1 zł
2 600 000 zł

PANKIEWICZ Józef (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)

Łodzie w porcie w Concarneau, 1908

olej, płótno; 41,5 x 51 cm;
sygnowany u dołu na prawo od środke: Pankiewicz

cena wywoławcza: Wykup abonament

Chrystus umęczony, 1905

Akwaforta; wym. komp.: 482 x 340 mm; sygn. pł. p.d.: J. Pankiewicz sc, l.d.: W. Piechowicz pinx, śr.d.: nota wydawnicza: Imp. Louis Fort, Paris. Grafika wykonana na zamówienie Komitetu Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Lit.: "Józef Pankiewicz. Życie i dzieło", Warszawa 2006, s. 311, poz. 59E.

MARTWA NATURA. BUDDA Z GAŁĄZKĄ MIMOZY, 1906

olej na płótnie, 68,5 x 58 cm,
sygnowany u dołu "Pankiewicz"

Martwa natura z białym wachlarzem, 1909

olej, płótno; 63 x 77 cm;
sygn. i dat. l. g.: Pankiewicz 09

Ulica w Dinan, 1906-1907

Akwaforta, sucha igła; wym.: 179 x 113 mm (pl.: 405 x 300 mm); obcięte marginesy, brak typograficznie naniesionych sygn. na pł. l.d.: Józef Pankiewicz, Strasse in Dinan. Orginalradierung. Opis obcą ręką. Lit.: I. Kossowska, "Narodziny polskiej grafiki artystycznej 1897-1917", Kraków 2000, s. 139 il. 155.

Aleja nad wodą (w Duboju), 1896

Akwaforta, papier japoński; wym.: 175 x 119 mm (pl.: 232 x 170 mm); sygn. oł. p.d.: Pankiewicz. Praca po konserwacji. Lit.: "Józef Pankiewicz. Życie i dzieło", Warszawa 2006, s. 280, poz. 2. (il. s. 21)

Martwa natura z paterą winogron i figami

olej, płótno, 33,2 x 54,8 cm;
sygn. l. d.: Pankiewicz

Uliczka [Rue de la Boucherie] w Caudebec-en-Caux, 1907

Akwaforta;
wym.: 137 x 110 mm; nie sygn.; p.d. odwrócony napis: Caudebec-en-Caux.

Chrystus umęczony, 1905

Akwaforta;
wym. komp.: 482 x 340 mm;
sygn. pł. p.d.: J. Pankiewicz sc, l.d.: W. Piechowicz pinx, śr.d.: nota wydawnicza: Imp. Louis Fort, Paris.

Aleja nad wodą (w Duboju), 1896 (il. s. 37)

Akwaforta, papier japoński;
wym.: 175 x 119 mm (pl.: 232 x 170 mm);
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz. Praca po konserwacji. Lit.: "Józef Pankiewicz. Życie i dzieło", Warszawa 2006, s. 280, poz. 2.

Pejzaż z południa Francji, 1935

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier;
27 x 42 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: Pankiewicz / 35 (ołówkiem)

Ruffer Józef

Kwasoryt (akwaforta)
Z podręczników franc. zestawił... Kraków 1909. R. Aleksandrowicz. 8, s. XV, [1], 55, tabl. 6. brosz.; okł. ppł., z zachowanymi okł. broszurowymi. Na jednej z tablic oryginalna akwaforta Józefa Pankiewicza (Ulica w Caudebec-en-Caux), na przedniej okł. akwaforta Włodzimierza Koniecznego.

Honfleur, dzwonnica św. Katarzyny, 1906

Akwaforta
wym.: 149 x 190 mm
sygn. oł. p.d.: Pankiewicz. Lit.: "Józef Pankiewicz. Życie i dzieło", Warszawa 2006, poz. 68. Stan I. (il. s. 31)

Ulica Jerzual w Dinan (z kotem), 1904 lub 1906

Akwaforta
wym.: 178 x 145 mm
sygn. oł. l.d.: Pankiewicz, na odwrocie oł.: Rue Jerzual a Dinan. Lit.: M. Radojewski, "Wystawa grafik Józefa Pankiewicza", Wrocław 1959, poz. 58; Józef Pankiewicz. "Życie i dzieło", Warszawa 2006, poz. 70. (il. s. 31)

ULICZKA W SIENIE, ok. 1910

sucha igła, papier
12,3 x 8,4 cm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną p.: Pankiewicz
Reprodukowana w: Józef Pankiewicz. Życie i dzieło, MNW 2006 s. 289

Pejzaż z Sanary, 1925

olej, deska mahoniowa, 41 x 33 cm;
sygn. p. d.: Pankiewicz
Na odwrocie napis autorski: Pankiewicz / Sanary 1925 oraz napis odręczny Prochaska, 1938

PEJZAŻ Z SANARY, 1926

Olej, płótno; 54 X 72,5 cm
Sygnowany p.d.: Pankiewicz

Pejzaż z południa Francji(1935)

sygn.dat.p.d.,
akwarela, papier,
27x42(w św.p-p)

Ponte Rialto

olej, deska
41,5 x 33 cm
sygn. l.d.: Pankiewicz
sygn. na odwrocie: Pankiewicz Venezia 1931
wystawiany: "Pankiewicz". Wystawa grupy «Pryzmat». Instytut Propagandy Sztuki, Warszawa, Maj - Czerwiec 1933. Do obrazu załączony katalog wystawy.

Białe peonie, 1923

olej, płótno;
42,5 x 35,5 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: Pankiewicz 23,
obraz posiada pozytywną ekspertyzę pani Elżbiety Charazińskiej

liczba obiektów: 291