1 zł
2 600 000 zł

MONIUSZKO Jan Czesław (1853-1908)

Lekcja muzyki

sygn.p.d.
olej, płótno, 60x79.5 cm

cena wywoławcza: Wykup abonament

W PRACOWNI BACCIARELLEGO

Olej, płótno, 83,5 x 128,5,
sygn. p.d.: J.C. Moniuszko /R.P1907.
Na odwrocie na krosnach 5 nalepek warszawskiej firmy ramiarskiej J. Burofa nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie numer depozytowy 189071, dwie nalepki z odręcznymi napisami Dep. Rotw. Oraz 4456 / Rew. Na górnej listwie krosien napis kredką: Fischhorn 23 X 45 r / Polish, obok cyfra 43.
Obraz ze zbiorów kolekcjonera Andrzeja Rotwanda w latach 1939-2001 zdeponowany był w Muzeum Narodowym Warszawa.
Obraz opisany, wzmiankowany i reprodukowany w: Tygodnik Ilustrowany 1907, II półrocze nr 48 il. na s. 967 - Biesiada literacka 1908, I półrocz., nr 4, na s. 65, opis s. 75.

Król Stanisław August opuszczający Warszawę, 1893 r.

olej/płótno naklejone na płytę, 55 x 100 cm
sygnowany i datowany śr.d.: `Moniuszko | 1893`

- kolekcja rodziny Noskowskich, Głuchów
- kolekcja Władysława Noskowskiego, Sydney
- kolekcja prywatna, Australia

Nieoczekiwane spotkanie, ok. 1900

olej, płótno dublowane; 53 x 77 cm;
sygn. u dołu: I. Moniuszko (słabo czytelnie)

Para w parku - Telimena i Tadeusz

olej, płótno; 39,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: I. Moniuszko

Szach!, mat!, 1902

olej, płótno; 91 x 122 cm;
sygn. u dołu: J. C. Moniuszko A. D. 1902.

Scena dworska

olej/płótno, 50 x 75 cm
sygnowany p.d.: `I. Moniuszko`

Śpiąca piękność, 1891 r.

olej/płótno dublowane, 39 x 60 cm
sygnowany i datowany p.d.: `I. Moniuszko | 1891`

Nieoczekiwane spotkanie

olej/płótno dublowane, 53 x 77 cm
sygnowany u dołu: `I. Moniuszko`

Scena w ogrodzie

olej/tkanina, 58 x 52 cm
sygnowany p.d.: `Jan Moniuszko`

Szach!, mat!, 1902

olej, płótno; 91 x 122 cm;

olej, płótno; 39,5 x 32 cm;
sygn. p. d.: I. Moniuszko

Szach! mat!, 1902

olej, płótno; 91 x 122 cm;

Ułan z dziewczyną przed karczmą

olej/płótno, 67,5 x 54,5 cm
sygnowany u dołu: `J.C. Moniuszko`

Para w parku

olej/płótno, 39 x 33 cm

Ułan i dziewczyna

olej, płótno; 68 x 55 cm;
sygn. u dołu: Cz. Moniuszko (częściowo zatarte)

Przed Janem Kazimierzem, 1906

olej, płótno; 75 x 100 cm;
sygn. i dat. u dołu: Moniuszko / A.D. 1906
Na odwrocie napis: wł./ Tytusa Kowalskiego/ in 1906

Scena w typie fete galante - zabawa w ogrodzie

olej, płótno dublowane,
51,5 x 118 cm;
sygn. p.d.: J. C. Moniuszko

Scena w typie fete galante z gondolą

olej, płótno dublowane,
52 x 134 cm;
sygn. śr. d.: J. C. Moniuszko 1903

liczba obiektów: 95