1 zł
2 600 000 zł

PAWLAK Włodzimierz (ur. 1957, Korytów)

Notatka o sztuce 3/01

akryl/płótno, 35 x 24 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE 3/01 | 35 x 24 | 2012'

cena wywoławcza: Wykup abonament

DZIENNIK 14 X – 21 X, 2013

olej, płótno
45 x 33 cm
sygn. na odwr. na płótnie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 14 X – 21 X | 45 x 33 | 2013

NOTATKA O SZTUCE, 2012 r.

olej/płótno, 24 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE 1/IV | 24 x 33 | 2012

Dziennik 56, 1996 r.

olej/płótno, 160 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 56 | 165 X 135 | 1996'

Pozbywanie się farby, 1993/1998 r.

olej/płótno, 130 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | POZBYWANIE SIE FARBY | 130 x 120 | 1993 | ZAMALOWANY | VIII 1998'
na odwrociu naklejka z opisem pracy: 'Pozbywanie się farby / Getting Rid of Paint 1993 | olej/płótno/ oil on cavas'

Dziennik B, 7020–7046, 1996

asamblaż, tektura, plexi
23,3 ×33,2×6 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK B | 7020–7046 | 1996 | 5 | 5

Wierzba Staszkowi i Nel, 1983

olej / płótno
80 × 70 cm
sygnowany i opisany na krośnie śr.g.: WŁODZIMIERZ PAWLAK 80x70 WIERZBA STASIOWI I NEL
datowany na krośnie p.g.: 1983

Dziennik 28 VI – 08 X, 2018

olej / płótno
150 × 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 28 VI – 08 X – 150 × 100 | 2018

Dziennik 11.VII - 02.II, 2016-17

olej, płótno, 150 x 100 cm
sygn. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK DZIENNIK 11 VII - 02 II 150 X 100 2016 2017

KWIATY V.V. GOGHA, 2007, 2007 r.

tusz/papier, 32 x 23 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany l.d.: ‘WŁODZIMIERZ PAWLAK | RYSUNEK TUSZEM | KWIATY V.V. GOGHA | 23.II.2007 | Korytów “A”’

Dziennik A, detal 354-384, 1988 r.

długopis, kredka, ołówek, kolaż/papier, 23 x 32 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK, DZIENNIK A, DETAL 354 - 384 1988'

Kwiaty według Van Gogha, 2007

tusz, papier; 32 x 23 cm;
sygn. i opisany l. d.: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM / KWIATY V.V. GOGHA /
23.II.2007 / Korytów “A”.

Partytura do baletu Sokrates XXXIX, 2004

olej, ołówek / płótno
46x50 cm (trapez)
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK | PARTYTURA DO BALETU XXXIX | SOKRATES A | 73 × 100 | 2004

Dziennik, 1988-1992

asamblaż, tektura / plexi
23,3 × 33,2 × 6 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 34 | WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK [nieczytelne] | 1927-[nieczytelne]95 | 1988-1992 | 230 × 320

Linia kredką XV, 2008

olej, kredka / płótno
46 × 50 cm (trapez)
sygnowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK | LINIA KREDKĄ XV | 46 × 46 × 50

"W. Strzemiński - rozbieranie czarnego kwadratu i czerwonego prostokąta", 1990 r.

olej/płótno, 240 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODEK PAWLAK / W. STRZEMIŃSKI ROZBIERANIE CZARNEGO / KWADRATU I / CZERWONEGO PROSTOKĄTA / 240 x 100 / 1990'

"Ikona industrialna 3", 1991 r.

olej/płótno, 135 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK / IKONA INDUSTRIALNA NR3 / 135 x 115 / 1991'

"Dziennik A II", 2002 r.

collage, ołówek/papier, 22,5 x 32,5 cm (arkusz)
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK A II / ok. 2002'

Notatka o sztuce nr 217, 2003 r.

olej/płótno, 33 x 24 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE | NR 217 | 33 x 24 | 2003'

Dziennik 24 X-30 III, 2015-2016

olej, płótno, 150x100 cm, sygnowany na odwrocie p.g. „Włodzimierz Pawlak | Dziennik 24X–30 III | 150×100 | 2015 | 2016”

LINIA BARWNA I, 2005

akryl, płótno
135 x 150
sygn. na odwrocie na płótnie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | LINIA BARWNA I | 135 x 150 | 2005;
na lewym krośnie nalepka: ZACHĘTA | NARODOWA | GALERIA | SZTUKI | WYSTAWA | MALARSTWO | POLSKIE XXI | WIEKU | WARSZAWA | 2006/2007; ołówkiem: 16. XII. 2006 - 25. II 2007

PARTYTURA DO BALETU SOKRATES, 2008 r.

olej, ołówek/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | PARTYTURA DO BALETU SOKRATES | XXXXXXXX V /85/ | 46 x 61

15 XI - 21 XI 1997. Dziennik nr 81, 1997

ołówek, papier
32x22,5 cm
sygnowany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK | 15 XI - 21 XI | 81 | 1997

Dziennik 23 VII, 2013

olej, płótno, 60 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK / 60 X 40 / DZIENNIK 23 VII / 29 VII / 2013

Dziennik 19 II - 3 III, 2014

olej, płótno, 61 x 38
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK 19 III – 3 III / 38 X 61 / 2014

Powidok szklanki, 2017-18

olej, płótno
100x70 cm
sygnowany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK | POWIDOK SZKLANKI | 100x70 | 2017 | 2018"

