1 zł
2 600 000 zł

GRABOWSKI Andrzej (Jędrzej) (1833 - 1886)

Portret mężczyzny, 1884

olej, płótno dublowane; 116 x 80 cm;
sygn. i dat. l. d.: A. Grabowski / 1884.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret mężczyzny, 1884

Portret mężczyzny i chłopca

Portret mężczyzny z fajką
ołówek, kredka, papier, 26,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: JB Grabowski, opis. śr. d.: JKowaluk ze Streptowa

Portret chłopca, 1862 r.
akwarela, kredka, papier, 26,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout
sygn.,

Para obrazów - Wieńce dożynkowe

akwarela/papier, 100,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowane p.d.: 'A. Grabowski'
na odwrociu nalepki aukcyjne

Portret dziewczyny na tle kresowego miasteczka, 1862

akwarela, papier; 23,5 cm x 17,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. i dat. l. d.: 1862 / JGrabowski

OBRACHUNEK Z ARENDARZEM, 1859

Olej, karton naklejony na sklejkę; 28.8 x 29.2 cm
Sygnowany l.d.: J. Grabowski 1859

OBRACHUNEK Z ARENDARZEM, 1859

Zofia z Kuczyńskich Hordyńska

olej, tektura,
sygn. p.d.: AGrabowski / 1864
na odwrocie nalepki wystawy I po co myśmy tam jechali!. Malarze polscy w Monachium, Muzeum Okręgowe w Suwałkach: 5 V - 31 VIIII 2005; Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku: 4 III - 30 IV 2006 r.; Muzeum Okręgowe w Lesznie: 12 V - 2 VII 2006 r.; BWA, Zamek Książ - Wałbrzych: 8 VII - 17 IX 2006 r.

Panna młoda. Portret Marii Niemczynowskiej, 1872

olej, tektura,
75 x 63 cm
sygnowany l.d.: (JB) Grabowski 1872 | Lwów
Na odwrocie podłużny nieczytelny stempel oraz czerwoną farbą cyfra: 1.

Portret mężczyzny

olej, płótno, 55,5 x 46 cm;
sygn. p. d.: Stejnerhof 1876 / A Grabowski
Znakomity portret autorstwa wybitnego portrecisty - obraz nieznany w literaturze por. M. Minich,
Andrzej Grabowski. 1833 - 1886. Jego życie i twórczość, Wrocław 1957.

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1876(zapewne portret Józefa Szujskiego)

olej na płótnie,
55.5 x 46,5 cm,
sygnowany p.d. "Stejnerhof 1876 / A Grabowski", na odwrocie, na krośnie pieczątka: "J. Jaskólski / Pl. Marjacki L. 10 / Lwów" oraz - czerwonym tuszem - "M 50/42"

Kapliczka

akwarela, papier,
23,5 x 19 cm;
sygn. p.d.: AGrabowski

Portret mężczyzny

olej, płótno, 55,5 x 46 cm;
Znakomity portret autorstwa wybitnego portrecisty - obraz nieznany w literaturze por. M. Minich, Andrzej Grabowski. 1833 - 1886.
Jego życie i twórczość, Wrocław 1957.

Portret Aleksandra Barańskiego

olej, płótno, 75 x 63,5 cm. Na odwrocie na płótnie napis: PORTRET / Aleksandra Barańskiego, / Obywatela Miasta Lwowa, / Budowniczegomiejskiego, / byłego radnego i właściciela realności lk: 394 1/4 / ulica Staszica we Lwowie / urodzonego26/8 1838 we Lwowie / pędzla Andrzeja Grabowskiego / wykony w miesiącu Czerwcu 1884

PORTRET JÓZEFY KUCZYŃSKIEJ, 1864 r.

Olej na kartonie; 36 x 27 cm (w świetle passe-partout)
Sygn. p.d.: JGrabowski
[artysta sygnował swoje obrazy zarówno A.Grabowski jak
i J.Grabowski lub J.B.Grabowski; używał także monogramu:
A.G. lub JBG (monogram wiązany)]

PORTRET MĘŻCZYZNY, 1881 r.

Olej, płótno; 65 x 50 cm
Sygn. p.d.: J.Grabowski | 1881

olej, płótno, 75 x 63,5 cm; sygn. l.d.: A. Grabowski
Nota na odwrocie dotycząca Aleksandra Barańskiego, zawierająca
także informacje o autorze oraz datowanie: czerwiec 1884

Obrachunek z arendarzem

olej, karton naklejony na sklejkę,
28.8 x 29.2 cm
Sygnowany l.d.: J.... Grabowski 1859

Portret młodej kobiety - Zofia z Kuczyńskich Hordyńska

olej, tektura,
35,5 x 27 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.- J. Grabowski / 1864
por. Marian Minich, Andrzej Grabowski 1833-1886,
jego życie i twórczość, Wrocław, 1957, il. 45
Autor opracowania nie wyklucza współpracy Grabowskiego z Grottgerem w powstawaniu portretu.

liczba obiektów: 19