d.: J. Gielniak, w l.d.: ŇSanatoriumÓ V, w śr. d. linoryt 58

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Andrzeja Ostrowskiego 1955,

linoryt, 120 x 90 mm, n/s.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Zespół trzech grafik

1. Ksiądz 1956
drzeworyt, papier, 20,4 x 12,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: JGielniak 56.

2. Autoportret
drzeworyt, papier, 26 x 17 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: J.Gielniak.

3. Drzewo dla Dawskiego
litografia, papier, 38,5 x 29,5 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Cztery teczki grafik i rysunków ze zbiorów Henryka Płóciennika

Bibl.: Józef Gielniak, Grafiki ze zbiorów Henryka Płóciennika, Leszka Rózgi i Władysława Śmigielskiego [katalog wystawy] BWA w Łodzi, Łódzkie Towarzystwo Przyjaciół Książki, Kwiecień-Maj 1973, Łódź 1973.
Irena Jakimowicz, 1 tablica kolorowa, 48 tablic i reprodukcji czarno-białych, W kręgu sztuki, Warszawa 1982.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Impowizacja dla Grażynki II, 1965

linoryt, papier,
16.4 x 21.5 cm
sygnowany oł. pod ryc. l.: "Improwizacja dla Grażynki" II., śr.: linoryt 1965. 12/20, p.: Józef Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Exlibris Andrzeja Ostrowskiego, 1955

linoryt, 120 x 90 mm, n/s.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

KONARY I, 1957

linoryt, 20 x 25,5 cm,
sygnowany l.d. "Konary I", po środku "linoryt 1957", p. d. "Józef Gielniak"

GIELNIAK Józef (1932-1972)

PRACE GRAFICZNE I RYSUNKI - KOLEKCJA HENRYKA PŁÓCIENNIKA

większa część dorobku artysty - 38 linorytów, 2 akwaforty i 3 rysunki w czterech oprawionych w płótno tekach.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

"IMPROWIZACJA DLA GRAŻYNKI VI" (wersja mała)

mezzotinta, 12 x 8,7 cm, sygnowana u dołu ołówkiem: "J.Gielniak"
Jedna z trzech mezzotint wykonanych przez artystę.
Wielka rzadkość ! Stan idealny.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Kolekcja Henryka Płóciennika

38 linorytów, 2 akwaforty i 3 rysunki Józefa Gielniaka umieszczone w 4 oprawionych w płótno tekach.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Mój czarodziejski Bukowiec - improwizacja V

litografia, papier,
23.9 x 29.9 cm
Sygn. oł. pod ryc. l.Mój czarodziejski "Bukowiec"! - improwizacja V. (dédiée au dr S. Warszewski, śr.linoryt 59 r., p.J. Gielniak

GIELNIAK Józef (1932-1972)

"Improwizacja I (W hołdzie V. van Gogh)", 1958

linoryt, 18 x 26 cm
reprodukowany: Irena Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, s.21

Inspiracji do tej grafiki dostarczył artyście obraz "Wrony nad polem pszenicy" - ostatnia praca Vincenta van Gogha.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Jesień w Bukowcu

linoryt,
23,2 x 30 cm
odbitka 59/60
sygnowany ołówkiem l.d.: "Jesień w Bukowcu", śr.d.: "linoryt 59/60", p.d.: "J. Gielniak"
reprodukowany: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, s. 33.

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Sanatorium VIII (Wysoka Łąka), 1967

linoryt barwny,
19,6 x 25 cm
sygnowany ołówkiem l.d.: "Sanat. VIII (Wysoka Łąka)", śr.d.: "lin 1967 odbitka próbna", p.d.: "Józef Gielniak"

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt barwny,
20 x 39,5 cm
reprodukowany: I. Jakimowicz, Józef Gielniak, Warszawa 1982, s. 39

GIELNIAK Józef (1932-1972)

Jesień w Bukowcu

linoryt,
23,2 x 30 cm
odbitka 59/60

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt barwny,
19,6 x 25 cm

GIELNIAK Józef (1932-1972)

linoryt barwny,
20 x 39,5 cm

liczba obiektów: 200