POTWOROWSKI Piotr Tadeusz (1898-1962)
akwarela, papier, 59 × 41 cm
sygn. ołówkiem p. d.: Piotr Potworowski
Szkoła Sopocka. Między sztuką a polityką. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, czerwiec 2015 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Ostatnia Wieczerza [Maria Magdalena obmywająca stopy Chrystusowi - tytuł z odwrocia obrazu], 1947
tempera, deska;
31,5 x 72 cm (w autorskiej listwie ramowej);
sygn. i opis na odwrocie: Peter Potworowski / 1947 (wydrapany) oraz nalepka z tytułem pracy w języku angielskim: Peter Potworowski / Maria Magdalene / washing the feet of / Christ
olej/płótno, 40,5 x 50,5 cm
sygnowany na odwrociu: `P. POTWOROWSKI`
tempera, deska;
sygn. i na odwrocie: Peter Potworowski / 1947 (wydrapany) oraz nalepka z tytułem pracy w języku angielskim: Peter Potworowski / Maria Magdalene / washing the feet of / Christ
Żona i córeczka Anusia w ogrodzie
akwarela, ołówek, papier; 32 x 43,5 cm; (w świetle oprawy);
Na odwrocie nalepka z odręcznym napisem:
"Żona i córeczka Anusia w ogrodzie./ Malował Piotr Potworowski, gdy przebywał / w Grębaninie w majątku hr. Mańkowskich./ Umarł w Londynie 1962 r."/ Reprodukowany w albumie z wystawy w Zachęcie
Bibl.: Piotr Potworowski 1898 - 1962. Katalog wystawy, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1998, s. 110 (il.).
akwarela, ołówek, papier, 20 x 26 cm w świetle passe-partout;
na odwrocie odręczny napis: Potwierdzam autentyczność pracy mojego/ojca, Piotra Potworowskiego/Jan Potworowski/W-wa 27/04/98/Akt Szary, 1956/akwarela/20x25/Eksponowany w/Galerii Studio, 1996/Ze zbioru rodziny artysty;
Kolekcja Pakoska
olej, płótno;
22 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: P. Potworowski
gwasz, papier,
19 × 28 cm w świetle passe-partout
na odwrocie nalepka z wystawy "PIERWSZA WYSTAWA DZIEŁ/SZTUKI ZE ZBIORÓW/PRYWATNYCH/ BIURO WYSTAW ARTYSTYCZNYCH/ BYDGOSZCZ-CZERWIEC 1974
akwarela na papierze, 20 x 25 cm w świetle passe-partout.
Na odwrocie kartka z potwierdzeniem autentyczności przez Jana Potworowskiego, syna artysty, datowana 20. 05. 1998 r.
Ze zbiorów rodziny artysty.
Wystawiana: 1996 Warszawa, Galeria Studio.
Pejzaż z Kornwalii, lata 50. XX w.
olej/płótno, 56 x 70 cm
akwarela, gwasz/papier, 33,5 x 24 cm (w świetle passe-partout)
opisany l.g.: `Kapitan` sygnowany l.d.: `P. Potworowski` owalna pieczęć p.d.: `WŁASNOŚĆ ANDRZEJA MAJEWSKIEGO` opisany i datowany długopisem ` [trudno czytelnie] | 31.IV.59`
Kobieta w czerwonej bluzce, 1954 r.
olej/płótno, 33,5 x 23,5 cm
autorska dedykacja l.d.: `Doreen | Peter | 1954 | for Ruth | & John`
na odwrociu na brzegu płótna autorski (?) napis czerwoną kredką: `Peter Potworowski 1954` , na krosnach ołówkiem: `B.5152` oraz kredką: `Potworowski`, na płótnie owalny stempel londyńskiej firmy
- 1998, Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa
- kolekcja prywatna
Estymacja: 17 000 - 19 000
akwarela na papierze, 20 x 25 cm w świetle passe-partout, na odwrocie kartka z potwierdzeniem autentyczności przez Jana Potworowskiego, syna artysty, datowana 20. 05. 1998 r.
Wystawiana:
- 1996 Warszawa, Galeria Studio
ze zbiorów rodziny artysty.
olej/płótno, 40,5 x 50,5 cm
Estymacja: 60 000 - 70 000 zł
akwarela, 20 x 25 cm,
na odwrocie potwierdzenie autentyczności przez syna artysty oraz nalepka Galerii Wahl.
ze zbiorów rodziny artysty.
Wystawiana w Galerii Studio w 1996 roku.
Plac Zamkowy w Warszawie, ok. 1942
olej, deska; 54 x 79,5 cm
sygn. p. d.: Potworowski
Na odwrocie w kartuszu: TADEUSZ POTWOROWSKI PINX/ TAXINGE NÄSBY/ SVERIGE
Oprawa autorska; certyfikat Fundacji im. Piotra Potworowskiego.
PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE, ok. 1942
Olej, deska; 43 x 68 (bez ramy), 54 x 86 cm (w ramie)
Sygnowany p.d.: Potworowski; na odwrociu w kartuszu: TADEUSZ POTWOROWSKI PINX | TAXINGE NÄSBY | SVERIGE
Oprawa autorska
Certyfikat Fundacji im. Piotra Potworowskiego
Obraz powstał w Taxinge Näsby pod Sztokholmem, gdzie artysta przebywał w latach 1940-1943. Oferowane dzieło było jednym z elementów stworzonego przez Potworowskiego wystroju domu, w którym mieszkał z rodziną i tworzył.
Akwarela, papier; 20 x 25 cm
Na odwrocie odręczne potwierdzenie autentyczności przez syna artysty: Jana Potworowskiego z adnotacją, że obraz był wystawiany w Galerii Studio w 1996 i pochodzi ze zbiorów artysty.
Estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Akwarela, papier; 20 x 25 cm
Estymacja: 7 000 - 8 000 zł
Żona z córką Anusią w ogrodzie
sygn. p.d.,
ołówek, akwarela, papier,
32x43.5 cm (w świetle passe-partout)