1 zł
2 600 000 zł

EPSTEIN Henryk (Chaim) (1890 - 1944)

Skraj lasu, ok. 1935–1940

olej, płótno, 60 × 74 cm
sygn. l. d.: H. Epstein

cena wywoławcza: Wykup abonament

Na ulicy

tusz, akwarela, papier, 17 x 21 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: Epstein

Na wybrzeżu

akwarela, ołówek, papier; 33 x 38 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Eptein (ołówkiem).

Myśliwy z psami

piórko, tusz, papier; 22,5 x 31 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Epstein.

Postać w kapturze

tusz, sepia, papier; 20 x 14,5 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein (ołówkiem).

Kobieta siedząca w fotelu - szkic

ołówek, papier brązowy; 20 x 14,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem);
Rysunek przed konserwacją.

Akt, około 1920 r.

olej/płótno, 90 x 62 cm
sygnowany p.g.: 'H.Epstein'
opisany na odwrociu: 'H. Epstein'

Akt leżący, około 1924 r.

olej/płótno, 55 x 73 cm
sygnowany p.g.: 'H Epstein'

Martwa natura z miską owoców i zającem, lata 20. XX w.

olej/płótno, 45 x 65 cm
sygnowany l.g.: ‘H. Epstein’

Łodzie przy brzegu, lata 30. XX w.

olej/płótno (dublowane), 38 x 55 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

Aleja z drzewami, lata 20. XX w.

olej/płótno, 46 x 55 cm
sygnowany l.d.: 'H.Epstein'

Wybrzeże Bretanii, ok. 1930 r.

olej, płótno, 46 × 61 cm
sygn. p. d.: H. Epstein

Port z łodziami

olej, płótno, 50 × 61 cm
sygn. l. d.: H. Epstein

Martwa natura z kwiatami

olej, płótno, 65 × 46 cm
sygn. p. d.: H. Epstein

W porcie

olej, płótno, 27 × 41 cm
sygn. l..d.: H. Epstein

Pejzaż z południa Francji

olej, płótno, 125 x 100 cm
sygn. p.d.: H. Epstein/ Paris
na blejtramie napis: H. Epstein 1233 / 186852

Pejzaż z Cocherel, 1934 r.

olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany i datowany p.d.: ‘H. Epstein | 1934’

Łodzie w porcie, lata 30. XX w.

olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany l.d.: 'H. Epstein'

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 65,5 x 46,5 cm
sygn. p.d.: H.Epstein

Brzeg rzeki

olej, płótno, 73,5 x 60,5 cm
sygn. p.d.: H. Epstein

PORT

olej, płótno
49 x 64 cm
sygn. l.d.: H. Epstein

Martwa natura z rybą

olej, płótno;59 x 72 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein

Pejzaż z drzewami, lata 1935–1940.

olej, płótno, 50 × 61 cm,
sygn. l. d.: H. Epstein

Dwoje dzieci

olej, płótno, 66 × 51 cm,
sygn. l. g.: H. Epstein

Pejzaż z wodnym jazem

olej, płótno; 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein.

Pejzaż z drzewami

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 37,5 x 45 cm (w świetle passe-partout);
przed konserwacją.

Rybacy

akwarela, papier, 41 × 56 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p. d.: H.Epstein

Port

W porcie

technika mieszana, papier, 33,5 × 39 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: H.Epstein

Drzewa

akwarela, papier, 43 × 51 cm w świetle passe-partout

Martwa natura kwiatowa

olej/płótno, 55 x 46 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'
na odwrociu nalepki oraz numer inwentarzowy

Port w Quiberon, lata 30. XX w.

akwarela, ołówek/papier, 40 x 54 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d. 'H. Epstein'

Powrót z połowu, l. 30. XX w.

olej, płótno, 54 × 73 cm
sygn. l. d.: H. Epstein

Na plaży, 1930 r.

olej, płótno, 33 × 46 cm
sygn. i dat. p. d.: H. Epstein/1930

Myśliwy z psami

tusz, papier, 25 x 32,5 cm
sygn. p. d.: H. Epstein

Dorożka

pastel, ołówek, papier, 24 x 33 cm
sygn. p. d.: H. Epstein. [faksymile]

Studium postaci

pastel, ołówek, papier, 31 x 23 cm w świetle passe-partout

Kobiety przy balustradzie

pastel, ołówek, papier, 23 x 31 cm w świetle passe-partout
papier lekko naddarty w lewym górnym rogu

Pajzaż zimowy z rzeką

akwarela, gwasz, papier, 40,5 x 54 cm w świetle passe-partout
sygn. ołówkiem p.d.: H. Epstein

Rozmawiające kobiety

tusz, papier, 32,5 x 25 cm
sygn. l. d.: H. Epstein (faksymile)

Kwiaty

olej/płótno, 46 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'HEpstein'
na krośnie malarskim nalepka z numerem inwentarzowym z Villa la Fleur

Pejzaż z drzewami

akwarela/papier, 38 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

Wyładunek w porcie

akwarela/papier, 41 x 54,5 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

W porcie, lata 30-te XX w.

ołówek, akwarela, papier żeberkowy;
40 x 52 cm (w świetle passe-partout);

Na rynku

ołówek, pastel, papier brązowy; 22,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein (flamastrem)

Pejzaż leśny

olej/płótno, 52 x 37 cm
sygnowany l.d.: 'H Epstein'
na odwrociu papierowa naklejka Galerie de Berri w Paryżu z opisem obrazu

Wybrzeże w Bretanii, około 1930 r.

olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

Scena w porcie, nd.

akwarela, papier; 37,5x55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "H. Epstein"

Targ koński

ołówek, pastel oleista, papier; 22,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

Na rynku

KWIATY, 1930

olej, płótno
46,5 x 38 cm
sygn. p.d.: H. Epstein | 1930
Na górnej listwie krosna napisy ołówkiem: 46 x 38, 8F, No 42

W porcie

tech. mieszana, papier, 33,5 x 39 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: H.Epstein

Martwa natura z dzbanem i owocami, ok. 1920

olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

Pejzaż z drzewami

olej/płótno, 50 x 60,5 cm
sygnowany l.d.: 'H. Epstein'
na odwrociu nalepka firmy ramiarskiej

SKRAJ LASU, 1935-1940

olej, płótno, 60 x 74 cm
sygn. l.d.: H. Epstein

REPRODUKOWANY:
Warszawa, A. Winiarski, Mistrzowie Ecole de Paris. Henri Epstein, Wydawnictwo MUZA S.A., 2015, s. 167.
Konstancin-Jeziorna, Villa la Fleur, Henri Epstein. Mistrzowie École de Paris, 17 września - 31 grudnia 2015, poz. kat. 88.

