1 zł
2 600 000 zł

MIERZEJEWSKI Andrzej (1915 - 1982)

Portret brata-malarza Jerzego Mierzejewskiego, 1980

pastel, papier; 50,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. piórkiem na odwrocie p.d. "Andrzej Mierzejewski 1980".
Z pracowni artysty.

cena wywoławcza: Wykup abonament

RODZINA, 1980

olej na płótnie, 73 x 100 cm, na odwrocie numer katalogu pracownianego artysty: "340".
Z pracowni artysty.

Wystawiany i reprodukowany m.in.:
- Andrzej Mierzejewski. Stale i uporczywie, Warszawa 2013 Galeria Domu Artysty Plastyka, s. 143 (podpisany jako Kompozycja).
- Andrzej Mierzejewski - Malarstwo z lat 1951-1981, Warszawa 2005 Galeria Art NEW media.

GŁOWY, 1979

olej na płótnie, 81 x 65 cm,
na odwrocie numer katalogu pracownianego artysty: "345".

Z pracowni artysty.

Reprodukowany w katalogu wystawy: Andrzej Mierzejewski. Stale i uporczywie, Warszawa 2013 Galeria Domu Artysty Plastyka, s. 139 (w katalogu błędnie datowany na 1981 r.).

Odpoczynek

czarna kredka, papier, 99,5 × 69 cm w świetle oprawy

Kolekcja żony artysty - Aleksandry
Mierzejewskiej

Przy stole

pastel, papier, 99,5 × 69 cm w świetle oprawy

Kolekcja żony artysty - Aleksandry Mierzejewskiej

PORTRET BRATA - malarza JERZEGO MIERZEJEWSKIEGO, 1980

pastel na papierze, 50,5 x 45,5 cm,
sygnowany i datowany piórkiem na odwrocie p.d. "Andrzej Mierzejewski 1980".
Z pracowni artysty.

ODPOCZYNEK, l. 50. XX w.

węgiel, 70 x 100 cm
Z pracowni artysty.

DZIEWCZYNA PRZY STOLE, l. 60. XX w.

pastel, 70 x 100 cm
Z pracowni artysty.

RODZINA, 1980

olej na płótnie, 73 x 100 cm,
na odwrocie numer katalogu pracownianego artysty: "340".
Z pracowni artysty.

GŁOWY, 1979

olej na płótnie, 81 x 65 cm,
Z pracowni artysty.

Reprodukowany w katalogu wystawy: Andrzej Mierzejewski. Stale i uporczywie, Warszawa 2013 Galeria Domu Artysty Plastyka, s. 139 (w katalogu błędnie datowany na 1981 r.)

MARTWA NATURA z PĘDZLAMI, 1950

olej na płótnie, 68 x 53 cm,
na odwrocie, na krośnie "Andrzej MIERZEJEWSKI 1950" oraz na płótnie "389" (numer w katalogu pracownianym artysty).
Z pracowni artysty.

olej na płótnie, 68 x 53 cm, na odwrocie, na krośnie "ANDRZEJ MIERZEJEWSKI 1950” oraz na płótnie "389” (numer w katalogu pracownianym artysty)
Z posiadania rodziny, z pracowni artysty.

PEJZAŻ ZE SZLEMBARKU, 1946-1948

olej na płótnie, 55,5 x 73 cm,
na odwrocie: "386" - numer w katalogu pracownianym artysty oraz napis na blejtramie: "Andrzej Mierzejewski 1946-1948"
Obraz z pracowni artysty.

olej na płótnie, 55,5 x 73 cm, na odwrocie: "386" - numer
w katalogu pracownianym artysty oraz napis na blejtramie: "Andrzej Mierzejewski 1946-1948"
Obraz z pracowni artysty.

PEJZAŻ z PIOTROWIC, 1940

olej na płótnie, 52 x 91,5 cm,
na odwrocie, na krośnie napis:
"ANDRZEJ MIERZEJEWSKI 1940",
na płótnie "5" (numer w katalogu pracownianym artysty).
Z pracowni artysty.

Jeden z najwcześniejszych zachowanych obrazów Andrzeja Mierzejewskiego.

MARTWA NATURA Z BUTELKĄ, 1952

olej na płótnie, 64,5 x 92 cm,
sygnowany i datowany na krośnie "ANDRZEJ MIERZEJEWSKI 1952". Na płótnie nr "32" i wymiary obrazu.
Z pracowni artysty. Obraz do niewielkiej konserwacji.

MUZY (Moja pracownia), 1969

olej na płótnie, 70 x 96 cm,
sygnowany i datowany na krośnie "ANDRZEJ MIERZEJEWSKI 1969"; na płótnie nr "162" - w katalogu pracownianym dzieł artysty nr 162.
Z pracowni artysty.

PEJZAŻ, 1949/1950

olej na płótnie,
50 x 61 cm,
sygnowany i datowany na krośnie "ANDRZEJ MIERZEJEWSKI 1949-1950";
na płótnie nr "394"; w katalogu pracownianym dzieł artysty nr 394.
Z pracowni artysty.

ZEGAR, 1967

olej na płótnie,
81 x 103 cm,
sygnowany i datowany na krośnie "ANDRZEJ MIERZEJEWSKI 1967";
na płótnie nr "121"; w katalogu pracownianym dzieł artysty nr 121.
Z pracowni artysty.
Wystawiany i reprodukowany: Andrzej Mierzejewski. Stale i uporczywie. Wystawa w Galerii Domu Artysty Plastyka w Warszawie, luty 2013; w katalogu reprodukcja na s. 141.
Tytuł wystawy nawiązuje do słów artysty: "Obrazy powinny umieć mówić same za siebie. Powinny walczyć o swój byt - i to nie tylko teraz, lecz stale i uporczywie dojrzewać w czasie".