DZIENNIK 21 X - 29 X, 2013

akryl, olej, płótno
45 x 33 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 21 X - 29 X | 45 x 33 | 2013

Obraz pionowy, 1992 r.

olej/płótno, 38 x 47 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | OBRAZ PIONOWY | 38 X 47 | 1992'

Linia barwna XXXXXXXVII / 77 /, 2007 r.

akryl/płótno, 65 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘WŁODZIMIERZ PAWLAK | LINIA BARWNA XXXXXXXVII / 77 / | 65 x 60 | /WYSOKOŚĆ/ WYSOKOŚĆ/ 2007’

Kwiaty

tusz/papier, 21x30cm

NOTATKA O SZTUCE, 2007 r.

olej/płótno, 33 x 24 cm napisz,ale nie wiem sprawdze
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE NR 383 | 33 x 24 | 2007

Notatka 5/01, 2011 r.

akryl/płótno, 65 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA 5/01 | 65x 50 | 2011'

Obraz warstwowy (wg Teorii Widzenia Strzemińskiego), 2010

olej, płótno; 50 x 40 cm
sygnowany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK | OBRAZ WARSTWOWY | 50 x 40 | 2010 | WG. TEORII WIDZENIA | W. STRZEMIŃSKIEGO"

Władimir Ilicz Lenin - jakim był, 1986

olej, płótno; 170 x 135 cm
sygnowany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK | WŁADIMIR ILICZ LENIN - | - JAKIM BYŁ | 1986 | 135 x 170"
- Włodzimierz Pawlak. Autoportret w powidokach, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2008, poz. kat. 112.
- Droga i prawda, Recital Warszawa, 1987.
Reprodukowany:
- A. Szewczyk, Włodzimierz Pawlak. Autoportret w powidokach, katalog wystawy w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki, Warszawa 2008, s. 133.

DZIENNIK B, 1997-1998

tech. własna, plexi, 23,5 x 33,5 cm
opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ DZIENNIK B/ 7625-7663/ 29XI-6I/ 1997-1998/ 15

HISTORIA KOLORU NR 14, 1990

olej, płótno, 125 x 200 cm
sygn. na odwrocie: WŁODEK PAWLAK HISTORIA KOLORU nr 14 SZARY 125x200 1990

DZIENNIK 30.III - II. 17 2017, 2016-2017

olej, płótno, 150 x 100 cm
op. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ DZIENNIK 30.III-II.17 2017/ 150x100/ 2016/ 2017

Dziennik 14 X - 21 X, 2013

olej, płótno; 45 x 33 cm
sygnowany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 14 X - 21 X| 45 x 33 |2013"

Autoportret, 2012

olej, płótno; 50 x 40 cm
sygnowany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK | AUTOPORTRET | 50 x 40 | 2012"

Dziennik L, 26.02 - 13.03.2000 r.

ołówek/papier, 32 x 22.50 cm, oprawiona, sygnowana, datowana i opisana na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK L | 197 - MAREK | 26 II - 13 III',

* praca podlega opłacie Droit de suite

Dziennik Nr. 88, 1997-1998

olej, płótno, 150 x 100 cm
sygn. na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 88 | 150 X 100 | 1997 - 1998 (30 XI - 22 I)

Partytura do baletu Sokrates, 2004 r.

olej/płótno, 100 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | PARTYTURA DO BALETU SOKRATES | XXVII | 81 x 100 | 2004'

Dziennik nr 74, 1997 r.

olej/płótno, 146 x 114 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 74 | 146 x 114 | 1997'

DZIENNIK NR 59, 1996

olej, płótno, 150 x 110 cm
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK DZIENNIK NR 59 150x110 1996

Dziennik nr 54, 1994-1995 r.

olej/płótno, 130 x 120 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 54 | 130 x 120 | 1994-1995'

z cyklu Dziennik, 22 II - 17 VI, 2016

olej, płótno; 14 prac, każda 18 x 13 cm
sygnowane na odwrocie: "W. PAWLAK | 2016 | WŁODZIMIERZ PAWLAK"; każda z prac opatrzona datą dzienną

Notatka o sztuce nr 341, 2003

olej, płótno; 33 x 24 cm
sygnowany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE | NR 341 | 33 x 24 | 2003"

Stary młyn, 2011 r.

olej/płótno, 110 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: Włodzimierz Pawlak | Stary młyn | 110 x 135 | 2011

Rysunek tuszem 226, 2003 r.

ołówek, tusz/papier, 32,2 x 22,8 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: 'W. PAWLAK', datowany l.d.: '13.IX.2003'
opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ | PAWLAK | RYSUNEK TUSZEM | 226 2003'

Dziennik nr 100A, 1998 r.

olej, ołówek, technika mieszana/płótno, 33 x 24 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 100A | 33 x 24 | 1998'

DZIENNIK 21 X - 29 X, 2013

akryl, ołówek, płótno
45 x 33 cm
na odwrocie na płótnie sygnatura i napis: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 21 X - 29 X | 45 x 33 | 2013

DZIENNIK NR 35, 1992

olej, płótno, 165 x 135 cm
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK DZIENNIK NR 35 / 165 x 135 / 1992 / 182-303

Pamiętaj o mnie¸1987

olej, płótno; 170 x 150 cm
sygnowany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK | PAMIĘTAJ O MNIE | 170 x 150 | 1987"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Warszawa
- Galeria Art NEW Media, Warszawa
- Autoportret w powidokach, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2008
- Włodzimierz Pawlak. Tablice dydaktyczne, Pawilon SARP, Warszawa 1989
Reprodukowany:
- Włodzimierz Pawlak. Autoportret w powidokach, red. A. Szewczyk, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2008, reprodukcja na s.135.