Pejzaż z domem pośród drzew

akwarela, ołówek, kredka/papier, 40,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'H. Epstein'

Port de Quiberon

akwarela, ołówek/papier, 44 x 60 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, trudno czytelnie datowany i opisany p.d.: 'H. Epstein | (?) | Port de quiberon'

Odpoczynek

ołówek, pastel, papier, 22,5 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)

Na rynku

ołówek, pastel, papier, 22 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: H. Epstein

Łodzie

olej/płótno, 54 x 66 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

Łodzie przy brzegu

olej/płótno, 38 x 55 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

- dom aukcyjny Boisgirard-Antonini, Paryż, lipiec 2010

Akt kobiecy, ok. 1920 r.

olej, płótno, 90 x 62 cm, sygn. p.g.: H. Epstein oraz na odwrociu

Piknik w lesie

olej, płótno, 54 x 65 cm
sygn. p. d.: H.Epstein
Kolekcja Marka Roeflera
Kolekcja Williama Margulies
Mistrzowie École de Paris, Henryk Epstein, Villa La Fleur, Konstancin-Jeziorna, 18.09-31.12.2015
Reprodukowany i opisany:

akwarela, węgiel/papier, 45 x 54 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

- Henri Epstein. Mistrzowie École de Paris, Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, 18 września - 31 grudnia 2015

- Henri Epstein. Mistrzowie École de Paris, kat. wyst., Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, 18 września - 31 grudnia 2015, Warszawa 2015, poz. 110, s. 157 (il.)

Le Pont Neuf à Paris

Olej, płótno
sygn. l.d.
54 x 65 cm

Rivière

Olej, płótno
sygn. p.d.
73,5 x 60,5 cm

Baie en Provence

Olej, płótno
sygn. p.d.
50 x 61 cm

Voiliers au port

Olej, płótno
sygn. l.d.
38 x 46 cm

Voiliers au port

Olej, płótno
sygn. p.d.
38 x 46 cm

Drouot, Me Doutrebente, 12 décembre 2008 n° 81

Goéland et araignée de mer

Olej, płótno
sygn. p.d. i dat. 1930
60 x 73 cm

Salon des Tuileries, 1930 (Étiquette au reok.)

Bouquet de tulipes, ok. 1920

Olej, płótno
sygn. l.d.
46 x 38 cm

- Montparnasse Déporté, artistes d'Europe, Musée du Montparnasse, 2005.
- Montparnasse Déporté, la fin de l'École de Paris, Yad Vashem Museum, 2006.
Bibliografia:
Sylvie Buisson, Montparnasse Déporté, 2005, reproduit page 140.
Vente publique Ok.ailles, Mes Perrin-Royère-Lajeunesse

Femmes en conok.ation

Tusz na papierze
sygn. l.d.
31 x 23,5 cm

Drouot, Me Doutrebente du 12 décembre 2008 n° 68

Le marché

Akwarela
sygn. l.d.
22,5 x 30 cm

Drouot, Me Doutrebente du 12 décembre 2008, n° 75

Paysage hivernal

Kredka i akwarela na papierze
sygn. p.d.
40 x 54 cm

Paysage aux arbres

Piórko, węgiel i akwarela na papierze
sygn. l.d.
34 x 42,5 cm

Drouot, Mes Boisgirard-Antonini du 26 juin 2014

Skraj lasu, około 1935-1940 r.

olej/płótno, 60,5 x 73,5 cm
sygnowany l.d.: 'H. Epstein'

- dom aukcyjny Boisgirard-Antonioni, Paryż, czerwiec 2009
- Henri Epstein, Villa la Fleur, Konstancin-Jeziorna, 18 września - 31 grudnia 2015
- Henri Epstein, katalog wystawy, Villa la Fleur, Warszawa 2015, s. 167, nr kat. 88

PEJZAŻ Z PRZYDROŻNYMI DRZEWAMI, OK. 1920

olej, płótno, 50 x 73 cm
sygn. p.d.: H. Epstein

Rybacy

akwarela/papier, 62 x 47 cm
sygnowany p. d.: 'H. Epstein'

W porcie, lata 30-te XX w.

Myśliwy z psami

sygn. p.d.
tusz, papier
25x32.5 cm

Martwa natura, około 1914 r.

olej/płótno, 38 x 54,5 cm
sygnowany l.d.: 'H.Epstein'

- A. Winiarski, Henri Epstein, Warszawa 2015, s. 17, s. 217, poz. kat. 3

Na rynku

ołówek, pastel, papier brązowy; 22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: H. Epstein (flamastrem).

Łodzie , 1930 r.

akwarela/papier, 45,5 x 59,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'H. Epstein | 1930'

Rybacy

akwarela, ołówek, papier, 61,5 x 46,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: H. Epstein

Łódź na brzegu morza

piórko, tusz, akwarela na szkicu ołówkiem, papier;
43 x 55 cm (w świetle passe-partout);
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem).

Port w Bretanii

olej, płótno dublowane, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein;
na odwrocie nalepka własnościowa z drukowanym opisem obrazu.

Pejzaż z kościołem, 1934 r.

