1 zł
2 600 000 zł

ŁAPIŃSKI Tadeusz (1928 Rawa Mazowiecka - 2016 Floryda)

Malarstwo materii, 1959

olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;

cena wywoławcza: Wykup abonament

Figura osiowa, ok. 1958

olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI.
Lit.: Tadeusz Łapiński. Przestrzeń nieskończona, [katalog wystawy monograficznej], Gliwice 2007, s. 16.

"Birth of Dinosaur", 1971 r.

litografia barwna/papier, 75 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Color litograph 50/32 Birth of Dinosaur T.Łapiński 71'

Kompozycja z cyklu Malarstwo materii

technika własna/płótno, 76 x 45,5 cm
sygnowany p.d.: 'T ŁAPIŃSKI'

Figura

olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: T. Łapiński.

Bez tytułu, 1962 r.

akwarela/papier, 29.50 x 43 cm,
oprawiony, na odwrociu dedykacja: Anusi Tadłapiński 62 kraków

olej, płótno, 76 x 50 cm
sygnowany p.d.: T. Łapiński

Figura osiowa, ok. 1958

olej, płótno; 76 x 61 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI.

Bez tytułu, lata 50/60. XX w.

olej/płótno, 91,5 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'T. ŁAPIŃSKI'

Radiations, 1971 r.

litografia barwna/papier, 76,3 x 56,4 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'T. Łapiński 71', opisany śr.d.: 'Radiations' oraz l.d.: 'artist's proof color litograph'

Equatible, 1993 r.

litografia barwna/papier, 76 x 56,7 cm
sygnowany p.d.: 'T. Łapiński 93', opisany śr.d.: 'Equatible' oraz opisany l.d.: '3/4'

Malarstwo materii, 1959

olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59;
reprodukowany: Tadeusz Łapiński. Przestrzeń Nieskończona, Gliwice 2007, s. 27.

Nostalgy, 2006 r.

technika mieszana/papier, 27,5 x 20,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T.Łapiński R 06', opisany l.d.: 'A/P NOSTALGY'

Kompozycja, przed 1962 r.

akwarela, tusz, papier, 30 × 42 cm
na odwrocie szkice i dedykacja z 1962 roku

Bez tytułu, około 1959 r.

olej, żywica/płótno, 92 x 62 cm
sygnowany l.d.: 'T. ŁAPIŃSKI'

Bez tytułu, 1962 r.

akwarela/papier, 29.50 x 43 cm, oprawiony, na odwrociu dedykacja: 'Anusi Tadłapiński 62 kraków'

- Galeria ARTEMIS, Kraków, 2015
- indywidualna wystawa "Łapiński sztuka uniwersalna" w Muzeum
Narodowym w Krakowie, listopad 2014 - marzec 2015

*opłata droit de suite

Kompozycja (1965)

sygn. dat. p.d.
technika własna, płótno
90x60 cm

Malarstwo materii

sygn. p.d.
technika własna, płótno
88x58 cm

Kompozycja , 1959 r.

olej, technika mieszana/płyta, 99,5 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'T. ŁAPIŃSKI 59'
(wymiary w świetle oprawy)

sygn. p.d.
technika własna, płótno
90x60 cm

Kompozycja, 1965

technika własna/płótno, 90 x 60 cm
sygn. p.d.: T. ŁAPIŃSKI 65

Kompozycja, 1965

sygn. p.d.: T. ŁAPIŃSKI 65

KLUB PŁETWONURKÓW I, 1959

Litografia barwna, papier; 69 x 49 cm (arkusz)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: litografia kolorowa 3/12 klub płetwonurków I T.Łapiński 1959
Pochodzenie: zbiory Mateusza Grabowskiego

Teatr Groteska, 1957 r.

litografia, 53 x 65 cm, 1957 r.,
sygn. l.d.litograph.3/12, śr.d. Teatr Groteska, p.d.: T Łapiński 1957

Perpetual mobile

litografa barwna, 110 x 67 cm,
sygn.p.d. Tad Łapiński 12, l.d.colour litograph 19/20, śr. Perpetual mobile

Publikowany: Tadeusz Łapiński, Przestrzeń nieskończona, retrospektywa twórczości z lat 1953-2003, Galeria Sztuki Współczesnej ESTA, Gliwice 2007, s.87