Linia barwna XXI, 2006 r.

pigment barwny utrwalony olejem/płótno, 33 x 33 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | LINIA BARWNA XXI | 33 X 33 | 2006'

- Włodzimierz Pawlak. Autoportret w powidokach, katalog wystawy, Zachęta, Warszawa 8.09.-2.11.2008, Warszawa 2008, s. 101 (il.)

Dziennik 27 XI -31 XII

olej, ołówek, technika własna/płótno, 22 x 12 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 27 XI - 31 XII | 22 x 12 | 2014'
na odwrociu wskazówka montażowa

DZIENNIK 19 II - 26 II 2013

akryl, ołówek, płótno
41 x 27 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 19 II - 26 II | 41 x 27 | 2013

NOTATKA O SZTUCE, 2013

akryl, płótno
33,5 x 24 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE | 1/IX | 2013 | 33 x 24

Klucze do Malewicza IV, 2005

olej, płótno, 120 × 100 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: "WŁODZIMIERZ PAWLAK | KLUCZE DO MALEWICZA | IV | 120 × 100 | 2005"

Proweniencja:
- kolekcja prywatna, Poznań

DZIENNIK 132, 2010 r.

olej/płótno, 60 x 40 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK | 60 X 40 | 2010

DZIENNIK 10.III-15.V, 2015

olej, płótno, 33 x 24 cm
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK 10.III-15.V / 33 x 24 /2015

NOTATKA O SZTUCE NR 531, 2009

olej, płótno, 24 x 33 cm
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE / NR 531 / 24 x 33 / 2009

NOTATKA O SZTUCE NR 85, 1999

olej, płótno, 33 x 24 cm
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE / NR 85 / 1999 / 33 x 24

Polacy formują flagę narodową, 1999 r.

olej/płótno, 24 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | POLACY FORMUJĄ FLAGĘ NARODOWĄ | 33x24 | 1999'

- dar od artysty, ok. 2001

Dziennik nr 86 A, 1997 r.

olej/płótno, 59,8 x 49,5 cm
sygnowany, datowany i opisany na odworciu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 86A | 60X50 | 1997'

- dar od artysty, lata 90.

Obraz biało-czerwony, 1991 r.

olej/płótno, 33 x 24 cm
sygnowany na odwrociu: 'W. PAWLAK'
opisany na odwrociu, na blejtramie: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | OBRAZ BIAŁO-CZERWONY | 1991'

Notatka o sztuce nr 222, 2000 r.

olej/płótno, 24 x 33 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE NR 222 | 24 x 33 | 2000'

- dar od artysty, ok. 2000

DZIENNIK 31 V - 30 VI 2014

olej, płótno
55 x 38 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 31 V - 30 VI | 55 x 38 | 2014

DZIENNIK 137, 2011

olej, płótno, 50 x 40 cm
sygn. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/DZIENNIK 137/50 x 40/2011

Klucze do Malewicza V, 2005

assemblage/olej, płótno, drewno, ołówek, 100×120 cm
sygnowany na odwrocie p.g. "Włodzimierz Pawlak, Klucze do Malewicza V, 2005"

Proweniencja:
kolekcja prywatna, Warszawa

Bez tytułu, 2014

tusz, pędzel, papier; 29 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn., dat. i opisany u dołu ołówkiem: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK 2014

Czy śpię, czy czuwam, ciągle słyszę trąby sądu ostatecznego, 1986 r.

olej/płótno, 160 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WALDEMAR PAWLAK | CZY ŚPIĘ, CZY CZUWAM CIĄGLE SŁYSZĘ | TRĄBY SĄDU OSTATECZNEGO | 160x135 | 1986'

- Włodzimierz Pawlak. Autoportret w powidokach, Państwowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa, 08.09-02.11.2008

- Włodzimierz Pawlak. Autoportret w powidokach, katalog wystawy, red. A. Szewczyk, Warszawa 2008, s. nlb (il.)

IKONA INDUSTRIALNA, 2008

olej, płótno, 41 x 41 cm
opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/
IKONA INDUSTRIALNA/ I/2008/ 41 X 41/ 2008

DZIENNIK NR 117, 2009

olej, płótno, 50 x 40 cm
op. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ DZIENNIK NR 117/ 50X40/ 2009/
ZACZĘTY 15 VIII MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ

DZIENNIK 16 VIII - 23 VIII, 2013

olej, płótno
50 x 40 cm
sygn. na odwrocie na płótnie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 16 VIII - 23 VIII | 50 x 40 | 2013

DZIENNIK 17 IX - 25 IX, 2012

olej, płótno, 73 x 54 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ DZIENNIK 17 IX - 25 IX/ 73 x 54/ LATO JESIEŃ/ 2012

NOTATKA o SZTUCE NR 513, 2009

olej na płótnie, 24 x 33 cm,
sygnowana i datowana na odwrocie.

