1 zł
2 600 000 zł

PINKAS Ignacy (1888 Jasło - 1935 Kraków)

Plac Maltański na Malej Stranie w Pradze, 1925

olej, tektura; 22 x 27 cm;
sygn, dat i opisany p. d.: I. Pinkas Praga 1925;
na odwrocie na dodatkowym papierze nalepka wystawiennicza z numerem 14549, autorem, tytułem: Maltezske Namesti, techniką wykonania oraz datą nadesłania: 21/III 1926, obok powtórzona sygnatura: Ignacy Pinkas (częściowo przysłonięty papierową taśmą) dodatkowo wtórny napis: Maltezske Namesti/ w Pradze (ołówkiem).

cena wywoławcza: Wykup abonament

Widok na Pragę i Wełtawę

olej, tektura; 21,5 x 26 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: I. Pinkas Praga 1925.

Kraków - fragment z placu Mariackiego

Olej, tektura, 59,5 x 49,5 cm
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas, na odwrocie autorski napis: Ignacy Pinkas Kraków / fragment z placu Marjackiego.

Wilno

akwarela, papier, 25 x 32 cm,
sygn. śr.d.: I. Pinkas Wilno 1919.

Noc

Olej, tektura, 16,5 x 25,5 cm,
sygn. l.d.: I. Pinkas, wystawiany w Towarzystwie Sztuk Pięknych.

olej, tektura, 59,5 x 49,5 cm, sygn. l.d.: Ignacy Pinkas, na odwrocie autorski napis: Ignacy Pinkas Kraków / fragment z placu Marjackiego

Portret kobiety, 1918 r.

olej/tektura, 94,5 x 68 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany l.g.: 'I. Pinkas 1918'

WIDOK NA DACH KOŚCIOŁA MARIACKIEGO W KRAKOWIE

Olej, tektura; 23 x 28 cm
Sygnowany d. wzdłuż p. krawędzi: Ignacy Pinkas

Widok na kościół

gwasz, karton; 34,5 x 27 cm;
sygn. p. d.: Ignacy Pinkas (piórem).

Wilno. Ostra Brama, 1929

Autolitografia; wym.: 348 x 490 mm; sygn. oł. l.d.: Ignacy Pinkas. Oderwany l.g. narożnik bez szkody dla kompozycji. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 266, poz. 438.

Portret pani Janiny, około 1917 r.

olej/tektura, 50 x 65,5 cm
sygnowany opisany i datowany p.g.: 'Pani Janinie | poświęca | I. Pinkas | 1917'

olej, tektura, 59,5 x 49,5 cm
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas
na odwrocie autorski napis: Ignacy Pinkas Kraków / fragment z placu Marjackiego

Widok na Kolumnę Zygmunta w Warszawie, 1928 r.

olej, tektura, 21,5 x 26,5 cm
sygn. p. g.: I. Pinkas
na odwrocie odręczna sygnatura wraz z datą

Kościół św. Anny w Warszawie

olej/tektura, 69,5 x 59 cm
sygnowany l.d.: 'Pinkas'

PRZED KOŚCIELNĄ BRAMĄ, ok. 1918

Olej, tektura; 21,5 x 27 cm
Sygnowany l.d.: I.Pinkas
Na odwrocie nalepka wystawowa TPSP Kraków z opisem pracy

Kościół pw. Świętej Trójcy w Krakowie

olej/karton, 26 × 20,5 cm
sygn.: l.d. I. Pinkas 1920

Opiekunka legionistów

olej/tektura, 100 x 67 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Ignacy Pinkas | 1918'
tektura naklejona na płytę; po konserwacji, dołaczona dokumentacja konserwatorska; na odwrociu znajduje się portret kobiety, identyfikowanej z Marią Cyrus-Sobolewską (jej portret pędzla Pinkasa znajduje się w kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie).

