1 zł
2 600 000 zł

KWIATKOWSKI Teofil (1809-1891)

Portrait de bébé

akwarela
22 x 17 cm
sygn. i dat. p.d. T. Kwiatkowski 1847

cena wywoławcza: Wykup abonament

PEJZAŻ Z DROGĄ U PODNÓŻA SKAŁ - DOLINA COUSIN POD AVALLON (?), ok. 1871

Akwarela, tusz na szkicu ołówkowym, papier naklejony na nową tekturę z wyciskiem wokół rysunku; 24,4 x 33,3 cm.
Sygnowany ponad dolną krawędzią po prawej piórem i atramentem w odcieniu fioletowym:
T. Kwiatkowski.

Portrait d`homme (1841)

technika mieszana
sygn. l.d.
38 x 29 cm

Miniatura: Portret młodej kobiety, 1845

gwasz, złocenia, kość,
5 x 4 cm;
sygn. z lewej: T. Kwiatkowski;
opisany z prawej: 1845 Souvenir de Réconaissence.
Pięknie malowana miniatura - rzadkość na rynku antykwarycznym.

POWITANIE, ok. 1885

Akwarela, czarna kredka, papier; 14 x 11 cm
U dołu napis ołówkiem: X. Iza, wskazujący na dedykację dla księżnej Izabeli Czartoryskiej.

PRZECHADZKA, około 1884

Ołówek, akwarela, papier; 12 x 13 cm

SCENA BIBLIJNA - DAWID GRAJźCY SAULOWI, 1850

Pióro, tusz, akwarela i brąz złoty, papier; 10,2 x 13,5 cm
Sygnowany p.d.: T.Kwiatk, datowany p.g.: 1850

PEJZAŻ Z DROGĄ U PODNÓŻA SKAŁ - DOLINA COUSIN POD AVALLON (?), [ok. 1871?]

Akwarela, tusz na szkicu ołówkowym, papier naklejony całą powierzchnią na nową tekturę z wyciskiem wokół rysunku; 24,4 x 33,3 cm
Sygnowany ponad dolną krawędzią po prawej piórem i atramentem w odcieniu fioletowym: T. Kwiatkowski

Portret matki i córki

technika mieszana (pastel, gwasz,
tusz lawowany), papier, 40,5 x 30,5 cm;
sygn. p.d.: T. Kwiatkowski / Marseille 1843.

RYBACZKI NAD MORZEM, 1845

akwarela, gwasz, papier,
25 x 29.8 cm
sygnowana p.d.: T. Kwiatkowski | 1845 Na odwrocie napis ołówkiem: J`attent de Batteaus

Akwarela, tusz na szkicu ołówkowym, papier naklejony całą powierzchnią na nową tekturę z wyciskiem wokół rysunku;
24,4 x 33,3 cm.
Sygnowany ponad dolną krawędzią po prawej piórem i atramentem w odcieniu fioletowym: T. Kwiatkowski.

Scena dworska

akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę,
35,5 x 48,5 cm;
sygn. l.d.: T. Kwiatkowski

W oczekiwaniu na powrót

akwarela, gwasz, papier jasnobrązowy,
25,5 x 30 cm; sygn. p.d.: T. Kwiatkowski/ 1875

PEJZAŻ GÓRSKI (ALPY ?)

rysunek kredką, ołówek, 31,3 x 31,3 cm, sygnowany u dołu "T. Kwiatkowski"

Dziewczyna katalońska z okolic Marsylii, 1841

akwarela, ołówek, papier,
18.8 x 8.4 cm
sygnowana p.d.: T. Kw..; datowana l.d.: 30 July 1841.

Martwa natura z owocami

olej, płótno
37,2 x 51,5 cm

liczba obiektów: 36