1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Elekcja Jana Kazimierza, przed 1875

akwarela, papier,
35 x 69.5 cm
sygnowany p.d.: Juliusz Kossak

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

TANIEC TATARSKI, 1888r.

akwarela, papier, 37 x 55cm (w śweitle passe-partout)
sygn. brązową akwarelą l.d.: Juliusz Kossak 1888

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

ZAPRZĘG KRAKOWSKI, ok.1880-90

Akwarela, papier 21,5 x 56 cm, w świetle oprawy
Sygn. po lewej u dołu szarą akwarelą: Juliusz Kossak

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Chłopiec z dwoma końmi jedzie na jarmark, 1866

Akwarela, papier, 36,5 x 44,5
sygn. p. d.: Juliusz Kossak / 1866

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Kozackie zaloty

akwarela na wachlarzu, 37 x 68 cm;
sygn. l.d. - Juliusz Kossak / 1894

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

DOJEŻDŻACZ Z PSEM, 1883

Papier naklejony na tekturę, akwarela na szkicu ołówkowym, światła gwaszem,
28,2 x 19,7 cm (w świetle współczesnego passe - partout)
Sygnowany w prawym dolnym narożniku pędzelkiem: Juliusz Kossak / 1883

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Kozacy dworscy, ok. 1853

ołówek, akwarela, gwasz na papierze, 19,7 x 23,9 cm (owal)
podpisany ołówkiem l.d.: "J. K."
Por. inną wersję tego tematu w Muzeum Narodowym w Warszawie (reprodukowana: K. Olszański, Juliusz Kossak, wyd. 2, JKraków 2000, s.67, il.121)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Pędzą sanie, 1888

akwarela, papier, 21,5 x 54 cm;
sygn. p.d. - Juliusz Kossak / 1888
Por.: K. Olszański, Juliusz Kossak, Wrocław 1988, il. 435 (zbliżona kompozycja z 1884 r.).

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Konie u wodopoju, 1857

olej, płótno 55,5 x 68,5
sygnowany u dołu po prawej: "JK" (monogram spleciony)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Książe Józef, 1887

akwarela na papierze 25 x 19
sygnowany u dołu z lewej: "Juliusz Kossak 1887"

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

PORTRET MĘŻCZYZNY Z ORDERAMI

Ołówek, gwasz, karton, 18,8 x 15,1 owal
Sygnowany ołówkiem l.d.: Juliusz Kossak | 859.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

FRAGMENT RYNKU KRAKOWSKIEGO, 1895

akwarela na tekturze,
39,4 x 27,6 cm
sygnowana l.d.: "Juliusz Kossak 1895"

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Przejażdżka powozem

sygnowany p.d.: Juliusz Kossak | 1868
olej, płótno, 45 x 60 cm

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

akwarela, papier,
38 x 55 cm
Sygnowany l.d.: Juliusz Kossak | 1883

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Luzak

akwarela, karton,
35 x 44.5 cm
sygnowanY l.d.: JKossak | 1874

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Berek Joselewicz pod Kockiem

akwarela, papier,
45.5 x 35 cm
Sygnowany l.d.: Juliusz Kossak | 1893 Na tzw. "plecach" naklejona tekturka z odręcznym napisem - atestem o treści: "Akwarella (sic!) na verso "Berek Joselowicz na utarczce pod Kockiem | z huzarami austriackimi jest autentyczną pracą mojego Ś.P. Ojca Juliusza | Woj.-ciech Kossak | Warszawa w czerwcu 1925 r."; obok napisu lakowa pieczęć z odciśniętym z sygnetu herbem Kos.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Przed pałacem w Krzeszowicach

akwarela, papier,
58.5 x 93 cm
Sygnowany l.d.: JKossak | 1877 (litery J K wiązane)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Na dziedzińcu zamkowym, 1887

akwarela, papier,
9.5 x 12.5 cm
sygnowany p.d.: Juliusz Kossak | 1887
Na odwrocie resztki starej nalepki z nieokreślonej wystawy.

liczba obiektów: 438