- kolekcja prywatna, Kraków

Wyjście z dziedzińca Rościel

olej, tekturka; 22 x 27 cm;
sygn. l. d.: I. Pinkas;
Na odwrocie nalepka z Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki w Krakowie z numerem 0867 imieniem nazwiskiem autora, tytułem, techniką i ceną pracy

Ostra Brama w Wilnie

olej, tektura; 46,5 x 36,5 cm;
sygn. i opis przy prawej krawędzi u góry: I PINKAS WILNO

Wilno

olej, tektura; 43,5 x 34 cm;
sygn. i opisany. p. d.: WILNO I. PINKAS

Widok z Małego Rynku

olej, tektura, 21 × 26 cm
sygn. p. d.: Pinkas
na odwrocie szkic olejny z przedstawieniem morza

Plac Mariacki w Krakowie

olej, tektura, 27 × 23 cm
na odwrocie szkic olejny Kościoła Mariackiego

Widok na krakowski barbakan

pastel/papier, 48,5 x 57,5 cm
sygnowany p.d.: `Ignacy Pinkas`

DWIE SIOSTRY (SIOSTRY), ok. 1920

olej na tekturze,
96 x 66,5 cm,
sygnowany l.g. "I.Pinkas",
na odwrocie (na tekturze) napisy odręczne: "Ignacy Pinkas / "Siostry" / włas. prywatna / Juliusza Kuryłowicza / Kraków - ul. Wygoda 11 / Od d. 6/XII 1922 jest własnością / inż. A. Dreberta Warszawa / Jerozolimska 51. / Nabyty w "Domu Sztuki" / w Warszawie / Od 14/I 1922 własność Jadwigi Fude … [dalej nieczytelne] Łódź" i nalepka TPSP w Krakowie (z podanym autorem, tytułem "Dwie siostry" i nr 0653)

Wymieniany w Słowniku Artystów Polskich, t. VII, s. 193. Wystawiany na 52. aukcji Domu Aukcyjnego UNICUM, 18 IX 1994 r. (nr kat. 17, reprod.).

Kościół Paulinów na Skałce w Krakowie

olej, karton, 22 × 26 cm
sygn. l. d.: I.Pinkas

Słoneczna ulica - z cyklu Wilno

autolitografia barwna, papier;
34 x 27,7 cm (wymiar odbitki),
40,5 x 33,8 cm (wymiar arkusza);
sygn. l. d.: Ignacy Pinkas (ołówkiem)

WIDOK NA KOŚCIÓŁ ŚW. KATARZYNY W KRAKOWIE

Olej, tektura, 21,5 x 26,3 cm,
sygn. p.g.: Ignacy Pinkas

Planty

pastel/papier, 48 x 58 cm (w świetle passe - partout)

Widok na Hradczany

olej, tektura, 21,5 x 26,5 cm,
sygn. p.d.: I. Pinkas 925. Na odwrocie nalepka papierowa "Zachęty" 1926

Kościoły św. Wojciecha i Mariacki w Krakowie

olej, tektura;
50 x 25 cm;
sygn. l. d.: Ign Pinkas

Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych Ignacego Pinkasa, 1935

Autolitografie (wbrew tytułowi tylko część barwnych); wym. plasz: 320 x 252 mm; sygn. pł. l.d.: Ignacy Pinkas; teka odbita w nakładzie 100 egzemplarzy w Zakładzie Fr. Zielińskiego i Spółki (ten nr 61) w Krakowie [1935], zawiera plansze: Wawel - Kurza Stopka, Wawel - Kaplica Zygmuntowska, Wawel - Dziedziniec Batorego, Widok z gmachu "Feniksa" na Rynek, Wawel - wieża zegarowa (zakwaszenie w obrębie kompozycji), Kościół Najświętszej Panny Marii, Wieża Ratuszowa, Widok z Małego Rynku, Kościół Św. Piotra, Brama Floriańska; na okładce Baszta Pasamoników. Teka wykonana przez zakład introligatorski Kruczkowskiego (nalepka firmowa na II stronie teki) w dobrym stanie (pęknięte od wewnątrz skrzydełka teki; na II stronie okładki naklejony spis treści. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Mężczyzna ciągnący sanie

olej, tektura, 26 × 21,5 cm
sygn. l. d.: Pinkas
na odwrocie odręczny napis: Własność/ Franciszka Litwina/Szpitalna 34

2 500 - 3 500 zł

Rybacy

Olej, tektura, 50 x 59 cm,
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas Jastarnia

Widok na Hradczany z katedrą św. Wita w Pradze, 1925 r.