Notatka o sztuce nr 439, 2008 r.

olej, płótno, 24 × 33 cm
opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/NOTATKA O SZTUCE/NR 439/24 X 33/2008
na krośnie pieczątka z napisem: SPONSOROWANE PRZEZ/MINISTERSTWO KULTURY oraz numer 24/33

DZIENNIK 31 V - 1 VII, 2014

olej, ołówek, płótno
55 x 38 cm
sygn. na odwr. na płótnie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 31 V - 1 VII | 55 x 38 | 2014

DZIENNIK NR 85, 1997

olej, płótno, 150 x 100 cm
sygn. na odwrocie: Włodzimierz Pawlak/ Dziennik nr 85/ 150 x 100 cm/ 1997

DZIENNIK NR 94, 1998

olej, płótno, 150 x 100 cm
op. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ DZIENNIK NR 94/ /21 VI - 29 VI// 150 X 100/ 1998

Już prawie znikam, 1986 r.

olej/płótno, 150 x 130 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODEK PAWLAK | JUŻ PRAWIE | ZNIKAM | 130 x 150 1986'

- Obrazy zamalowane, wystawa dyplomowa, 4 czerwca 1985. - Włodek Pawlak. Cyrkiel i linia miary artystycznej, Pracownia Dziekanka, 18.02.-22.02.1986. - Powinność i bunt. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 1944-2004, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 17.09.-24.10.2004

- Włodzimierz Pawlak. Autoportret w powidokach, katalog wystawy, red. A. Szewczyk, Warszawa 2008, s. nlb (il.).

Dziennik 1 X - 27 X, 2011 r.

olej/płótno, 81 x 60 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 1 X - 27 X | 81 x 60 cm | 2011 JESIEŃ'

Dziennik, 1997

olej, ołówek/płótno, 24 x 33 cm
sygn. i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK 1997 | 24 x 33
na blejtramie ołówkiem: W. PAWLAK DZIENNIK 1997

Dziennik 21 II- 17 III/ ZIMA, 2015

Olej, ołówek/płótno, 90 x 60 cm
sygn. na odwrociu: Włodzimierz Pawlak / Dziennik 21 II- 17 III/ ZIMA / 90x60 / 2015

Linia Barwna V, 2013 r.

akryl/płótno, 50 x 61 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | LINIA BARWNA V | 50 x 61 | 2013'

DZIENNIK NR 51, 1994

olej, ołówek, płótno
41 x 33 cm
sygn. na odwr. na płótnie: WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 51 | JOURNAL No 51 | 41 x 33 | 1994

Dziennik 09.I - 24 I (ZIMA), 2012

olej, płótno, 70 x 50 cm
opisany i dat. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ DZIENNIK 09.I - 24.I / 70 x 50 / 2012 / ZIMA

Dziennik (1997)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
24x33 cm

Dziennik nr 91, 1998 r.

olej/płótno, 150 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 91 | / 21.III - 15.IV/ | 150 x 100 | 1998 r.'

Dziennik nr 112 D, 2000

olej, płótno, 33 x 24 cm
opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ DZIENNIK NR 112 D/ 33 x 24/ 2000

Notatka o sztuce nr 72, 1999

olej, płótno, 33 x 24 cm
opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ NOTATKA O SZTUCE/ NR 72/ 33 x 24 / 1999

DZIENNIK A 10, 2002 r.

ołówek/papier, 23 x 32 cm
sygnowany i opisany na odwrociu:
'WŁODZIMIERZ PAWLAK DZIENNIK A 10 2002'

Z cyklu Notatka o sztuce, 2013 r.

olej/płótno, 24 x 33 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: 'WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE | POL - A/IX | 24 x 33 | 2013'

Notatki o sztuce nr 66, 1998

akryl, płótno; 33 x 24 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie:
WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKI O SZTUCE / NR 66 / 1998

*do wylicytowatej ceny doliczana jest opłata droit de suite

Dziennik nr 19, 1990 r.

olej/płótno, 135 x 190 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `WŁODEK PAWLAK | DZIENNIK NR 19 | 135 x 190 | 1990`
na odwrociu naklejka transportowa z Muzeum Narodowego we Wrocławiu

- "Gruppa ...", Miejska Galeria Sztuki "MM", Chorzów, 2-24.04.2013
- Festival International de la Peinture, Chateau-Musée-Haut-de-Cagnes, Cagnes-sur-Mer, 29.06-30.09.1990

Notatka o sztuce Nr 66 (1998)

sygn. dat. na odwrociu
olej, płótno
33x24 cm

Dziennik nr 110 A, 1999

olej, płótno, 33 x 24 cm
opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK NR 110A / 33 X 24 / 1999 / ZAMALOWANY: / 2010 / 2011 / 2012

THE NOTE 9/01

sygn. tyt. i dat. 2011 na odwrocie
olej, płótno
65 x 50 cm.

Warszawa, Galeria Propaganda, The Airplane Anatomy, 2012

Literatura:
Agnieszka Kowalska, `Ten samolot`, Gazeta Wyborcza, 3 - 9 sierpnia 2012
Agnieszka Kowalska, `Anatomia samolotu Włodzimierza Pawlaka`, Gazeta Wyborcza, 23 sierpnia 2012
Barabara Majewska, `Malować?`, in Więź, październik 2012, no. 10
Piotr Kosiewski, `Notaki na siatkówce`, in Tygodnik Powszechny, 26 sierpnia 2012, n. 35

Dziennik nr 14, 1990 r.

olej/płótno, 135 x 190 cm
sygnowany, opisany i datowany na odwrociu: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 14 | 135 x 190 | 1990`

Linia barwna XXXXIII, 2006 r.

kredka/płótno, 24 x 50 cm
na odwrociu opisany

DZIENNIK C/ 5X- 25X 2012 [24 w kółku]

materiał: OŁÓWEK KARTON
wymiar: 32x22,5 cm w świetle ramy
rok: 2012

RĄCZY JELEŃ z cyklu Powrót do Lascaux, 2012

olej na płótnie,70 x 130 cm,
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: "Włodzimierz Pawlak /Powrót do Lascaux /'130 x 70 /2012"