Wspaniały Manhattan, 1964

litografia, papier; 62,5 x 77 cm (wymiar arkusza);
49 x 64,5 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis na dole: 5/8 colorlitho MANHATTAN THE GREAT TadŁapiński 64

Malarstwo materii, 1959

olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59

Lihonfleur, 1965

litografia, papier; 61 x 80,5 cm (wymiar arkusza);
50 x 71 cm (wymiar kompozycji);
sygn., dat. i opis na dole: litografia kolorowa LIHONFLEUR TadŁapiński 65

Wspaniały Manhattan, 1964

Miasto

olej, płótno
41 x 51 cm
sygn. l. d.: T. ŁAPIŃSKI

Tepper Gallery, Nowy Jork

olej, płótno
76 x 50 cm
sygn. p. d: T. Łapiński

Bez tytułu, 1956 r.

olej, płótno, 66,5 × 78 cm
sygn. i dat. p. d.: T.Łapiński 56

Wystawiany i reprodukowany:
Tadeusz Łapiński - Przestrzeń nieskończona - Infinite Space. Retrospektywa twórczości z lat 1953-2003, 4 VII 2007-30 IX 2007, Muzeum Wychodźstwa Polskiego im. Paderewskiego, Łazienki Królewskie - Podchorążówka w Warszawie oraz w Galerii Sztuki Współczesnej ESTA w Gliwicach (album towarzyszący wystawie, ilustr. na stronie 11

Nostalgy, 2006 r.

sygnowany i datowany p.d.: `T.Łapiński R 06`, opis l.d.: `A/P NOSTALGY`

Wizja Zatoki Manhattanu

litografia barwna, papier; 49,5 x 71 cm (odcisk płyty);
sygn. ołówkiem p. d.: T. Łapinski; napis u dołu pod kompozycją
śr. d.: WIZJA ZATOKI MANHATTANU; napis l. d.: PRINT PROOF

akwarela, gwasz/papier, 30 x 37 cm (w świetle passe-partout)

Spiritual dimensions, 2001

technika mieszana, papier; 75, 5 x 56,5 cm;
opisany u dołu: SPIRITUAL
DIMENSIONS (...) 2001?

FIGURA VII, 1959

Litografia barwna, papier; 61,5 x 49,5 cm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: 2/6 Figura VII tad łapiński 1959

Kompozycja (1962)

sygn. dat. na odwrociu (dedykacja)
technika mieszana, papier
30x42 cm

Wizja Zatoki Manhattanu

litografia barwna, papier;
49,5 x 71 cm (odcisk płyty);
sygn. ołówkiem p. d.: T. Łapinski; napis u dołu pod kompozycją śr. d.: WIZJA ZATOKI MANHATTANU; napis l. d.: PRINT PROOF

Kompozycja (1957)

sygn. dat. p.d.
technika własna, płótno
91x60

Kompozycja geometryczna, 1956

olej, płótno;
65,5 x 80,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Ł. 56

Spiritual dimensions, 2001

technika mieszana, papier;
75, 5 x 56,5 cm;
opisany u dołu: SPIRITUAL DIMENSIONS (...) 2001?

Kompozycja geometryczna, 1956

olej, płótno; 65,5 x 80,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Ł. 56

Kompozycja geometryczna, 1956

olej, płótno;
65,5 x 80,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: T.Ł. 56

Malarstwo materii, 1959

olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59

Kompozycja (1957)

sygn. dat. l.d.
technika własna
90.5x60.5 cm

Malarstwo materii

sygn. p.d.
technika własna, płótno
90x60 cm

Malarstwo materii (1960)

sygn. dat. p.d.
technika własna, płótno
75x65.5 cm

Suspense, 2001 r.

litografia barwna/papier, 76 x 56,5 cm
opisana, sygnowana i datowana ołówkiem u dołu: `A/P SUSPENSE T. Łapiński 2001`

Estymacja: 1 800 - 2 600 zł

Wisła, 1958 r.

litografia/papier, 38,5 x 49 cm
sygnowana i datowana ołówkiem u dołu: `1/100 "Wisła" T.Łapiński 58`

Estymacja: 1 500 - 2 000 zł

Nostalgy , 2006 r.

technika mieszana/papier, 27,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowana i datowana p.d.: `T.Łapiński R 06`, opis l.d.: ` A/P NOSTALGY`