olej/tektura, 21,5 x 26,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `I.Pińkas Praha | 1925`
Odwrocie: papierowa naklejka z wystawy w warszawskiej Zachęcie

Wystawiany: Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie

Estymacja 3 000 - 4 000 zł

Wilno, 1929

Teka autolitografii barwnych (zachowanych 9 plansz z 10); wym. pl.: 348 x 490 mm; każda pl.
sygn. oł. l.d.: Ignacy Pinkas, oprawiona w pp. Zachowana teka płócienna (widoczne zabrudzona). Plansze: Kaplica MB. Ostrobramskiej, Kościół św. Kazimierza, Widok na Wilię, Plac Katedralny, Zaułek Kazimierzowski, Kościół Bernardynów, Ostra Brama, Widok ogólny, Uliczka z ghetta. Lit. M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, s. 266, poz. 438.

olej na tekturze,
96 x 66,5 cm,
sygnowany l.g. "I.Pinkas",

Panorama Wilna, 1919

olej, tektura, 31,5 x 99,5 cm
sygn. l.d.: (P)inkas Wilno 1919.
Obraz po konserwacji.

Wawel - Wieża zegarowa, 1935

Litografia; wym.: 390 x 252 mm; sygn. tuszem p.d.: Ignacy Pinkas. Plansza z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Wieża Ratuszowa, 1935

Litografia dwubarwna; wym.: 375 x 270 mm; nie sygn. Na odwrocie: Wawel - Dziedziniec Batorego, litografia dwubarwna; wym.: 380 x 280 mm; nie sygn. Plansza próbna z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Widok z Małego Rynku, 1935

Litografia dwubarwna; wym.: 390 x 260 mm; nie sygn. Plansza z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Widok z gmachu Feniksa na Rynek, 1935

Litografia dwubarwna; wym.: 390 x 260 mm; nie sygn. Plansza z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Stan zdrowia nie pozwolił artyście zrobić już zapowiedzianych w tytule barwnych autolitografii i pozostały w większości w wersji czarno-białej. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Wawel - Kurza Stopka, 1935

Litografia dwubarwna; wym.: 315 x 280 mm; nie sygn. Plansza z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

Wawel - Dziedziniec Batorego, 1935

Litografia dwubarwna; wym.: 380 x 280 mm; nie sygn. Na odwrocie: Wieża Ratuszowa, litografia; wym.: 375 x 270 mm; nie sygn. Plansza próbna z teki "Kraków w dziesięciu autolitografiach barwnych", Kraków [1935]; odb. w zakładzie Fr. Zielińskiego w nakł. 100 egz. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 439.

olej, tektura, 59,5 × 49,5 cm
sygn. l. d.: Ignacy Pinkas

Estymacja:7 500 - 9 500 zł

Mężczyzna ciągnący wózek (Mężczyzna z saniami)

olej, tektura; 26,5 x 21,3 cm;
sygn. l. d.: Pinkas
Na odwrocie odręczny napis: Własność/ Franciszka Litwina/ Szpitalna 34

Róże w wazonie, 1917

olej, deska; 41 x 61,5 cm;
sygn. p. g.: I.Pinkas 17

Widok paryski

olej, płótno, 45 x 53 cm,
sygn. l.d.: Lila Pinkasówna Paris 1938

olej na tekturze,
96 x 66,5 cm,
sygnowany l.g. "I.Pinkas", na odwrocie (na tekturze) napisy odręczne: "Ignacy Pinkas / "Siostry" / włas. prywatna / Juliusza Kuryłowicza / Kraków - ul. Wygoda 11 / Od d. 6/XII 1922 jest własnością / inż. A. Dreberta Warszawa / Jerozolimska 51. / Nabyty w "Domu Sztuki" / w Warszawie / Od 14/I 1922 własność Jadwigi Fude[?] [dalej nieczytelne] Łódź" i nalepka TPSP w Krakowie (z podanym autorem, tytułem "Dwie siostry" i nr 0653)

Wieża Ratuszowa, ok. 1930

Litografia dwubarwna;
wym.: 375 x 270 mm; nie
sygn.
Na odwrocie: Wawel - Dziedziniec Batorego,
litografia dwubarwna;
wym.: 380 x 280 mm; nie sygn.

