1 zł
2 600 000 zł

OWIDZKI Roman (1912 Ostrowy - 2009 Warszawa)

Kompozycja, 1957 r.

olej, płótno, 61 x 51 cm,
sygn. i dat. p.d.: R.Owidzki / 1957,
na odwrocie autorska nalepka z opisem

cena wywoławcza: Wykup abonament

Bez tytułu, 1975/6

relief / olej, płyta naklejona na płótno
100 × 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: R. OWIDZKI 75/6; na odwrociu opisany: R. OWIDZKI 1975/6 | 100 × 70 cm; nalepka Gallery Art Consulting

"Skręty", 1973 r.

olej, relief/płótno naklejone na płytę, 111 x 79 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'R.OWIDZKI.73.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R.OWIDZKI VIII-IX-X-73. 110 cm. x 84 cm. / „SKRĘTY” 'oraz papierowa nalepka wystawowa Art Consulting Galeria

PRZENIKANIA, 1963 r.

technika własna/papier, karton, 58,5 x 93,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 63. R Owidzki
sygnowany, datowany i opisany na na odwrocie: R.OWIDZKI. | IX : X - 1963 r. | 58 1/2 cm x 96 1/2 cm | napis: OSTROŻNIE! | góra oraz nalepka Centrum Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie i Muzeum w Tel Avivie z wystawy Artitsto Polonaise Contemporary

Kompozycja wielowymiarowa, 1962 r.

relief, tech. własna, płótno, 46 x 55 cm, sygn. i dat. p.d.: R.O. 62, na odwrocie: R.Owidzki / 1962/ 46 x 55

Kompozycja, 1957 r.

olej, płótno, 61 x 51 cm,

WARSTWY NR.1, 1968 r.

relief, technika mieszana/sklejka, 110 x 90 cm
sygnowany p.d.: R. OWIDZKI. 68
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: R.OWIDZKI | MARZEC | 1968 | 110 X 90 cm | napis Ostrożnie kruche | wskazówka montażowa oraz nalepka: Roman Owidzki | tytuł "Warstwy" Nr. 1| 110 x 90 cm| 1968 r. | relief | technika mieszana

KOMPOZYCJA WIELOWYMIAROWA, 1962

Relief, technika własna, płótno; 46 x 55 cm
Sygnowany p.d.: R.O. 62; na odwrocie: R. Owidzki | 1962 | 46 cm x 55; papierowa nalepka z autorskim opisem pracy

KOMPOZYCJA, 1957

Olej, płótno; 61 x 51 cm
Sygnowany p.d.; R.Owidzki | 1957; na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy

Kompozycja, 1958

ołówek, papier; 29,5x21 cm
sygnowany p.d. "RO 58r."

KOMPOZYCJA, 1957

Olej, płótno; 61 x 51 cm

Relief, technika własna, płotno; 46 x 55 cm

bez tytułu, 1975/76

relief, technika własna, 100 × 70 cm
sygnowany na odwrocie l. g. "R. Owidzki | 1975/6 | 100 cm × 70 cm"; nalepka z Art Consulting Gallery

- Art Consulting Galeria, Warszawa, 1999

Kompozycja czerwona nr 1, 1962

technika własna, relief, płyta pilśniowa, papier, 73×103 cm
sygnowany na odwrocie l.g.:" R. Owidzki 1962, wrzesień"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Poznań

Projekt Nowoczesność: Łódź, Kraków, Warszawa, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2004

Literatura:
Projekt Nowoczesność: Łódź, Kraków, Warszawa, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2004, il. na s. 69

Untitled

olej, płótno, 81 x 65 cm
sygn. i dat. l.d.: R OWIDZKI / 1958

POŁĄCZENIA NR 8, 1967

relief, technika mieszana
110 x 95 cm
sygn. na odwrocie na blejtramie: R. OWIDZKI II 1967
na płótnie: 1967. 95 x110, poniżej strzałka
na odwrocie na płótnie nalepki: 1. Desa... Roman Owidzki | ..LIAISON N0 8 |...1967 95 x110 RELIEF | Musee`des Beaux -Arts | ... La Chaux-de-Fonds; 2. informacyjna z danymi obrazu

Kompozycja czerwona nr 1, 1962 r.