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H. Epstein | 1934'

Na plaży, 1930 r.

olej/płótno, 33 x 46 cm
sygnowany i datowany: '

- Mistrzowie École de Paris, Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, 18.09-31.12.2015
- Mistrzowie École de Paris, Konstancin Jeziorna 2015, s. 127 (il.)

olej, płótno, 52 × 70 cm
sygn. l. d.: H. Epstein

Na rynku

sygn. p.d.
ołówek, pastel, papier
22.5x30 cm (w świetle passe-partout)

Pejzaż z Bretanii, lata 30. XX w.

olej/płótno, 38 x 55 cm
sygnowany l.d.: 'H. Epstein'

- A. Winiarski, Henri Epstein, Warszawa 2015, poz. 71, s. 164
- Mistrzowie Ecole de Paris. Henri Epstein, Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, 18.09-31.12.2015

ŚNIADANIE NA TRAWIE

olej, płótno, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: H.Epstein

Wioska, 1925

olej, płótno, 60 x 73 cm
sygn. l.d.: H. Epstein

Akt, około 1920 r.

olej/płótno, 90 x 62 cm
sygnowany p.g.: 'H.Epstein'
sygnowany na odwrociu

- Artur Winiarski, Henri Epstein - Mistrzowie École de Paris, Warszawa 2015, s. 13
- wystawa monograficzna, Villa la Fleur, Konstancin Jeziorna, 18 września - 31 grudnia, 2015

Piknik w lesie

olej/płótno, 54 x 65 cm
sygnowany p.d.: 'HEpstein'

- kolekcja Williama Margulies
- Artur Winiarski, Henri Epstein, Warszawa 2014, poz. 42, s. 191
- Villa Le Fleur, Konstancin-Jeziorna, 20 września - 31 grudnia 2013

Łodzie w porcie, 1930 r.

olej/płótno, 53 x 65 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'H.Epstein | 1930'

Kwiaty

olej/płótno, 46 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'HEpstein'

Pejzaż, 1912

akwarela, gwasz, papier naklejony na płytę, 33,5 x 42 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein 1912 (ołówkiem)

Odpoczynek

ołówek, pastel, papier; 22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);

Odpoczynek

ołówek, pastel oleista; 22 x 30cm
sygn.p.d.: H. Epstein (faksymile)

Na rynku

Martwa natura, około 1914 r.

olej/płótno, 38 x 54,5 cm
sygnowany l.d.: 'H.Epstein'

- A. Winiarski, "Henri Epstein", Warszawa 2015, s. 17,s. 217, poz. kat. 3

Generał Charles De Gaulle

olej, płótno, 61 × 50,5 cm
sygn. p. d.: H. Epstein

WIOSENNY SAD

akwarela, ołówek, papier, 43 x 56,5 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: H. Epstein

PEJZAŻ Z DRZEWAMI

olej, płótno, 50 x 60,8 cm
sygn. l.d.: H. Epstein

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa.

Łódź na brzegu morza

akwarela, ołówek/papier, 43 x 55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

Le marché aux bestiaux

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. p.d. H Epstein

NABRZEŻE PORTOWE W ERBALUNDZE NA KORSYCE, 1931

olej, płótno
65 x 92,5 cm
sygn. p.d.: H Epstein | 1931
Na odwrocie, na poprzeczce krosna napisy: 30P; N [przekreslenie]; Erbalunga (Corsi)

W porcie

akwarela/papier, 38 x 53 cm
sygnowany l.d.: 'H. Epstein'

- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman 2008/2009, Warszawa 2009, s. nienumerowane
- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman, Warszawa 2013, s. 47

Na targu

ołówek, tusz/papier, 22 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'H.Epstein'

Na rynku

ołówek,pastel oleista; 22 x 30 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile);

Targ koński

ołówek, pastel oleista; 22,5 x 30 cm;

Odpoczynek

ołówek, pastel oleista; 22 x 30cm;
sygn.p.d.: H.Epstein (faksymile)

Pejzaż z domami, lata 20.-30. r.

olej/płótno, 52 x 66,5 cm
sygnowany p.d.: 'H.Epstein'

Aleja wśród drzew, lata 30. XX w.

olej/płótno, 36 x 45 cm
sygnowany l.d.: 'H.Epstein'

- A. Winiarski, Henri Epstein, Warszawa 2014, poz. 86, s. 159

Pejzaż z drzewami, ok. 1935-1940

olej, płótno, 50 x 61 cm
sygn. l.d.: H. Epstein

Henryk Epstein , Villa la Fleur, KonstancinJeziorna,wrzesień- grudzień 2015.

REPRODUKOWANY:
Henryk Epstein , z serii: Mistrzowie École de Paris , Warszawa 2015, str. 166, kat. 72.

W polu

ołówek, akwarela, papier;
23 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Epstein

Łodzie rybackie nad brzegiem morza

ołówek, akwarela, papier;
42,5 x 59 cm (w świetle oprawy);
przed konserwacją

Pejzaż z południa, 1921

olej, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: H.Epstein / 1921

Kwiaty

olej, płótno, 38,5 × 46,5 cm
sygn. p. d.: H.Epstein

W PORCIE. NA PORTOWYM NABRZEŻU, 1930

olej, płótno
33,3 x 40,5 cm
sygn. l.d.: H Epstein | 1930

Rybacy w Concarneau, 1931 r.

olej/płótno, 52 x 70 cm
sygnowany p.d.: 'Henryk Epstein'
na odwrociu pismem odręcznym: 'Pecheurs a | Concarneau 1931 | 3'

olej/płótno, 125 x 100 cm
sygnowany p.d.: 'Henryk Epstein Paris'

Kwiaty w niebieskim wazonie

olej/płótno, 60 x 54 cm
sygnowany p.d.: 'H.Epstein.'

Powrót rybaków, ok. 1927-30

olej, płótno, 54 x 73 cm
sygn. l.d.: H. Epstein

REPRODUKOWANY:
Henryk Epstein, z serii: Mistrzowie Ecole de Paris, Warszawa 2015, str. 212.