Wawel - Dziedziniec Batorego, ok. 1930

Litografia dwubarwna;
wym.: 380 x 280 mm; nie sygn.
Na odwrocie: Wieża ratuszowa,
litografia;
wym.: 375 x 270 mm; nie sygn.

Wawel - Wieża zegarowa, ok. 1930

Litografia;
wym.: 390 x 252 mm;
sygn. tuszem p.d.: Ignacy Pinkas.

Wawel - Kurza Stopka, ok. 1930

Litografia dwubarwna;
wym.: 315 x 280 mm;
nie sygn.

Widok z gmachu Feniksa na Rynek, ok. 1930

Litografia dwubarwna;
wym.: 390 x 260 mm;
nie sygn.

Widok z Małego Rynku, ok. 1930

Litografia;
wym.: 395 x 270 mm;
sygn. tuszem l.d.: Ignacy Pinkas.

Mężczyzna z saniami

Olej, tektura
wym.: 26,5 x 21,3 cm
sygn. l.d.: Pinkas; na odwrocie dedykacja dla Franciszka Litwina.

ZE WSI

olej, tektura naklejona na płytę pilśniową,
25 x 36 cm
Sygnowany p.d.: I. Pinkas
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z opisem pracy.

ASTRY W WAZONIE, 1932

olej na tekturze,
67,5 x 50 cm,
sygnowany p.g. "Ig. Pinkas /1932".

IRYSY W WAZONIE, 1932

olej na tekturze,
65,5 x 50,5 cm,
sygnowany p.g. "Ig. Pinkas /932".

Fragment Kościoła Najświętszej Marii Panny w Krakowie, 1927

olej, tektura, 49,5 x 60,5 cm;
sygn. p. d.: Ignacy Pinkas
na odwrocie napis autorski: Ignacy Pinkas. Fragment Kościoła N.M.P. / Kraków 1927

Ogrojec przy kościele św. Barbary w Krakowie, lata 20. XX wieku

Olej, tektura;
wym.: 22 x 26,5 cm;
sygn. p.g.: I. Pinkas.

Kościół Mariacki w Krakowie, 1917

Olej, tektura;
wym.: 26,5 x 22 cm; p.d. dedykacja: WP. Podgórczykowi/na pamiątkę/I. Pinkas/917.

sygn. p. d.: Ignacy Pinkas

Widok z gmachu Feniksa na Rynek.

Autolitografia. B. r. (1935). Wym.: 39 × 25 cm (w ramie za szkłem: 51 × 36 cm). Grafika sygn. piórem: "Ignacy Pinkas". Grafika pochodzi z teki: "Kraków w dziesięciu autolitografiach Ignacego Pinkasa"
Ślady niew. zawilg. Stan dobry.

Fragment Sukiennic

olej, tektura,
27 x 19 cm,
sygn. p.g.: Ignacy Pinkas

PEJZAŻ WIOSENNY, przed 1919

olej, tektura,
50.5 x 39
sygn. p.d.: Pinkas (sygn. wydrapana w mokrej farbie)
Na odwr. poniechany szkic czarna farbą; napis kredką i ołówkiem w l.g. rogu: Ignacy Pinkas | "pejzaż" ol. | cena 800.- K.
Ponadto - fragmentarycznie zachowana - nalepka TPSP w Krakowie z czytelną częścią tekstu (druk, atrament): TOWARZ [...] | Autor Ignacy [P]ink[as] | Dzieło p.t. "Pejzaż" | Rodzaj ol. cena 1010000 [..]

ZE WSI, przed 1919

olej na płycie pilśniowej,
24,7 x 36,3 cm,
sygnowany p.d. "I. Pinkas", na odwrocie nalepka TPSP w Krakowie z wystawy zbiorowej, luty 1919.

Ratusz i rynek staromiejski w Pradze, 1925

olej, tektura,
50 x 40,5 cm
sygn. l.d.: I. Pinkas Praha 1925
Na odwrocie drukowana naklejka wypełniona atramentem: Ignacy Pinkas / Stare miasto / olej / 600 zł / data nadesłania: 25. III. 1926, oraz atramentem: Ignacy Pinkas, ołówkiem: stare miasto / ratusz.

