1 zł
2 600 000 zł

LILLE Ludwik (1897-1957)

Kąpiące się

ołówek/papier, 38,7 x 56,7 cm
sygnowany l.d.: 'L.Lille'

cena wywoławcza: Wykup abonament

LILLE Ludwik (1897-1957)

Kobiety

sangwina/papier, 16,7 x 23 cm
sygnowany p.d.: 'L.Lille'

LILLE Ludwik (1897-1957)

Postacie

węgiel/papier, 36,3 x 43,8 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Chór

węgiel, papier, 34,5 × 42,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: L.Lille

LILLE Ludwik (1897-1957)

Narodziny

olej, płótno, 57 × 70 cm w świetle ramy
na odwrociu napis: J.H.J [nieczytelnie] |1941 (?)

LILLE Ludwik (1897-1957)

Kobiety we wnętrzu, lata 50. XX w.

sangwina/papier, 31,4 x 40 cm
sygnowany l.d.: 'L. Lille'

LILLE Ludwik (1897-1957)

Akty męskie w pejzażu

akwarela/papier, 22,7 x 30,8 cm
sygnowany l.d.: 'L. Lille'

LILLE Ludwik (1897-1957)

Dyrygentka i kobiety

olej/płótno, 44 x 59 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Kobiety z dziećmi

olej/płótno, 45,5 x 53 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód, 1955 r.

kredka/papier, 36,5 x 54,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'L.Lille 55'

LILLE Ludwik (1897-1957)

Panna młoda

olej, płótno, 22,5 × 15 cm w świetle oprawy
sygn. l. d.: Lille
na odwrocie szkic malarski

LILLE Ludwik (1897-1957)

Kobiety przy kołysce

olej/płótno, 23,5 x 32,2 cm (w świetle oprawy)
na odwrociu olejny szkic pejzażowy

LILLE Ludwik (1897-1957)

Rodzina

kredka, papier, 30 x 43 cm, sygn. l.d.: L. Lille

LILLE Ludwik (1897-1957)

Toaleta panny młodej

olej/płótno, 60 x 47 cm
na krośnie malarskim nalepka z napisem: 'Art World Ltd.| 1964-1966 | Flushing, NY'

LILLE Ludwik (1897-1957)

Grupa dzieci, 1955 r.

węgiel, papier, 55 × 73,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: L.Lille 55

LILLE Ludwik (1897-1957)

Kobiety przy stole

olej/płótno, 26,5 x 40 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Panna młoda

olej/płótno, 18,5 x 22,5 cm

- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone

LILLE Ludwik (1897-1957)

Martwa natura z rzeźbionym popiersiem

olej, płótno, 44 x 54 cm w świetle ramy
na odwrocie szkic martwej natury

LILLE Ludwik (1897-1957)

Chór, 1945-1956

węgiel/papier, 34,5 x 42 cm
sygnowany p.d.: 'L. Lille'

LILLE Ludwik (1897-1957)

Postacie, 1945-1956

sangwina/papier, 32 x 47 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Tańczące, 1956 r.

węgiel, papier, 26 × 36 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. p. d.: L.Lille 56

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

LILLE Ludwik (1897-1957)

Grupa kobiet

węgiel, papier, 13,5 × 18,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: L.Lille

LILLE Ludwik (1897-1957)

Narodziny

olej/płyta, 57 x 70 cm
na odwrociu napis: 'J.H.J [nieczytelnie] | 1941 (?)'

LILLE Ludwik (1897-1957)

Portret rodzinny

olej/płótno, 53 x 61 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód, 1949 r.

kredka/papier, 47 x 61 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'LLille 949'

LILLE Ludwik (1897-1957)

Postacie

akwaforta, papier welinowy
14 x 21 cm (obraz), 32,5 x 42,5 cm (arkusz)
na przodzie: pieczęć podpisu: L.Lille i num. w ołówku: 40/45

LILLE Ludwik (1897-1957)

Kobiety wokół dziecięcego wózka

olej/płótno, 53,4 x 64 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Teka dwunastu akwafort, 1958 r.

akwaforta/papier, 33 x 43 cm (wymiar arkusza)
każda praca sygnowana faksymile artysty p.d.: 'L.Lille', opisana ołówkiem l.d.: '27/45'
Każda odbitka innego rozmiaru. Przedmowa w języku francuskim autorstwa Louisa Calevaerta-Bruna. Każda odbitka przełożona ochronną bibułką. Teka numer 27. Bez obwoluty.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód

olej/płótno, 45 x 61 cm

- aukcja Hotel Drouot, Paryż
- kolekcja prywatna, Nowy York

LILLE Ludwik (1897-1957)

Kobiety w chustach

ołówek/papier, 37 x 54 cm
sygnowany p.d.: 'L.Lille'

LILLE Ludwik (1897-1957)

CYNIE W WAZONIE

Olej, dykta; 46 x 33 cm
Ekspertyza Hanny Kotkowskiej
Pochodzenie: odziedziczone po autorze przez Hannę Gnoińską.