Siedemnasta, siedemnasta piętnaście, 2011 r.

olej/płótno, 110 x 135 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu

Bez tytułu, 1999 r.

gwasz, papier, 28 x 20 cm
sygn. na odwrocie: Włodzimierz Pawlak 1999
komplet 5 prac
Kolekcja Pakoska

Dziennik C, 1998 r.

ołówek, tektura, 32 x 22,5 cm w świetle ramy;
sygn. i dat. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK /DZIENNIK C/I 24 II-3 III I/96 [w kółku]/1998; Pochodzenie:
Kolekcja Pakoska

Obraz warstwowy, 2009 r.

olej, płótno, 40 × 60 cm
napis na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/OBRAZ WARSTWOWY/ 40 × 60/2009
Opisany i reprodukowany:
Kolekcja Pakoska. Sztuka Polska, (oprac.) Anna Kroplewska-Gajewska, katalog wystawy Muzeum Okręgowe w Toruniu 26 kwietnia - 1 września 2013, Toruń 2013, s. 148

olej/płótno, 55 x 100,5 cm
opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK | PARTYTURA DO BALETU SOKRATES | XXXXI | 55 X 100,5 | 2004`

Rysunek wielowarstwowy, 2004

ołówek, papier; 21 x 31 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i opis l. d. (ołówkiem):
WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK WIELOWARSTWOWY / 31. XII. 2004 / KORYTóW "A"

Przestrzeń logiczna obrazu, 2011 r.

olej/płótno, 150 x 150 cm
opisany i datowany na odwrociu: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | PRZESTRZEŃ LOGICZNA OBRAZU | 150 x 150 | 2011`

Estymacja: 35 000 - 45 000

Idol, 1998

technika własna,
wys. 15,5 cm;
sygn. na spodzie W.PAWLAK / 29 III 1998 / IDOL

Rysunek wielowarstwowy A, 2005

ołówek, papier;
21 x 31,4 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: WŁODZIMIERZ PAWLAK oraz napis autorski: RYSUNEK WIELOWARSTWOWY A/ 01.I.2005/KORYTÓW "A"

Notatka o sztuce, 1999

olej, płótno; 33 x 24 cm
sygn. na odwrocie WŁODZIMIERZ PAWLAK/ NOTATKA O SZTUCE/ NR 72/ 33X24/1999.

Estymacja: 11000 - 14000 PLN

Dziennik nr 112 D, 2000

olej, płótno; 33 x 24 cm
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ DZIENNIK NR 112 D/ 33X24/ 2000.

Estymacja: 11000 - 14000 PLN

Stary młyn, 2011 r.

olej/płótno, 110 x 135 cm
sygnowany i datowany na odwrociu

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

NOTATKA O SZTUCE NR 384, 2004

olej na płótnie, 33 x 24 cm, sygnowany na odwrocie "WŁODZIMIERZ PAWLAK /NOTATKA O SZTUCE /NR 384 /2004"

NOTATKA O SZTUCE NR 61, 1998

olej na płótnie, 33 x 24 cm, sygnowany na odwrocie "WŁODZIMIERZ PAWLAK /NOTATKA O SZTUCE /NR 61 /1998"

NOTATKA O SZTUCE NR 329, 2003

olej na płótnie, 33 x 24 cm, sygnowany na odwrocie "WŁODZIMIERZ PAWLAK /NOTATKA O SZTUCE /NR 329 /2003".

NOTATKA O SZTUCE NR 331, 2003

olej na płótnie, 33 x 24 cm, sygnowany na odwrocie "WŁODZIMIERZ PAWLAK /NOTATKA O SZTUCE /NR 331 /2003"

DZIENNIK Nr 117, 2009

olej na płótnie, 50 x 40 cm, sygnowany,datowany i opisany na odwrocie "WŁODZIMIERZ PAWLAK /DZIENNIK NR 117 /50 x 40 /2009 /ZACZĘTY 15 VIII MATKI BOSKIEJ /ZIELNEJ".

Dziennik nr 100, 1998 r.

olej/płótno, 150 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 100 | 150 x 100 | 1998 | /6.X - 25.X/`

Estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Sportowcy Malewicza, 2012

olej/płótno, 24x33 cm

Estymacja: 4500 - 5500 zł

Notatka o sztuce 3/02, 2012

olej/płótno, 20x20 cm

Estymacja: 3600 - 4400 zł

Kilka płaszczyzn intektualnych, 1994 r.

olej/płótno, 130 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | KILKA PŁASZCZYZN INTEKTULNYCH | 130 x 120 | 1994`

- bezpośrednio z pracowni artysty
- kolekcja prywatna

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Kochać jak to łatwo powiedzieć, 1986 r.

olej/płótno, 170 x 135 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `WŁODEK PAWLAK | KOCHAĆ JAK TO ŁATWO POWIEDZIEĆ | 135 x 170 | 1986`

Estymacja: 35 000 - 45 000 zł

Kwiaty V. v. Gogha, 2005

tusz, papier;
32,3 x 22,8 cm (wymiar arkusza);
u dołu napis ołówkiem: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ RYSUNEK TUSZEM D / 16.X.2005 / KORYTÓW "A" KWIATY V. v. GOGHA

Kwiaty V. v. Gogha, 2005

tusz, papier;
u dołu napis ołówkiem: WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM E/ 15.X.2005 / KORYTÓW "A" KWIATY V.V. GOGHA

DZIENNIK NR 112D, 2000

olej na płótnie, 33 x 24 cm,
sygnowany na odwrocie, na płótnie "Włodzimierz Pawlak"; tamże autorskie: tytuł, wymiary, data powstania.

