1 zł
2 600 000 zł

ABAKANOWICZ Magdalena (1930 Falenty - 2017 Warszawa)

IBIS, 2008

juta, żywica
164 x 45 x 45 cm
z tyłu figury metalowa tabliczka z napisem:
IBIS | ABAKANOWICZ | 2008

cena wywoławcza: Wykup abonament

STEEL EMBRYOLOGY, 2007 - 2008

stal nierdzewna spawana,
8 obiektów o wymiarach: 10 x 10 cm, 20 x 20 cm, 22 x 18 cm, 30 x 18 cm, 52 x 23 cm, 75 x 44 cm, 100 x 53 cm, 104 x 47 cm
sygn. na 6 elementach monogramem wiązanym artystki: AM 07

Magdalena Abakanowicz - Ślady istnienia, Galeria Dworcowa, Wrocław, 2017
Centrum Rzeźby Polskiej, Orońsko, 2013
Galeria ZPAP, Warszawa, 2012
Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofi a, Madryt, 2008

KATHARSIS, 1985

teka 7 grafi k (6 grafi k + 1 grafi ka ilustracyjna na stronie tytułowej)
edycja: 94/100
litografi a, papier, 75 x 56 cm (płyta) 64 x 48,5 cm (odcisk)
wszystkie sygnowane ołówkiem l.d.: 94/100, p.d.: M. Abakanowicz 1985

Głowa, z teki Katharsis, 1985 r.

sucha igła/papier, 63,5 x 47,5 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'M. Abakanowicz 85', opisany l.d.: '19/100'

Tors, z teki Katharsis, 1985 r.

sucha igła/papier, 63,5 x 48 cm

Z cyklu Oko, 2008 r.

gwasz/papier, 30 x 43 cm, oprawiony, sygnowany i datowany l.d: 'M. Abakanowicz 2008'

*opłata droit de suite

Para, 1958 r.

tusz/papier, 23,5 x 35 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'Para M.Abakanowicz 58'

Wnętrze 2, 2003 r.

tusz lawowany/papier, 29,7 x 41,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'M. Abakanowicz 2003 Wnętrze 2'

Bez tytułu, 2006 r.

tusz lawowany/papier, 29,5 x 42 cm
sygnowany u dołu: 'M. Abakanowicz 2006'

Abstrakcja, 2002 r.

tusz/papier, 30 x 42 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'M Abakanowicz 2002'

Z cyklu Embriologia , 1978-87 r.

tusz/papier, 37,7 x 50,2 cm
sygnowany i datowany śr.d.: 'M. Abakanowicz 1978-87'
na odwrociu opisany: 'Z CYKLU | "EMBRIOLOGIA" 1978-1987'

Postać, 1962 r.

tusz/papier, 29,2 x 20 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: '1962 ABAKANOWICZ'

- kolekcja Ireny Huml, Warszawa

Z cyklu: Oblicza 5, 2004

gwasz, tusz chiński lawowany, papier; 41,7 x 39,6 cm;
sygn. l. d.: M. Abakanowicz (ołówkiem);
dat. p. d.: sierpień 2004 (ołówkiem);
na odwrocie nalepka z opisem: Abakanowicz Magdalena / Z cyklu "Oblicza "5 / Tusz chiński lawowany / 42 x 30

Bez tytułu, 1985

miękki werniks, papier; 64 x 48 cm (wymiar kompozycji); 70 x 55 cm
(wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 13/100 M Abakanowicz 85 (ołówkiem);
Grafika pochodzi z teki: "Katharsis" wydanej w 1985 roku.

Bez tytułu, 1985

miękki werniks, papier; 48 x 63,5 cm (wymiar kompozycji); 55,5 x 70,5 cm (wymiar arkusza w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu: 13/100 Abakanowicz 85 (ołówkiem);
Rycina pochodzi z teki: "Katharsis" wydanej w 1985 roku.

Red Hair, 1970-1972 r.

gobelin, technika własna, sizal, włosie, 86 x 64 cm
na odwrociu autorska naszywka z odręcznym opisem pracy i sygnaturą: 'M. Abakanowicz | "RED HAIR" 1970-72 | 87x63 cm'

Biegnący, 2004 r.

tkanina jutowa, żywica, metal, 157 x 42 x 137 cm
z tyłu tabliczka: 'M. ABAKANOWICZ | 2004'
- zakup w pracowni artystki
- por. Elżbieta Dzikowska, Polacy w sztuce świata, Warszawa 2001, s. 15.

Twarz, 1986 r.

tkanina jutowa, żywica, drewno, 59 x 20 x 20 cm, wymiary bez podstawy: 17 x 16,5 x 15 cm
sygnowany i datowany na odwrociu podstawy: '[sygnatura] 86'

Tlen, 1982 r.

rysunek, tusz chiński lawowany / papier, 38 x 51 cm, sygn.

PORTRET KOBIETY

Akwarela, papier, 42 x 30 cm w świetle p.-p.,
sygn. d.śr.: M. Abakanowicz 09.

liczba obiektów: 216