LILLE Ludwik (1897-1957)

MARTWA NATURA ZIELONĄ BUTELKĄ, DWIEMA MUSZLAMI I SOLNICZKĄ

Olej, płótno; 47 x 38 cm
Na odwrocie Głowa kobiety

LILLE Ludwik (1897-1957)

MALARZ PRZY SZTALUGACH I RODZINA PRZY STOLE

Olej, płótno; 26,5 x 35 cm
Na odwrocie szkic pejzażu

LILLE Ludwik (1897-1957)

SCENA DWORSKA

Olej, płótno; 19 x 27 cm
Sygnowany l.d.: L.Lille (sygnatura mało widoczna)
Na odwrocie Pejzaż
Ekspertyza Hanny Kotkowskiej

LILLE Ludwik (1897-1957)

RODZINA PRZY STOLE

Olej, płótno; 33 x 41 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

MARTWA NATURA Z MASKĄ

Olej, płótno; 46 x 38 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

MARTWA NATURA Z POPIERSIEM, lata 40. XX w.

Olej, płótno; 50 x 61 cm
Sygnowany p.d.: L Lille
Na odwrocie Akt półleżący, ok. 1937
Wystawiany, opisany: Ludwik Lille 1897-1957, Muzeum Narodowe Wrocław, Muzeum Narodowe Warszawa, 1985-86, kat. poz. 178
Ekspertyza Hanny Kotkowskiej

Dzieło o zawężonej,, prawie monochromatycznej koncepcji malarskiej. Jedna z najciekawszych realizacji spośród martwych natur Lillego.

LILLE Ludwik (1897-1957)

BEZ TYTUŁU

ołówek/papier, 32 x 39,5 cm
sygnowany p.d.: L. Lille

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód, 1955 r.

kredka/papier, 36,5 x 54,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `L.Lille 55`

LILLE Ludwik (1897-1957)

Rodzina

kredka/papier, 30 x 43 cm
sygnowany l.d.: `L.Lille`

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pejzaż z Robinson, ok. 1950

Akwarela, papier;
wym.: 24,7 x 17,4 cm;
sygn. tuszem l.d.: L. Lille. Na odwrocie dedykacja: Stefanom Mrożewskim / na pamiątkę / widok z ich okna / w [Plessis] Robinson / bardzo serdecznie / Ludwik Lille.

LILLE Ludwik (1897-1957)

DOUZE GRAVURES, Paris 1958

teka 12 akwafort, formaty różne na arkuszach papieru czerpanego
Arches (filigrany), 43 x 33 cm. K. 4, 12 tablic, k. 6. Opr. ppł., tekt., złocony napis na grzbiecie.
Z kolekcji Jerzego Ficowskiego.

Rzadkość antykwaryczna.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Trzy kobiety, 1955 r.

kredka/papier, 20,5 x 27 cm (w świetle passe-partout)

LILLE Ludwik (1897-1957)

Portret rodzinny

olej/płótno, 53 x 61 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Personnages

akwarela, papier
25 x 33,5 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Personnages

kredka, papier
38 x 47,5 cm
sygn. l.d.: L Lille

LILLE Ludwik (1897-1957)

Przy stole

olej, płótno; 22,5x27,5 cm;
sygn. p.d. L. Lille

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód, 1955 r.

kredka/papier, 36,5 x 54,5 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 3 000 - 4 000 zł

LILLE Ludwik (1897-1957)

Trzy kobiety w pokoju, 1955 r.

kredka/papier, 20,5 x 27 cm (w świetle passe - partout)

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

LILLE Ludwik (1897-1957)

Rodzina

kredka/papier, 30 x 43 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `L.Lille`

Estymacja: 2 500 - 3 500 zł

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód

olej/płótno, 45 x 61 cm (w świetle oprawy)

Pochodzenie: aukcja Hotel Drouot, Paryż; kolekcja prywatna New York

Estymacja 15 000 - 20 000 zł

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód, 1949 r.

kredka/papier, 46 x 61,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: `L. Lille 949`

Estymacja: 2 000 - 3 000 zł

LILLE Ludwik (1897-1957)

Postacie

węgiel, czarna kredka, papier;
36,5 x 52 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: L. Lille

LILLE Ludwik (1897-1957)

Zestaw dwóch prac na płótnie

PERSONNAGES
olej, płótno
33 x 40 cm
AUTOUR DU PIANO
olej, płótno
33 x 46 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

ENSEMBLE DE 8 OEUVRES SUR PAPIER

PERSONNAGES
akwarela, papier, 25 x 33 cm
LE CONCERT
sangwina, węgiel, papier, 20 x 27 cm
SCENE D`INTERIEUR
sangwina, papier, sygn. p.d.: "L.Lille", 29 x 36 cm
SCENE D`INTERIEUR
węgiel, papier, sygn. l.d.: "L.Lille", 39 x 48 cm
PERSONNAGES
węgiel, papier, sygn. p.d.: "L.Lille", 33 x 40 cm
PERSONNAGES AVEC ENFANTS
węgiel, papier, sygn. l.d.: "L.Lille", 45 x 58 cm
LE BANQUET
węgiel, papier, sygn i dat. p.d.: "L.Lille 46", 47 x 60 cm
SUR LA TERRASSE
węgiel, papier, sygn. l.d.: "L.Lille", 54 x 74 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