NOTATKA O SZTUCE NR 72, 1999

olej na płótnie, 33 x 24 cm,
sygnowany na odwrocie, na płótnie "WŁODZIMIERZ PAWLAK"; tamże autorskie: tytuł, wymiary, data powstania.

Dziennik nr 85, 1997

olej, płótno; 150 x 100 cm
sygn.na odwrocieL WŁODZIMIERZ PAWLAK/
DZIENNIK NR 85/ 150 X 100 CM/ 1997

Estymacja: 45000-50000 zł

Pamiętaj o mnie, 1987

olej, płótno,
170 x 150 cm;
opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ PAMIĘTAJ O MNIE/ 170 X 150/ 1987
1989 - Tablice dydaktyczne, Pawilon SARP, Warszawa
2008 - Autoportret w powidokach, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa
Reprodukowany: Autoportret w powidokach, Warszawa 2008

Dziennik C, 2000

ołówek, papier; 31,5 x 22,5 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/ DZIENNIK C/ 197 (w kółku) - MAREK/ 26II - 13III/ 2000

Rysunek kredką II, 07 II 2009 r.

kredka, ołówek/papier, 32,5 x 23 cm
sygnowany i opisany l.d.: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | RYSUNEK KREDKĄ II (...)`

Estymacja: 600 - 1 000 zł

Dziennik nr 56, 1996 r.

olej/płótno, 165 x 135 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 56 | 165 x 135 | 1996`

Estymacja: 45 000 - 55 000 zł

Najważniejsze jest niewidzialne, 1987

Olej, płótno; 130 x 180 cm
Sygn. na odwrocie: WŁODEK PAWLAK/ JEŻELI BOLI CIĘ PALEC/ TO PRZECIEZ TWOJA RĘKA/ 135/180/ 1987/ NAJWAŻNIEJSZE JEST NIEWIDZIALNE

Estymacja: 60 000 - 80 000 zł

Rysunek kredką II, 2009 r.

kredka, ołówek/papier, 22,5 x 32 cm
opisany l.d.: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | RYSUNEK KREDKź II | 09 LUTY 2009 KORYTÓWKA`

Estymacja: 600 - 900 zł

DZIENNIK NR 22, 1990

technika własna na płótnie, 135 x 190 cm,
sygnowany na odwrocie: "WŁODEK PAWLAK /DZIENNIK NR 22 /135 x 190 /1990"

DZIENNIK NR 15, 1990

technika własna na płótnie,
135 x 190 cm,
sygnowany na odwrocie: "WŁODEK PAWLAK /DZIENNIK NR 15 /135 x 190 /1990"

Kółko i krzyżyk, 2011 r.

olej/płótno, 135 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | KÓŁKO I KRZYŻYK | 135 x 110 | 2011`

Estymacja: 32 000 - 40 000 zł

Dziennik 132, 2010 r.

olej, technika własna/płótno, 60 x 40 cm

Estymacja: 6 000 - 7 000 zł

Dziennik nr 70, 1996

olej, płótno, 146 x 114 cm,
sygn., dat. i opis na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK NR 70 / 146 X 114 / 1996

Rysunek kredką V, 2009 r.

ołówek, kredka/papier, 23 x 32 cm
sygnowany, datowany i opisany l. d.: `WŁODZIMIERZ PAWLAK (...) 2009`

Estymacja: 1 200 - 1 400

Dziennik nr 70, 1996

olej, płótno,
146 x 114 cm,

Notatka o sztuce Nr 356, 2003

olej, płótno,
33 x 24 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE / NR 356 / 33x24 / 2003

Pamiętaj o mnie, 1987

olej, płótno,
170 x 150 cm;

Notatka o sztuce Nr 356, 2003

olej, płótno, 33 x 24 cm;
Wystawiany: Malarstwo Polskie XXI w., Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 2006

Dwie świniorybki, 1983

olej, płótno,
76 x 67 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DWIE ŚWINIORYBKI / 76 x 67 / 1983
Reprod. w: Włodzimierz Pawlak. Autoportret w powidokach, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa 2008, poz. kat. 32, s. 118

Rysunek III (2009)

sygn. dat. l.d.
ołówek, papier
22.7x32.2

Przestrzeń logiczna obrazu K, 2002

olej, płótno,
150 x 150 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / PRZESTRZEŃ LOGICZNA OBRAZU K / 150 x 150 / 2002

RYSUNEK TUSZEM, 2003 R.

tusz, ołówek/papier,
32,2 x 22,8 cm (arkusz)
sygnowany p. d.: `W. PAWLAK`, datowany l. d.: `13.IX.2003`, opisany na odwrocie

Dziennik nr 88 A, 1997 r.

olej/płótno,
18,5 x 13 cm
sygnowany na odwrociu: `W.PAWLAK` opisany i datowany ołówkiem na blejtramie: `DZIENNIK NR88A 1997`

Notatka o sztuce nr 329, 2003

olej, płótno,
33 x 24 cm;
na odwrocie napisy autorskie

Notatka o sztuce nr 378, 2003

olej na płótnie,
33 x 24 cm;
na odwrocie napisy autorskie
Wystawiany: Malarstwo polskie XXI, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, 2006

Dziennik A 10, 2002 r.

rysunek, ołówek/papier,
23 x 32 cm
sygnowany i opisany na odwrocie: `WŁODZIMIERZ PAWLAK DZIENNIK A 10 2002`