MARTWA NATURA z KSIĘGĄ, 1955

olej na płótnie,
49 x 65 cm,
sygnowany dwukrotnie na krośnie: "ANDRZEJ MIERZEJEWSKI" i "ANDRZEJ MIERZEJEWSKI 1955"; na płótnie nr "335"; w katalogu pracownianym dzieł artysty nr 335.
Z pracowni artysty.

Wędrowcy, 1974 r.

olej/płótno, 135 x 99,5 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Andrzej Mierzejewski | 1974`
opisany na odwrociu, na blejtramie: `ANDRZEJ MIERZEJEWSKI 1974`

- Warszawa, Galeria Domu Artysty Plastyka, ZPAP Okręg Warszawski, 11-18.02.2013

Literatura:
- Andrzej Mierzejewski: Stale i uporczywie, katalog wystawy, [red.] Magdalena Sołtys, Warszawa 2013, s. 105 (reprodukcja).

Estymacja: 8 000 - 12 000 zł

Bez tytułu, 1980 r.

pastel/papier, 49 x 69 cm (w świetle passe-partout)

ze spuścizny po artyście

Estymacja: 1 500 - 2 500 zł

KOMPOZYCJA, 1960, nr 41

olej na płótnie, 76 x 99 cm,
na krośnie ręką autora: "Andrzej Mierzejewski 1960 nr 41" (stary numer katalogu autorskiego) oraz na odwrocie płótna numer katalogu rodzinnego "61"
Obraz wystawiany w Muzeum Narodowym w Warszawie w 2005 roku, na wspólnej wystawie Jacka, Jerzego i Andrzeja Mierzejewskich.

Z pracowni artysty.

POCHÓD, 1959

Olej, płótno; 58 x 76 cm
Sygnowany na odwrocie: A.Mierzejewski 9 1959r.

KOMPOZYCJA, 1960, nr 41

olej na płótnie, 76 x 99 cm,
Z pracowni artysty.

KOMPOZYCJA, 1960, nr 41

olej na płótnie,
76 x 99 cm,
Z pracowni artysty.

KOMPOZYCJA, 1961, nr 76

olej na płótnie,
160 x 130,5 cm,
na odwrocie nr 76 (katalog rodzinny), sygnowany na krośnie "Andrzej Mierzejewski 1961"
Z pracowni artysty.
Wybitny przykład malarstwa materii lat 60-tych.

"CZŁOWIEK ZA BURTĄ", 1962

olej na płótnie,
93 x 69,5 cm,
sygnowany p.d. "AMierzejewski Warszawa 62.", na odwrocie numer katalogu rodzinnego ,,80``; na krośnie nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie oraz napis autorski "Andrzej Mierzejewski 1962".
Z pracowni artysty.

MARTWA NATURA Z SOSNOWYMI SZYSZKAMI, 1950

olej na płótnie,
74 x 57 cm,
na odwrocie numer "388" katalogu rodzinnego dzieł artysty.
Z pracowni malarza.

KOMPOZYCJA, 1960, nr 41

olej na płótnie,
76 x 99 cm,

KOMPOZYCJA, 1960, nr 49.

olej na płótnie,
58 x 77 cm,
sygnowany na krośnie: "Andrzej Mierzejewski r. 1960 nr 49" (stary numer katalogu autorskiego). Na odwrocie płótna numer katalogu rodzinnego "80"
Z pracowni artysty

KOMPOZYCJA, 1959

olej na płótnie,
73 x 60 cm,
sygnowany u dołu: "Andrzej Mierzejewski 1959", na krośnie autorski napis oraz na płótnie numer katalogu rodzinnego "51"
Z pracowni artysty.

KOMPOZYCJA, 1959

Olej, płótno;
80 x 100 cm
Na krosnach napis czarną farbą olejną: A. MIERZEJEWSKI 1959

KOMPOZYCJA, 1959

Olej, płótno;
80 x 100 cm

Widok ze Szlembarka

olej, płótno, 76 x 97,5 cm;
sygn. p. d.: Andrzej Mierzejewski.

KOMPOZYCJA, 1959

Olej, płótno; 80 x 100 cm

Martwa natura w błękitach, 1943 r.

olej/płótno, 66,8 x 53,3 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Andrzej Mierzejewski | 1943`

Martwa natura z owocami

olej, płótno, 47 x 57 cm;
sygn. l.d.: Andrzej Mierzejewski / 1943

Twarze, 1960

olej, płótno, 54 x 68 cm;
napis na blejtramie: A. Mierzejewski, 1960.11;
drobne odpryski malatury

Martwa natura z owocami

olej, płótno, 47 x 57 cm;

Twarze, 1960

olej, płótno, 54 x 68 cm;
napis na blejtramie: A. MIERZEJEWSKI 1960.11.

BRZYDKA KURTYZANA, 1962

Olej, płótno naklejone na tekturę 46 x 55 cm
Sygnowany: A. MIERZEJEWSKI
Na odwrocie napis ręką artysty No. 2263 | A. Mierzejewski | 1962 | Le courtisan grotesque | oraz stempel francuskiej firmy ramiarskiej

Pejzaż, 1959

olej, płótno, 58 x 76 cm;
sygn. i dat. na odwrocie na blejtramie: A. Mierzejewski 1959

liczba obiektów: 43