Nad morzem

akwarela/papier, 39,5 x 55 cm
sygnowany p.d.: 'Epstein'
- Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman 2008/2009,Warszawa 2009, s. nienumerowane

Pejzaż z wozem

akwarela, ołówek/papier, 23 x 31 cm
sygnowany l.d.: ' H. Epstein'

Droga wśród drzew

akwarela/papier, 43 x 50 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

Sad

olej, płótno; 38,5 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein

Kwiaty w wazonie

olej, płótno; 73 x 60 cm;
sygn. p. g.: H. Epstein

Generał Charles De Gaulle

olej, płótno; 61 x 50,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

Martwa natura z jabłkami

sygn. p.d.
akwarela, tektura
30.5x40 cm

Pejzaz z drzewami

akwarela, sygnowana w prawym dolnym rogu;
43 x 56,5 cm

Pejzaż leśny

olej/płótno, 52 x 37 cm
sygnowany l.d.: `H Epstein`

- Galerie de Berri, Paryż

Marsylskie ulicznice, około 1930 r.

olej/płótno, 64 x 44 cm
sygnowany p.g.: `H. Epstein`

- od maja 1993 r. - depozyt w Muzeum Narodowym w Warszawie

- Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, oprac. B. Brus-Malinowska, Muzeum Narodowe w Warszawie i Poznaniu, Warszawa 1992, s. 184

Paryska jatka, ok. 1925

Akwarela, ołówek, papier;
wym. w świetle pp: 25 x 35,5 cm;
sygn. oł. l.d.: H. Epstein.

olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

Rybacy

akwarela, ołówek/papier, 61,5 x 46,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'

Na rynku

technika mieszana, papier; 22,5 x 30 cm w św. p-p.;
sygn. p. d.: H. Epstein

olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

Bouquet de fleurs

olej, tektura
55 x 38,5 cm
sygn. l.d. H. Epstein

Paysage

olej, tektura
38,5 x 55 cm
sygn. l.d. H. Epstein

Pejzaż z domami nad rzeką

akwarela, ołówek/papier, 24 x 31 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `H. Epstein`

Pejzaż z południa, 1921

olej, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: H.Epstein / 1921

akwarela, papier, 20 x 28,2 cm w świetle passe-partout;
sygn. p. d.: H. Epstein

Pejzaż zielony

olej/płótno, 55 x 65 cm
sygnowany l.d.: `H.Epstein`

Bouquet de fleurs

olej, płótno
55 x 38,5 cm
sygn. p.d.H. Epstein

Paysage

olej, płótno
38,5 x 55 cm
sygn. p.d.H. Epstein

Le port

akwarela, papier
40 x 52 cm
sygn. l.d.

Paysannes

tusz, papier
24 x 34 cm
sygn. l.d.

Port rybacki w Concarneau, 1931 r.

olej/płótno, 52 x 70 cm
sygnowany p.d.: `Henryk Epstein`
na odwrociu pismem odręcznym: `Pecheurs a | Concarneau 1931 | 3`

Martwa natura z ananasami

olej, płótno; 40,2 x 50 cm;
sygn. l. d.: H.Epstein;
na odwrocie nalepka niemiecka z Düsseldorfu, nalepka "Originalgemalde" z nazwiskiem i tytułem pracy po niemiecku oraz tytuł pracy po francusku

Odpoczynek, scena rodzajowa

Ołówek, pastel oleista; 22 x 30mm;
Sygn.p.d.: H. Epstein

Bouquet de fleurs

olej, płótno
55 x 38,5 cm
sygn. l.d. H. Epstein

Paysage

gwasz, papier
40 x 47,5 cm
sygn. p.d. H. Epstein

Paysage

olej, płótno
38,5 x 55 cm
sygn. l. d. H. Epstein

Nature morte

olej, płótno
38 x 54,5 cm s
ygn. l.d.: H. Eptein

akwarela sygnowana w lewym dolnym rogu
34 x 43 cm

Mężczyzna w kapeluszu, Wiejskie święto

2 tusze, recto verso, na pierwszym pieczęć podpisu artysty
31 x 19 cm

Odpoczynek, scena rodzajowa

Sygn.p.d.: H. Epstein

Widok miasteczka w południowej Francji

olej, płótno;
38,5 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

Port en Bretagne

akwarela, kredka, papier
40,5 x 55 cm
sygn. l.d. H. Epstein

Bords de riviere

olej, płótno
60 x 73 cm
sygn. l.d. H. Epstein

Widok miasteczka nad brzegiem morza

olej/płótno, 50 x 73 cm
sygnowany p.d.: `H. Epstein`

Estymacja 35 000 - 50 000 zł

Scena miejska

olej, płótno; 29,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein

Targ koński

Ołówek, pastel oleista,
wym.:22,5 x 30 cm (w świetle oprawy)
Sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)

Na brzegu morza

akwarela, papier; 40,5 x 57,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Epstein

Pejzaż leśny

akarela, papier; 37 x 44,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. H.Epstein

estymacja: 6000 - 7000 zł

Paysage

akwarela, papier
sygn. l.d.
34 x 43 cm (w świetle oprawy)

Paysage

olej, płótno
38 x 46 cm
sygn., dat., i dedykowany l.d.: H Epstein 1932

olej, płótno; 38,5 x 55,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

olej, płótno; 38,5 x 46 cm
sygn. l.d. Epstein

Estymacja: 25000 - 30000 PLN

Odpoczynek

Ołówek, pastel oleista, wym.:22 x 30 cm (w świetle oprawy)

W porcie, 1930

olej, płótno; 54,5 x 65 cm;
sygn. i dat. p. d.: H.Epstein/ 1930

Vagabondages

projekty okładki (cztery)
tusz, papier
31 x 25 cm

Composition au bouquet

olej, płótno
65 x 54 cm
sygn. l. d.: H. Epstein

Pejzaż, 1917

olej, płótno; 46 x 61 cm
sygn. l.d. H.Epstein/ 1917
Na odwrocie nalepka" Muzeum Narodowe/ w Warszawie/ DM 847