Estymacja: 1 500 - 2 500

Space butterfly, 1996 r.

litografia barwna/papier, 75,5 x 56,5 cm
opisana, sygnowana i datowana ołówkiem u dołu: `A/P SPACE BUTTERFLY T. Łapiński 96`

Estymacja: 1 800 - 2 500

Malarstwo materii, 1960

olej, płótno;
75 x 65 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 60;
na odwrocie napisy (nieczytelne)

Malarstwo materii

olej, płótno;
73,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI

Malarstwo materii

olej, płótno;
73,5 x 60 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI

Malarstwo materii, 1959

olej, płótno,
100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59

Malarstwo materii (1957)

sygn. dat. p.d.
technika własna, płótno
90x60

Malarstwo materii

olej, płótno;
88 x 58 cm;
sygn. p. d.: T. Łapiński

Victorius, 2004 r.

litografia barwna/papier, 73 x 49 cm (arkusz)
sygnowana i opisana u dołu: `A/P VICTORIOUS T.Łapiński `04`

Estymacja: 2 000 - 3 000

Malarstwo materii

sygn. p.d.
olej, płótno
88.5x58.5

Malarstwo materii, 1959

olej, płótno,
100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59

Wawel, 1955

litografia na jasnozielonej tincie,
35 x 24,5 cm
sygn. oł .p.d.: T. Łapiński 1955; l.d.: Litografia Wawel

Malarstwo materii, 1959

olej, płótno, 100,5 x 69 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59

Kwiat , 1965 R.

litografia/papier,
75 x 54 cm
sygnowany i datowany p. d.: `TadŁapiński 65`,, l. d.: `24/80`

Estymacja: 1 200 - 2 000 zł

Bez tytułu, 1960

lej, płótno,
60 x 50 cm;
sygn. p. d.: T.ŁAPIŃSKI 60

Barki

litografia barwna/papier, 82 x 58 cm (arkusz), 71 x 50 cm (odbitka)
sygnowany p.d.: T. Łpaiński, śr. d.: `BARKI`, l.d.: `litokolor`

WIZJA ZATOKI MANHATTANU

litografia barwna/papier,
59 x 80 cm (arkusz), 50 x 70 cm (odbitka)
opisany ołówkiem u dołu, sygnowany p. d.: `T. Łapiński`

Triboro Bridge, 1964 r.

litografia barwna/papier,
60 x 80 cm (arkusz) 50 x 70 cm (odbitka)
sygnowany, datowany p. d. oraz opisany ołówkiem u dołu

Bez tytułu, 1958

gwasz, papier , 70 x 50 cm;
sygn. l. d.: T. ŁAPINSKI

Figura osiowa, ok. 1961 r.

olej/płótno,
39,5 x 29,5 cm
sygn. p.d.: `T Łapiński`

Bez tytułu, 1958

gwasz, papier ,
70 x 50 cm;
sygn. l. d.: T. ŁAPINSKI

Figura osiowa, z cyklu Malarstwo materii

olej, płótno,
61 x 50 cm;
sygn. p. d.:: T. ŁAPINSKI

PAŁAC STASZICA, lata 50-te XX w.

litografia, 42 x 28 cm
sygnowana ołówkiem p.d. "Tad. Łapiński 195."
[ostatnia cyfra daty nieczytelna]; u dołu pośrodku tytuł pracy, po lewej - technika.

Travelers, 1963 r.

litografia barwna/papier,
67 x 51 cm (w świetle passe-partout)
sygn. i dat. p.d.: `T. Łapiński 63`, nr l.d.:`4/30`

Barki

litografia, papier, 82 x 50 cm (arkusz);
sygn. p. d.: TadŁapiński;
opisany l. d.: Litografia i śr. d.: BARKI

Myriad of worlds, 1974

litografia barwna, papier, 105 x 68 cm;
opisany i sygn. u dołu ołówkiem: color litograph 3/5 MYRIAD OF WORLDS Tad Łapiński 74

Zestaw 9 prac

litografia barwna, papier, ok. 64 x 80 cm;
sygn. p. d.: Ta Łapiński; l.d.: nazwa techniki, śr. d.: tytuł;
Jedna praca uszkodzona.

