1 zł
2 600 000 zł

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Czterech Kozaków w pochodzie, 1898 r.

akwarela, papier, 15,2 x 24,3 cm w świetle passe-partout, sygn. i dat. : Juliusz Kossak / 1898
Stan zachowania: małe rozdarcie papieru w lewym górnym rogu.

cena wywoławcza: Wykup abonament

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

JARMARK NA KONIE W KRAKOWSKIEM, ok. 1885

akwarela, papier
28 x 42 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: Juliusz Kossak

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Grajek, 1861 r.

akwarela/papier, 23,7 x 16,7 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'JK. R61.'

POCHODZENIE

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Koń

akwarela, papier, 34 × 48 cm w świetle passe-partout
sygn. l. d.: JK (monogram wiązany)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Potyczka

ołówek, papier, 20 × 26,5 w świetle passe-partout
sygn. monogramem wiązanym p. d.: JK

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Polska husaria, 1887 r.

akwarela/papier, 23,7 x 16,6 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Juliusz Kossak | 1887'
na odwrociu nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie oraz opinia Romana Zrębowicza, kustosza Muzeum Sztuki w Łodzi z dn. 9 września 1953 r.

- Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, 1921 (?)
- porównaj: S. Witkiewicz, Juljusz Kossak, wyd. 2, Warszawa-Kraków 1912, s. 164 (il.)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

POLOWANIE NA ZAJĄCE, 1879

akwarela, papier
37,5 x 27,4 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l. d.: Juliusz Kossak | 1879

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

PRZEJAŻDŻKA POWOZEM, 1852

olej, płótno, 56 x 65 cm
sygn. u dołu: J Kossak 1852
na odwrocie w oknie dublażu potwierdzenie autentyczności naniesione przez Wojciech Kossaka: Obraz uważam za młodocianą / pracę mojego śp. Ojca Juliusza z r. 1852 / Wojciech Kossak / 1921

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa
Aukcja Domu Aukcyjnego Agra Art, 01.06.2008

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wjazd Cesarza Franciszka Józefa do Krakowa, 1890

chromolitografia, papier; 470 x 575mm;
sygn.na płycie l.d.: Juliusz Kossak/ 1880./Seitz Wadsbeck chrom.

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

akwarela, papier, 15,2 x 24,3 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Juliusz Kossak/1898

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Wjazd Cesarza Franciszka Józefa do Krakowa

według akwareli z 1880 r.
chromolitografia, papier, 46,5 x 76,5 cm w świetle oprawy
sygn. i dat. na płycie l. d.: Juliusz Kossak/1880

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Jan Sobieski na polowaniu

według akwareli z 1879 r.
chromolitografia, papier, 52,5 x 79 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. na płycie p. d.: Juliusz Kossak/1879
wyd. Chromilit Lemercier et Co. w Paryżu
u dołu napis: JAN SOBIESKI NA POLOWANIU/TOWARZYSTWO ZACHĘTY SZTUK PIĘKN

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

LUZAK, 1874

akwarela, karton
35 x 44,5 cm (w świetle passe-partout)
sygn. l.d.: JKossak | 1874 (inicjały wiązane)

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

W stajni

akwarela, papier; 35,5 x 49,5 cm;

KOSSAK Juliusz (1824-1899)

Dama dworu króla Jana III

akwarela, papier, 19 x 12 cm,
nie sygnowany.
Na odwrocie atramentem potwierdzenie autentyczności przez Wojciecha Kossaka: "Dama dworu króla Jana III / z notatnika mojego Ojca Juliusza / Wojciech Kossak" .
Stan zachowania: papier pożółkły, z dr. ubytkami, naklejony na karton.

liczba obiektów: 438