To ostatnie które zachowałem w oczach umierając, 1987 r.

olej/płótno,
160 x 180 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `WŁODEK PAWLAK | TO OSTANIE KTÓRE ZACHOWAŁEM | W | OCZACH UMIERAJAC | 160 x 180 | 1987`

Rysunek tuszem 226, 2003 r.

tusz, ołówek/papier,
32,2 x 22,8 cm (arkusz)
sygnowany p.d.: `W. PAWLAK`, datowany l.d.: `13.IX.2003`
opisany na odwrociu: `WŁODZIMIERZ | PAWLAK | RYSUNEK TUSZEM | 226 2003`

Proces wyrzynania się ząbków u przeciętn

olej, płótno,
117 x 130 cm;
sygn. na odwrocie: PROCES WYRZYNANIA SIĘ / ZĄBKÓW U PRZECIĘTNEGO / DZIECKA / 130x117 / WŁODEK PAWLAK

Rysunek II, 2009

ołówek, papier,
32,4 x 22,8 cm

Notatka o sztuce nr 315, 2003 r.

olej/płótno,
33 x 24 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | NOTATKA O SZTUCE | 33 x 24 | 2003`

Samolot do Polski, 1985

olej, płótno,
165 x 125 cm;
sygn. na odwrocie: WP / SAMOLOT DO POLSKI / 125X165 / 1985

Notatka o sztuce Nr 104, 1999

olej, płótno,
33 x 24 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE / NR 104 / 33x24 / 1999

Konie, 1997

drewno malowane,
28 x 20,5 x 11 cm
sygn.: W.PAWLAK KONIE

Łódka, 2005

technika mieszana,
29 x 12 x 9 cm
sygn.: W.PAWLAK/ŁÓDKA/30.I.2005

Notatka o sztuce Nr 109, 1999

olej, płótno,
33 x 24 cm;
opisane na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE / NR 109/33X24/1999

Kompozycja, 2003

tusz, papier,
32 x 22,8 cm;
dat. l. d.: 27.X.2003
sygn. p. d.: W. PAWLAK

Rysunek III, 2009

ołówek, papier,
32,4 x 22,8 cm;
sygn. opis. i dat.: WŁODZIMIERZ PAWLAK RYSUNEK III 26 MARCA 2009 KORYTÓW "A"

Martwa natura z butelkami, 2007 r.

technika własna, assamblage,
wysokość: 19 cm
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski na podstawie: `W. Pawlak | Martwa | Natura z Butelkami | 30.I.2007`

Dziennik nr 85, 1997 r.

olej/płótno,
150 x 100 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | DZIENNIK NR 95 | 150 x 100 | 1997`

Dziennik nr 86, 1997

olej, ołówek, płótno,
150 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK/DZIENNIK NR 86/150x100/1997

Święta rodzina, 1986

olej, płótno,
130 x 180 cm;
sygn. na odwrocie: 130 x 180/1990-2002/OBRAZ ZAMALOWANY

Linia barwna 89, 2007 r.

olej/płótno,
73 x 73 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `WŁODZIMIERZ PAWLAK | LINIA BARWNA XXXXXXXXIX (89) | 73 x 73 | 2007`

Pasiphae - mit grecki, 1987

olej, płótno,
135 x 165 cm;
opisany na odwrocie: WŁODEK PAWLAK/ PASIPHAE - MIT - GRECKI/ 135 x 165/ 1987

Słyszę? Mówię? Widzę?, 1991

tryptyk, olej, płótno,
165 x 135 cm (każda część);
sygn. i opisane na odwrocie.

Notatka o sztuce nr 62, 1998

olej, płótno,
33 x 24 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE NR 62 / 33 x 24 / 1998

Notatka, 2003 r.

rysunek, tusz, ołówek/papier, 32 x 22,5 cm (arkusz)
sygn. i dat. na odwrociu: `WŁODZIMIERZ PAWLAK / RYSUNEK TUSZEM / 203 2003`

Notatka o sztuce nr 33, 1998

olej, płótno, 18 x 13 cm;
napisy autorskie na blejtramie

W kręgu kultury europejskiej, 1988

olej, płótno,
134.5 x 190 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODEK PAWLAK / "W KRĘGU KULTURY EUROPEJSKIEJ" / 135 X 195 / 1988;
praca z cyklu pt. "Tablice dydaktyczne" z lat 1987-1988; wystawiany i reprodukowany

olej, płótno
134.5 x 190 cm;
sygn. na odwrocie: WŁODEK PAWLAK / „W KRĘGU KULTURY EUROPEJSKIEJ" / 135 X 195 / 1988;
praca z cyklu pt. „Tablice dydaktyczne" z lat 1987-1988

Dziennik B, Detail 773-812, 1988-92

drewno, szkło, płyta, tubki po farbie, tusz, 27 x 36,5 x 4 cm
Obiekt był prezentowany na wystawie "Oikos 1995" w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Bez tytułu, 1991

blejtramy, olej, 24 x 18 x 17 cm
Obiekt prezentowany na wystawie monograficznej Włodzimierza Pawlaka "Autoportret w powidokach", Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa, 2008

Kanibale, 1986

olej, płótno
160 x 149 cm;
na odwrocie napis autorski: WŁODEK PAWLAK / 149 x 160 1986
Wystawiany: Wystawa "Gruppy", Galleri Atrium, Stockholm, marzec 1987

AUTOPORTRET Z PIRAMIDź NA TLE MAPY NIEISTNIEJźCEGO KRAJU, D101986 R.