FIGURA OSIOWA - Z CYKLU `MALARSTWO MATERII`

olej/płótno
92 x 62 cm
sygn. l.d.: `T.ŁAPIŃSKI`

olej, płótno, 61 x 50 cm;
sygn. p. d.:: T. ŁAPINSKI

olej, płótno
61 x 50 cm;
sygn. p. d.:: T. ŁAPINSKI

Orkiestra Cyrkowa, 1955/56

litografia, papier
31 x 43 cm (w świetle oprawy);
opisana u dołu: l. d.: litografia (ołówkiem) śr. d.: Orkiestra Cyrkowa (ołówkiem);
sygn. i dat. p. d.: T. Łapiński 55/56 (ołówkiem)

Kompozycja, 1959

olej, płótno,
69,5 x 39,5 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 59

WARSZAWSKIE FRAGMENTY, 1955

olej, płótno,
66 x 82 cm
sygnowany p.d.: T ŁAPIŃSKI
Na odwrocie na płótnie napis autorski: T.ŁAPIŃSKI oraz kwit na 196

Flowerling Eye, 1972

litografia barwna/papier, 106,5 x 67 cm (arkusz),
100 x 60 (odbitka)
sygn. i dat. p.d.: `T. Łapiński 72`
opisana l.d.: `Color lithography 18/20 / Flowerling Eye`

Figura osiowa

olej, płótno,
92 x 46 cm;
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI

BEZ TYTUŁU, 1956

olej, płótno
66.5 x 78 cm
sygnowany p.d.: T.Łapiński 56

Kompozycja, 1959 r.

gwasz/papier,
71 x 91 cm (w świetle passe-partout)
sygn. u dołu: `A. ŁAPIŃSKI`

Figura osiowa

olej, płótno, 92 x 46 cm
sygn. p. d.: T. ŁAPIŃSKI

Figura osiowa, 1958 - 60 r.

olej/płótno, 87 x 66 cm
sygn. p. d.: `TŁ.`

Firebird, 1969 r.

litografia barwna/papier, odcisk matrycy 65 x 45 cm
sygn. p. d.: `Łapiński 69` opisana l. d.: `lito 3/5`
grafika reprodukowana w katalogu wystawy monograficznej "Tadeusz Łapiński - Przestrzeń nieskończona. Retrospektywa twórczości z lat 1953 - 2003", Galeria Sztuki Współczesnej ESTA, Gliwice, 2007, s. 68.

Malarstwo materii, 1958

olej, płótno, 51 x 40 cm; sygn. p.d.: T. Łapiński

Myriad of Worlds, 1974

litografia barwna, papier,
101 x 62,5 cm (odcisk kamienia);
opisany u dołu: Color litograph 3/5 MYRIAD OF WORLDS TadŁapiński` 74

Myriad of Worlds, 1974

litografia barwna, papier,

Magic Eyes, 1970

litografia barwna, papier,
76 x 56,5 cm (arkusz);
opisany ołówkiem u dołu: color litograph proof Magic Eyes TadŁapiński 70

Lunar Gems, 1975

litografia barwna, papier czerpany,
76 x 56 cm (arkusz);
opisany ołówkiem u dołu: color litograph artist proof LUNAR GEMS Tadeusz Łapiński 75

Blossom III, 2003

technika własna, papier, 39 x 26 cm (odcisk płyty);
sygn. i dat. p.d.: TŁapiński 03

ETERIAL PRESENCE, 1999

litografia barwna, (technika własna),
39 x 30 cm.
Odbitka artysty, sygnowana i datowana ołówkiem "TadŁapiński `99"; u dołu, pośrodku (ręcznie) tytuł pracy

Obraz strukturalny ok. 1959/60

olej, płótno, collage, 76 x 56 cm;
sygn. u dołu: T. ŁAPIŃSKI

Obraz strukturalny 1957

olej, płótno, collage, 90 x 60 cm;
sygn. i dat. p. d.: T. ŁAPIŃSKI 57

Świat cyrku 1954

litografia, papier, 53 x 71,5 cm;
śr. d.: ŚWIAT CYRKU, sygn. i dat. p. d.: T. Łapiński 1954

Obraz strukturalny, 1958

olej, collage, płótno, 81 x 65 cm; sygn. i dat. p. d.: T.Ł.58

liczba obiektów: 101