Głowy byków, przed 1939

ołówek, papier, 19,5 x 26,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Lille
na odwrocie stemple i napisy kolekcjonerskie

LILLE Ludwik (1897-1957)

Przy stole, ok. 1940

Olej, płótno;
65 x 81 cm
Sygn. p.d. L Lille
Na odwrocie napis: F. DUPRE/ 141 Faubourg St.Honore

Obraz posiada ekspertyzę prof. Jerzego Malinowskiego

LILLE Ludwik (1897-1957)

Prieuré (1955)

pastel, papier
39 x 60 cm
sygn. i dat. p.d.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pričre

olej, płótno
19 x 24 cm
sygn. p.d.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Głowy byków, przed 1939

ołówek, papier,
19,5 x 26,7 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: Lille

LILLE Ludwik (1897-1957)

10 RYSUNKÓW

1) POSTACIE, węgiel, czarna kredka/papier, 14,7 x 22,1 cm; 2) NA PLAŻY, kredka/papier, 12,9 x 20,7 cm; 3) 3) MARTWA NATURA, ołówek/papier, 14,9 x 19,9 cm, sygnowany p. g.: `Lille`; 4) KAPIĄCE SIĘ czarna kredka/papier, 12,9 x 19,9 cm; 5) TRZY KOBIETY NA PLAŻY, czarna kredka/papier, 13,1 x 21,1 cm; 6) EXODUS, kredka/papier, 14,7 x 22,1 cm; 7) OPŁAKIWANIE, kredka/papier, 16,1 x 13,6 cm; 8) POSTACIE NA PLAŻY I, kredka/papier, 12,8 x 20,9 cm; 9) POSTACIE NA PLAŻY II, czarna kredka/papier, 12,9 x 20,1 cm; 10) POSTACIE NA PLAŻY III, kredka/papier, 12,9 x 20,8 cm

LILLE Ludwik (1897-1957)

MARTWA NATURA Z CZAJNIKIEM I MANDARYNKAMI

akwarela/papier,
18 x 33 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. g.: `L. Lille`

LILLE Ludwik (1897-1957)

KOGUT

terakota,
wys.: 15 cm, wymiary podstawy - szer.: 13 cm, dł.: 12 cm
sygnowany na spodzie: `L. Lille`

LILLE Ludwik (1897-1957)

UCZTA WESELNA

olej/płótno,
22,5 x 30,5 cm (w świetle passe - partout)

LILLE Ludwik (1897-1957)

Trzewiki, buty i pantofle, ok. 1935

ołówek, papier;
wym.: 9,5 x 16,5 cm;
niesygn.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Głowy byków, przed 1939

ołówek, papier;
wym.: 20 x 27 cm;
sygn. p.g.: Lille.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Martwa natura kuchenna, przed 1939

ołówek, papier;
wym.: 21 x 15 cm;
na odwrocie podpis oł. Lille.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Postacie

ołówek, papier, wym.: 22,3 x 31,4 cm, n/s.
Na odwrocie znaki proweniencyjne.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Pochód

czarna kredka, papier, 47 x 60 cm (w świetle oprawy);
sygn. l.d.: L. Lille 949

LILLE Ludwik (1897-1957)

ŻÓŁTE KWIATY W DONICY

Olej, papier naklejony na sklejkę; 46,3 x 33,2 cm
Sygnowany szarym olejem p.d.: LL (...)

LILLE Ludwik (1897-1957)

KĄPIĄCY SIĘ I [duży]

Olej, płótno; 46 x 61,2 cm
Nie sygnowany

LILLE Ludwik (1897-1957)

KĄPIĄCY SIĘ II [mały]

Olej, płótno; 32,8 x 45,8 cm
Nie sygnowany

LILLE Ludwik (1897-1957)

"12 AKWAFORT" ("DOUZE GRAVURES"), 1958

akwaforty, 33 x 43 cm + k.4 (tekst), w tece i tekturowym futerale, sygnowane p.d. "L.Lille" (facsimile podpisu artysty) i l.d. "20/45"

LILLE Ludwik (1897-1957)

Scena we wnętrzu

olej, płótno, 27 x 35
sygn. l. d.: L. Lille ; na odwrociu szkic olejny portretu kobiecego.

LILLE Ludwik (1897-1957)

12 grafik Ludwika Lille,

Paryż, 1958
akwaforty, 33 x 43 cm (rozmiar planszy) + k.4 (tekst); opr. ppł. złoc. w tekt. futerale
sygnowane p.d.: "L. Lille" (faksysmile) oraz l.d.: "20/45"
Album 12 plansz graficznych wydany w 45 egzemplarzach, rok po śmierci artysty, staraniem grupy jego przyjaciół w Paryżu.

LILLE Ludwik (1897-1957)

Przy stole

olej, płótno
65 x 81 cm

liczba obiektów: 76