W maju 1993 obraz przekazany w depozyt do Muzeum Narodowego w Warszawie
Obraz ze zbiorów Art-B

Estymacja: 90000-100000 zł

Na rynku

Ołówek, pastel oleista, 22,5 x 30 cm;
Sygn. p. d.: H. Epstein

W porcie, 1930

olej, płótno; 54,5 x 65 cm;

Akt

olej, płótno, 38 × 61 cm
sygn. p. g.: H. Epstein

Estymacja: 90 000 - 100 000 zł

Scena miejska

olej, płótno, 29,5 x 30,5 cm;
sygn. l. d.: H. Epstein

Bord de riviere

Akwarela, papier
sygn. p.d.
40 x 55 cm

Pommiers en fleur

Akwarela, papier
sygn. p. d.
44 x 35 cm

LE PONT DE CHEMIN DE CHEMIN DE FER SUR L`EURE A COCHEREL, ok. 1930

olej, płótno
sygn. i dat. p.d.:"H. Epstein 1933"
60,70 x 72,70 cm
pochodzenie: kolekcja M. Charles Billiau

BATEAUX DE PECHE, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d.: "H. Epstein"
50 x 65 cm

LE JARDIN DU PAVILLON DE PECHE D`ARISTIDE BRIAND A COCHEREL, 1930

olej, płótno
sygn. i dat. p.d.:"H. Epstein 1934"
50 x 65,20 cm

PAYSAGE AU PONT, ok. 1920

olej, płótno
sygn. p.d.: "H.Epstein"
46 x 61 cm

VILLAGE, ok. 1920

olej, płótno
sygn. p.d.: "H.Epstein"
50 x 71 cm

LE VILLAGE SOUS LES ARBRES, ok. 1920

olej, płótno
sygn. p.d.: "H Epstein"
65 x 81 cm
pochodzenie: kolekcja D.A. , Paris
Commentaire : "LE VILLAGE SOUS LES ARBRES"; olej, płótno; SIGNED LOWER RIGHT

Voiliers

akwarela, ołówek, papier
46,5 x 62 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: H.Epstein

Phare

akwarela, ołówek, papier
48,5 x 62,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. l.d.: H.Epstein

Port rybacki w Concarneau, 1931

olej, płótno;52 x 71 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. H.Epstein
Na krośnie nalepka: Muzeum Narodowe/ w Warszawie p.84/04

Estymacja: 50 000 - 60 000 zł

Scena z końmi

ołówek, pastel oleista; 22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);

Pejzaż z drogą do miasteczka

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, karton;
43 x 55 cm (w świetle oprawy);
sygn. ołówkiem p. d.: H. Epstein

Ptaki, 1930 r.

olej/płótno, 60 x 73 cm
sygnowany i datowany p.d.: `H.Epstein 1930`

Estymacja 25 000 - 35 000 zł

Pejzaż z drogą do miasteczka

Les pecheurs

Olej na płótnie
38 x 46 cm
sygn. p. d.: H. Epstein

Ensemble de 25 oeuvres

tusz, papier,zestaw 25 rysunków

PAYSAGE ET MAISONS

olej, płótno
sygn. l.d.: "H. Epstein"
65 x 50 cm
pochodzenie: Galerie Bernheim
obiekt importowany do UE (+ 7%)

Na wybrzeżu

olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany l.d.: `H. Epstein`

Estymacja: 35 000 - 45 000

Studium aktu kobiety, ok. 1915 r.

węgiel papier, 33,5 x 45 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: `H.Epstein`

Pochodzenie: Galeria r, Poznań

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 10 000 - 22 000

Rybacy

akwarela, ołówek/papier, 62 x 47 cm
sygnowany p. d.: `H. Epstein`

Estymacja: 15 000 - 25 000

Le tango, ok 1920

olej na płótnie
33 x 41 cm
sygn. p. g. H.Epstein

Martwa natura

Olej, płótno;
54 x 65 cm
Sygn. p.d. H.Epstein, Paris

Bouquet de pivoines

olej, płótno,
50 x 61 cm;
sygn. l. d.

Paysage a la riviere

olej, płótno,
73 x 60 cm;
sygn. l. d.

Nature morte au lievre

olej, płótno,
46,5 x 65 cm;
sygn. l. g.

Vue sur la Seine et le pont d`Auteuil

olej, płótno,
46 x 55,5 cm;
sygn. l. d.

Martwa natura z dzbanem i owocami ok. 1920 r.

olej, płótno,
51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

akwarela, ołówek, papier, zestaw ok. 500 szkiców

pochodzenie:
kolekcja Suzanne Epstein

PAYSAGE

olej, płótno
sygn. l.d.: H Epstein
54 x 65 cm

LES ARBRES EN FLEURS A EPERNON

olej, płótno
sygn. p.d.: H.Epstein
65,50 x 81,20 cm
pochodzenie:
kolekcja Suzanne Epstein

PAYSAGE

olej, płótno
sygn. l.d.: H.Epstein 49 x 65 cm

LE VASE DE FLEURS

olej, płótno
sygn. l.d.: 84 x 65 cm
pochodzenie:
kolekcja particuliere, Paris

Olej, płótno; 46 x 65 cm
Sygn. l.d. H.Epstein

Pejzaż z południa, 1921

olej, płótno, 50 x 61 cm;
sygn. l. d.: H.Epstein / 1921

akwarela/papier, 43 x 55 cm
(w świetle passe-partout)
sygnowany p. d.: `H. Epstein`

Estymacja: 5 000 - 8 000 zł

Pejzaż, 1912

Martwa natura z kwiatami

olej/płótno,
46 x 65 cm
sygnowany p. g.: `H. Epstein`

ESTYMACJA 50 000 - 70 000

Martwa natura z rybami

olej/płótno,
60 x 80 cm
sygnowany l. g.: `H. Epstein`
WYSTAWIANY: 1) Wybitni artyści żydowscy, z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004; 2) Artyści żydowscy z kolekcji Fundacji Signum, Galeria Fizek, Poznań 2005; 3) Muzeum Historii Miasta Łodzi, 9 czerwca 2004 - 30 marca 2010
LITERATURA: L. Skompska (red.), Wybitni artyści żydowscy, z kolekcji Davida Malka i Fundacji Signum, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Łódź 2004, poz. kat. 36, s. 84 i 151 (il.)

