1 zł
2 600 000 zł

NACHT-SAMBORSKI Artur (1898 Kraków - 1974 Warszawa)

PORTRET KOBIETY W ŻÓŁTEJ BLUZCE

Olej na kartonie 63,5 x 46 cm
Nie sygnowany

cena wywoławcza: Wykup abonament

Autoportret

olej, papier, 45,5 x 34 (w świetle passe-partout)
nie sygn.; na rewersie napis; " nr 309. Pieczątkę postawiła Aniela Nacht Łempicka " oraz czerwona owalna pieczęć z napisem "NACHT SAMBORSKI"

DZIEWCZYNKA Z BUKIETEM KWIATÓW, 1973

olej na płótnie, 100 x 81 cm, sygnowany l. d. "Nacht Samborski", na odwrocie napis autorski "Dr Lechowi Siudzie /w dowód przyjaźni/ NACHT SAMBORSKI/ 21. IX. 73", na krośnie dedykacja Lecha Siudy z 1987 r.

Głowa czerwono-zielona

olej, tektura, 36 x 25,5 cm (w świetle passe-partout); na odwrocie pieczęć
spuścizny nr 217 i napis: Pieczątkę przystawiła Aniela Nacht-Łempicka

AKT

olej na papierze, 29,7 x 20,9 cm

AKT KOBIETY WSPARTEJ NA ŁOKCIACH, ok. 1956

Olej na płótnie, 54,5 x 46 cm, własność rodziny artysty. Wystawiany: 1977, Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, kat. nr 68, 1999 wystawa retrospektywna Artur Nacht-Samborski, Zachęta, kat. poz. 61, str. 174

Kwiaty i owoce

mieszana,
64.8 x 46.8 cm

Akt

Cietrzew - głuszec i cytryna, około 1960

olej na płótnie, 72 x 100 cm
na odwrocie nr depozytowy Muzeum Narodowego w Poznaniu "Dep/ AN 54"

Kwiaty w wazonie

olej, płótno,
52 x 42 cm
Sygnowany l.d.: Nacht-Samborski

Kwiaty w wazonie

olej, płótno
52 x 42 cm

liczba obiektów: 71