1 zł
2 600 000 zł

KWIATKOWSKA Wiesława (1925 - 2011)

MAŁY KSIĄŹĘ, 1973

Olej, płótno; 100 x 66 cm
Sygnowany p.d.: Wiesława Kwiatkowska 1973 ; na odwrocie: "MAŁY KSIĄŻĘ" | WIESŁAWA KWIATKOWSKA

cena wywoławcza: Wykup abonament

Szmaragdowy smok z cyklu Klejnoty, 1985

olej, złocenia, płótno;
81 x 64 cm;
Na odwrocie napisy autorskie: Szmaragdowy smok/ z cyklu: KLEJNOTY/ mal. Wiesława Kwiatkowska/ WARSZAWA 1985

PAŹ KRÓLOWEJ z cyklu PORTRETY MOTYLI, 1980

Olej, płótno; oprawa autorska; 70 x 60 cm ( z ramą)
Sygnowany p.d.: Sława Kwiatkowska 1980; sygnowany i opisany na odwrocie

KAJ I KRÓLOWA ŚNIEGU z cyklu Najpiękniejsze baśnie, 1994

Olej, płótno; 92 x 76 cm (z ramą)
Oprawa autorska
Sygnowany p.d.: Sława Kwiatkowska 1994; sygnowany i opisany na odwrocie

PERŁOWIEC z cyklu Portrety motyli, 1988

Olej, płótno; 80 x 65 cm (z ramą)
Oprawa autorska
Sygnowany p.d.: Sława Kwiatkowska 1988; sygnowany i opisany na odwrocie

ŚW. JERZY

Olej, płótno, drewno; 80 x 72 cm
Na odwrocie napis: Św. Jerzy | Wiesława Kwiatkowska | Warszawa

ŚWIĘTA ZOFIJA KWIATY ROZWIJA

olej na płótnie, 41,5 x 33,5 cm,
sygnowany p.d. "SŁAWA KWIATKOWSKA"
Rama jest integralną częścią dzieła.

MAK, 1981

olej na płótnie, 92,5 x 60,5 cm,
sygnowany p.d. "Sława Kwiatkowska 1981",
na odwrocie napis autorski (na płótnie) "`Mak` / do wiersza J. Harasymowicza / z tomu / Mit o Św. Jerzym. / mal. Wiesława / Kwiatkowska / Warszawa 1981"

DON JUAN i DOŇA ANNA

Olej, płótno; wymiary z ramą: 91,8 x 76,6 cm
Sygnowany p. d.: 1983 | Sława Kwiatkowska
Na odwrocie napis: "DON JUAN i DOŇA ANNA" | DO WIERSZA M. PAWLIKOWSKIEJ-JASNORZEWSKIEJ. Poniżej wiersz: Don Juanie, piękny, don Juanie! | Kobiet znawco wspaniały i Panie! | Czyś ty oślepł, czy może oszalał? | Przeoczyłeś w bezmyślnym rozpędzie | Gołębicę, jakiej już nie będzie!, szczęście samo w koronkowych szalach! "... Poniżej napis: MAL. WIESŁAWA KWIATKOWSKA | WARSZAWA 1983

ŚW. JERZY

Na odwrocie napis: Św. Jerzy | Wiesława Kwiatkowska| Warszawa

liczba obiektów: 11