1 zł
2 600 000 zł
/5

MICHALIK Marian (1947-1997)

Kompozycja z balonem, 1980

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygn. l.d.: Michalik 80

cena wywoławcza: Wykup abonament

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1990 r.

pastel/karton, 29 x 49,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '90'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Antyczny portal, 1985 r.

olej/tektura, 60,5 x 37 cm
obraz uzupełnia 7 tablic z sentencjami greckich myślicieli, wym. 25x17,5cm
na odwrociu nieczytelne stemple wywozowe i nieczytelny numer inwentarzowy oraz numer depozytowy z Muzeum w Częstochowie: 'Ks. dep. 442 06'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Stogi siana o wschodzie, 1989 r.

pastel, papier, 27 x 36,5 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. d.: Michalik ‘89

MICHALIK Marian (1947-1997)

Zakończenie misji, 1996

tech. własna, papier, 63 x 87 cm w świetle passe-partout
sygnowany: l.d. Michalik 96

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1990

pastel/papier, 41 x 66,5 cm
sygn. i dat. l.d.: M. Michalik 90

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1990

pastel/papier, 41 x 66,5 cm

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1996 r.

pastel/papier, 42,5 x 63,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '96'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Kompozycja z balonem, 1980

olej, płótno, 100 x 100 cm,
sygn. l.d.: Michalik 80

MICHALIK Marian (1947-1997)

Kompozycja (Martwa natura antytetyczna), 1992

olej, płótno; 100,3 x 100 cm;
sygn. l. d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Cisza o zmierzchu

serigrafia barwna, papier, 40 x 48,5 cm (wymiar odbitki),
43,5 x 52,5 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d. z płyty: M. Michalik;
tytuł l. .: "CISZA O ZMIERZCHU" XXIII/XXV (ołówkiem);
pośrodku u dołu napis: SERIGRAFIA (ołówkiem)

MICHALIK Marian (1947-1997)

Gra pozorów

olej/płyta, 70,5 x 102 cm (wymiary w oprawie autorskiej)
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '80'
na odwrociu autorska naklejka z opisem, naklejka z napisem: 'GODŁO | rita', wycinek prasowy z 1981 roku, naklejka z BWA "Arsenał" w Poznaniu z 1986 r, fragmenty niezachowanej naklejki wystawowej oraz stemple wywozowe

MICHALIK Marian (1947-1997)

Nagrobek

olej/tektura, 60,5 x 37 cm
obraz uzupełnia 7 tablic z sentencjami greckich myślicieli, wym. 25 x 17,5 cm

- dar bezpośrednio od artysty dla Andrzeja Niewinnego Dobrowolskiego, pisarza, tłumacza, dziennikarza i aforysty
- depozyt Muzeum w Częstochowie w latach 2006 - 2016

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1994 r.

pastel/papier, 42 x 64 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '94'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura, 1995 r.

pastel/papier, 61 x 82 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik '95'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Kompozycja, 1992

olej, płótno; 100,3 x 100 cm;
sygn. l. d.: M. Michalik

MICHALIK Marian (1947-1997)

Przygotowanie do podróży, 1991 r.

olej/płótno, 45,5 x 55,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'Michalik 91', opisany na odwrociu: ' "PRZYGOTOWANIE DO PODRÓŻY" '
opisany na blejtramie: 'REISE VORBEREITUNG | MICHALIK'

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura z glinianym dzbanem, 1987 r.

olej/płyta, 69 x 89 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Michalik `87 `
na odwrociu opisany: `MARIAN MICHALIK | 42-200 Częstochowa ul. Szwoleżerów 29| Tytuł: Martwa natura z glinianym dzbanem | Technika: olej na płycie | wym. 69 x 80 cm Rok 1987``

MICHALIK Marian (1947-1997)

Pejzaż, 1984 r.

pastel/papier, 36,5 x 46,5 cm
sygnowany l.d.: `Michalik `84`

MICHALIK Marian (1947-1997)

Martwa natura z butelką, 1989 r.

olej/płótno, 55 x 65,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: `Michalik 89`

/5
liczba obiektów: 94