1 zł
2 600 000 zł

PARTUM Ewa (ur. 1945)

New horizon is a wave

1972/2014
wydruk pigmentowy, papier
21 x 29 cm
sygn. na przodzie
sygn., dat. na odwrociu: Ewa Partum 1972/2014
ed. 4/5
oprawa: czarna, drewniana rama, szkło

cena wywoławcza: Wykup abonament

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Conceptual Exercises, 1972

fotografia, 30 x 40 cm, edycja 1/6 + 1AP, wydruk z 1997,
certyfikat na odwrocie

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Z cyklu: Samoidentyfikacja, 1980/1989 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 36 x 49 cm (arkusz)sygnowany i datowany ołówkiem p.d: 'Ewa Partum 1980/1989'
inny egzemplarz w kolekcji:
- Dolnośląskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, Wrocław
- "Uwikłane w płeć" Joanny i Krzysztofa Madelskich

PARTUM Ewa (ur. 1945)

"Romantik play", 1989 r.

technika własna/płótno, 81 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Ewa Partum 1989'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu, na krośnie: 'Partum / F. CHOPIN / ROMANTIK PLAY INSTALLATION 1989'

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Partytury (Partituren), 1984 r.

kolaż, technika własna/papier, 70 x 50 cm (wymiary jednej pracy)
każda z części sygnowana i datowana u dołu: ‘Ewa Partum 84’
seria składa się z 5 części

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Contemplating Love, 2000 r.

czarny letraset, czerwona szminka/płótno, 50 x 50 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Ewa Partum 2000'
unikat

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Z cyklu: Samoidentyfikacja, 1980/1989

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 40 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Ewa Partum 1980/89'
inna egzemplarz w kolekcji:

PARTUM Ewa (ur. 1945)

"Change - My problem is a problem of a woman", 1979 r.

C-Print/płyta aluminiowa, papier fotograficzny, 120 x 88 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu flamastrem: 'Ewa Partum 1979/2005 ed. 2/5 + AP'
na odwrociu nalepka fundacji Artum oraz nalepka wystawowa z Museum of Contemporary Art w Los Angeles z opisem w języku angielskim
Jedyna praca w tym formacie
Obiekt w kolekcji "Uwikłane w płeć" Joanny i Krzysztofa Madelskich

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Plakat "Change - Mój problem jest problemem kobiety", 1974/1978 r.

offset/papier, 69,5 x 49,7 cm
sygnowany i datowany p.d: 'Ewa Partum 74/78' oraz opisany ołówkiem l.d.: '4/10'
Jeden z ostatnich oryginalnych plakatów "Change - Mój problem jest problemem kobiety".
Obiekt w kolekcji The Museum of Modern Art w Nowym Jorku oraz w kolekcji "Uwikłane w płeć" Joanny i Krzysztofa Madelskich

PARTUM Ewa (ur. 1945)

"Change - Mój problem jest problemem kobiety" , 1978 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 70,2 x 50,1 cm
sygnowany i datowany flamastrem p.d.: 'Ewa Partum 1978'
opisany na odwrociu ołówkiem: 'edycja 2/5 + 2AP'

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Katastrofa małżeńska

1987
Fotografia, papier 50 x 70 cm; w oprawie (drewniana rama, szkło)
Sygn., dat. i tytuł na odwrocie; sygn. i dat. na przodzie
Edycja: 2/5 + 2AP

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Samoidentyfikacja, 1980 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 35 x 46,5 cm (w świetle passe-partout), sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'samoidentyfikacja | 1/5 + 2 ap | E Partum 1980',
istnieje tylko jedna i dotąd jedyna odbitka tej fotografii z założonej przez autorkę edycji 5 + 2 AP.
praca nie znajduje sie w żadnych zbiorach, ponieważ Ewa Partum nie zdecydowała się na włączenie tej fotografii do swojego cyklu wystawowego ze względu na zbyt erotyczny wydźwięk sytuacji

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Self-identification, 1980

gelatin silver print on Baryta paper, 35 x 46.5 cm (dimensions without frame)
signed, dated and described on the reverse: 'samoidentyfikacja | 1/5 + 2 ap | E Partum 1980'

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Samoidentyfikacja, 1980 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa, vintage print/papier barytowy, 30 x 40 cm
Istnieje tylko jedna i dotąd jedyna odbitka tej fotografii z założonej przez autorkę edycji 5 + 2 AP.
Praca nie znajduje sie w zadnych zbiorach, ponieważ Ewa Partum nie zdecydowała się na włączenie tej fotografii do swojego cyklu wystawowego ze względu na zbyt erotyczny wydźwięk sytuacji. Motywem fotografii jest wejscie do budynku Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Self-idendification, 1980

gelatin silver print, vintage print on Baryta paper, 30 x 40 cm
There's only one existing print from the author's edition 5 + 2 AP. The work doesn't belong to any collection cause Ewa Partum decided that (because of the very erotic character of the photographed situation) she won't include it to any exhibition series. The main motive of the photo pictures an entrance to the building of the Central Committee of the Polish United Workers' Party.

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Zmiana

1974 / 2016
fotografia, papier, 29,5 x 44,5 cm
sygn. i dat. na naklejce na tylnym obramieniu
edycja: 1/5

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Zmiana

1974 / 2016
fotografia, papier, 29,5 x 22,5 cm
edycja: 1/5

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Poem by Ewa

Technika: tektura, pastele
Data powstania: 2015
Wymiary: 50 cm x 50 cm
Sygnatura: Ewa Partum 2015

PARTUM Ewa (ur. 1945)

I like joseph beuys filzpostkarte, nr 2

2014
obiekt, drewno, filc, szkło, 34,5 x 28,5 cm

PARTUM Ewa (ur. 1945)

New horizon is a wave, 2014 r.

computer print, edycja  5 egz.+ 2 AP, 20 x 30 cm, sygn.

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Instalacja tekstu, 2012 r.

Objekt stanowiacy fragment z instalacji tekstu z literatury   Marcela Prousta  "W poszukiwaniu straconego czasu", 35 x 35 x 4,5 cm, sygn.

PARTUM Ewa (ur. 1945)

I like Joseph Beuys Filzpostkarte, 2014

kolaż z oryginalnymi odciskiem ust / kartka pocztowa z flizu Josepha Beuys
24 cm x 30 cm

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Mój problem jest problemem kobiety, 1978

recenzja Osęki z podpisem artystki - suplement /kopia z Kultury 1979/
50 x 70 cm

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Hommage a Leonardo da Vinci, 1986/2006

lightbox, folia, 105 × 89 cm; certyfikat autentyczności, skrzynia lightboxu nieznacznie porysowana, nakład: 1/5 life-time print

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Zmiana, 1974/2008 r.

fotografia, wydruk cyfrowy/płótno,
75 x 52 cm (wydruk),
wydruk wykonany w 2008 r. z oryginalnej odbitki z 1974 r.,
nakład: 1/3 sygnowana na wydruku: `Ewa Partum` sygnowana i opisana ołówkiem u dołu: `1/3 Ewa Partum 1974`

PARTUM Ewa (ur. 1945)

POEM BY EWA - Tekst rozsypany, 1971/72

technika własna, płyta,
70 x 57cm;
sygn. i dat. p. d.: Ewa Partum 1971/72

PARTUM Ewa (ur. 1945)

Hołd dla Solidarności, 1982

technika własna, płyta pilśniowa, 65 x 199 cm;
sygn. i dat. p.d.: Ewa Partum 9.VIII.1982

liczba obiektów: 27