technika własna/papier, karton, 73 x 103 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `R. OWIDZKI | 1962, WRZESIEŃ | 73 x 103 | KOMPOZYCJA` oraz nalepka autorska z opisem pracy: `Roman Owidzki | 1962 r. | "Kopozycja czerwona nr 1" | 73 x 103 cm` a także nalepka wywozowa DESY (DESA Foreign Trade Enterprise`)

- 2002, Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa
- kolekcja prywatna

- 07-30.05.2004, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, "Projekt: Nowoczesność / Łódź / Kraków / Warszawa"

Literatura:
- Projekt: Nowoczesność / Łódź / Kraków / Warszawa, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2004, s. 69 (reprodukcja).

Estymacja: 37 000 - 42 000

Kompozycja, 1976 r.

collage, relief, technika własna/tektura, 86 x 110 cm
sygnowany i datowany l.d.: `R. Owidzki 76`

Estymacja: 37 000 - 42 000 zł

Bez tytułu, 1968 r.

technika własna, collage, papier/płyta, 47 x 74 cm
sygnowany i datowany p.d.: `RO 68`

Estymacja: 18 000 - 25 000 zł

Bez tytułu, 1968 r.

relief, technika własna/deska, 110 x 90 cm
sygnowany p.d.: `R. OWIDZKI`
opisany na odwrociu: `R. OWIDZKI 1968 110 x 90`, na blejtramie: `zaczęty 9-VIII 68 r.`

- Listopad 2005 Galeria Studio, Warszawa

Literatura:
- Roman Owidzki: obrazy, reliefy, rysunki, katalog wystawy, Centrum Sztuki Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Galeria Studio, [red.] Grzegorz Pabel i Danuta Wróblewska, Warszawa 2005, s. 28.

Estymacja: 35 000 - 40 000 zł

Kompozycja, 1970 r.

technika własna, relief/tektura, 100 x 86 cm
sygnowany i datowany p.d.: `R. OWIDZKI | 70`
opisany na odwrociu: `R.OWIDZKI zaczęty 22/III 70 r. 110x86 cm | skończony 15- VIII-70`; `110x86 cm`; `R. OWIDZKI`

Pochodzenie: Bezpośrednio od rodziny artysty

Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 35 000 - 45 000

Kompozycja, 1962

technika własna, papier, tusz, tektura 67 x 102,5 cm;
sygn. na odwrocie: R. Owidzki

Kompozycja szara (relief), 1962 r.

technika własna/płótno, papier,
103 x 67 cm
sygnowany i datowany l. d.: `R. OWIDZKI 62` oraz na odwrociu: `R. Owidzki 1962`

RELIEF, 1968

technika mieszana, płyta pilśniowa,
46.7 x 74
sygnowany p.d.: R.O. 68

Kompozycja szara (relief), 1962

technika własna, płótno, 102,5 x 67 cm;
sygn. p.d.: R. OWIDZKI 62 oraz na odwrocie: R. Owidzki 1962

Zbliżenie, 1964 r.

technika własna, 73 x 100 cm
sygn. i dat. p. d.: `R. OWIDZKI. 64 ` oraz opis na odwrocie: `R. OWIDZKI 1964. 73 x 100 cm`

Kompozycja brązowa, 1962

relief, karton, papier,
71 x 108 cm (w świetle ramy);
sygn. i dat. p.d.: R. OWIDZKI 62

Kompozycja, 1963

litografia, papier,
14,5 x 20 cm;
sygn. l.d.: R. Owidzki(ołówkiem), praca pochodzi z katalogu Konfrontacje 63 (nakład 250 egz.)

Kompozycja szara 1968

relief, akryl, collage, sklejka, deska, 100 x 81 cm; sygn. i dat. p. d.: R. Owidzki 68

Połączenia nr 2 1964

technika mieszana, płótno, tektura, collage, 89 x 114 cm; sygn. i dat. na odwrocie

Kompozycja czerwona nr 1 1962

technika własna, relief, collage, tektura, 73 x 103 cm; sygn. i dat na odwrocie,
na odwrocie nalepka „Desy”

Kompozycja 1947

technika własna, gwasz, papier, 44,5 x 62,5 cm (w świetle passe-partout); sygn. p. d.- OWIDZKI

liczba obiektów: 32