olej/płótno
160 x 135 cm
napis na odwrocie: `AUTOPORTRET Z PIRAMIDź / NA TLE MAPY NIEISTNIEJźCE- / GO KRAJU / 135 x 160 1986 / WŁODEK PAWLAK`

Kanibale, 1986

olej, płótno
160 x 149 cm;

Słyszę? Mówię? Widzę?, 1991

tryptyk, olej, płótno
165 x 135 cm (każda część);
sygn. i opisane na odwrocie

Pewnego razu w mieście X, 1990

olej, płótno,
35,5 x 190 cm;
sygn. na odwrocie ołówkiem: PEWNEGO RAZU W MIEŚCIE X / 1990

Pasiphae - mit grecki, 1987

olej, płótno,
135 x 165 cm;

Szara wilczyca przyjaciółka Vladimira Wysockiego, 1985

olej, płótno;
135 x 160 cm
sygn. na odwrocie: SZARA WILCZYCA PRZYJACIUŁKA/VLADIMIRA WYSOCKIEGO/160 x 135/1985

W KRĘGU KULTURY EUROPEJSKIEJ, 1988

olej, płótno,
134.5 x 190 cm
sygn. na odwr. śr. g: WŁODEK PAWLAK | "W KRĘGU KULTURY EUROPEJSKIEJ" | 135 X 195 | 1988

Dziennik nr 36, 1992

olej, płótno,
130 x 100 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ 313 PAWLAK /
DZIENNIK NR 36 / 130 x 100 / 1992 / /12.04-04.05

Notatka o sztuce nr 109, 1999

olej, płótno,
33 x 24 cm;
sygn. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE / NR 109 / 33 x 24 / 1999

Notatka o sztuce nr 62, 1998

olej, płótno,
33 x 24 cm; sygn. i opisany na odwrocie:
WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE NR 62 / 33 x 24 / 1998

Dziennik nr 86 B, 1997

olej, płótno
70 x 58 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK NR 86 B / 70 x 58 / 1997

Dziennik nr 107A, 1999

olej, płótno,
33 x 24 cm;
na odwrocie opis autorski:
WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK NR 107A / 33 X 24 / 1999

Dziennik B/Detal 1204-1257, 1988 - 1992

technika mieszana,
27 x 36,5 cm;
opisany na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / DZIENNIK B / DETAL 1204-1257/
1988-1992 / 220 320 mm oraz nr 17

Notatka o sztuce nr 294, 2003

olej, płótno,
33 x 24 cm; opisana na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE /
NR 294 / 33 X 24 / 2003;

On i ona na dnie Spokojnego Oceanu,1983

olej, płótno, 67 x 62 cm;
opisany na odwrocie: W. PAWLAKK / ON I ONA
NA DNIE / OCEANU SPOKOJNEGO / OK. 1983/1984

Notatka o sztuce Nr 28, 1998

olej, płótno, 33 x 24 cm;
sygn. na odwrocie farbą: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA NR 28 / 33X24 / 1998

Notatka o sztuce Nr 56, 1998

olej, płótno, 33 x 24;
sygn. farbą na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE NR 56 / 33x24 / 1998

Notatka o sztuce Nr 248, 2001

olej, płótno, 33 x 24 cm;
sygn. farbą na odwrocie: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE / NR 248 / 33x24 / 2001

Weronika jest Francuską i dopiero uczy się wąchać kiełbasę po każdym kieliszku wódki, 1986

olej, płótno, 155 x 180 cm;
sygn. na krośnie ołówkiem: 155X180 1986 WERONIKA JEST FRANCUSKź UCZY SIĘ WźCHAĆ KIEŁBASĘ PO KAŻDYM KIELISZKU WÓDKI

Biegnijmy, biegnijmy, 1983

olej, płótno, 73 x 92 cm; sygn. farbą na odwrocie p.g.: W.PAWLAK / 1983 / 73x92
Wystawiany : 1992 - "GRUPPA" 1982-1992, Zachęta, Warszawa (kat. poz. 108, s. 114)

Notatka o sztuce Nr 25, 1998

olej, płótno, 33 x 24 cm; sygn. na odwrocie farbą śr. g.: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA NR 25 / 33x24 / 1998

RĘKA LEWA PRZEBIJA RĘKĘ PRAWĄ, 1985

olej, płótno,
150 x 130 cm
na odwr., na płótnie napis: WŁODZIMIERZ PAWLAK | RĘKA LEWA PRZEBIJA | RĘKĘ PRAWĄ 130 x 150 | 1985

Kompozycja Pięcioczęściowa, 1998-2001

olej, płótno
wymiar każdej z pięciu części - 33 x 24 cm

Blask rozumu, chłód obserwacji..., 1988

olej, płótno,
130 x 160 cm
sygn. na odwr. l.g.: WŁODEK PAWLAK | "BLASK ROZUMU | CHŁÓD OBSERWACJI, PRECYZJA OBIEKTYWNEGO MYŚLENIA | 130 x 180 | 1988, na d. żerdzi krosien śr. nalepka wystawowa Kunsthaus w nieokreśl. mieście i danymi o obrazie w jęz. niemieckim, p.d. napis oł.: BEZNADZIEJA [c.d. do góry nogami:] ZABIJANIE CZASU | DEBILIZM

Ryszard Grzyb, 1984

akryl, płótno,
88 x 69 cm
sygn. na odwr. p.g.: WŁODZIMIERZ PAWLAK |"RYSZARD GRZYB" | 70 x 89 1984

Dziennik nr 97 B

1998 r.
olej na płótnie
33x24

liczba obiektów: 212