1 zł
2 600 000 zł

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

Martwa natura z dzbankiem, 1922

Akwarela, papier;
35 x 25 cm w świetle passe-partout
Sygn.l.d.: Tytus/Czyżewski/Paris 1922

cena wywoławcza: Wykup abonament

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

Widok na klasztor Norbertanek w Krakowie

olej/płótno naklejona na tekturę, 33,5 x 41 cm
sygnowany i datowany l. d.: `Tytus Czyżewski 36. | (…)`

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

DROGA DO WSI, po 1930

akwarela, ołówek, tusz,
32,5 x 23 cm, sygnowany l.d. "Tytus Czyżewski"

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

ORANŻERIA W WIŚNIOWEJ, 1938

Olej, płótno;
61 x 80,5 cm
Sygnowany l. d.: Tytus | Czyżewski
Na odwrocie nalepka: "INSTYTUT PROPAGANDY SZTUKI" | 18 Autor Czyżewski Tytus Tytuł dzieła Oranżeria w Wiśniowej | Technika ol. Cena 300 zł | Podpis autora T. Czyżewski

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

W polu, 1938

akwarela;
wym.: 29 x 39,5 cm;
sygn. l.d.: Tytus Czyżewski, Limanowa (?) 1938.

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

Dom Zegadłowicza w Gorzeniu, 1928

litografia;
wym. komp.: 155 x 120 mm.
Grafika z: Czartak. Zbiór poetów w Beskidzie. Kraków 1928, część: Teka autolitografii Czartaka; w spisie podano innego artystę - Jana Mrozińskiego i tytuł Dworek w Beskidzie.

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

Miasteczko

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

ORANŻERIA W WIŚNIOWEJ, ok. 1935-39

Olej, płótno; 61 x 80 cm

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

Dama w czerwonej sukni - portret Aleksandry Jordaens, 1921 r.

olej/tektura, 69 x 50 cm, sygnowany dół śr.: `T. Czyżewski`
na odwrocie papierowa naklejka wystawowa z warszawskiej Zachęty: `45529 Autor Czyżewski Tytus | Tytuł Dama w czerwonej sukni | Cena 15 000 | Własność Data nadesłania 14 IV 1921`

Obiekt nie wykupiony po aukcji Desa Unicum z dnia 22 lutego 2007 r.

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

Portret kobiety - Marii Chmurkowskiej

olej, płótno, 81 x 65 cm;
sygn. l.d.: Drogiej Pani Marysi / Tytus Czyżewski
na odwrocie napisy: Wł. M. Chmurkowska; Lata 30-te XX w.

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

olej/tektura, 69 x 50 cm
sygnowany dół śr.: `T. Czyżewski`

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

Martwa natura z butelkami

akwarela/papier naklejony na tekturę, 37 x 27 cm
sygnowany l. d.: `Tytus Czyżewski`
odwrocie wtórne - na odwrocie papierowe naklejki: 1) `983 | Niewiadomski`, 2) naklejka z Ruchomej Wystawy Sztuki: `Autor Czyżewski Tytus } Tytuł dzieła: Krajobraz | Rodzaj dzieła akwarela | Cena 100 zł | Podpis Tytus Czyżewski`, 3) fragmentarycznie zachowana naklejka z nazwiskiem artysty oraz napis: `wł Alf. Karnego` i pieczątka z pracowni oprawy obrazów

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

Oranżeria w Wiśniowej, 1938

olej, płótno, 61 x 80,5 cm;
sygn. l.d.: Tytus / Czyżewski
Na odwrocie nalepka wystawowa Instytutu Propagandy Sztuki z danymi o obrazie i nr 18
Lit.: T. Dobrowolski, Nowoczesne malarstwo polskie, t. 3, Wrocław 1964, s. 230

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

GITARZYSTA, 1922

tusz, akwarela,
34,5 x 18 cm,
sygnowany p.d. "Tytus Czyżewski / Paris 1922", na odwrocie ołówkiem " Tytus Czyżewski / Gitarzysta"
Reprodukowana w: - "Głos Plastyków", R. VIII, 1947, - J. Pollakówna, Tytus Czyżewski, Warszawa 1971, poz. 38 (jako "kompozycja for mistyczna")

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

ORANŻERIAW WIŚNIOWEJ,1938

olej na płótnie,
60,5 x 80,5 cm,
sygnowany l.d. "Tytus / CZYŻEWSKI",
na odwrocie (na płótnie) nalepka wystawowa Instytutu Propagandy Sztuki z danymi o obrazie (autor, tytuł, technika), ceną, podpisem autora i nr "18"

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

GITARZYSTA, 1922

tusz, akwarela,
34,5 x 18 cm,
sygnowany p. d ."Tytus Czyżewski/Paris 1922", na odwrocie ołówkiem "Tytus Czyżewski/Gitarzysta"

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

"GITARZYSTA", 1922

tusz, akwarela, 34,5 x 18 cm, sygnowana p.d. "Tytus Czyżewski/Paris 1922", na odwrocie ołówkiem "Tytus Czyżewski/Gitarzysta"

Reprodukowana: "Głos Plastyków" R.VIII, 1947,
Joanna Pollakówna, Tytus Czyżewski, Warszawa 1971, poz.38 (jako "kompozycja formistyczna")

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

"GITARZYSTA", 1922

Reprodukowana: "Głos Plastyków" R.VIII, 1947;
Joanna Pollakówna, Tytus Czyżewski, Warszawa 1971, poz. 38 (jako "kompozycja formistyczna")

CZYŻEWSKI Tytus (1880-1945)

Martwa natura

olej, płótno
40,5 x 51 cm

liczba obiektów: 45