Dziewczęta w parku

olej/tektura,
40 x 50 cm
sygnowany p. d.: `H. Epstein`

Brzeg morza

olej, płótno
53,5 x 72 cm
sygn. p.d.: H.Epstein

Martwa natura

Olej, płótno,
74 x 60 cm
Sygn. p.g. H.Epstein

PAYSAGE

olej, płótno
sygn. l.d.: "H Epstein"
54 x 65 cm

NATURE MORTE

olej, płótno
sygn. p.d.: "H. Epstein, Paris"
54 x 65 cm

BATEAUX DE PECHE

olej, płótno
sygn. l.d.: "H.Epstein"
50 x 61 cm

LA GITANE, ok. 1913

olej, płótno
sygn. p.g.: "H.Epstein"
81 x 60 cm
proweniencja: Vente, Calais, Me Pillon, 30 mai 1993 (acquis au cours de celle-ci par l`actuel propriétaire)
Collection européenne

Martwa natura z ptakami, 1930

olej, płótno;
60 x 73,5 cm
sygn. p.d. H.Epstein/ 1930

Mój wierny przyjaciel

olej, płótno,
47 x 38 cm;
sygn. p.g.: H. Epstein / 1932

Motyw z południa Francji

tusz, papier,
24 x 30,5 cm (w świetle oprawy);

Portrait de femme, ok. 1910-1912

olej, płótno
54 x 65 cm
sygn. p.d. H. Epstein

Homme au chapeau/Ville animée

tusz, papier ,
sygn.p.d.
31 x 19 cm w świetle passe-partout

Pejzaż, 1917

olej, płótno;
46 x 61 cm
sygn. l.d. H.Epstein/ 1917
Obraz ze zbiorów Art-B

Targ koński

ołówek, pastel oleista,
22,5 x 30 cm (w świetle oprawy);
Zakup zestawu 4 prac, cena wywoławcza 27 000 zł

Na rynku

ołówek, pastel oleista,

Odpoczynek

ołówek, pastel oleista,
22 x 30 cm (w świetle oprawy);

Scena z końmi

ołówek, pastel oleista,
22,5 x 30 cm; (w świetle oprawy);

PROMENADE EN FORET, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d. "H Epstein"
60 x 72 cm
Proweniencja: Kolekcja I.B. Frydmana, Paryż

PAYSAGE AVEC PROMENEUSE, 1930

olej, płótno
sygn. i dat. "H.Epstein / 1930"
46 x 61 cm

LES BAIGNEUSES, ok. 1925

olej, płótno
sygn. l.d. "H Epstein"
33,50 x 41 cm

PORTRAIT DE FEMME AU FOULARD, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.g. "H Epstein"
46,50 x 33 cm

BOUQUET DE FLEURS, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d. "H.Epstein"
48 x 38 cm

PERSONNAGES A L`OMBRE D`UN ARBRE, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d. "H Epstein"
55 x 39 cm

BOUQUET DE FLEURS BLANCHES ET ROSES, ok. 1930

olej, płótno
sygn. l.d. "H.Epstein"
65,40 x 50 cm

NATURE MORTE AUX OISEAUX, 1930

olej, płótno
sygn. i dat. p.d. "H. Epstein 1930"
60,50 x 74 cm

VILLAGE AVEC EGLISE, ok. 1920

olej, płótno
sygn. p.d. "H Epstein"
60 x 71,50 cm

VILLAGE AVEC ARBRES, ok. 1920

olej, płótno
sygn. l.d. "H.Epstein"
60 x 73,50 cm

PAYSAGE AVEC HOMME, ok. 1915

olej, płótno
sygn. p.d. "H Epstein"
47 x 61 cm

FEMME AU CORSAGE ROSE, ok. 1915

olej, płótno
sygn. p.d. "H.Epstein"
92,50 x 65,50 cm

Port rybacki w Concernaou, 1931

olej, płótno;
52 x 71 cm w świetle passe-partout
sygn. p.d. H.Epstein

Paysage (ca.1925)

Olej na płótnie
Syg. p.d.
54 x 66 cm

Port de peche

Olej na płótnie
Syg. p.d.
38 x 47 cm

olej, karton
14 x 18 cm
sygn. l.d. Epstein

Wazon kwiatów

Olej na płótnie
84 x 65 cm
sygn. l.d. H. Epstein

WIDOK NA MOST PARYSKI, 1939 R.

akwarela, ołówek/papier,
14,5 x 23,5 cm
sygnowany i datowany l. d.: `H. Epstein | 39`

WIDOK MIEJSKI

akwarela, ołówek/papier
23 x 30,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p. d.: `H. Epstein`

Martwa natura

olej, płótno,
54 x 65 cm
sygn.p.d.:H.Epstein

W porcie

akwarela, ołówek, papier;
38 x 52,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d. H.Epstein

Bateaux au port

Olej na płótnie (dublowany)
Syg. p.d.
38,5 x 55 cm

Trois femmes attablées

Olej na płótnie
Syg. p.g.
51 x 66 cm

RYBACY

akwarela/papier,
62 x 47 cm
sygnowany p. d.: `H. Epstein`

Martwa natura z kwiatami

olej, płótno;
46 x 65 cm
sygn. p.g. H.Epstein

Czapla

olej, płótno;
81 x 100 cm
sygn. l.d. H. Epstein

Bukiet róż

olej, płótno;
46,5 x 38 cm
sygn. p.d. H.Epstein

Miasteczko nad rzeką

olej, płótno;
50 x 73 cm
sygn. p.d. H.Epstein

Na moście

technika mieszana, papier;
45 x 35 cm
sygn. l.d. H.Epstein

Pejzaż letni, ok. 1911

olej, płótno;
54 x 65 cm
sygn. l.d. H.Epstein

Akt

olej, płótno,
80 x 65 cm;
sygn. l. g.: H. Epstein

Martwa natura z kwiatami

olej, płótno; 65 x 54 cm
sygn. l.g. H.Epstein

RÓŻE W WAZONIE

olej, płótno, 46 x 33 cm
sygnowany p.d.: H Epstein

Droga wśród drzew

olej, płótno, 54 x 65 cm;
sygn. p. d.: H.Epstein.
Obraz posiada potwierdzenie autentyczności wystawione przez Marca Ottavi, paryskiego eksperta malarstwa XIX i XX w. z dn. 4.IV.2002 r.