Praga. Ħertovka na Malej Stranie, 1925

olej, tektura,
50 x 40 cm
sygn. l.g.: I. Pinkas Praha 1925
Na odwrocie u góry sygnatura ołówkiem: Pinkas Praha 1925

Portret mężczyzny

olej, tektura, 98,5 x 68 cm;
sygn. l. g.: I. Pinkas

Portret mężczyzny

olej, tektura, 98,5 x 68 cm;
sygn. l. g.: I. Pinkas

Gdańsk

olej, tektura, 22 x 27 cm;
na odwrocie napis autorski: mal. I. Pinkas w Gdańsku 1922

Pejzaż XI

olej, tektura, 21,5 x 27 cm;
sygn. l. d.: I. Pinkas
na odwrocie nalepka z TPSP w Krakowie z opisem obrazu i numerem 0667

Wilno. Ostra Brama, 1929

Autolitografia barwna; wym.: 335 x 278 mm; sygn. oł. l.d.: Ignacy Pinkas. Grafika z teki Wilno w autolitografiach barwnych. Stan zachowania: brak lewego, górnego narożnika planszy, bez szkody dla kompozycji; zażółcenia papieru

Wawel

Olej, tektura, 22 x 27 cm,
sygn. l.d.: I. Pinkas

MOTYW Z RYNKU KRAKOWSKIEGO - KOŚCIÓŁ ŚW. WOJCIECHA I NAJŚWIĘTSZEJ MARII PANNY

Olej, tektura;
26 x 21 cm
Sygnowany p. g.: I. Pinkas
Na odwrocie: motyw z rynku krak | (kościół św. Wojciecha i NM Panny) | Ignacy Pinkas Obok napis ołówkiem: L p 111816. Poniżej naklejka uzupełniona piórem: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, ul.
Ś. JANA L. 3. Telefon 100-02. | Data przyjęcia: 1942 | Autor Ignacy Pinkas | Tytuł Kościół Mariacki | Rodzaj olej | Nr 11816

W saloniku

sygn. p.d.
olej, tektura
20x27

MĘŻCZYZNA Z PLECAKIEM

olej na płótnie, 79 x 89 cm, sygnowany l.g. "I. Pinkas",
na odwrocie (obraz dwustronny): PORTRET KOBIETY

Olej, tektura; 26 x 21 cm
Sygnowany p. g.: I. Pinkas
Na odwrocie: motyw z rynku krak | (kościół św. Wojciecha i NM Panny) | Ignacy Pinkas
Obok napis ołówkiem: L p 111816. Poniżej naklejka uzupełniona piórem: SALON DZIEŁ SZTUKI | KAZIMIERZA WOJCIECHOWSKIEGO | KRAKÓW, ul. Ś. JANA L. 3. Telefon 100-02. | Data przyjęcia: 1942 | Autor Ignacy Pinkas | Tytuł Kościół Mariacki | Rodzaj olej | Nr 11816

Wawel - Dziedziniec Batorego

litografia, wym.: 43 x 31,5 cm,
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas. Na drugiej stronie odbitka próbna: Wieża Ratuszowa

Wawel - Katedra

litografia, wym.: 45 x 20 cm,
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas

Wawel - Kurza Stopka

litografia, wym.: 37 x 32 cm,
sygn. l.d.: Ignacy Pinkas

Fragment z placu Mariackiego w Krakowie

olej, tektura, 59,5 x 49,5 cm;
sygn. l. d. Ignacy Pinkas;
Na odwrocie autorski napis: Ignacy Pinkas Kraków / fragment z placu Marjackiego

KOŚCIÓŁ W GRODZISKU KOŁO OJCOWA

Olej, tektura; 48,5 x 59,2
Sygnowany l. d.: Ignacy Pinkas
Na odwrocie napis odręczny malarza: Kościół w Grodzisku koło Ojcowa | Ignacy Pinkas

Obraz dwustronny

awers: "Portret kobiety" rewers: "Podróżnik"
olej, płótno, 104 x 93 cm;
sygn. l.g.: I. Pinkas (na rewersie)

olej na tekturze, 96 x 66,5 cm,
sygnowany l.g. "I.Pinkas",
na odwrocie (na tekturze) napisy odręczne: "Ignacy Pinkas / "Siostry" / włas. prywatna / Juliusza Kuryłowicza / Kraków - ul. Wygoda 11 / Od d. 6/XII 1922 jest własnością / inż. A. Dreberta Warszawa / Jerozolimska 51. / Nabyty w "Domu Sztuki" / w Warszawie / Od 14/I 1922 własność Jadwigi Fude[?] [dalej nieczytelne] Łódź" i nalepka TPSP w Krakowie (z podanym autorem, tytułem "Dwie siostry" i nr 0653)

