1 zł
2 600 000 zł
/19

OPAŁKA Roman (1931 Abbeville - 2011 Rzym)

Siedząca kobieta

węgiel, papier kremowy; 42 x 29,5 cm;
na odwrocie oprawy okrągła pieczęć Fundacji Opalka z potwierdzeniem autorstwa, niżej stempel: EX LIBRIS /

cena wywoławcza: Wykup abonament

Potop, 1968 r.

kwasoryt/papier, 71 x 59 cm (arkusz)
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'Opałka 68 oraz opisany ołówkiem l.d.: 'The Deluge Etching 9/10'
sygnowany i opisany na odwrociu: 'OPAŁKA ROMAN | THE DELUGE'

Ilustracja (dwie postaci), ok. 1965 r.

gwasz, papier, 28 x 24,5 cm,
sygn. p.d.: OPAŁKA

Ilustracja (Minotaur), ok. 1965 r.

gwasz, papier, 27,5 x 24 cm
sygn. p.d.: OPAŁKA

Halszka, lata. 50 XX w.

pastel, papier, 35,5 x 25 cm,
sygn. na odwrocie: R. OPAŁKA

Portret, lata 50. XX w.

węgiel, papier, 32, 5 x 23 cm,
sygn. na odwrocie: R. OPAŁKA

tusz, gwasz / papier naklejony na karton
42 × 30 cm ( × 2), 50 × 70 cm (karton)
sygnowany × 2 p.d.: R.OPAŁKA

Portret kobiety w bordowej spódnicy, 1956

tempera, papier beżowy, 125,5 x 95 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: OR 1956

Portret kobiety w niebieskiej spódnicy, lata 50. XX w.

tempera, papier beżowy, 124,5 x 95 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: R. OPAŁKA

Studium dotykowe, 1958 r.

tusz/papier, 107 x 37 cm (w świetle oprawy)

Szkic ilustracji, 1957 r.

tusz, długopis/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczęcie: 'EX LIBRIS / Ewa & Marek Pietkiewicz', 'FUNDACJA OPALKA'

bez tytułu, 1966

tusz, papier; 42 x30cm (w świetle passe-partout), sygnowany p.d. "66"; na odwrocie pieczątka Muzeum Narodowego w Warszawie: „przedmiot nie podlega zakazowi wywozu za granicę”

*droit de suite

Postać z Komediantów

olej/płótno, 100,5 x 70 cm
sygnowany l.g.: 'R.OPAŁKA'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'R. OPAŁKA | IC MON | W-WA | “Z KOMEDIANTÓW” | Roman OPAŁKA 1957’ oraz sygnatura autora

Detail 2890944 - 2910059 z cyklu 1965/1 - ∞

akryl/płótno, 196 x 135 cm
sygnowany, datwany i opisany na odwrociu: 'Opalka 1965/1-∞, Detail 2890944-2910059'
na blejtramie opis: 'OPALKA 15-03-01 199 x 138'

Fonemat XXI, 1964 r.

farba drukarska/woskowany papier naklejony na płytę, 69 x 98,8 cm
sygnowany na odwrociu: 'OPAŁKA'
na odwrociu nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Warszawie oraz nieczytelna dedykacja długopisem podpisana przez artystę

Z cyklu Alfabet grecki, 1965 r.

olej/płótno, 130,7 x 80 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'OPAŁKA 65'

Tłum i komisja - praca dwustronna, 1957

tusz/papier, 28 x 20 cm w świetle passe - partout
sygn. stemple Fundacji Opałka

Powstanie Warszawskie, szkic, 1959 r.

tusz/papier, 31 x 87 cm (arkusz)
sygnowany ołówkiem śr.d.: 'R OPAŁKA'

bez tytułu (twarz), lata 50. XX w.

tusz, papier
27x19,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d. "R. OPALKA"

333

kwasoryt, papier; ed. 33/50
100x70 cm
opisany: "333", sygnowany "R. Opałka", odbijał H. Opałka

/19
liczba obiektów: 380