1 zł
2 600 000 zł

KWIATKOWSKI Teofil (1809-1891)

Szkice przygotowawcze do malowidła monumentalnego (?)

ołówek, akwarela, papier; 17 x 32 cm (w świetle oprawy);
Praca pochodzi ze spuścizny po artyście.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portret mężczyzny, 1846 r.

akwarela, gwasz/papier, 46,5 x 38 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Teofil Kwiatkowski | à Paris 1846.'

Portret młodego mężczyzny, 1847 r.

WACHLARZ ZE SCENAMI MITOLOGICZNYMI; NIMFY I FAUNY, ok. 1870

akwarela, gwasz, papier
wysokość malowidła - 12 cm, średnica - 50 cm (wymiary w świetle passe-partout)
Na tekturowych „plecach“ oprawy napis ołówkiem: Ferré Raymond | 33 rue du Dragon - Paris VIeme | 3eme Etage fond cour -

Scena dworska. Rozmowa dostojników

akwarela, ołówek/papier, 14 x 17 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany tuszem l.d.: 'T. Kwiatkowski'

SCENA DWORSKA, ok. 1840

akwarela gwasz, papier
17,4 x 23,3 cm
sygn. p.d.: T. Kwiatkowski

MADMOISELLE OCTAVIA, 1851

akwarela, ołówek, papier, 13 x 10 cm w świetle oprawy
sygn. p.d.: Madmoiselle Octavia | dziun dziun 1851 | T.Kwiatkowski

PENDANT MARTWYCH NATUR, 1867

MARTWA NATURA Z RÓŻAMI, 1867
olej, deska, 48,5 x 35 cm
sygn. i opisany na odwrocie: T. Kwiatkowski 1867. | Paris Faub St Honoré No 168. | rue de Rennes No 65
Obok owalna lakowa pieczęć z odciskiem głowy w profilu.

MARTWA NATURA Z KWIATAMI I OWOCAMI, 1867
olej, deska, 45 x 33 cm
obok owalna lakowa pieczęć z odciskiem głowy w profilu.

DZIEWCZYNKI, 1839

akwarela, ołówek, papier
18,7 x 11,3 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p.d.: T. Kw.
autorski napis wzdłuż górnej krawędzi: ché [?] M.r de Devise [?] de Salancy. [!]
Ponadto po prawej u dołu kilkuwierszowy zatarty
i trudny do odczytania autorski napis czerwonym tuszem (?) z wyraźniejszą datą i podpisem artysty: T Kwiatkowski 1839.

Portret oficera, 1839

gwasz, kość słoniowa;
6,3 x 4,7 cm (owal w świetle oprawy);
sygn. i dat. przy prawej krawędzi: Kwiatkowski. 1839;
Oryginalna ramka z brązu złoconego, miniatura po konserwacji.

Pejzaż ze strumieniem, ok. 1860

akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 19 x 13,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d: T. Kwiatkowski.
Lit.: Aleksandra Melbechowska-Luty, Teofil Kwiatkowski 1809-1891, Ossolineum, Wrocław ... 1966, kat. poz. 278, s. 168, il. 65

Widok z okolic Awinionu

akwarela/papier, 9,5 x 30,5 cm w świetle passe-partout
sygn. l.d.: T.K., p.d. napis: Avignon
na odwrociu napis czarnym atramentem: par Teophile Kwiatkowski

MARTWA NATURA. RÓŻE, 1867

olej, deska
48,5 x 35 cm
na odwrocie sygnatura i autorski napis: T. Kwiatkowski 1867. | Paris Faub St Honoré No 168. | rue de Rennes No 65

Pochodzenie: kolekcja rodzinna; do 1978 w zbiorach wnuczki artysty Marie-Louise Dervault; aukcja Daguerre S.V.V., Paryż 27 lutego 2013 r. (wystawiony wraz z pendant Martwą naturą z kwiatami i owocami).

SCENA DWORSKA

akwarela, gwasz, papier
21,8 x 17,2 cm
sygn. l.d.: T Kwiatkowski

Widok z Awignonu

na odwrocie napis czarnym atramentem: par Teophile Kwiatkowski

WIDOK Z DOLINY COUSIN KOŁO AVALLON, po 1871

akwarela, ołówek, papier
28,3 x 43,3 cm

PEJZAŻ Z DOLINY COUSIN KOŁO AVALLON, po 1880

olej, deska
27,5 x 40 cm
sygn. p.d.: T. Kwiatkowski

SIEDZĄCY PIES, 1845

akwarela, ołówek, gwasz, papier żeberkowany
28,5 x 21,8 cm (w świetle passe-partout)
sygn. ołówkiem p.d.: 2. Mai 1845. | avignon - | T. Kwiatkowski

Scena ze Średniowiecza

gwasz i akwarela na papierze,
sygnowany w prawym dolnym rogu;
17,5 x 23 cm

liczba obiektów: 36