1 zł
2 600 000 zł

BEREŹNICKI Kiejstut (ur. 1935)

Akt na sofie

olej/płótno, 110 x 135 cm
na odwrociu nalepka firmy transportowej z opisem obrazu

- Polswiss Art, Warszawa, 2014
- kolekcja instytucjonalna, Polska

cena wywoławcza: Wykup abonament

Metamorfozy (2006)

sygn. dat. śr.d.
ołówek, papier
70x50 cm
(wystawiany BWA Kielce, 2010, reprodukowany w katalogu "Kiejstut Bereźnicki. Malarstwo", s.23)

Karnawał z żółtą dominantą

sygn. p.d.
olej, płótno
65x81 cm
(wystawiany BWA Kielce, 2010, reprodukowany w katalogu "Kiejstut Bereźnicki. Malarstwo", s.10)

Kompozycja z faunem, 1979 r.

tusz, papier, 71,5 × 49,5 cm w świetle passe-partout
sygn i dat. u dołu: 1979 Bereźnicki

* do obiektu zostanie doliczona opłata wynikającą z tzw. droit de suite

Para z maskami

rysunek, tusz, papier, 72,5 × 49,5 cm w świetle passe-partout

Martwa natura ze szklanymi naczynkami

olej, płótno, 40 x 50 cm,
sygn. środek: 1976-77/ Martwa natura ze szklanymi naczynkami / Bereźnicki.

Chłopcy, 2007 r.

olej/płótno, 90,5 x 150,5 cm
sygnowany i datowany w obrębie przedstawienia: '2007 | K. Bereźnicki'

MARTWA NATURA KRAWIECKA I, 2005-2008

olej, płótno
80 x 99,5 cm
na odwrocie na dolnej listwie krosna napis: Martwa natura krawiecka I

Uczta weselna III, 2006-2008 r.

olej/płótno, 120,5 x 130,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Kiejstut Bereźnicki | Uczta weselna III. | 2006-2008.'

Martwa natura

olej, płótno, 73 × 73 cm
sygn. p. śr.: K. Bereźnicki

Martwa natura wiejska, 1985

olej, płótno; 72 x 82 cm;
sygn., dat. i opisany po środku, w kompozycji:
1985 / Martwa / natura / wiejska / K. Bereźnicki (ryte końcówką pędzla).

Kompozycja - dyptyk, około 1966 r.

olej/sklejka, 90 x 54 cm (wymiary każdej z części)
sygnowany w obrębie kompozycji na obu częściach: 'KBereźnicki'
na odwrociu prawego skrzydła sygnatura i opis autorski: 'I Moje dawne | malowanie na meblu | KBereźnicki' i poniżej: 'Po pięćdziesięciu (50) latach odnaleziona szafa (drzwi) | z Orłowa. Podpisał Kiejstut Bereźnicki | 20.06.2016 r.'
na górze czerwoną farbą: 'Rewelacja malarska !!! | dzieło profesora ok. 1966 r.' i ołówkiem: '90 x 54 cm' oraz dwie pieczęcie kolekcjonerskie
na odwrociu lewego skrzydła: 'II Moje dawne | malowanie na meblu | KBereźnicki' i poniżej: 'Po pięćdziesięciu (50) latach odnaleziona szafa (drzwi) | z Orłowa. Podpisał Kiejstut Bereźnicki | 20.06.2016 r.'
na górze czerwoną farbą: 'Rewelacja malarska !!! | dzieło profesora ok. 1966 r.' i ołówkiem: '90 x 51 cm' oraz dwie pieczęcie kolekcjonerskie

STAN:
- malowidło wykonane na dewnianych drzwiach szafy; obiekt po renowacji
OPINIE:
- autentyczność potwierdzona przez autora

Fauny i Nimfy, 2009 r.

ołówek, papier, 70 x 50 cm
sygn. i dat. p. d.: Bereźnicki Fauny i Nimfy/2009

SZKŁA Z ZEGARKIEM, 2003

olej, płótno
50 x 70 cm
sygn. u góry pośrodku na prostokątnym polu: Szkła | z | zegarkiem | 2003 | KBereźnicki

Salome, 1974

olej, płótno, 80 x 100 cm,
sygn. na odwrocie: Kiejstut Bereźnicki Salome 1974

Kobieta, dziecko, koza i ptak, 1980 r.

tusz, papier, 70 × 50 cm
sygn. i dat. p. d.: 1980/KBereźnicki oraz opisany l. d.: Kobieta, dziecko/koza i ptak

Scena biblijna IV, 2009 r.

ołówek, papier, 70 x 50 cm,
sygn., dat. i opisany śr. d.: Scena biblijna IV/KBereźnicki 2009

Modelka

olej, płótno, 92 × 73 cm

Martwa natura szaro-niebiesko-biała, 1999-2001

olej, płótno, 100 x 150 cm
sygn. l.d.: Martwa natura / szaro- niebiesko - biała / 1999-2001 / K. Bereźnicki

Wystawiany i reprodukowany:
Kiejstut Bereźnicki. Pięćdziesiat lat pracy twórczej. Muzeum Narodowe w Gdańsku (lipiec - wrzesień 2008), BWA Zamość

Nimfy i Satyry, 2000 r.

ołówek, papier, 69 x 48,5 cm w świetle passe-partout;
sygn. dat. i opisany p. d.: Nimfy i Satyry - R. 2000/K. Bereźnicki

liczba obiektów: 178