1 zł
2 600 000 zł

MATUSZCZYK-CYGAŃSKA Zofia (1915 Włocławek - 2011 Warszawa)

Turczynki

akwarela, gwasz/papier, 23,5 x 17,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Z. MATUSZCZYK | CYGAŃSKA'
sygnowany i opisany na odwrociu: ‘”Turczynki” | Z. Matuszczyk-Cygańska’
na odwrociu dwie nalepki z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych z opisami pracy

cena wywoławcza: Wykup abonament

Projekt tkaniny, lata 60. XX w.

gwasz/papier, 65,5 x 47 cm (arkusz)
sygnowana p.d.: 'Zofia Cygańska | CYGAŃSKA' na odwrociu stemple: 'ZOFIA MATUSZCZYK-CYGAŃSKA | Nr Leg. Z.P.A.P. 541 | Warszawa ul. Genewska 39' oraz: 'URZĄD KONSERWATORSKI | (nieczytelne)'

Projekt dywanu do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

gwasz/papier, 45 x 30 cm (arkusz)

Tkanina malowana Żółta, lata 60. XX w.

gwasz/bawełna, 284 x 105 cm
na odwrociu u dołu wszywka z płótna: ‘Zofia Matuszczyk-Cygańska | Warszawa ul. Genewska 39 | ZPAP 541’

Kwadraciki, lata 60. XX w., Spółdzielnia Artystów Plastyków ŁAD

len, tkanina żarkadowa, 173 x 124 cm
na odwrociu u dołu wszywka z płótna: ‘Zofia Matuszczyk-Cygańska | Warszawa ul. Genewska 39 | Tkanina "Kwadraciki" 1400 zł’

PORT, lata 60

wełna/ tkanina podszyta szarym płótnem, 205 x 150 cm
na odwrocie naszywka z opisem pracy: Zofia Matuszczyk-Cygańska Warszawa | PORT | 205 x 150

NIESPODZIANKA, 2009

Olej, płótno; 92 x 65 cm
Sygnowany p.d.: ZMC; sygnowany, opisany na odwrocie

ZIELONY, 1966

Olej, płótno; 60 x 45
Sygnowany na odwrocie: Z. MATUSZCZYK-CYGAŃSKA | ZIELONY 1966

PLANETA, 1986

Olej, płótno; 81 x 100,5 cm
Sygnowany p.d.: Z. CYGAŃSKA 86

Pejzaż z jeziorem

akwarela, papier; 29,6 x 39,6 cm;
sygn. p. d.: Z. M. Cygańska

Pejzaż z jeziorem

akwarela na podrysowaniu ołówkiem; 29,6 x 39,6 cm;
sygn. p. d. ołowkiem: Z. Cygańska

Gobelin Cygańskie lato

wełna, len; 155 x 139 cm.
Polska, lata 50.-60. XX w.

Kompozycja geometryczna, 1998

olej, płótno,
81 x 60 cm;
sygn. p.d.: ZMC
na odwrocie napisy autorskie: ZOFIA MATUSZCZYK - / CYGAŃSKA / 1998 r.

Droga 2002

olej, płótno, 73 x 100 cm; sygn. p. d.: ZMC, opisany na odwrocie

liczba obiektów: 15