Portret kobiety w czerwonym berecie

olej, płótno
35 x 27 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

PEJZAŻ LETNI

olej, płótno,
54 x 65 cm
sygnowany l.d.: H Epstein
Na odwr. płótna napis farbą: 15 F; stare, nieczytelne nalepki

KRAJOBRAZ Z DOMAMI NAD STAWEM, 1934

olej, płótno,
60 x 73 cm
sygnowany l.d.: H. Epstein | 1934
Z tyłu na górnej listwie krosna trudno czytelny napis ołówkiem: M Bielian (?) | cadu p/../. | 65; - na listwie bocznej stara, w części ukryta pod ramą nalepka z czytelnymi cyframi /../ 3 x 60

Łodzie rybackie na brzegu

olej, płótno
38 x 46 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

W PORCIE

akwarela, ołówek/papier
38 x 53 cm
sygnowany l. d.: "H. Epstein"

BUKIET RÓŻ W NIEBIESKIM WAZONIE

olej/płótno
47 x 39 cm
sygnowany p. d.: "H. Epstein"

MARTWA NATURA Z KWIATAMI

olej/płótno
45 x 56 cm
sygnowany p. g.: "H. Epstein"

Akt

olej, płótno
80 x 65 cm;
sygn. l. g. : H. Epstein

93. KOBIETA W FUTRZE, przed 1939

olej, płótno,
65 x 54 cm
sygnowany przy prawej krawędzi pośrodku: H Epstein

Martwa natura z krabami, ok.1931

olej, płótno
65,7 x 81,2 cm
sygn. p.d. H.Epstein

Łodzie

olej, płótno
49,9 x 65 cm
sygn. l.d. H.Epstein

Martwa natura z dzbanem i owocami

olej/płótno,
51,5 x 35,5 cm
sygnowany p. d.: `H Epstein`
na odwrocie papierowa naklejka wystawowa: `Plaza Art. Galleries, INC. | New York City | Epstein | E. P.&W. H. O`REILLY | AUCTIONEERS`

Kwiaty

olej, płótno,
47 x 33 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

Praczki

olej,płótno;
60 x 73,5 cm
sygn.l.d.: H.Epstein

Nad morzem

akwarela, papier;
39,5 x 55 cm
sygn.p.d.: H.Epstein

PEJZAŻ LETNI, 1934

olej, płótno,
50 x 65 cm
sygn. p.d.: H. Epstein | 1934
Na odwrocie na krośnie napis flamastrem: No 37.956 oraz 33 (w kółku). Ponadto drukowana nalepka o treści: ENCADREMENTS "ERGɓ | 23, BIS. RUE LA FAYETTE | PARIS Xo - NOR 50-93

NA PLAŻY, 1930

olej, płótno,
31 x 39.5 cm
sygnowany l.d.: H Epstein | 1930

Na odwrocie oprawy tuszem naniesione numery: 862 oraz 16467. Ponadto kredą: 16467 oraz CAYETTE. Nalepka paryskiego domu aukcyjnego ETUDE TAJAN.

Na przystani, 1930 r.

olej/płótno, 39 x 46 cm
sygnowany i datowany p. d.: `H. Epstein | 1930`

Scena portowa

tusz, akwarela, papier żeberkowy, 29 x 37 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein (ołówkiem)

Kwiaty w wazonie

olej/płótno, 46 x 33 cm
sygnowany p. d.: `H. Epstein`

Łodzie rybackie na brzegu

olej, płótno,
38 x 46 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

olej, płótno,
35 x 27 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

Na targu, ok. 1925 r.

olej, płótno;
51,5 x 74 cm
sygn. l.d.: H.Epstein

MARTWA NATURA Z INDYKIEM, 1938

olej, płótno
92.5 x 73 cm
sygn. l.d.: H. Epstein. | 1938
Na odwr. dwie okrągłe nalepki paryskiej filii domu aukcyjnego Christie`s, gdzie obraz wystawiony był w roku 2005.

Akt

olej, płótno,
38,5 x 61 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein

Portret damy na tle ogrodu

olej, płótno,
65 x 50 cm;
sygn. p.g.: H. Epstein

Na plaży

ołówek, akwarela, papier żeberkowy,
39,5 x 57 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: H. Epstein. (ołówkiem)

Scena portowa

olej, papier naklejony na pilśnię, 33 x 41 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein 1912

Akt

olej, płótno
38,5 x 61 cm
sygn. p. d.: H. Epstein

ŁODZIE RYBACKIE W PORCIE, l. 20-te XX w.

olej na płótnie, 38,5 x 46,5 cm, sygnowany p.d. "H. Epstein"

Pejzaż francuski

olej, płótno, 40,5 x 54 cm;
sygn. p.d.: H. Epstein

PEJZAŻ ZIMOWY Z POŁUDNIA FRANCJI, lata 30. XX w.

olej, płótno,
64 x 79.5 cm
sygnowany p.d.: H. Epstein
Na odwrocie napis na krośnie: E 321-21 oraz # 271

Pejzaż z morzem w tle

olej/płótno, 38 x 55 cm
sygnowany l. d.: `H. Epstein`

PEJZAŻ W ZIELENI, lata 30. XX w.

akwarela, karton,
42.5 x 56.5 cm
sygnowana l.d.: H. Epstein

Pejzaż prowansalski z górą Św. Wiktorii

olej, papier naklejony na tekturę,
49,5 x 68,5 cm;
sygn. p.d.: H. Epstein

Kwiaty w wazonie

olej, płótno, 50,5 x 65 cm;
sygn. p.d.: H. Epstein

49,5 x 68,5 cm;
sygn. p.d.: H. Epstein

PEJZAŻ ZE STRUMIENIEM

olej, płótno,
81 x 65 cm
sygnowany p.d.: H. Epstein
Na poprzecznej listwie krosien napis tuszem: 17. Na płótnie okrągły zatarty i nieczytelny stempel.

