OWIDZKI Roman (1912 Ostrowy - 2009 Warszawa)
olej, płótno, 61 x 51 cm,
sygn. i dat. p.d.: R.Owidzki / 1957,
na odwrocie autorska nalepka z opisem
cena wywoławcza: Wykup abonament
relief / olej, płyta naklejona na płótno
100 × 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: R. OWIDZKI 75/6; na odwrociu opisany: R. OWIDZKI 1975/6 | 100 × 70 cm; nalepka Gallery Art Consulting
olej, relief/płótno naklejone na płytę, 111 x 79 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'R.OWIDZKI.73.'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R.OWIDZKI VIII-IX-X-73. 110 cm. x 84 cm. / „SKRĘTY” 'oraz papierowa nalepka wystawowa Art Consulting Galeria
technika własna/papier, karton, 58,5 x 93,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: 63. R Owidzki
sygnowany, datowany i opisany na na odwrocie: R.OWIDZKI. | IX : X - 1963 r. | 58 1/2 cm x 96 1/2 cm | napis: OSTROŻNIE! | góra oraz nalepka Centrum Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie i Muzeum w Tel Avivie z wystawy Artitsto Polonaise Contemporary
Kompozycja wielowymiarowa, 1962 r.
relief, tech. własna, płótno, 46 x 55 cm, sygn. i dat. p.d.: R.O. 62, na odwrocie: R.Owidzki / 1962/ 46 x 55
olej, płótno, 61 x 51 cm,
relief, technika mieszana/sklejka, 110 x 90 cm
sygnowany p.d.: R. OWIDZKI. 68
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: R.OWIDZKI | MARZEC | 1968 | 110 X 90 cm | napis Ostrożnie kruche | wskazówka montażowa oraz nalepka: Roman Owidzki | tytuł "Warstwy" Nr. 1| 110 x 90 cm| 1968 r. | relief | technika mieszana
KOMPOZYCJA WIELOWYMIAROWA, 1962
Relief, technika własna, płótno; 46 x 55 cm
Sygnowany p.d.: R.O. 62; na odwrocie: R. Owidzki | 1962 | 46 cm x 55; papierowa nalepka z autorskim opisem pracy
Olej, płótno; 61 x 51 cm
Sygnowany p.d.; R.Owidzki | 1957; na odwrocie autorska nalepka z opisem pracy
ołówek, papier; 29,5x21 cm
sygnowany p.d. "RO 58r."
Olej, płótno; 61 x 51 cm
Relief, technika własna, płotno; 46 x 55 cm
relief, technika własna, 100 × 70 cm
sygnowany na odwrocie l. g. "R. Owidzki | 1975/6 | 100 cm × 70 cm"; nalepka z Art Consulting Gallery
- Art Consulting Galeria, Warszawa, 1999
Kompozycja czerwona nr 1, 1962
technika własna, relief, płyta pilśniowa, papier, 73×103 cm
sygnowany na odwrocie l.g.:" R. Owidzki 1962, wrzesień"
Proweniencja:
kolekcja prywatna, Poznań
Projekt Nowoczesność: Łódź, Kraków, Warszawa, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2004
Literatura:
Projekt Nowoczesność: Łódź, Kraków, Warszawa, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2004, il. na s. 69
relief, technika mieszana
110 x 95 cm
sygn. na odwrocie na blejtramie: R. OWIDZKI II 1967
na płótnie: 1967. 95 x110, poniżej strzałka
na odwrocie na płótnie nalepki: 1. Desa... Roman Owidzki | ..LIAISON N0 8 |...1967 95 x110 RELIEF | Musee`des Beaux -Arts | ... La Chaux-de-Fonds; 2. informacyjna z danymi obrazu
Kompozycja czerwona nr 1, 1962 r.
technika własna/papier, karton, 73 x 103 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `R. OWIDZKI | 1962, WRZESIEŃ | 73 x 103 | KOMPOZYCJA` oraz nalepka autorska z opisem pracy: `Roman Owidzki | 1962 r. | "Kopozycja czerwona nr 1" | 73 x 103 cm` a także nalepka wywozowa DESY (DESA Foreign Trade Enterprise`)
- 2002, Dom Aukcyjny Rempex, Warszawa
- kolekcja prywatna
- 07-30.05.2004, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, "Projekt: Nowoczesność / Łódź / Kraków / Warszawa"
Literatura:
- Projekt: Nowoczesność / Łódź / Kraków / Warszawa, katalog wystawy, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot 2004, s. 69 (reprodukcja).
Estymacja: 37 000 - 42 000
collage, relief, technika własna/tektura, 86 x 110 cm
sygnowany i datowany l.d.: `R. Owidzki 76`
Estymacja: 37 000 - 42 000 zł
technika własna, collage, papier/płyta, 47 x 74 cm
sygnowany i datowany p.d.: `RO 68`
Estymacja: 18 000 - 25 000 zł
relief, technika własna/deska, 110 x 90 cm
sygnowany p.d.: `R. OWIDZKI`
opisany na odwrociu: `R. OWIDZKI 1968 110 x 90`, na blejtramie: `zaczęty 9-VIII 68 r.`
- Listopad 2005 Galeria Studio, Warszawa
Literatura:
- Roman Owidzki: obrazy, reliefy, rysunki, katalog wystawy, Centrum Sztuki Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, Galeria Studio, [red.] Grzegorz Pabel i Danuta Wróblewska, Warszawa 2005, s. 28.
Estymacja: 35 000 - 40 000 zł