1 zł
2 600 000 zł

MARKOWSKI Eugeniusz (1912 Warszawa - 2007 Warszawa)

Projekt stroju do baletu Prokofiewa

gwasz/papier, 50 x 35 cm
na odwrociu opisany: 'Rys. Eug. MARKOWSKI'

cena wywoławcza: Wykup abonament

DUE PERSONE, ok. 2000

olej, płótno
100 x 80,5 cm
sygn. p.g.: E. Markowski
na odwr. na górnym na krośnie 78/98 "DUE PERSONE" 142
na pł. l.g.: stempel wywozowy, na dolnym krośnie 2 nalepki aukcyjne

Nudo Da Rifare

gwasz/papier, 35 x 29 cm (w świetle passe-partout)
opisany na odwrociu: 'Nudo Da Rifare | 138x114'

Diablo

olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'E. Markowski'
sygnowany na odwrociu: 'E. Markowski' i opisany na blejtramie: '125 x 113. “DIABLO" 3 - 1'
na odwrociu, na blejtramie papierowa naklejka z numerem '519'

Koń

olej/płótno, 100 x 74 cm
sygnowany p.d.: ‘E. Markowski’

Postacie, 1990 r.

gwasz, tempera (?), papier, 51,5 × 40 cm w świetle passe-partout
sygn. u góry wzdłuż lewej krawędzi: E.Markowski

Postacie

gwasz, tempera (?), papier, 51 × 39 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d.: E.Markowski

technika mieszana, papier
28 x 40 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: E. Markowski

Diabeł, około 1970 r.

olej/płótno, 81 x 60,5 cm
sygnowany l.g.: 'E. Markowski'
na odwrociu nieczytelna podłużna pieczątka

- Dom Aukcyjny Agra Art, 19.11.2006
- kolekcja prywatna, Francja

Koń, ok. 1980

olej, płótno, 100 x 74 cm
sygn. p.d.: E. Markowski
na odwrocie na płótnie sygn.: E. Markowski
na blejtramie napis: "KOŃ" 100 x 75 155.

Par avion, lata 80. XX w.

tusz, gwasz, collage, papier;
21,5 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu ołówkiem: E. Markowski obok tuszem [...] Roma (?)

Na trzepaku

olej/papier, 35 x 24,5 cm
sygnowany p.g.: 'E. Markowski'

Parka 3

olej/płótno, 61 x 45 cm
sygnowany p.d.: `E. Markowski`
sygnowany, opisany i datowany na blejtramie: `E.MARKOWSKI | 45 x 61 OL. "PARKA 3"``

DIABEŁ, lata 80. XX w.

gwasz, akryl, papier
55 x 37 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: E. Markowski

Liliana D´A

olej, płótno 115,5 × 136 cm
sygn. p. d.: E. Markowski
na odwrocie: E.MARKOWSKI/WARSZAWA oraz na krośnie "Liliana D`A"

Klaczki Wieczory flamenco

tusz na papierze, 38 x 34 cm, sygn.
Dar Rodziny.

Bez tytułu, 1979 r.

serigrafia/papier, 44,5 x 33 cm
sygnowana i datowana u dołu cienkopisem: `e Markowski | dn.5.1.1979`
na odwrociu drukowana nota biograficzna artysty

DIAVOLETTO + 1.2.4.4, 1979-90

olej, płótno; 72 x 62 cm
sygn.l.g.: E.Markowski
l.g. dedykacja: Małgosi
na blejtramie: (72 x62 DIAVOLETTO + 1.2.4.4) 1979 - 90

Murzyński śpiewak Natkin Kol, 1965 r.

tusz/papier, 27,5 x 20 cm
opisany i datowany p.g.: `Murzyński śpiewak | NATKIN KOL + 1965`

Ławeczka

gwasz/papier, 47 x 38 cm
sygnowany p.d.: `E.Markowski`

liczba obiektów: 204