Portret

olej, płótno, 34 x 26 cm
sygn. p.d.: H. Epstein

Pejzaż, 1917

olej, płótno,
46 x 61.5 cm
sygnowany l.d.: H. Epstein | 1917
Na odwrocie poniechana przez artystę, zamalowana kompozycja przedstawiająca miejską ulicę.
W maju 1993 obraz przekazany w depozyt do Muzeum Narodowego w Warszawie.
Obraz ze zbiorów Art-B

Marsylskie ulicznice, ok. 1930

olej, płótno,
64 x 45.5 cm
sygnowany p.g.: H. Epstein

Martwa natura z rybami

olej, płótno,
54 x 73
sygn. p. g.: H. Epstein

Targ, 1924

olej, płótno
50 x 74 cm

Kobieta przy stole, ok. 1918

olej, płótno
65,5 x 54,5 cm

olej, płótno
64 x 79 cm

Łodzie w porcie, 1930

olej, płótno
55 x 65,4 cm

Targ, ok. 1924

olej, płótno, 50 x 74
sygn. l.d.: H. Epstein
na rewersie na krośnie napis: 20 M

Port rybacki

olej, płótno
54 x 73 cm

Martwa natura z kwiatami i anansem, ok. 1930

olej, płótno,
46.5 x 61.5 cm
Sygnowany l.d.: H. Epstein
Na odwrocie napis czarną farbą na płótnie l.g.: N.2 Nature morte | (61 x 46) | 12 P.

Rysunki

Pies
ołówek, kredka, papier, 30,5 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygn. p.d.: H. Epstein (faksymile)

Kobieta stojąca
ołówek, papier, 30,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy)

Kobieta z parasolką
ołówek, piórko, tusz, papier, 30,5 x 22 cm (w świetle oprawy)

Krowy
ołówek, papier, 23 x 31 cm (w świetle oprawy)

Rysunki

Krowy
ołówek, papier, 23 x 31 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: H. Epstein (faksymile)

Na rynku
ołówek, piórko, tusz, papier, 23,5 x 31 cm (w świetle passe-partout)

Studium psa
ołówek, piórko, tusz, papier, 30,5 x 22 cm (w świetle passe-partout); sygn. p.d.: H. Epstein (faksymile)

AKT

Olej na płótnie 81 x 65 cm
Sygnowany l.g. - "H. Epstein"

R - obiekt posiada cenę rezerwową

Martwa natura z melonami

olej, płótno
45,5 x 61 cm

olej, płótno
125 x 100 cm

Na targu

ołówek, akwarela, papier, 25 x 36,5 cm
(w świetle oprawy)
sygn. p.d.: H. Epstein

W polu

ołówek, akwarela, papier, 23 x 30,5 cm (w świetle passe-partout) sygn. l.d.: H. Epstein

Port

akwarela, ołówek, papier
37,7 x 55 cm

Droga wśród drzew

olej, płótno, 54 x 65 cm; sygn. p.d.: H.Epstein. Obraz posiada potwierdzenie autentyczności wystawione przez Marca Ottavi, paryskiego eksperta malarstwa XIX i XX w. z dn. 4.IV.2002 r.

W parku, ok. 1920

olej, płótno
41 x 33 cm

W porcie

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier,
37,5 x 54,5 cm, sygn. l.d.: H.Epstein

Górnik

sygn. p.d.
drzeworyt
14.6x9.8

PORTRET KOBIETY W CZERWONYM BERECIE

I poł. lat 20-tych XX w.
Olej na płótnie 35 x 27 cm
Sygnowany p.d. - "H. Epstein"
Ekspertyza - prof. dr hab. Jerzy Malinowski, 1999 r.

AKT SIEDZĄCEJ KOBIETY, ok. 1920

olej, płótno, 84 x 65,5 cm
sygnowany l.g.: H. Epstein

Port

olej, płótno, 50 x 65 cm; sygn. l.d.: H.Epstein

Motyw miejski z kanałem

23 x 30 cm (w świetle oprawy); sygn. p.d.: H. Epstein

Droga wśród drzew

olej, płótno, 54 x 65 cm; sygn. p.d.: H.Epstein

WYBRZEŻE

OLEJ NA TEKTURZE
wymiary: 20x31,5
SYGNOWANY

W parku

piórko, tusz, akwarela, 28,5 x 35 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: H.Epstein

Kąpiące się

olej, płótno
32,1 x 40 cm

PEJZAŻ

olej, płótno, 50 x 61,5 cm;
sygnowany u dołu z lewej: H. Epstein

Por.: Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, , Warszawa 1992, s. 184

Łodzie rybackie w porcie

olej, płótno, 38 x 46 cm; sygn. p.d. - H. Epstein

Port

olej, płótno, 50,5 x 65 cm; sygn. l.d.- H. Epstein

Pejzaż, 1921

olej, płótno, 50 x 61
sygn. l. d.: H. Epstein / 1921

Praczki

olej, płótno, 61 x 73,5 cm;
sygn. l.d. - H. Epstein

olej, płótno 38,5 x 55,5
sygnowany u dołu po prawej: "H. Epstein"

Martwa natura z mandoliną

olej, płótno
54 x 90,5 cm

liczba obiektów: 354