Widok z radnickich schodów w Pradze

olej, tektura, 49 x 18 cm;
sygn. na odwrocie: Ignacy Pinkas oraz fragment nalepki wystawowej z nazwiskiem autora, tytułem i datą nadesłania obrazu: 25/III 1926

olej na tekturze,
96 x 66,5 cm,
sygnowany l.g. "I.Pinkas", na odwrocie (na tekturze) napisy odręczne: "Ignacy Pinkas / "Siostry" / wlas. prywatna / Juliusza Kurylowicza / Kraków - ul Wygoda 11 / Od d. 6/XII 1922 jest własnością / inż. A. Dreberta Warszawa / Jerozolimska 51. / Nabyty w "Domu Sztuki" / w Warszawie / Od 14/I 1922 własność Jadwigi Fude[?] [dalej nieczytelne] Łódź" i nalepka TPSP w Krakowie (z podanym autorem, tytułem "Dwie siostry" i nr 0653)
Wymieniany w Słowniku Artystów Polskich, t. VII, s. 193.
Wystawiany na 52. aukcji Domu Aukcyjnego UNICUM, 18 IX 1994 r. (nr kat. 17, reprod.).

Szkic portretu kobiecego

Olej, tektura, 27 x 22 cm;
Sygn. l.d.- JW.J. Boruckiemu / I. Pinkas

Słoneczniki

Olej, tektura, 48,3 x 59,7 cm;
Sygn. p.d.- Ignacy Pinkas

WIDOK NA KOŚCIÓŁ MARIACKI W KRAKOWIE

olej na tekturze, 68,5 x 59 cm,
sygnowany p.g. "Ignacy Pinkas"

ZE WSI, 1920

olej na płycie pilśniowej, 24,7 x 36,3 cm,
sygnowany p.d. "I. Pinkas", na odwrocie nalepka wystawowa TPSP w Krakowie z 1920 r.

olej, tektura, 26 x 21 cm (w świetle oprawy); sygn. l.d.: I Pinkas
na odwrocie: nalepka TPSP w Krakowie z nazwiskiem autora, tytułem i nr 0671 oraz napisy autorskie, m.in. tytuł i numer obrazu XV

PEJZAŻ Z DRZEWEM

Olej, tektura; 26 x 21 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. l.d.: I. Pinkas
Na odwrocie nalepka: "TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE | Nr 0671 | Autor Ignacy Pinkas |
Dzieło p.t. Pejzaż XV | Rodzaj ol. cena ...";
napis odręczny: "pejzaż olejny | N. XV | autor Ignacy Pinkas |
cena 700" (cena napisana innym kolorem kredki);
pieczątka owalna: "R. Aleksandrowicz | - 80 |
KRAKÓW, BASZTOWA 12"

PEJZAŻ z LASEM w ODDALI, przed 1923

olej na tekturze, 22 x 27 cm,
sygnowany l. d. "I. Pinkas", na odwrocie dedykacja "Zdziśkowi Seidlowi kochający I. Pinkas, Kraków w marcu 1922"

"Widok na Małą Stranę"

olej, tektura, wym.: 26,5 x 21,5 cm
sygn. p.d.: I Pinkas Praha 1925

KURZA STOPKA NA WAWELU

Olej, papier naklejony na tekturę; 26,9 x 22 cm
Sygnowany ołówkiem l.d.: Ignacy Pinkas
Na odwrocie malowane farbami olejnymi
wieże kościoła Mariackiego w Krakowie

AUTOPORTRET W BIAŁYM KITLU

olej na tekturze, 95 x 68 cm
sygnowany p.g.: "I. Pinkas"

AKT KOBIECY, 1923 r.

olej, dykta, 80 x 65 cm
na odwrocie dykty czarnym olejem dedykacja: J W Pani Nizińskiej | I Pinkas 1923

liczba obiektów: 99